|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 8:55:58   
Jele
Šta ja znam, meni je bilo najteže posle porođaja otići na WC, što u samoj Betaniji, tako i kod kuće, naredne 2 nedelje sigurno...user posted image

U Betaniji nisam sedala na WC šolju već se držala za onu šipku, tamo sam uspela samo da piškim, a i to je bilo previše. Sva sam se preznojavala... Kod kuće sam treći ili četvrti dan uspela i da obavim veliku nuždu, ali je to bilo strašno mučenje za mene... Prvo je bolela rana, pa hemoroidi, ne mogu da sednem na WC šolju već čučim, pa me izdaju nožni mišići, pa se pridržavam za mašinu, pa mm uleće na kraju da me drži, šta ću user posted image . A o hemoroidima i da ne govorim... To je posebna priča, oni su me urnisali. Uglavnom, shvatila sam da treba da pijem nešto što će me proterati i omekšati stolicu, znači ili ultra slatka kafa ili neki ultra sladak čaj od kog nećete imati grčeve, neki blagi. I naravno, običan WC papir nije dolazio u obzir, ili bebi maramice ili ono što sam ja koristila je bio onaj vlažni toalet papir DM-ov, kao maramice, ali ne toliko natopljen. Uzimala sam onu ultra soft i ultra sensitive varijantu, kašmir, čini mi se, stalno imaju nove. Pa onda tuširanje, ali ni to ne smeš da preteraš, u školici nam rekli najviše 5 puta u toku dana da ne popucaju šavovi i ne propadnu konci. Iz one perspektive u školici misliš, ma ko će imati snage da se i tušira 5 puta, ali kad dođeš kući, pa ideš na WC, pa onda fuc.... lohije, pa se znojiš ko nenormalna, ja sam imala potrebu da se non-stop tuširam. Ulazak u kadu posle nužde je bio poduhvat, jer nisam mogla da toliko dignem nogu od bolne rane, mm je opet pomagao. Sad imamo mnogo nižu kadu, na svu sreću user posted image

Drage moje, kakva su vaša iskustva na ovu divnu user posted image , ali neminovnu i neizostavnu tematiku?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 9:04:26   
magnetic
Ja sam tri dana nakon porodjaja dobila proliv,ali takav da sam jedva stizala do kupatila da ne bude svugde.Grozan osecaj,ali sam se bar lako ''ispraznila''.Posle sam imala normalnu stolicu svaki dan,ali sto ti kazes ulazak u kadu,tusiranje,bolna rana i hemoroidi su mi pricinjavali bas problem.Konacno posle tri nedelje nekako se sve vraca u normalu.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 9:10:34   
Jele
IZVORNA PORUKA: magnetic

Konacno posle tri nedelje nekako se sve vraca u normalu.


Da ti pravo kažem, meni se onda činilo kao da više nikada kao čovek neću moći da odem na WC user posted image Skontaš koliko su ti najobičnije svakodnevne stvari bolne i skoro nemoguće. Ja sam kreten čak i trpela da ne idem na WC, jer me i od same pomisli sve bolelo... Grozno je ako imaš tvrdu stolicu, misliš da će ti konci popucati, rana boli, a hemoroidi da ne govorim... Jako je bitno da nekako ''omekšaš'' stolicu.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 9:14:42   
LillyT
Ja sam u porodilištu izbacila brabonjče. Kada sam došla kući, lepo sam obavila sve šta sam imala. Nisam imala nekih problema, ni hemoroidi, ni rana me nisu zezali. Najgore mi je bilo što sam se, sve vreme dok su trajale lohije, stalno pirkala. Šta god da uradim u toaletu (mala ili velika nužda) ja pod tuš. Jbt, prala sam se po 7-8 puta dnevno. Počelo je da me već smara da odem da piškim jer moram da se skinem i plaKnem. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 9:18:50   
Jele
IZVORNA PORUKA: LillyT

Nisam imala nekih problema, ni hemoroidi, ni rana me nisu zezali. 


Blago tebi draga... Meni je sad prva asocijacija na porođaj, odlazak na WC posle i oči koje ispadaju user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 9:19:06   
magnetic

IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja sam u porodilištu izbacila brabonjče. Kada sam došla kući, lepo sam obavila sve šta sam imala. Nisam imala nekih problema, ni hemoroidi, ni rana me nisu zezali. Najgore mi je bilo što sam se, sve vreme dok su trajale lohije, stalno pirkala. Šta god da uradim u toaletu (mala ili velika nužda) ja pod tuš. Jbt, prala sam se po 7-8 puta dnevno. Počelo je da me već smara da odem da piškim jer moram da se skinem i plaKnem. 
user posted image Bas tako

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 9:19:52   
red sonia
dok sam bila u bolnici dr mi je rekao da kupim probiotik da bi mi se sto pre regulisala stolica

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 10:00:21   
Jele
Dobar savet to za probiotik, meni ga niko nije spomenuo. Znači njime regulišeš, a sikterušom omekšaš user posted image .

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 10:07:15   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Jele




Blago tebi draga... Meni je sad prva asocijacija na porođaj, odlazak na WC posle i oči koje ispadaju user posted image

Kad umrla nisam tih prvih nedelja... A  ne smeš baš ni preterivati u jeću i piću stvari koje omekšavaju kada beba sisa... pa napraviš bebi problem.
Znam da mi je to sve valjda bilo gore i od porođaja....
Rana koja se upalila uprkos svim predostrožnostima jer su me iskasapili, osećaj da će to sve da popuca i pomisao da treba da se vraćaš i naživo da ti to "sređuju"...

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 10:10:46   
Jele
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.
Znam da mi je to sve valjda bilo gore i od porođaja....
Rana koja se upalila uprkos svim predostrožnostima jer su me iskasapili, osećaj da će to sve da popuca i pomisao da treba da se vraćaš i naživo da ti to "sređuju"...


Pa da, porođej nekako i zaboraviš, valjda vidiš bepče i sve zaboraviš (jer kao tako je moralo biti), a ovo mi se urezalo, nikako da zaboravim user posted image ...
Meni je mama pričala da joj se posle porođaja samnom rana upalila i zagnojila i tako je lečila mesec i po dana... Ja ne smem ni da pomislim kakve su to tek muke bile...

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 10:14:49   
Nensi*
Ja nisam imala puno problema sa tim...Isla sam na carski,a ne pustaju kuci ako nemas prvu stolicu,a ono nece pa nece...I tako ja kazem mm da mi donese mleko,jogurt i sokic od jabuke...Sve ja to lepo popijem,i da vidite kako sam isla u wc user posted image To je bilo uvece,i naravno,sutra kuciuser posted image user posted image user posted image
Posle opet nisam isla neka 3-4 dana,al se posle sve samo sredilo...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 10:15:30   
Podrum Š.
Nažalost upravo to mi se desilo, a "dole" kao da su me brzinski za vreme I svetskog rata zašivali...  Sada razmišljam ako se budem prirodno a imam "svog" lekara da ga zamolim da tu ranu malo "srede".
Sramota me, kada idem na godišnji pregled preko firme uvek me zadesi nov dr i svaki me sažaljivo gleda i prokomentariše na šta mi rana liči..

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 10:17:09   
Jele
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.
kada idem na godišnji pregled preko firme uvek me zadesi nov dr i svaki me sažaljivo gleda i prokomentariše na šta mi rana liči..


Stvarno su neljudi.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 11:36:24   
bebablue
Mene je peklo kada idem na malu nuzdu, tako da sam plakala i piskila, jer  sam dobila razderotine tokom porodjaja na tom unutrasnjem delu i kada sam isla u wc peklo je u user posted image , a velika nuzda, posle 3 dana, na misice...Sada je redovno, ali najgore sto zbog poremecaja ritma zivota, ustajanja nocu, nespavanja itd. svaki put me povredi odlazak na veliku nuzduuser posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 12:21:18   
upgrade011
I ja sam piskila skoro stojecki user posted image Ko ce jos da brise i stavlja papir na wc solju a ne mozes posteno ni da sednes, jednom rukom se drzis spavacicu, drugom ulozak...ma sou zivi user posted image A da je peklo to je posebna prica. Bas nisu bili nezni kada su mi praznili besiku kateterom pa je peklo i to pored rane.

Ja sam na ulozak stavljala Rivanol tako da se nisam uvek prala nego cesto menjala uloske, na svaki sat - dva u pocetku.

A za veliku nuzdu mi je najvise pomogla Donat voda i to sto sam jela samo hranu u bolnici i izbegavala Plazmu i druge keksice i cokoladice. Nije mi se bas to ni jelo. I to je delovalo treceg dana user posted image I kad sam ubedila sebe da mi konci nece popucati ako se malo napregnem user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 12:26:42   
Podrum Š.
Donat Mg je meni inače zakon jer imam tih problema sada i u trudnoći jer ležim...
Ali, dok Bivacin sprej nisam prsnula ništa mi pomoglo nije. Rivanol mi bio kao vodica.
Znači tvoj predlog je izbegavati Plazmu i sl?

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
20.8.2010 12:28:21   
Jele
Vidiš, za Plazmu mi nije palo na pamet, ali za čokoladu znam da stvrdnjava stolicu, nju sam i izbegavala.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
24.8.2010 15:14:18   
vbjb
Ja sam cetvrti dan posle porodjaja uspela da imam veliku nuzdu, i necete verovati pomogla mi je samo masaza stomaka, u pravcu kazaljke na satu oko pupka... Ja sam bila skepticna ali eto, upalilo je

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
24.8.2010 21:53:42   
magnetic

IZVORNA PORUKA: vbjb

Ja sam cetvrti dan posle porodjaja uspela da imam veliku nuzdu, i necete verovati pomogla mi je samo masaza stomaka, u pravcu kazaljke na satu oko pupka... Ja sam bila skepticna ali eto, upalilo je
Ova masaza se preporucuje i bebama koje imaju grceve,boli ih stomak ili ne mogu da kaknu ili prducnu.Tako da ima logike.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu vbjb)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
25.8.2010 22:05:32   
Iwana87
ma zene to je cist strah,ja to sad pametujem sa ove perspektiveuser posted image ,imala sam traume za prvu stolicu pa sam uzela cepice da se klistiram,treceg dana sam izasla kuci uradila to i imala sasvim normalnu stolicu kao i na dalje.Jedini problem je sesti na wc soljuuser posted image joj muke moje

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
25.8.2010 23:42:56   
Anoniman
Mene su pustili iz porodilišta (nakon CR) bez stolice, a na otpusnoj pisalo da sam je imala.
Sećam se prve stolice, nije bilo divno iskustvo, ali nije bilo ni tako strašno. Sve nakon prve je bilo ok.

(odgovor članu Iwana87)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
26.8.2010 8:16:26   
Jele
IZVORNA PORUKA: Iwana87

Jedini problem je sesti na wc soljuuser posted image joj muke moje


Boga mi nije samo to problem, bar kod mene... Znači rana, nema sedanja, eksplodirani hemoroidi, pa još konac od šivenja koji direktno udara u njih.. user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
26.8.2010 8:18:00   
Jele
IZVORNA PORUKA: Tash

Mene su pustili iz porodilišta (nakon CR) bez stolice, a na otpusnoj pisalo da sam je imala.



Mali off, ali te otpusne liste, ja imam osećaj da bi bilo bolje da ih same pišemo. Lažu, muljaju, zaborave da zapišu važne info, ne objasne ti značenje onoga što su bar zapisali...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
26.8.2010 13:06:38   
Iwana87
IZVORNA PORUKA: Jele

IZVORNA PORUKA: Iwana87

Jedini problem je sesti na wc soljuuser posted image joj muke moje


Boga mi nije samo to problem, bar kod mene... Znači rana, nema sedanja, eksplodirani hemoroidi, pa još konac od šivenja koji direktno udara u njih.. user posted image


Ma to je sve proslo kao da nije ni bilo,hemoroida i dalje ima,rana jos po malo bolucka(u nekim slucajevima)ali sve to smatram prolaznim pa i ne obracam paznju

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
26.9.2010 0:26:15   
milia
Iz straha da ce i tih nekoliko konaca popucati ja sam upotrebila glicerinski cepic i stvar je brzo bila resena bez vecih problema. Puno tecnosti je valjda resenje. Ali mesec dana posle porodjaja idu grozni zatvori i hemoroidi, koji se i dan danas, posle 18  meseci javljaju 

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here