|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pretrage i hormonska terapija 3.deo
9.6.2018 11:17:21   
IvanaSK RR
Evo nove teme i za staru link.
Klik
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
26.7.2018 19:26:02   
Vitka
Postovane clanice, kako da postavim pitanje dr Jeleni, endokrinologu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
26.7.2018 19:28:11   
IvanaSK RR
U ovoj temi
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Vitka)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
1.12.2018 14:12:12   
Ana RR
Treba mi Maslačak user posted image draga, šta je HOMA index?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
1.12.2018 16:04:04   
Maslacak15
Juhu ancii, mera inaulinske rezistencije....treba da Radis insulinemije?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
1.12.2018 16:09:25   
Ana RR
Juhuhuhu user posted image

Pa ja sam radila insulimenije proletos, jel to isto/slično? Jel moram opet da pijem glukozu kuku meni!!??

Napisala mi doktorka da 21.dana ciklusa uradim estradiol, progesteron, TSH, fT4, DHEA-S, testosteron, vitamin D, šećer, inzulin i HOMA index.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
5.12.2018 16:36:05   
Pticica555
Maslacak, da li moze mala pomoc? Pokusavam 8-9 meseci, ali do trudnoce ne dolazi.Ciklus je redovan na 31-32 dan, desi se mozda dva puta godisnje da zakasni po 5-7 dana.Nisam pusac,nisam gojazna, imam 27 godina.Rezultati su sledeci-Hormoni radjeni 2dc,FSH 6,66ref.vr.folikularna faza 3,5-12,5 mlU/mlLH 7,94 mlU/mlref.vr.folikularna faza 2,4-12,6 mlU/mlEstradiol 38,4 pg/mlref.vr.folikularna faza 25-195pg/mlTestosteron 0,399 ng/mlref.vr. 0,06-0,82 ng/ml 

Progesteron 22 dc- 7,74 ng/mlref.vr. luteinska faza 1,83-23,9 ng/ml 

Cervikalni i vaginalni brisevi uredni,Mikoplazma, ureaplazma i hlamidija negativno. 
Anti Milerov hormon- AMH 7,650ref.vr.- Zene (25-29 godina) 1,18-9,16 

OGTT sa 75gr glukozeGlukoza 0''''- 4,77 (ref.vr. 3,33-6,10)Glukoza 60''''- 5,57 (ref.vr. 3,33-6,10)Glukoza 120''''- 5,37 (ref.vr. 3,33-6,10) 
Insulin 0''''- 4,6 (ref.vr. 6,0-27,0)Insulin 60''''- 35,2 (ref.vr. 6,0-27,0)Insulin 120''''- 27,7 (ref.vr. 6,0-27,7) 
Vaginalni UZ radjen 4 dan menstruacije, potvrdjeni policisticni jajnici.Uterus u AVF, normalnog oblika i velicine, homogene teksture i miometrijuma. Endometrijum debljine 4,86 mm, bez razdvajanja u fundusu. Desni jajnik dimenzija 32x21,9x24,9 mm (8,9ml), AFC=14. Levi jajnik dimenzija 37x16x19,6 mm (6,1ml), AFC= 12. 

Mesec ipo dana sam na dijeti, tj.ne jedem slatkise, grickalice, ne pijem sokove. Hleb samo od razanog brasna,koji sama mesim. Pijem caj od virka i mesavinu hajducka trava,neven i kopriva.Prethodni mesec radjen progesteron 26 dc, jer se sluz i bol u jajniku pojavila tek 19 dan, pa je samim tim i menstruacija kasnila 4 dana. Rezultat progesterona je 32,25 nMol/L (ref.vr. 5,8-75,9 nMol/L) 
Uradila sam i TSH koji iznosi 1,300.Uradjeni  spermokultura i spermogram, 2 dana apstinencije.Spermokultura sve uredno.Spermogram:Zapremina- 5.2 mlIzged- belicas_tPH- 7.5 (bazno)Broj sperm. u cm3- 37 000 000Pokretnih sperm.posle 30 min.- 58%Slabo pokretnih- 4%Nepokretnih- 38%Leukocita- 0-1 u vidnom poljuEritrocita- 0.Ep. Celije- 0Fruktoza-pozitivnaLikvefakcija u 30 minuta- potpuna.
Ne znam da li je problem u progesteronu, ovaj mesec nisam proveravala vrednost, ali sluz se pojavila 14 i 15 dan ciklusa.  
Veliko hvala unapred! 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
5.12.2018 17:44:06   
Maslacak15
Pticice problem je sigurno u progesteronu ako se ova vrednost ponavlja. Tog mesecca u svakom slucaju ovulacija nije bila adekvatna. Lutealni progesteron treba da bude iznad 10 ng/ml minimum da bi zatrudnela u ciklusu. ´taj od 32 nmol je granican ali i on bi mogao da bude veci. Sto je visi to je bolje. Ali to je znak da je ovulacija suboptimalna i ne znaci da treba da dodas progesteron ( tipa da uzimas utrogestan) nego treba da se popravi kvalitet ovulacije. E sad pitanje je sta je uzrok. imas neke naznake PCOSa (visok AMH) i insulinbi mozda mogao da bude malo nizi. Sve ostalo je super. Mozda probas da pitas nekog Dr. da ti ukljuci metformin pa da tako pokusas. Inace za probleme sa ovulacijom uvek se moze ici na klomifen, on je jako efikasan anije mnogo agresivan ali mozda mozes da resis problem i bez njega. Puno te pozdravljam!!!

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
5.12.2018 18:21:13   
Pticica555
Maslacak hvala na brzom odgovoru. Ja sam isla kod ginekologa specijaliste za sterilitet, on je rekao kada budem htela, da dodjem da mi prepise neku terapiju od 5 do 9 dana ciklusa, pa da prati folikule, onda da primim neku stop inekciju i posle toga progesteron. Ali da pre toga odradim HSG. Medjutim problem je sto ja nemam trenutno knjizicu, i dok to ne sredim, mislila sam u medjuvremenu sta bih mogla da uradim a da poboljsam ovulaciju ako nekako moze da ne radim sve to sto je predlozio ako bas ne moram, htela sam na svoju ruku da uzmem gluformin ili tako nesto, ali ne znam koliko je to pametno da radim. Inace on mi je rekao da izbacim slatkise i da ih zamenim vocem, i to je to. Ja pazim sta jedem, smrsala sam 6 kg, ali sve vise od toga bi bilo katastrofa jer sad imam 50 kg. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
5.12.2018 18:32:49   
Maslacak15
to je klomifen sto planiraju da ti daju. On se pije 5 dana od 5-9 dana ciklusa da stimulise ovulaciju... BIljka vitex ( agnus castus) nije losa mnogim zenama pomaze ali ne znam ima li u srbiji tih kapsula. Bile su pod nazivom cefanorm....Bice resenja samo strpljivo iako znam da nije jednostavno.

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
5.12.2018 18:56:25   
Pticica555
Proguglacu malo o tome, mozda pronadjem nesto. Nisam se bas opteretila, ali nisam mislila da ce biti nekih komplikacija, jer nikad nisam imala problema sa menstruacijom jajnicima, dok nisam usla u celu ovu pricu.Ako budem radila jos nesto od analiza, javicu se, vidim da si odavno aktivna na ovom forumu i to je super. Hvala ti puno!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
14.12.2018 23:51:19   
Ana RR
Odradila hormone (21. dan ciklusa). Nisam uradila vitamin D i homa index jer to mora ujutru a ja nisam mogla ujutru da odem u lab.

Maslačak draga, tvoje mišljenje?

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Pticica555)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
18.12.2018 12:37:13   
Maslacak15
Anci draga ne ovuliras, tj ovulacija nije kako treba. Progesteron bi trebalo da je najmanje 10 ng/ml ili visi ( obicno bude visi). To moze da znaci da folkul ne puca nego se tako luteinizuje pa se proizvodi nesto progesterona ali to nije to.... A zasto neznam. Ostali hormoni su ok, anadrogeni su ok. Mozda zbog insulinske rezistencije. CInjenica da si ostajal trudna na klomifenu mi kaze da je ovulacija oduvek skripala ali mozda se problem pojjacao sa godinama. Trebalo bi da odradis taj HOMA index i vidis sa endokrinologom. Puno puno te pozdravaljam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
18.12.2018 12:54:52   
Ana RR
Hvala ti draga! user posted image

Treba da uradim i taj homa index ali to mora ujutru pre jela a ja nikako ne stižem da odem tada. Dr je rekla da će mi tumačiti rezultate kada sve uradim ali sam nestrpljiva hehe.

Kaži mi, da li progesteron utiče (a pretpostavljam da utiče) na pms i ciklus? Zbog toga sam radila ove nalaze, pms mi je užasan a javlja mi se i braon curkanje pre nego što krene ciklus što se nije dešavalo ranije. Ok, menja se to sa godinama ali psihički me pms uništava. Moji će me odvesti kod egzorciste user posted image

A što se ovulacije tiče... jbg. To je što je.



< Poruku je uredio Ana RR -- 18.12.2018 12:56:58 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
26.12.2018 14:01:09   
Ana RR
Opet ja user posted image

Maslačak (ili neko ko se razume), na šta liče ovi moji rezultati? Za homa index nema ref. vrednosti pa ne znam ni kakvi su. Insulin i vitamin D baš loše izgledaju.

user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.12.2018 14:48:06 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
26.12.2018 22:20:17   
vonavoj
Ja se nista ne razumem. Pitaj Dunju,da pogleda..koliko znam i ona pije d vitamin...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
26.12.2018 22:21:54   
Sanjica26 RR
Dunja pije vitamin D. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
27.12.2018 9:30:01   
Ana RR
Da, znam da ona pije. Nije mi jasno zašto je insulin tako nizak..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
27.12.2018 11:48:01   
Maslacak15
Index je U redu anci. E sad secer Ako je nantaste 5,5 nije Bas super idealan...mozda bi mogla da uradis ogtt sa insulinemijama pa da vidis kakav je odgovor Bas zbog Toga sto je tako nizak na nultoj tacki. Uzmi suplemente za Vitamin d on je svakako snizen, to vidis i sama....I ne gnjavis me nista samo pitaj, ja volem da Sam korisna:)


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
27.12.2018 11:58:45   
Ana RR
Hvala draga user posted image

Jeste, na tašte. Imam i insulimenije od pre par meseci, evo rezultata:

user posted image

Šta znači visok šećer a nizak insulin? Nemam iskustva sa tim stvarima.

< Poruku je uredio Ana RR -- 27.12.2018 11:59:33 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
27.12.2018 12:19:50   
dunja RR
Anči, nemam pojma za insulin, ali početna glukoza ti je visoka, ja isto imam iznad 5 redovno, i znam da to nije dobro (dr me kritikuje stalno), i VTO mi uspe tek kada šećer spustim ispod 5, ali to uspem sa strogom dijetom od mesec, dva, tri.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
27.12.2018 14:39:26   
Maslacak15
ja mislim da je to u redu test. tad je i glukoza bila super. nista posebno ne znaci nizak insulin. Bitno je da radi posao. Sve u svemu ja cisto sumnjam da je secer razlog tvojih problema. U nekom drugom grmu cuci zeka.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
27.12.2018 14:52:57   
dunja RR
Maslačkonjo, sećam se da je i dr Jelena tada rekla da je ok Anin ogtt test.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
27.12.2018 15:06:19   
Ana RR
Jeste, rekla je da je ok.

Suzi, ja se ne hranim loše. Slatko slabo jedem. Pre će problem biti neaktivnost jer sam zbog posla zakucana za laptop. To je moje mišljenje, ne znam da li sam u pravu.

Čim prođu praznici odem do fitnes centra tu kod mene.

Nevezano za priču o trudnoći, pošto na njoj ne radimo - da li svi ovi rezultati utiču na zdravlje i kvalitet života uopšteno? Sem vitamina D koji ću početi da pijem, da li treba još nešto?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pretrage i hormonska terapija 3.deo
27.12.2018 15:14:13   
Maslacak15
pa nista posebno osim sto eto imas izrazen PMS vrlo moguce zbog prilicno nisog progesterona u drugoj polovini meseca. Ali to nije opasno, samo nervira.....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Pitali smo dr ginekologa: folikularna cista
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here