|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.6.2009 23:18:30   
eugenija
Dakle, Viktor ima 13 dana i kaki jednom dnevno. Jel to ok?
Da li bi trebao češće?



_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.6.2009 23:30:44   
Maya21
Normalno je da dojena beba nema stolicu i do 7 dana. A moze da je ima posle svakog podoja. Za dohranjivane bebe ne znam... Tako da je to sto je ima jednom dnevno sasvim normalno.
Evo meni Tadej nema vec 6. dan stolicu a pre toga je kakio tek 7. dana. Odvela sam ga kod pedijatra jer mi se to sa Makijem nije desavalo.
Sve je ok.
Posle 8. dana se pokusava sa zasladjenom kamilicom i vodom, masiranjem cmarica stapicem umocenim u pavlovicevu kremu... Tako bar kaze meni moj pedijatar...


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.6.2009 23:48:42   
eugenija
Ovo je cela nauka! Ebeš nuklearnu fiziku! Ja mislim da ja ovo ne mogu...... 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.6.2009 23:52:57   
Lilly*
Dobro je dok prazni bar jedno dnevno creva. ali nije strasno ni ako se to desava i na nekoliko dana jer se to desava kod beba koje se hrane samo mlekom. Moj sin je kakio posle svakog podoja. Eto Maya kaze da je jedno dete svaki dan a 2. tek na 7 dana, znaci nema pravila user posted image
Eugeni, moze se sve samo kada se stvarno zeli, uvek se nekako nadje snage za decu, uvek user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.6.2009 23:58:42   
eugenija
Meni je od stresa stalo mleko, pa ga sad hranim na flašicu veštačkom hranom..

Ne znam jel to ima neke veze sa pražnjenjem creva ili nema..

Uostalom, NIŠTA VAM JA NE ZNAM...

Nisam ja za ovo, definitivno... em kreću koncerti po gradu, ni na jedan ne mogu da idem, drugari mi izlaze svako veče, ja kao majmun u kavezu sluđena.. Plašim se da nije za svakoga beba...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 0:07:13   
Lilly*
Ne znam za bebu hranjenu na flasicu kako ide praznjenje creva, verovatno ce se naci neka od devojaka koja ce znati i o tome da ti nesto kaze, a svakako pitaj dr
Ono sto sam ustvari htela da ti kazem, je da zena u jednom trenutku svog zivota mora da se odluci hoce li karijeru ili dete, hoce li izlaske i provode ili dete.. ti si se odlucila za dete, i sada istraj, niko ne kaze da je lako, ali trenutno ti se cini strasno, ali procice i to, vremenom ces biti vestija, i nalazices svoje nacine da prebrodis odredjene situacija, a kada beba jos malo poraste, pa ko ti brani da ponekad i izadjes, odes na koncert, samo ako imas nekom da je ostavis, ako ne, plati nekoga da je pricuva, sve ce biti ok, i sve ce vremenom doci na svoje, sve smo mi prezivele, pa ces i ti, videces user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 0:08:21   
Dora
IZVORNA PORUKA: lilly.79

Ne znam za bebu hranjenu na flasicu kako ide praznjenje creva, verovatno ce se naci neka od devojaka koja ce znati i o tome da ti nesto kaze, a svakako pitaj dr
Ono sto sam ustvari htela da ti kazem, je da zena u jednom trenutku svog zivota mora da se odluci hoce li karijeru ili dete, hoce li izlaske i provode ili dete.. ti si se odlucila za dete, i sada istraj, niko ne kaze da je lako, ali trenutno ti se cini strasno, ali procice i to, vremenom ces biti vestija, i nalazices svoje nacine da prebrodis odredjene situacija, a kada beba jos malo poraste, pa ko ti brani da ponekad i izadjes, odes na koncert, samo ako imas nekom da je ostavis, ako ne, plati nekoga da je pricuva, sve ce biti ok, i sve ce vremenom doci na svoje, sve smo mi prezivele, pa ces i ti, videces user posted image


tako je!user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 10:42:56   
mihi
Promena načina ishrane sigurno ima veze tj prelazak sa majčinog na adaptirano mleko. Meni je Miloš u jednom trenutku sa dva meseca kad je prešao skroz na adaptirano baš zezao kakio svaki treći dan. A onda mi je neonatolog iz porodilišta u Višegradskoj rekao beba može da kaki pet puta dnevno ili jednom u 5 dana,to je njeno pravo i ja sam se onda smirila, to je trajalo jedno mesec dana i sad je sve ok kaki dva do 3 puta dnevno, retko jednom...... Eugi ne brini toliko, malo brini ali nemoj da preteruješ, ljubi DIMŠU.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 10:49:02   
Rivana
Nisam ja za ovo, definitivno... em kreću koncerti po gradu, ni na jedan ne mogu da idem, drugari mi izlaze svako veče, ja kao majmun u kavezu sluđena.. Plašim se da nije za svakoga beba...



Ha, ha, to sam i ja rekla za sebe...bila sam totalno sludjene ma sta bila i sada sam user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 10:51:51   
Lu
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ovo je cela nauka! Ebeš nuklearnu fiziku! Ja mislim da ja ovo ne mogu...... 

I šta saduser posted image

Eugenija draga,
pa sve smo se mi plašile u početku da li ću znati,da li ću pogriješiti al sve smo odhranile svoje bebe i svaki dan uživamo u njima a tako ćeš i ti.
Što se tiče kake ne brini sve je ok,kad više jedu više kake,manje jedu manje kake...
Gdje je ona pozitivna eugiuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 10:52:46   
Anoniman
Luka dok je sisao, kakio je posle svakog podoja. ja sam se čak i sprdala, kao patka, s jede strane jede, a s druge strane već kaki. user posted image  Bilo je tečno, oker boje.
Kada je sa 3,5 meseca prešao na adaptirano mleko, malo mu je postala gušća stolica, i znam da je kakio svaki dan, ali ne sećam se koliko puta.
Problem sa kakenjem je počeo kada je hteoa da jede samo banane i čokolade, ali i to je prošlo. user posted image

Uglavnom, bitno je da obratiš pažnju da kaki svaki dan, i sve super!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 10:57:01   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: eugenija

Meni je od stresa stalo mleko, pa ga sad hranim na flašicu veštačkom hranom..

Ne znam jel to ima neke veze sa pražnjenjem creva ili nema..

Uostalom, NIŠTA VAM JA NE ZNAM...

Nisam ja za ovo, definitivno... em kreću koncerti po gradu, ni na jedan ne mogu da idem, drugari mi izlaze svako veče, ja kao majmun u kavezu sluđena.. Plašim se da nije za svakoga beba...



Kako si me nasmejala, tako sam se i ja osecala, ali posle par meseci sam se dobro izorganizovala pa je sve lepo leglo na svoje mesto.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 10:59:27   
Jeca*
Draga, ja sam kukala svuda po forumu kad sa se porodila. Luka nije kakio nijednom od izlaska iz porodilišta narednih 7 dana. Bila sam očajna. U prva 2 meseca je kakio možda svega 10 puta. Meni je to bio nevidjeni stres. Lekari su mi rekli 8 puta dnevno, kao i jednom u 8 dana, je normalno, za sve preko toga obratite se nama. Ma plakala sam svaki dan što ga to toliko muči. Onda se sredilo. Sad kaki non stop, radimo za Pampers user posted image  moja preporuka ti je da mu dajes adaptirano mleko Novalac IT1, to je bas za zatvor i to je mom Luki mnooogoooo pomoglo.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 11:01:05   
bebać
Eugi prijateljica mi ima bebca malo starijeg od tvog Viktora 2,5 mjeseci...i nije joj kakaila 2 dana nikako....bitno ej da ima jednu stolicu dnevno,normalno je,a sve preko su dobrodošleuser posted image

ajde smiri se malo,kad ti malac zaspi(kažem KAD)napravi sebi kupkicu,napravi kaficu ispij u miru i tišini..il kad ti dodje m ostavi mu bebca na sat a ti trkni do grada i ispuni sebi neki hir...makar to bila kafa u nekom kafiću na miru da je popiješ i zapali jednu ako pušiš,ajde neće ti biti ništa...to kažem,ako ne dojišuser posted image

Proći će ženo,sve prodje...vrijeme leti ko ludo...isto tako sam kad sam s eporodila gledala kroz prozor naveče kako moje prijateljice prolaze pored moje zgrade i odoše u život,a ja gledam u sat da vidim kad će Sergej opt jesti...

i šta sad???Te iste prijateljice prolaze pored moje zgrade i dalje,lunjaju i izlale iz noći u noć...a moj Sergej ured ima 2 godine,ja stala na noge fino,oporavila se...organizovala se i pucam od ponosa kad mi neko kaže 'jao pa tvoj sin odrastao vidi ga kako je lijep i sredjen,a čuli smo i da je zdrav'user posted image

Ma mogla bi o voj temi ti pisati naširoko,jednostavno preteško mi je pao porod,dolazak bebe i sve to što ide u paketu...sam sam sve prošlo,mogu slobodno reći sama bez igdje ikog,suprug je samo radio i donosio finansijski..kao i danas uostalom


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 13:42:20   
mihi
Jeco ali on nema zatvor kaki jednom dnevno GIT se tek adaprtira. Mislim da ne treba pomagati formulom nek se creva sama adaptiraju a sigurno će, On nema još razvijenu crevnu floru.....

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 14:24:20   
gracija
Eugi,draga,mislim da nemas razloga da se brines zato sto Viktor kaki jednom dnevno.Bice dana kad ce preskociti po dan-dva,ni to nije strasno.Meni je padijatar rekao da nema veze ako beba ne kaki po par dana,samo da treba obratiti paznju da li ima vjetrove.Ako ima sve je ok.To je znak da mu stomacic "radi"....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 14:27:17   
oliveradj
Razloga za paniku nema jer je sasvim ok pražnjenje creva. Ja sam primetila kad sam Adrijani davala Humanu da je teže kakila, a kad smo prešli na Aptamil da je sve bilo mnogo bolje. Jedino je što su formule gušće pa detetu treba često davati vodu da pije.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 20:48:16   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: mihi

Jeco ali on nema zatvor kaki jednom dnevno GIT se tek adaprtira. Mislim da ne treba pomagati formulom nek se creva sama adaptiraju a sigurno će, On nema još razvijenu crevnu floru.....


Da, ali Eugi je rekla da je skroz prešla na formulu jer je izgubila mleko. Možda mu ta formula koju mu daje ne prija. Primera radi Luka je imao zatvror sve dok za dohranu nisam izabrala upravo formulu koju sam pomenula. Ma bukvalno se u trenutku sve promenilo. I naša Meryen sa foruma je imala isti problem sa Jocom, pa je poslušala moju preporuku i svanulo im je. Zato sam i dala taj savet. Nek promeni formulu.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 20:59:06   
sephora
cao,
ja imam dvoje dece i oboje su u ranom periodu prosli kroz faze kada je sa kakom bilo problema iako su i sisali i bili dohranjivani...
predpostavljam da je to zbog toga sto stomacici se adaptiraju na svoju funkciju, i te povremene opstipacije mu dodju nesto normalno, kao grcevi...
hirurzi kazu da ako je dete posle rodjenja normalno kakilo onda kasnije povremene opstipacije su normalne i kasnije spontano nestaju...
mozes se raspitati na halo beba za masazu koja ubrzava rad creva ili mu zavisnosti od uzrasta dati sokic ili zasladjeni caj...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
22.6.2009 21:01:03   
sephora
inace sasvim je normalno i da ne kaki po nekoliko dana, ako bas deogura do 10 dana onda postoje cepici za bebe protiv zatvora

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 0:13:35   
MERYEN
Draga Eugi koristi novalac IT 1 neces da pogresis,nece da mu se olenje creva,nece da ti ima grceve,veruj da je najbolje adaptirano mleko.Jeste malo skuplje,gotovo duplo od svakog drugog adaptiranog mleka,ali vredi svakog dinara,pa ako si u mogucnosti koristi ponavljam NOVALAC IT 1
 
 
A ja se ponavljam po ko zna koji put,hvala Jeci hvala Novalacu

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 10:38:26   
eugenija
Papa Humanu, ima stolicu svaki dan redovno, ali imam osećaj da se ponekada jako muči da izbaci crevni sadržaj napolje u pelenu..
Videću danas sa pedijatricom za taj Novalak it1...



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 10:43:32   
Anoniman
draga ne mijenjaj bebi hranu, ako si krenula sa tom onda nastavi....
a jedno pitanje ...jel se ti nategnes kad kakiš?user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 10:44:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

...jel se ti nategnes kad kakiš?user posted image



user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 10:56:03   
Anoniman
još nešto Eugi.... sve te hape dječije su ti u pricipu isto sruser posted image samo drugo pakovanje .... a svako će ti prporučiti nesto drugo....
recimo ako pedijatrica radi u ustanovi sa kojom HIPP ima potpisan ugovor za neku donaciju ili sta li vec preporučiće ti HIPP ...zato ne mijenjaj bebi nista ...bitno je da on papa lijepo...i da kaki( a nategnut se mora i onda sav pocrveni u licu) ne prepadaj se ženo jedna

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...



Click Here