|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osjecajno dijete?!
3.10.2016 14:28:08   
choopa choops
Ja ne znam da li je za otvaranje nove teme ili šta, ali sam morala da pitam?

Naime, I ima 1god i 7mjeseci i primijetila sam da na određene stvari jako emotivno reaguje, npr kad neko povisi ton i slično. Ali ono što me navelo da se zapitam da li je sve u redu, je činjenica da kad joj pustim da gleda pjesmicu " Mali medo laku noć", ona trai da je pogleda dva tri puta i na kraju pocne da plače. Ali onako tužno, maltene jeca. Nisam joj pustala tu pjesmu neko vrijeme, i evo maloprije opet joj pustim jer mi je tražila i ona na kraju pjesmice opet počne da plače? user posted image

Šta da radim? Da li vi imate takva iskustva, trebam li da se brinem ili je to normalno u razvoju neke djece?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Osjecajno dijete?!
3.10.2016 14:39:57   
degu
Moja T je tako osetljiva, isto se rasplace na povisen ton, na stroziji ton ili kad ona misli da je stroziji, kad pogresi nesto. Rastuzivala je pesma zeko i potocic, sad vise ne jer je peva mehanicki. Nemam savet, sem da vodim racuna kako joj se obracam, koliko god mohu da budem strpljiva i da razgovorom resavam pronlem. Puno strpljenja, puno tesenja i ljubavi trazi. Kad viknem samo. Se kaci i vice ljubi me mama, ljubi me mama. Tako je osetljiva i kad je bolesna, sto je za drugu decu onican slinav nos, kod nje je plakanje po celu noc i ljubi me mama. Ja ne vidim tu nekinproblem, midlim da ce biti dobar covek jer joj je dusa tako divna.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Osjecajno dijete?!
3.10.2016 15:43:06   
Anck Su Nmaun
I moja T zna da zaplace, npr. Zeko i potocic mi uvek kaze da ugasim jer ce se rasplakati. Jako je osecajna

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Osjecajno dijete?!
3.10.2016 15:50:20   
Buba Mira
Blago vama!
Moja N je bezosećajno malo stvorenje. user posted image Nema te sile da će ti ona sama od sebe prići, zagrliti te, poljubiti. Nežnost - 0 bodova. A toliko mi fali da se mazukamo i grlimo... džaba, to kod nje nema, to je smara.
Situacija - gledamo film Hači, o onom psu što je 10 god čekao vlasnika, i ja na kraju filma plačem ko kiša, N prilazi, gleda me i kaže - je l' to plačeš što je ovaj ker crk'o, a?
user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Osjecajno dijete?!
3.10.2016 16:45:28   
Divnica
Deca su zlato ... Moje devojcicu nisu uvek osecajne , kako kad, zavisi od situacije ali na pesmice i price, bajke lepo reaguju vole da slusaju , a na neke druge stvari Ivana zna da zaplace i ja se rastuzim pa placem.Kad je bila manja plakala je za neke crtane filmove npr. Bambi i sto on nema majku a sad je veca ima skoro 6 godinica i nije bas mnogo osecajna, pomalo bas kako treba a Nevena ima 20 meseci bas je ostra user posted image

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Osjecajno dijete?!
3.10.2016 17:27:57   
serpica

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ja ne znam da li je za otvaranje nove teme ili šta, ali sam morala da pitam?

Naime, I ima 1god i 7mjeseci i primijetila sam da na određene stvari jako emotivno reaguje, npr kad neko povisi ton i slično. Ali ono što me navelo da se zapitam da li je sve u redu, je činjenica da kad joj pustim da gleda pjesmicu " Mali medo laku noć", ona trai da je pogleda dva tri puta i na kraju pocne da plače. Ali onako tužno, maltene jeca. Nisam joj pustala tu pjesmu neko vrijeme, i evo maloprije opet joj pustim jer mi je tražila i ona na kraju pjesmice opet počne da plače? user posted image

Šta da radim? Da li vi imate takva iskustva, trebam li da se brinem ili je to normalno u razvoju neke djece?




Kod mene je to bila i ostala cesta pojava.. recimo imam stari crtac zove se zaboravljene igracke sva su mi deca plakala dok su gledala taj crtani,toma ga stalno trazi i uvek ali uvek place i u toku crtanog i na kraju.
Manja recimo place na jednu pesmicu sa baby TV-a ali mislim da je to zato sto se plasi..
to je faza,ili mozda tako pokazuje emocije,mislim da je mala i ne zna da kaze sta oseca pa zato place...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Osjecajno dijete?!
3.10.2016 17:40:44   
bubulence

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ja ne znam da li je za otvaranje nove teme ili šta, ali sam morala da pitam?

Naime, I ima 1god i 7mjeseci i primijetila sam da na određene stvari jako emotivno reaguje, npr kad neko povisi ton i slično. Ali ono što me navelo da se zapitam da li je sve u redu, je činjenica da kad joj pustim da gleda pjesmicu " Mali medo laku noć", ona trai da je pogleda dva tri puta i na kraju pocne da plače. Ali onako tužno, maltene jeca. Nisam joj pustala tu pjesmu neko vrijeme, i evo maloprije opet joj pustim jer mi je tražila i ona na kraju pjesmice opet počne da plače? user posted image

Šta da radim? Da li vi imate takva iskustva, trebam li da se brinem ili je to normalno u razvoju neke djece?


Nista... Da prihvatis da imas osetljivo dete sa kojim moras pazljivo. Moja E jentakva. Od kada zna za sebe place dok joj citamo 'ruzno pace'. Ali je to ono najtuznije plakanje, vidis da je dusa boli. I evo, ima 5 god i dalje place zbog toga... I za sve je preemotivna. Njoj se moramo obracati na poseban nacin... Posebnim tonom. I tavno se vidi da nije razmazena nego je preemotivna...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Osjecajno dijete?!
3.10.2016 17:54:52   
emicaa
T uvijek place kad ja placem,kad je bila u bolnici i ako joj nesto rade ona place i meni govori mama nemoj plakati.
Ako je neka tuzna melodija pocne plakati.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Osjecajno dijete?!
3.10.2016 18:01:01   
NadaR
M je vec veliki pa nema te ispade da place . Uglavnom se rastuzi kad cuje neku tuznu pricu o djeci na tv, ne voli haos , galamu , buku ...

Na takmicenjima se malo opustio pred publikom i sudijama. Prvi put sam mislila da ce pobjeci. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Osjecajno dijete?!
4.10.2016 3:14:47   
choopa choops
Znaci mali emotivci user posted image Dobro je jer sam se bas bila zabrinula. Jer mi je djelovalo da je premala da bi znala sta su emocije, ali zasita melodija pjesme je jako tuzna, iako pjesma sama po sebi nije.

A i njih dvje su emotivni manje više, ali nikad nisu ovako rano pokazali. M je neki dan preplakao sto nismo poveli nekog psa sa sobom, a sa kojim smo se igrali dok smo cekali trajekt.

Mislim ima im i po kome doć, mama im je užasna user posted image , ali da su baš to morali naslijedit - i nisu.

Poljubac za sve male emotivce, a bome i za ove stjene male user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Osjecajno dijete?!
16.12.2016 9:40:07   
Anck Su Nmaun
T je jako osecajna
Kad gleda crtace i neko se izgubi od mame , tate,eto je pogledam vec place.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Osjecajno dijete?!
17.12.2016 14:00:27   
Mala Elena
Place kada ne moze nesto da dobije, generalno za druge stvari ne place user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Osjecajno dijete?!
17.12.2016 14:07:02   
Sanjica26 RR
Anck potpuno isto radi Teodora.Juce su gledale Pokahontas. Kad se zavrsio crtani izasla je iz sobe uplakana. Bas je osetljiva. Tako i kad vicem na Sofiju i ona place. Place i ona za njom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Osjecajno dijete?!
17.12.2016 14:21:29   
Anck Su Nmaun
I moje neki dan Balto, onaj Vuk kad je proteran iz copora i ona u plac...zasto vise nije sa mamom user posted image
Zna i ona da se rastuzi kad V place....dusa.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Osjecajno dijete?!
17.12.2016 14:57:17   
Mala Elena
Pa dobro, oone su sada dovoljno velike da se rastuze na neke tuzne scene, vise saosecaju, razumeju na neki nacin...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Osjecajno dijete?!
8.4.2017 8:27:18   
IvanaSK RR
Moj sin se preksinoć rasplakao zbog skole. Kaze da ne moze vise svaki dan da ustaje, mnogo je umoran user posted image
Na Andreino plakanje bas tuzno reaguje. I ne voli mene da vidi uplakanu, odmah pocne i on da place.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Osjecajno dijete?!
8.4.2017 15:23:57   
Anck Su Nmaun
Moje dve cure se rasplacu kad V duze place ..

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 8.4.2017 15:24:33 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Osjecajno dijete?!
9.4.2017 9:07:49   
Duškić
Moja cerkica place kad treba da dobije nesto, a mene to.tako nervira. A kad je izlupam a zna da je kriva trpi, da ne verujes.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Osjecajno dijete?!
9.4.2017 10:28:16   
emicaa
Ivana i Dora place ako j placem ili me dodji grli,a ako David place onda se i ona skroz rastuzi

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Osjecajno dijete?!
9.4.2017 10:40:42   
Duškić
E da, sad razmisljam i moja mackica je mene grlila jednom prilikom kad me je videla da placem..Ma malo baksuzce je osecajno, ali tvrdoglavo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Osjecajno dijete?!
9.4.2017 19:06:26   
IvanaSK RR
Duskic, to je inadzijski karakter user posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Osjecajno dijete?!
9.4.2017 19:18:59   
Duškić
Jao , jeste...Setim se nekad i sebe kad sam bila mala...auu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Osjecajno dijete?!
21.2.2018 17:42:53   
pipi_coco
Moj D je isto osjetljivi nježan. Dok je bio još manji nije trpio galamu druge djece ili odraslih, odmah u plac. To je prošlo prije nekih pola godine.

Sada place kada beba place i to nije neko kreveljenje radi pažnje nego istinski place, tužan je, suze mu liju i onda se skloni negdje u cošak i tako place, ja ga zovem da mi pridje, da ga tješim ali nema šanse, onda spustim bebu i odem do njega ali on me ne registruje baš, samo gleda odakle dopire bebin plac. Tek kad ovaj prestane i on se smiri.

Ne znam je li to reakcija na novu situaciju ili šta vec. Ne pokazuje nikakve znakove ljubomore inace.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Osjecajno dijete?!
21.2.2018 17:46:09   
mama Jo
Moja J.zna da se inati i ishisterise... I onda posle minut cucne i pocne da place i dodje i zagrli me i kaze izvini... Prosto joj u pogledu vidim da joj je zao sto se tako ponasala, a jace je od nje da ne histerise...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Osjecajno dijete?!
21.2.2018 23:31:17   
Srecko47E
Moja Mustra je za neke stvari mala ali osecajnost se visi.Skoro sam procitala da bebe od sestog meseca krecu osecanja da iskazuju

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here