|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pregrada u materici (uterus subseptus)
13.6.2008 14:21:21   
maslacak
Pozdrav svima, ja sam nova.
Da li postoji neko sa ovakvom dijagnozom?
Da li je ostao u drugom stanju i nakon koliko?
Da li je imao komplikacije?
Da li je imao operaciju istog?
Unapred vam se zahvaljujem na odgovorima..




< Poruku je uredio guppy -- 14.6.2008 8:54:25 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: uterus subseptus
13.6.2008 14:45:07   
guppy RR
maslacku, da li je to pregrada u materici?

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: uterus subseptus
13.6.2008 14:55:22   
maslacak
ma nesta tako, kao nije normalnog oblika, beba se ne moze razvijati ta dolazi do spontanoga, trebalo bi kao tu anomaliju operisati, sve se bojim

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: uterus subseptus
13.6.2008 14:58:37   
guppy RR
aha, činilo mi se, da bi moglo biti to.
To je rutinska operacij akažu, dve moje drugarice su prošle kroz to. Obe su zatrudnele i imaju bebicu. Jedna je pre toga imala stalno spontane, a posle operacije sve OK.

Veruj svom lekaru. Zna šta radi.

user posted image

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: uterus subseptus
13.6.2008 15:01:25   
maslacak
hvala na odgovoru, ja cu opet na UZV i traziti drugo misljenje pa cemo vidjeti, neke su imale spontane, neke su izgurale trudnocu do kraja ali su mirovale, ne znam ni sama...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: uterus subseptus
13.6.2008 15:09:20   
guppy RR
Pa... ne znam. Pročitaj koliko možeš o tome, jer operacija sama po sebi stvarno nije ne znam šta (koliko sam čula, izvinite, ako sam koga time uvredila / povredila), a ne rizikuješ pobačaj... Ja bi radije odradila da mi to urade, nego da rizikujem da u nekoj nedelji, kad naviknem na bebicu u stomaku, izgubim bebicu user posted image

NARAVNO, odluka je samo tvoja
user posted image user posted image user posted image

Pogledaću na slovenačku RR da li pišu o tome i kakva su iskustva sa zatrudnjivanjem.

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: uterus subseptus
14.6.2008 0:33:07   
maslacak
hvala ti, ja sam isto za da obavim to al svejedno prpa..gledala sam na slo RR i nasla bas da pisu o operaciji ali mi treba prevod 

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
14.6.2008 8:53:26   
guppy RR
maslačku, evo, malo sam pročačkala za tebe.

Iz ove teme: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2647176
Devojka pita, koliko treba čekati posle operacije pre zatrudnjivanja, i odgovaraju joj da neki kažu da treba sačekati 1 a drugi 2 ciklusa. Ti, koji zagovaraju zatrudnjivanje posle prve menstruacije nakon operacije kažu, da je tad materica čista i spremna, a opet drugi kažu da treba sačekati 2 ciklusa da se stena materice ponovo odebeli i pripremi na ugnježđivanje jajašca.


Iz ove teme: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1717874
Kakva je to operacija? Devojka kaže, da je to kratka operacija koja traje najviše pola sata pod narkozom. Narednih par dana je imala manje bolove i iscedak posle operacije ali to "nije ništa posebno". Kaže, da je to rutinska operacija. Još gomila devojaka u toj temi piše, da je to rutinska operacija i da nisu imale nekih posebnih problema posle nje. Nadalje pišu, da pre operacije treba uzimati kontracepcijske tablete (na preporuku lekara!!), da se sluzokoža pripremi na operaciju (valjda stanji?), mada neke devojke pišu, da to nisu morale uzimati. Što se tične oporavka - neke si bile u bolnici 1 dan, neke 3-4 (zavisi od bolnice i postupka).




< Poruku je uredio guppy -- 14.6.2008 8:54:45 >

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
14.6.2008 10:38:22   
maslacak
od sveg srca ti zahvaljujem na trudu, mnogo si mi olaksala, jos da te pitam da li pisu na kakve su pretrage isle?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
15.6.2008 22:45:16   
guppy RR
Znači, koliko sam ja uspela da sakupim podatke, neke su devojke upućene na sledeće preglede pre operacije:
- ultrazvuk
- pregled krvi
- pregled urina
- EKG (pretpostavljam da zbog narkoze)

Ništa više nisam našla. Možda se javi ko sa tim iskustvom pa da kaže koju reč više.
user posted image

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.6.2008 11:43:20   
maslacak
mnogo vam hvala, ja juce bila kod drugog gin. pa drugo mišljenje i on veli da ne vidi nikakvu pregradu, ja zbunjena ali happy! Jako!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
20.6.2008 22:13:13   
guppy RR
Ma samo da si ti oK!!!!!
A ove informacije će već nekom dobro doći!!!

user posted image user posted image

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
30.6.2008 23:26:20   
Anoniman
Ja ne bih da budem krivo shvaćena, ali mnogo mrzim kada imam dva različita mišljanja, posebno kada su dve krajnosti. U takvim situacijama obično odem kod trećeg lekara, kom ne kažem ništa nego ga pustim da me prvo pregleda kao rutinsku kontrolu, a tek na kraju spomenem sve što se prethodno dešavalo i vidim dal to menja njegovo mišljenje. Možda sam ja luda, ali u ljudskoj je naravi da veruju u dobre nalaze, i ja se nadam da je onaj prvi lekar koji ti je dao tu dijagnozu ustvari kreten i da je sa tobom sve ustvari ok, ali bi možda bilo dobro posetiti još jednog lekara i potvrditi sumnju da je prvi lekar idiot! Nadam se da me nisi krivo shvatila, jer sam ovo napisala u zaista najboljoj nameri.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
2.7.2008 12:39:48   
maslacak
Definitivno si u pravu, za ovakvu dijagnozu smatram da je potrebnije više pregleda od jednog UZV-a da bi se postavila ovakva dijagnoza, mene je to deprimiralo, al svakako ću po treće, naravno kod specijaliste!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
27.11.2008 12:41:56   
guppy RR
maslačak, vidim da si online!!! i imaš lepu sličicu :)))
Kako si??

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
27.11.2008 12:49:19   
maslacak
Svakim danom sve bolje, hvala ti na pitanju.
Baš sam navratila na ovu temu da vidim da li se još netko raspitivao..
Ja se još oporavljam nakon operacije, urađena mi je laparoskopija i histeroskopija kojom mi je otklonjen manji septum u gornjoj trećini kavuma, otklonjene mi dvije paraovarijske ciste i čekam njihov PHD nalaz.
Nadam se nekoj MPO jer MM spermiogram nije sjajan, čekamo svoju srećicu!
Puno pozdrava svima!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
27.11.2008 12:51:07   
guppy RR
Jao ajde nam MOLIM te više napiši o svemu.. o postupcima, šta da, šta ne... SIGURNO će još nekoj budućoj mamiki trebati, takve su informacije zlata vredne.

Šta su PHD, MPO,... ?

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
27.11.2008 13:06:32   
maslacak
Drage volje,dakle..
Nakon što je izražena sumnja na postojanje septuma (pregrade) maternice nakon UZV pregleda , ja sam tražila drugo pa i treće mišljenje, na UZV preglede sam išla različite dane ciklusa, ovi drugi dr. nisu vidjeli septum na UZV-u, ali moj droktor kojemu sam se obratila u vezi neplodnosti je želio ipak da to provjeri, s tim da laparoskopijom se mogu odmah otkloniti razne priraslice, ciste i sl.Moja laparoskopija je bila zamišljena kao dijagnostička, ali eto trebalo je ipak malo intervenirati..njome se isto tako provjerava prohodnost jajovoda.Histeroskopski mi je otklonjen septum.
Pretrage koje sam morala napraviti prije laparoskopije su bile iste one koje se rade prilikom svake operacije za koju je potrebna opća anestezija.
RTG srca i pluća, EKG, urin, krvna grupa i RH faktor, veliki kaulogram (test zgrušavanj krv,mislim da je to to), uglavnom doktor kaže sve pretrage koje se trebaju napraviti i s tim se ide anesteziologu.
Sama lapsc/hyst ne traje dugo, ali sve zavisi što je sve potrebno raditi.
Ovo je već za drugu temu, pa ako bude potrebno odgovarati na istu, stojim na raspolaganju

PHD= patohistološki nalaz (uzorak poslan na testiranje)
MPO= medicinski potpomognuta oplodnja


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
27.11.2008 13:07:53   
guppy RR
Jao zlatna si!!!!!
Slobodno otvori još koju temu i napiši nam više... SUPER je kad možemo da naučimo nešto novo, a ja se posebno gubim u skraćenicama user posted image

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
26.1.2010 9:48:28   
pepino
Cao svima!Malo kasnim po pitanju ove teme,ali mozda mi se neko i javi sa slicnim iskustvom ili mozda moje nekom pomogne!?Naime ja imam uterus septus ili takozvani septum materice koji su mi otkrili tek kada sam imala spontani pobacaj,iako sam do tada dala brdo para na najbolje ginekologe kod nas i na silne preglede,jer mi se par godina nije dalo zatrudniti.Sad (nakon jos jednog spontanog u medjuvremenu) cekam da mi se uradi histeroskopija,na kojoj cu se nadam se rijesiti tog ,,cuda'' zvanog septum pa onda nazad u nove pobjede!
Ima li iko sa slicnim iskustvom,puno bi mi znacilo!?Ako ima ko da ga nesto interesuje na ovu temu rado cu mu odgovoriti!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
26.1.2010 10:08:41   
bluka
meni doktor prilikom folikulometrije 'uočio' pregradu. odnosno, učinilo mu se da je vidio. do tad ni jedan drugi ginekolog nikad ništa slično nije rekao. pošto mi je materica zavaljena, skroz prema leđima, skoro je nemoguće vidjeti dobo na ultrazvuku, ni vaginalnom ni preko stomaka, možda sa 4D uz, koji je bio pokvaren kad sam išla na folikulometriju. kaže, vidjeće se prilikom hsg, uradila i to - nalaz uredan. sad čekam kontrolu da vidim šta će reći. može li se septum vidjeti na uz? kojom metodom je dijagnostifikuju?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
26.1.2010 10:54:38   
pepino
Ako ti na hsg nije nadjen mislim da je onda sve uredu.Tesko se vidi na obicnom ultrazvuku,to samo iskusni dr. vide,mora se pazljivo i skroz polako gledati,jer je to na ultrazvuku jako tanko,kao sjena.Za vrijeme trudnoce se lakse vidi,zasto,nije mi objasnjeno .Meni ga dr. koji mi ga je nasao vidi i sada kad nisam trudna,a do sad mi to niko nije vidio.I to navodno mi je jako veliki septum,skroz mi je materica pregradjena,ne do pola kao kod nekih zena.

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
26.1.2010 11:23:22   
bluka
koliko sam ja uspjela 'iščeprkati' o ovom problemu, histereskopsko uklanjanje septuma ne bi trebalo da je neka komplikovana operacija, operacija jeste, ali kao i svaka druga ginekološka laparaskopija i histeroskopija.
u svakom slučaju, srećno i javi nam kako si poslije. 

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
26.1.2010 11:33:50   
Bebys
kako je sada maslacak jeli sve proslo dobro..vidila sam samo ovu temu...pa neznam jeli uspijela roditi..posto je proslo vec vise vremena od 2008.

_____________________________

jedna curica 2009.

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
26.1.2010 12:48:49   
pepino
Tako sam i ja procitala i dr. koji me treba operisati kaze da nije strasno,razgovarala sam i sa dvije zenice koje su to operisale prije par mjeseci,i jos nista novo kod njih nema,ali bice nadamo se uskoro.Ja trebam sad da dobijem mecu i kada mi bude pri kraj picim u tvoju Banja Luku da to rijesim,nadam se da mi nista nece odgoditi operaciju.Javljam vam se kad bude nekih promjena!

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here