|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Operacija slepog creva i neprohodnost jajovoda?
26.7.2009 0:13:28   
Verus
Setila sam se sta mi je dr. rekao kada sam bila na konsultaciji....pomenuo je cinjenicu da sam operisala slepo crevo pre 23 godine, i da nekada hoce da se stvori oziljcano tkivo, koje mi je mozda obraslo i oko jajovoda i ucinilo ih ne prohodnim....Da li je IKO cuo za ovo, ili je imao operisano slepo crevo, i zatrudneli bez problema?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
26.7.2009 0:56:15   
guppy RR
Nisam čula za to mila moja,
ali i da je tako - to je JEDAN jajovod, što bi se to desilo na dva user posted image
Drugi bi u tom slučaju normalno funkcionisao i mogla bi da zatrudiš u svakom drugom ciklu (teoretski).

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
26.7.2009 1:08:26   
Verus
Pa da to sam ja i mm rekla.....znas, iskreno ovaj dr. je IVF dr. i bas gura da idem na inseminaciju ili IVF...naravno, sve se placa iz dzepa pa znam i zasto.  Naravno, ne zelim da zapostavim cinjenicu da mozda imam neki problem (kao stenozu cerviksa), ali ovo za slepo crevo mi je bas bilo cudno...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
26.7.2009 1:10:58   
guppy RR
Pa verujem ja da je sve to moguće, ali ajde razmisli.... koliko su ti već "dijagnoza" postavili u poslednje vreme, i koliko se oko svake sekiraš.

Možda bi ti bolje bilo da se ne opterećuješ time, slušaš jednog lekara, odradiš taj IVF ako drugačije ne ide i lepo si opuštena mamika.

Teško mi je ovako kad te vidim kako se sekiraš i kako si zabrinuta i tužna user posted image
user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
26.7.2009 1:17:56   
Verus
user posted image mila moja...pa znas, odlucila sam da ako ne zatrudnim do kraja godine, radim inseminaciju od godine, kao sto je on preporucio.  Pa valjda nesto upali!  A ako inseminacije ne uspe, onda hsg kaze on tako...
Nisam uvek tuzna...ali mi nekada naidje tako....ovih dana malo vise nego inace...selimo se u drugu kucu, koja je puno veca, a ja sve mislim kao nema dece da je ispuni bas bzvz.

Hvala ti draga sto mislis na meneuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
26.7.2009 1:20:31   
guppy RR
idi bre, veća kuća... šta tuguješ onda!!!!
Videćeš ČIM se useliš ima sve da krene svojim redom. Samo vi hrabro dalje mila moja, i biće dečica da skakuću po sobama!!!!

user posted image

A ako neko drugi zna nešto o ovoj temi, slobodno pišite... baš bi volela da čujem šta kažu lekari.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
26.7.2009 1:31:32   
Verus
user posted image

mislim da je suzi lekarka...pitam se da li bi ona znala?  Bas me onako interesuje, nisam pre cula nista o tome...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
27.7.2009 14:43:35   
NacaZemun
Zdravo svima,
Ja sam nova ovde, i citajuci ovu temu, morala sam da se registrujem i da vam kazem da je i meni moj doktor rekao da je problem mog steriliteta pored mojih policisticnih jajnika i operacija slepog creva, koja je bila pre 15 god.
Bila sam na HSG-u i laparoskopiji i tamo su ustanovili da su mi tokom operacije, ostetili taj jajovod i da je mehanicko zacepljenje 100%.
Ali kao sto je rekla guppy tu je drugi jajovod, tako da nema brige ako je drugi jajovod i jajnik ok.
A sto se tice inseminacije nije to nista strasno.....



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
27.7.2009 14:57:09   
mihi
To je može da bude  komplikacija ukoliko je u toku operacije lepog creva ili u postoperativnom toku došlo do infekcije. Stvara se ožiljno tkivo koje se pripaja za okolne organe najčešće jajnik, jajovod i dovodi do mehaničkog zatvaranja lumena jajovoda. Inače moja mlađa sestra je operisala slepo crevo u 25. godini u oktobru a u januaru je normalno zatrudnela i rodila zadravu devojčicu.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
27.7.2009 14:58:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

To je može da bude  komplikacija ukoliko je u toku operacije lepog creva ...


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
27.7.2009 15:01:07   
NacaZemun
Ma kod mene nije bilo nikaakve infekcije, nego su u toku operacije zakacili jajovod i to je cela prica.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
27.7.2009 15:05:08   
Jeca*
moja drugarica ne moze da zatrudni vec godinama i nedavno je ustanovila da je to bas zato sto su je pre ko zna koliko godina na operaciji slepog creva nesto zeznuli i njoj su "valjda" oba jajnika postala neprohodna. Ne drzite me za rec, valjda sam dobro razumela, glupo mi je da je sad zovem da je to pitam, jer ona i dalje, koliko ja znam, pokusava da resi svoj problem. Inace, ona nije imala nikakve komplikacije posle operacije i nije mogla ni da pretpostavi da joj se nesto slicno desilo user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NacaZemun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
27.7.2009 18:17:05   
more5
Kod mene je bio taj problem. Kada sam pokušavala da zatrudnim, ustanovljeno mi je da imam začepljen desni jajovod jer je prilikom operacije slijepog crijeva (prije 20 i nešto godina) došlo do izlivanja sadržaja u trbušnu duplju i stvorile su se nekakve priraslice. Doktori su mi predlagali HSG, ali sam gledala da to izbjegnem. Moja doktorica tvrdi da je HSG previše invazivan i prevaziđen i ima nekakav postupak tog odčepljavanja koji je potpuno bezbolan. Ta terapija je trajala 7 dana, ja sam bila malo skeptična, ali moja druga trudnoća ostvarena je baš iz tog desnog jajnika, potpuno prirodno.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
29.4.2010 11:23:25   
Anoniman
ponekad je bolje ne kopati po temamauser posted image user posted image user posted image ....
ja sam imala operaciju slepog creva 2004 godine i to tešku...puklo mi je slepo crevo i jedva sam preživela zbog debila koji sebe nazivaju lekarima i završavaju medicinu po kafanama....

primetila sam da kad imam O probada me samo desni jajnik, levi jajnik kao da nemam,nikad mi ne reaguje.....a slepo crevo je bilo sa desne strane,pored desnog jajnika...dr kad mi radi ultrazvuk uvek komentariše neke priraslice oko desnog jajnika...sad mi je jasno i zašto......

joj.....a rođeni kum me je operisao....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu more5)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
29.4.2010 14:56:42   
liliana
Meni su pre 2 godine prilikom laparoskopije ustanovili da mi je desni jajovod bio presečen prilikom operacije slepog creva, a kada sam ga operisala imala sam 12 godina!!! Dakle, bila sam dete kada su me moroni upropastili za ceo život!!!
Elem, pošto je moja ginekološka dijagnoza Uterus duplex, jedino rešenje mi je bila VTO, jer mi je (gle malera!) levi jajovod upleten (takođe ustanovljeno prilikom laparoskopije).


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
17.7.2010 14:30:40   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: liliana

Meni su pre 2 godine prilikom laparoskopije ustanovili da mi je desni jajovod bio presečen prilikom operacije slepog crevauser posted image , a kada sam ga operisala imala sam 12 godina!!! Dakle, bila sam dete kada su me moroni upropastili za ceo život!!!
Elem, pošto je moja ginekološka dijagnoza Uterus duplex, jedino rešenje mi je bila VTO, jer mi je (gle malera!) levi jajovod upleten (takođe ustanovljeno prilikom laparoskopije).





(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
17.7.2010 14:46:42   
Verus
banini, i mene je uvek SAMO desni jajnik probadao, levi nikad u zivotu nisam ni osetila, a eto, na kraju sam ostala trudna, ne mora to nista da znaci, mozda ga osecas zato sto je aktivniji, tj. uglavnom ovuliras na desnom jajniku....ne mora da znaci da je eto, od slepog creva...
IZVORNA PORUKA: banini

ponekad je bolje ne kopati po temamauser posted image user posted image user posted image ....
ja sam imala operaciju slepog creva 2004 godine i to tešku...puklo mi je slepo crevo i jedva sam preživela zbog debila koji sebe nazivaju lekarima i završavaju medicinu po kafanama....

primetila sam da kad imam O probada me samo desni jajnik, levi jajnik kao da nemam,nikad mi ne reaguje.....a slepo crevo je bilo sa desne strane,pored desnog jajnika...dr kad mi radi ultrazvuk uvek komentariše neke priraslice oko desnog jajnika...sad mi je jasno i zašto......

joj.....a rođeni kum me je operisao....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
17.7.2010 14:48:48   
Verus
liliana, jako mi je zao...ja sam 2000te godine imala LEEP operaciju na grlicu materice, koja se tada radila rutinski za SVE lose papa nikolau testove.  Elem, saznam prosle godine da sada to ne rade onima koji su negativni na HPV (human pappiloma virus), koji inace moze da izazove rak grlica materice.  Tako da su mi uradili nepotrebnu operaciju zbog koje mi je skracen grlic, i zbog kog sam se skoro porodila u 26 nedelji trudnoce, i morala biti na mirovanju do kraja tj. do 37n6d.....strasno je sto nam se nekada urade tako ne fer stvari u zivotu...nisam pratila temu, da li ti je uspela VTO??

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
17.7.2010 15:45:11   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: liliana

Meni su pre 2 godine prilikom laparoskopije ustanovili da mi je desni jajovod bio presečen prilikom operacije slepog crevauser posted image , a kada sam ga operisala imala sam 12 godina!!! Dakle, bila sam dete kada su me moroni upropastili za ceo život!!!
Elem, pošto je moja ginekološka dijagnoza Uterus duplex, jedino rešenje mi je bila VTO, jer mi je (gle malera!) levi jajovod upleten (takođe ustanovljeno prilikom laparoskopije).







sorry, ne znam šta mi se desilo sa citatom

liliana htela sam da kažem da mi je žaouser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
17.7.2010 18:41:40   
liliana
Ma, Dunja, OK je...user posted image

Verus, jeste!!! Imam bebu koja ima 7 meseci.  By the way, i meni je rađena  konizacija grliča 2006....


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
17.7.2010 20:49:14   
Cvetana
Pazi sad ovo user posted image  Ja sam bas danas radila HSG i dr mi je onako mamurnoj rekao da je ocistio levi skroz, a desni ne. bio je skroz zapusen. (sutra idem kod njega da citamo rezultate pa cu detaljnije) Predpostavljala sam da imam priraslice jer odavno imam hronicnu upalu levog jajnika, desni me koliko se secam nikqd nije mucio. Slepo crevo sam operisala pre 15 god.  Bas cu da  ga pitam da nije od tog slepog creva ?!!!!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
22.7.2010 16:32:58   
Adionisa
Draga moja, ja sam kao mala, sa 11 godina, imala perforaciju, tacnije puklo mi je slepo crevo i izlilo se po jajnicima i materici, u stvari svuda po trbusnoj duplji..user posted image Sada 17 godina kasnije imam veliki problem, pun mi je stomak priraslica, to je u stvari i jedini razlog zasto ne mogu da zatrudnim...bar tako kazu....E sada, meni je tako puknuto slepo crevo bilo u meni 5 dana i imalo je vremena da se razlivauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
22.7.2010 16:44:45   
1zvezdana1
ne mogu da verujem sta jedno slepo crevo moze da namesti u organizmuuser posted image

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu Adionisa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
23.7.2010 0:55:12   
Verus
user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: liliana

Ma, Dunja, OK je...user posted image

Verus, jeste!!! Imam bebu koja ima 7 meseci.  By the way, i meni je rađena  konizacija grliča 2006....


(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Operacija slepog creva i neprohodnost jaj...
5.8.2010 17:28:15   
aleksandrova
prvi put cujem pritom se i plasim da to nije mozda problem i kod mene...ja sam slepo crevo operisala 2004 u aprilu a vec dve godine pokusavamo i borimo se za user posted image a ono nista jos uvek user posted image i plus jako sam veliki panicar znam ne valja mi to al eto takva sam...sta ako su i mene zeznuli kad su mi operisali slepo crevo...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here