|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prestanak dojenja
10.3.2009 13:56:02   
Anoniman
nisam znala kako nazvati temu, al moj problem je sto je sin sam odbio ciku prije skoro mjesec dana, ali meni mlijeko i dalje nadolazi, smanjila sam unos tecnosti, ne izmuzam, i sl, medjutim juce su mi se na lijevoj dojci malo upalile mlijecne zlijezde i nazvala sam svog ginekologa koji mi nije htio prepisati nikakkve tablete za prestanak "proizvodnje"mlijeka, i preporucio mi je da u grudnjak natrpam persunauser posted image sto sam i uradila, i sad na poslu imam pun grudnjak persuna user posted image (cak mogu muskom dijelu ponuditi da im napravim caj od istog dobar je za prostatu)
zna li jos neko neki prirodni lijek za ovaj moj problem

ps molim moderatore da kopiraju ili izbrisu ako ova tema vec negdje postoji

hvala


< Poruku je uredio branki RR -- 15.1.2016 5:56:29 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: prestanak dojenja
10.3.2009 14:04:36   
Anoniman
Mislim da tema ne postoji, ali smo o tome već negde malo piskarale, ustvari, ja sam negde napisala. user posted image

Kako sam ja prestala da dojim kada mi je već krv curela iz bradavice koliko me je izgrizao, pa sam morala.
U levoj dojci sam imala malo mleka: za jedan jutarnji podoj, ali da još malo sisa i iz desne. A sve ostalo, pa i više, je išlo iz desne. Obustava mleka je trajala neko vreme. Prvo sam odredila da ću se izmlazati po 150ml svaki put kada bih trebala dojiti. Tako par dana. Pa onda 120ml par dana, pa 100ml par dana, pa sam proredila broj izmlazanja, i onda sam na kraju stigla na nekih 60ml dva put dnevno i prestala, i za koji dan više nije bilo mleka.

Ali ne znam koliko je sada pametno da počneš da se izmlazaš ako to nisi radila prethodnih mesec dana. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: prestanak dojenja
10.3.2009 14:08:22   
mihi
Ako od peršuna ne prestane neka ti ginekolog prepiše Bromkriptin nije se igrati sa mastitisom koji lalo može da ti se dogodi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: prestanak dojenja
10.3.2009 14:10:19   
prase
Materija i energija ne mogu da se stvore ili unište, mogu samo da promene oblik. Nisam sigurna kako bi mleko moglo da promeni oblik, čini mi se da je jedino rešenje da izađe napolje user posted image Čula sam da je dobra stvar protiv upale mlečnih žlezda privijati svež kupus na grudi. Osim toga, svako ko je imao ovaj problem dobio je savet od ginekologa i da izmlaza mleko jer upala bez toga neće proći. Najbolje je, kažu, tuširati grudi toplom vodom i izmlazati. Ako si se već vratila na posao, nema ti druge nego da to radiš ujutro i uveče, pa samo ujutro ili samo uveče, pa da vidiš kako ide... Srećno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: prestanak dojenja
10.3.2009 14:16:14   
Anoniman
rekao mi je bromergon 2x1 (ali mi je napomenuo da su pravo zeznute i da se koriste kod tumora mislim hipofize ili nesto sl) i jos neke kojima ne znam ime a gdje se pije pola tablete jedan put sedmicno, e sad mozete misliti sta je to kad se tako piju, tako da zaista nisam pametna , pa sam odlucila da se nasim dragim forumasicama obratim za pomoc

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: prestanak dojenja
10.3.2009 14:24:01   
mihi
Videla sam da prepisuju u porodilištu ženama, a to za tumor hipofize. Kad postoji tumor poveća se nivo hormona prolaktina ali to mleko curka to ne može da se poredi sa pravom laktacijom. E sad moj sin je sa 2. meseca odbio da sisa i ja ništa nisam koristila, nisam se izmuzala nego se smanjivala sama od sebe i prestalo je. Jednom je u toku tih dana leva dojka postala tvrda i bolna 2 puta sam je lagano masirajući praznila ali ne skroz do kraja i smirilo se. Nemoj mnogo ni da pritiskaš lagano je isprazni tek da se smani napetost i bol i još koji put tako, stavi hladne obloge ali ne led i trebalo bi da se smiri.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: prestanak dojenja
11.3.2009 7:49:26   
Anoniman
hvala vam svima user posted image user posted image user posted image
ja jos uvijek hodam sa persunom u grudnjaku user posted image i mogu vam reci da pomaze hvala Bogu

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: prestanak dojenja
11.3.2009 8:38:56   
Anoniman
Znači razbija čvorove? Jao kako ja to nisam znala dok sam dojila, ja sam imala užanih problema, uz sav trud izmlazanje i ostala cimanja. Čak sam posle i dojku operisala, jer sam imala benigni tumor sa mlečnom cistom u sredini. Nisu sigurni lekari šta je prvo nastalo, ali pretpostavljaju da je mlečna cista ostala od dojenja pa se stvorio tumor. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: prestanak dojenja
13.3.2009 12:49:54   
mamica salamica
Tasa, kako si otkrila tumor? Jel si osetila cvoric? JA sam malo nervozna jer dojim vec 3,5 meseca a posle nekih mesec dana od porodjaja sam na jednoj dojci osetila cvoric koji je nekada velik kao orah a nekada je velicine manjeg lesnika. DA li je neka od vas imala ovakav problem?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: prestanak dojenja
13.3.2009 13:33:14   
Jeca*
Da, pokusaj to da razbijes. To je mozda mleko zgrusano. Tusiraj toplom vodom i malo masiraj i daj detetu tu dojku vise da sisa.

(odgovor članu mamica salamica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: prestanak dojenja
13.3.2009 14:38:03   
mamica salamica
Hvala mnogo! Probacu!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: prestanak dojenja
13.3.2009 15:18:46   
Anoniman
Ja sam to isto imala. Masiraj i daj detetu da sisa. Dete će to da ti izvuče, mada se meni uvek vraćalo. Nakon dojenja ga nije bilo, posle sat-dva, eto ga opet.

Vidi temu Čvor u dojci KLIK

(odgovor članu mamica salamica)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: prestanak dojenja
19.1.2010 8:12:24   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: gagana83

Kada je bio i kako su vase bebe podnele odvajanje od sike?
A vi,kako ste vi to podnele?
Smatram da dojenje stvara posebnu bliskost izmedju majke i deteta,nesto neponovljivo i verujem da ce mi biti tesko da prekinem da je dojim.



IZVORNA PORUKA: Mivica

Boris je super podneo jer je moje mleko od početka bilo slabo.
Ali, ja sam se baš namučila jer ga je bilo u abnormalnim količinama, pa sam primala hormonske injekcije za prekid laktacije.
Inače, dojila sam svega 3 meseca.


IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Uhhh, Gagana, baš sinoć dojim Andreja i razmišljam kako je to lepo i kako će mi biti teško user posted image


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne sećam ga se.

Morala sam da prekinem jer sam imala užasne ragade koje nisu prolazile preko 2 nedelje.

Luka nije imao problema sa tim.

A ja sam odmah počela da pijem antibebi pilule, te više nije bilo premišljanja da li bih ga ponovo vraćala na dojku.



IZVORNA PORUKA: milia

Pitajte pedijatra da li postoji slab mleko, lose mleko i slicno. Ja sam citala da ne postoji, postoje varijacije tipa - ako ima mnogo mleka dete stalno pije prvo mleko koje je puno vode, a i ne stigne do zadnjeg masnijeg mleka pa mozda ne dobija dovoljno na tezini... no zanesoh se...
Poslednji podoj? Ne smem ni da mislim o tome, moja mala obozava sisu, sisa sedeci, stojeci, lezeci, spavajuci itd... ima 9.5 meseci. Dojicu je do skole user posted image , moze da skokne da sisa kad je na velikom odmoru...




_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: prestanak dojenja
22.1.2010 16:26:49   
Anoniman
Ja prestajem sa dojenjem. Beba je napunila 7 meseci, prihvata flasicu i ne trazi vise da siki. Lepo jede i ima 1 podoj dnevno. Nadam se da necu imati problema sa potpunim prestankom, samo ne znam da li da se izmlazam po malo ili ne?
Posle prve bebe sam prestala naglo pa sam pila Bromokriptin, zato ne znam kakva je procedura saduser posted image
Sta vi mislite?

< Poruku je uredio Zille -- 22.1.2010 16:27:12 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: prestanak dojenja
31.1.2010 17:21:26   
Sunny
Posle prve bebe sam prestala naglo pa sam pila Bromokriptin,
IZVORNA PORUKA: Zille

Ja prestajem sa dojenjem. Beba je napunila 7 meseci, prihvata flasicu i ne trazi vise da siki. Lepo jede i ima 1 podoj dnevno. Nadam se da necu imati problema sa potpunim prestankom, samo ne znam da li da se izmlazam po malo ili ne?
Posle prve bebe sam prestala naglo pa sam pila Bromokriptin, zato ne znam kakva je procedura saduser posted image
Sta vi mislite?


Da li si imala nekih nezeljenih dejstava dok si pila Bromokriptin, tipa - neke upale mlecnih zlezda, povracanja i sl. ...?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: prestanak dojenja
29.12.2010 9:00:50   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Anoniman

rekao mi je bromergon 2x1 (ali mi je napomenuo da su pravo zeznute i da se koriste kod tumora mislim hipofize ili nesto sl) i jos neke kojima ne znam ime a gdje se pije pola tablete jedan put sedmicno, e sad mozete misliti sta je to kad se tako piju, tako da zaista nisam pametna , pa sam odlucila da se nasim dragim forumasicama obratim za pomoc


evo to sam bila ja

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: prestanak dojenja
29.12.2010 9:01:33   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Anoniman

hvala vam svima user posted image user posted image user posted image
ja jos uvijek hodam sa persunom u grudnjaku user posted image i mogu vam reci da pomaze hvala Bogu



i to je moj famozni lijek za prestanak dojenja ...uh muka mi kad se sjetim isto sam bila pokretna pijaca

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: prestanak dojenja
29.12.2010 9:01:56   
minavb
Meni su dali Dostinex tablete.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: prestanak dojenja
29.12.2010 9:03:13   
indy_25
Ne moras tasho nikakve tablete ja sam imala puno mlijeka kad sam prestala da dojim. samo sam izbacila tecnosti puno da pijem . i daj jedan podoj jednu dohranu pa onda povecavaj dohrane postepeno i mlijeko ce samo nestajati.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: prestanak dojenja
5.1.2011 12:05:13   
Kvrkac
Ja se bas plasim kako cu prestati sa dojenjem...  user posted image
Za sad sam izbacila jedan podoj pa planiram tako da izbacujem al opet me brine kako ce da ide....

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: prestanak dojenja
5.1.2011 13:58:10   
pepeljuga
Ja se bas plasim kako cu prestati sa dojenjem... user posted image


isto user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: prestanak dojenja
5.1.2011 18:45:58   
suki
Cao svima! Molim za savet... Razmisljam polako da prestanem da dojim svoju cerkicu koja jos malo pa ima 10 ipo meseci pa me zanima kako se to kod vas odvijalo. Teodora siki 2 puta na dan, ujutru i uvece pre spavanja. Ja pocinjem da radim sredinom februara pa na vreme zelim da sa tim pocnem jer cu kad pocnem da radim ici za 6h pa je neizvodljivo da siki jer ne zelim da je budim u po noci. Moje pitanje je da li da preskocim da siki ujutru pa da joj dam dorucak (mada mislim da joj je potrebno mlekce ujutru, ne?) ili da joj dam kravlje mleko (koje i koliko bi trebalo da popije)? I da li ima smisla da joj ujutru uvodim kravlje a da uvece siki? Bolje da ne postavljam pitanja jer ih ima mnooogo, nego pisite svoje misljenje i iskustva... Hvala vam unapred

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: prestanak dojenja
5.1.2011 19:02:58   
Verus
Suki! Mislim da izbacis ono koje je zgodnije za tebe i za nju.  Ako ti puno pije ujutru daj joj tada da siki, a ako joj treba to uvece da zaspi, onda ostavi to.  Ja licno planiram da zadnje izbacim nocno, a davacu dohranu dok ne napuni godinu ili godinu i po, tek onda cu dati kozije mleko (kasnije kravlje zbog nekih problema koje smo imali kao manji).  AKO imas problem tokom dana sa prepunim grudima, izmuzi tek tek da osetis olaksanje (da ode taj osecas kao da ces da prsnes iz grudi), i onda stani.  Polako ce se mleko smanjiti..

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: prestanak dojenja
5.1.2011 19:31:16   
suki
I meni je nekako zgodnije da joj ostavim to pred spavanje cisto zato jer sam tada uvek kod kuce a ujutru da joj dajem ovo drugo mlekce. I tako ce mozda moci duze da siki... ako uopste ima smisla da ujutru pije jedno mleko a uvece moje. A kada da se izmlazam da polako ode mleko za taj jutarnji podoj, onda kada bi trebao da bude, znaci ujutru, ili u toku dana kada osetim da su mi grudi pune. A ako se opredelim za formulu onda koju, to joj nikada nisam davala pa ne znam. 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: prestanak dojenja
20.1.2011 23:20:32   
bebuska
Jel moguce da mlijeko nestaje iz jedne dojke a da u drugoj nadolazi kao i uvjek user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here