|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nesanica
9.3.2009 1:02:30   
eugenija
.. i kako se boriti s njom?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nesanica
9.3.2009 1:09:27   
Dora
user posted image ovo mi se sviđa...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nesanica
9.3.2009 1:17:12   
eugenija
He, he.. ne razumeh šta ti se sviđa Dora? user posted image Nesanica?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nesanica
9.3.2009 15:42:14   
eugenija
Uhhh... ja sam sad ustala... Tačno je 15:36h.. Celu noć se koprcam po krevetu, mislim da sam zaspala ujutro oko 6...
Sve me pritislo što može čoveka da pritisne.. naišao neki period pun problema i dilema i nigde naći spokoja.. Kad je već tako, trebala bih da odspavam, da okrepim organizam, jer ipak je noć za spavanje, ali ne ide...
Pitala sam ginek. šta da uradim i kako sebi da olakšam frku oko nesanice.. Neke cure su mi spominjale apaurin recimo da je bezbedan za šiknuti ga u trudnoći.. No moja ginek. je izričito protiv bilo kakvih medikamenata.. Ono što ona kaže jeste: šolja čaja od lipe pre spavanja, ili šolja toplog mleka... Ali meni je to toliko light... Uopšte mi ne pomaže... Da bar mogu da se narokam kakvim alkoholom da opustim organizam.. user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
11.3.2009 8:09:26   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nesanica
11.3.2009 23:06:42   
eugenija
Dođe mi da se olešim kao tasmanijski đavo... Uhhh...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nesanica
11.3.2009 23:11:48   
Dora
user posted image
imamo isti problem! Samo što ja nisam user posted image ...
Jeza me hvata otkad smo isplanirali da pravimo user posted image , dugo sam se dvoumila, a sad kad smo krenuli u akciju ja sam totalno sluđena svakakvim mislima...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nesanica
11.3.2009 23:18:04   
eugenija
E moja Dora... Izgleda da nesanica ne bira koga će da pogodi...
U to ime zapevajmo: "Idi, idi, nesaniceee, da ne vidim tvoje liceee..." user posted image

Znaš nešto sam razmišljala, taman kad mislimo da će nas rešenje ključnog problema reštiti brige i sekiranja, naiđe nova briga.. I onda u krug...
Ima ljudi kojima je sve svejedno, koji se puno niti brinu niti daju u problem.. Dok mi ovi drugi, umemo da iscedimo sami sebe, a problem stoji.. I eto ti i nesanice i svih propratnih dodatnih elemenata... Treba svaki dan da radimo na sebi.. Možda nije rešenje tragati za lekom protiv nesanice (posledica), već tražiti uzroke koji su doveli do nje.. Time bi se rešile dve stvari: 1. bolje bi razumele emocije koje nas muče u pogledu nekog problema, 2. nesanica bi samim tim nestala...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nesanica
12.3.2009 0:17:29   
Verus
melatonin u malim dozama od 0.3 mg pomaze spavanju....hormon melatonin se prirodno proizvodi u mozgu i luci se vise uvece i samim tim pomaze spavanju, tako da je on kao dodatak, prirodan nacin da se pomogne snu, ja ga ne koristim jer obicno spavam ko klada, ali znam ljude koji ga uzimaju i pomaze im.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nesanica
12.3.2009 0:29:40   
Dora
Ma nije meni problem da spavam... kad zaspem. ali, dok ne zaspem, namučim se...
Možda počnem da pijem lekove, mada sam ranije znala po jednu Bavariju uveče, i sve ovce na brojuuser posted image
Eugenija, vidim da si još tu ...pa, da mi zapeamo ipak?
E, znam jedan dobar prirodan lek- knjiga! Ranije sam čitala noću, ništa lepše od toga. Sad dovoljno da umem knjigu i odmah mi se prispava...user posted image sram me bilo.
P.S. šta volite da čitate?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nesanica
12.3.2009 0:30:44   
Dora
al gutam slova... pukla sam

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nesanica
12.3.2009 1:31:50   
Dora
... odoh da spavamuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nesanica
13.3.2009 12:25:19   
eugenija
Knjige čitam u jednom dahu Dora... Ali nisu mi lek protiv nesanice, naprotiv, razbuđuju me, jer sve slikovito doživljavam i unesem se u bilo koje štivo koje čitam..user posted image user posted image
U nekim sam frkama ovih dana žestokim i brige me savladale, pa kontam kad to prođe, proći će i nesanica.. Mada čovek uvek ima nešto oko čega brine i razmišlja (eh da su to one 2 minute dnevno)..
Sećam se drugarice koja je isto imla problem sa nesanicom i bila jako nervozna, jer nikako da se naspava.. pa je do zore gledala TV i sva tako nervozna prebacivala po kanalima.. Savetovali smo joj da drmne jedan lexilium ili bensedin... Kada je popila lek naveče, sutradan smo je pitali da li je odspavala tu noć. Kaže: "Jok, samo sam mirno gledala TV!" user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nesanica
26.3.2009 14:36:43   
Anoniman
Nesanica je česta u trudnoći
 
Problem sa nesanicom javlja se kod čak 75 odsto trudnica. Ovaj problem se uglavnom javlja u poslednjem periodu trudnoće.

Razlozi za nesanicu su sasvim različiti - od čestog ustajanja zbog mokrenja, grčeva u nogama i onog najčešćeg, koji se javlja posle osmog meseca - stresa zbog porođaja. Uostalom, sam progesteron, koga u toku trudnoće ima više u telu remeti mirnu fazu sna. Važno je da znate da dete ima svoj ritam budnosti i spavanja i da na taj ritam majčina nesanica ne utiče.

Rešite problem

Savetuje se da večera bude lagana i da uveče izbegavate nadražujuća sredstva (crna kafa i crni čajevi). Biljni čajevi i šetnje pre spavanja deluju smirujuće. Ako trudnica ima bolne grčeve u nogama, osim masaže bolnog mesta, pomaže i uzimanje magnezijuma. Vežbanje pospešuje cirkulaciju, otklanja umor i moguće bolove u leđima i opušta trudnicu.

Teskoba i stres

Joga ili pilates su veoma korisni načini za opuštanje i oslobađanje od stresa. Takođe temperatura u sobi u kojoj spavate treba da bude prijatna.

Bolovi u leđima

Mnoge trudnice imaju problem sa bolovima u leđima. Da biste ih ublaži, spavajte na boku. Savijte kolena i stavite jastuk između nogu.
Jedan jastuk stavite iza leđa, a drugi ispod stomaka zbog potpore. Pred kraj trudnoće stomak onemogućava spavanje potrbuške, a dugotrajno ležanje na leđima može da izazove nesvesticu (zbog pritiska materice na donju venu koja vodi krv iz donjih delova tela prema srcu). Zbog toga, najbolje je da spavate, kada možete na levom boku.
Izvor: blic.rs

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nesanica
28.6.2009 3:11:26   
guppy RR
Nisam trudna... ali ubijam se od nesanice.... ne mogu da spavam kad brinem user posted image

Danas sam pisala neki članak i shvatila da sam u drugom radu počinila jednu grešku... rekao mi muž ajde ostavi to pa ćeš sutra kad se smiriš, i tako sam legla oko 23.00 i vrtela se u krevetu do 1. Evo sad je prošlo 3.00, jer nisam imala mira, i morala sam da ispravim svoju grešku. Koja glupost je to user posted image user posted image

Šta radite kad vas muči nesanica, a imate brige user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nesanica
28.6.2009 3:32:15   
Verus
gupika ne vredi da brines .... jel mozes popraviti greske?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nesanica
28.6.2009 3:34:30   
Verus
za sekund sam te propustila..,ne mogu ti bas dati dobar savet... i ja kada brinem, ili mislim o puuno toga ne mogu da zaspim.  Oci me peku od umora ali mi um ne da.  Kazu naravno, da ne treba gledati TV, biti na komp. i sl bar dva sata pre spavanja.  Dati vremena umu da se "odresi" od misli i stimulacija da bi mogao da lagano utone u san.  Dobra knjiga, caj od kamilice, topla kupka sa nekim esecijalnim uljima. Lavanda smiruje.  A puno mi je pomogao neki homeopatski lek za spavanje...to sam korislila nekoliko meseci dok mi se nije resila ta insomnija.  Lek sam nasla u zdravoj radnji, sigurno ce i tu neka radnja imati, pa pitaj.  user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nesanica
28.6.2009 3:54:58   
Anoniman
I tako....skoro 4 sata ujutro....a ja nikako da zaspim...iako lezi u krevetu sa laptopom...gledala sam i filmove, i chitala dugeeeeeee tekstove...netje san na ochi pa to ti je....user posted image O  toliko stvari trenutno razbijam glavu....da me ni ne chudi shto ne mogu zaspati...al sutra tju biti nikakva jer danas nisam spavala.... jojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nesanica
28.6.2009 4:14:10   
Verus
smeskice, toplo mleko sa malo meda mozda pomogneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nesanica
28.6.2009 9:46:18   
Anoniman
Nisam imala ni meda ni mleka kutji.... lezala sam u krevetu do 6h...i onda sam malo zaspala...evo pre sat vremena sam ustala...user posted image  

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nesanica
28.6.2009 9:52:50   
Lu
Smeshkice,čaj od kamilice zaslađen ili od lipe,snađi se danas da imaš to za večeras 100%pomažeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nesanica
28.6.2009 10:30:39   
Anoniman
Vecheras spavam kod dragog...pa ako kod njega lepo zaspem...onda je bila empatija shto on radi notjnu smenu....user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nesanica
11.7.2009 1:33:47   
guppy RR
Opet ja na listi za čekanje...
ima li neka dobra vila koja uspavljuje?

Ono tipično brojanje ovaca se kod mene pretvara iz 1, 2, 3, 4... u 2, 4, 6, 8... pa onda u 2 na kvadrat, 4 na kvadrat, 16 na kvadrat... pa posle par sati krene integral od x ovaca sa limitom 1 .... i nikako da zaspim.

user posted image    user posted image    user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nesanica
11.7.2009 1:36:41   
Verus
vidim i smeshkica nam je tu....pa ne znam, ja kad legnem zaspim ko klada, bas sam uvek premorena, pa valjda zato.....a sigurna sam i ti guppy...desi se nekada da me oci peku, sklapaju se a san ne dolazi pa to ti je.  Probajte dodatak melatonin treba da bude u radnjama gde se prodaju vitamini i tako to...

< Poruku je uredio Verus RR -- 11.7.2009 1:37:07 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nesanica
28.10.2009 14:07:27   
Lu
Evo i mene...
Posljednjih dana,noći, nemam problem da zaspim,tj da me uhvati onaj prvi san ali se ubrzo probudim,ili nešto pucne u radijatoru ili se ugasi tv(naštimam ga da se ugasi za sat jer mi je lakše zaspati uz njega),čujem auto na cesti,Roka kako se pomjerio u krevetu u svojoj sobi,,,ma šta da kažem, budna spavamuser posted image
Nikako da se opustim,stalno otvaram oči,pregledam sobu ili da nije pregorila lampa u hodniku pa će se Roko probuditi i uplašiti,gledam koliko je sati a kad vidim da se svanjiva odmah ustajem da ne okasnimo u vrtić,ne znam koji mi je vrag...uh baš je ovo zeznutouser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here