|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pripreme na zatrudnjivanje
8.6.2008 11:07:57   
guppy RR
Ukoliko žena svesno odluči da želi da zatrudni, ponekad mora svesno i da se odrekne određenih navika. Mislim pre svega na pušenje, lošu ishranu, stres itd.

Šta mislite o tome?
Kojim navikama ste se odrekle pre zatrudnjivanja?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
10.6.2008 12:18:11   
Lu
Pušenje obavezno onoga trenutka kad sam se odlučila za dijete,iskreno nemogu da zamislim trudnicu sa cigaretom,valjda je dijete dovoljan razlog da se prestane s trovanjem, više ne samo svog organizma.
Imala sam i neke psihičke pripreme,najviše zbog straha od poroda, ali kako se probudio osjećaj za dijete tako je sve išlo prirodnim putem,strah je sve više prerastao u radosno iščekivanje.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
10.6.2008 20:19:24   
guppy RR
Ja sam u glavnom pazila na ishranu, ... pošto nisam nikad pušila ili pila alkohol (sem uz neko slavlje možda).

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
11.8.2008 13:35:39   
AleksandraDj
Ja sam dala otkaz u firmi bio mi je i suvise stresan, a i nisam muza skoro i vidjala tako da nismo ni imali kad da pravimo decu..user posted image
Prestala sam da pusim,pila sam dosta vitamina i regulisala sam ishranu. IIIII onda nas strefise blizanci..  user posted image user posted image


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
11.8.2008 13:48:58   
amelaa
Aleksandra jel IVF??Svejedno kako god vrlo mi je drago zbog tebe...

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
14.8.2008 7:20:15   
vedica
smanjila konzumaciju kafe na samo dvije soljice dnevno, i vise nikako alkohol (mada sam ga pila samo u posebnim prilikama) i pocela koristiti prenatal

(odgovor članu amelaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
14.8.2008 9:41:27   
ElmaB
Cestitam Aleksandra na blizancima!!!! To je divno!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata

Tea, 11.02.2005.
Lana,31.03.2008.
Deni,31.03.2008.

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
1.9.2008 12:39:25   
Anoniman
Ja se nisam odrekla ničega!
Doktorka mi je rekla da je bolje da nastavim da pušim (ali naravno u manjim količinama) nego da budem nervozna, pošto je podjednako stresno za dete.
Alkohol-nikada nisam preterivala (ne računamo one klinačke ludorije kada sam počela da izlazim), i u trudnoći sam nastvaila da pijem crno vino (čitaj:pijem-znači po nekada čašu vina), rečeno mi je da je dobro za krvnu sliku.
Jela sam apsolutno sve što mi se jelo, bez obzira na to dal je zdravo ili ne.

Trudnoću sam iznela do kraja - porodila sam se zakazanim carskim rezom 10 dana pre termina. Sa bebom je sve bilo u najboljem redu!


(odgovor članu ElmaB)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
1.9.2008 15:57:44   
MERYEN
Nicega se nisam odrekla,pusim prva 4 meseca nisam jer sam povracala na sve,sad isto pusim kao i pre alkohol ne pijem imala sam napad na bubrege pa su mi rekli pivo do dva na dan ja po jedno popijem ne cesto ali kad se setim a stres je neminovan u mom zivotu i ovog trenutka sam pod stresom jer me majstori lazu nisu dosli renoviramo stan a zurimi se njih nema.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
2.1.2009 11:21:01   
guppy RR
Možda vreme da opet pokrenemo ovu temu da napišete svoja iskustva. Sad nas ima više

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
2.1.2009 12:28:15   
prase
Ja sam u trudnoći prestala da pušim, tj. svela to na neku meru tipa jedna cigareta u par dana. Izbacila sam gazirane napitke, ali to nije pravo odricanje jer nikada nisam ni bila luda za njima. Jedino me "Schweppes" privlačio, za koji sam bila obaveštena da ga treba zaobilaziti u širokom luku - zbog kinina, navodno. Valjda to izaziva kontrakcije, ili na neki drugi način nepovoljno utiče, ne sećam se. Od sebe sam očekivala da će mi se probuditi želja za slatkišima pa ću morati da ih se odričem, ali želja se nije probudila pa nije bilo ni pravog odricanja user posted image E da, u početku sam se skroz odrekla kafe, ali posle sam počela da pijem po jednu za buđenje ujutro. Sve je ovo bilo "post festum", tj. kada sam otkrila da sam u drugom stanju, što nije bilo sa posebnim pripremama nego slučajno uspelo iz prve. Toliko nisam očekivala da uspe iz prve, da sam vodila "slepog putnika" na službeni put i mislila da mi je ciklus izostao zbog stresa (koji se kod mojih službenih puteva podrazumeva) user posted image Tako prvih 7-8 nedelja apsolutno ništa nisam menjala u navikama, a dr me utešio da ništa (od navedenog) nije strašno, pa ni to što sam išla na rentgensko snimanje kičme...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
2.1.2009 16:05:45   
Anoniman
Nisam znala to za Šveps. Ja sam ga pila u trudnoći, ne puno, ali sam umela s vremena na vreme. Pila sam i gazirano. Ma ja ništa nisam znala tada šta se sme a šta ne. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 1:53:01   
kumara
Drage moje, ja opet moram da pokrenem temu pusenje i trudnoca... user posted image Citala sam sta ste pisale u dojenje i pusenje, kao i ovde i potpuno se slazem da bi trebalo prestati jer to nije dobro za bebu. Pre nego sto sam ostala trudna, isle su mi na nerve trudnice koje puse i rekla sam da cu ja prestati cim zatrudnim jer ok je ako ja biram da trujem sebe, ali nemam pravo da trujem bice koje se jos nije ni rodilo...

ALI... Evo vec 3-4 dana pokusavam da prestanem, i sad mi je jasno da je lako pricati kad nisi u toj situaciji... Kupila sam najslabije moguce cigare, trudim se da pusim manje od 10 (do pre neki dan sam pusila 2 kutije dnevno)... I nikako mi ne ide... Gladna sam kao pas, nervozna kao skot... ne znam sta cu od sebe... Uhvatila sam sebe da zelim da mi je muka jer mi se tako barem nece ni pusiti... user posted image Da li verujete da uopste ne znam sta da radim... Nisam nikakav karakter... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 7:42:12   
Lu
Lenka želim ti puno sreće u tvojoj odluci da prestaneš pušitiuser posted image
Moje mišljenje o pušenju u trudnoći si sigurno pročitala pa te neću daviti s tim,
a ja sam prestala pušiti onog dana kad sam rekla želim bebu,i nikad više ni jedna cigareta,
meni je to bilo prilično lako, naspram drugih iskustava o odvikavanju ,ali vrijedi u svakom slučajuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 13:32:11   
kumara
Hvala draga lu! Samo da mi uspe! Da ne znate slucajno nekog ko se bavi hipnozom? Cula sam da se tako najlakse odvikava od pusenja.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 13:37:48   
guppy RR
Lenka, batali hipnozu.
Mi smo tvoja hipnoza i podržavamo te u tvojoj odluci da prestaneš.

Nama su još u osnovnoj školi pokazali film u kojem je bila trudnica koja puši. Pokazali su i animaciju, kako beba u njenom stomaku dobiva sav taj dim... i ja sam ceo život kad sam videla trudnicu sa cigaretom pred očima imala tu sliku... kako taj dim iz majčinih usta putuje dole u majčina pluća... a putuje i otrov do bebe :(

Molim te, prestani da pušiš user posted image


(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 13:50:39   
kumara
Jao guppy, ja bih tako volela da mogu da prestanem! Nadam se samo da ce mi ili biti uskoro muka, ili da ce mi biti jezivo da pusim kad pocne stomak da mi raste i zaista shvatim da imam bebicu u stomaku. user posted image Za sada se bavim smanjivanjem cigara polako, jer odjednom nema sanse da prestanem. Ma uzas!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 13:55:14   
guppy RR
user posted image user posted image
A da pređeš na šargarepu umesto cigare?


(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 13:59:28   
kumara
user posted image user posted image user posted image Pa mogla bi da probam. To ti i nije tako losa ideja!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 14:24:27   
Jeca*
Prvo o hipnozi. Moja komšinica u zgradi gde sam donedavno stanovala mi se hvalila kako je prestala da puši tako što je otišla na hipnozu kod nekog stručnjaka u Hrvatskoj. Kaže ne pomišlja na cigarete, u trenutku je prestala da puši i ne oseća potrebu. Sretnem je par meseci kasnije, a onda se toliko ugojila da nisam mogla da verujem! Pretpostavljam da joj je hipnoza pomogla da zaboravi cigarete, ali ne i hranu kojom verovatno, kao i svi pušači, kompenzuje nedostatak istih user posted image  Poenta koju sam htela da postignem je da ne postoji "bezbolan" način da prestaneš da pušiš. Ja sam se toliko borila da ne jedem, kada sam prestala, ali sam se u vrlo brzo ugojila i to 7 kg (pisala već o tome pa da se ne ponavljam). Samo zamisli svoju bebu kako se razvija u stomaku i kako joj konstantno umesto kiseonika unosiš dim cigarete. Bebe pušača se često rađaju sa manjom telesnom težinom, a kasnije u životu imaju probleme sa respiratornim organima. Ne mora da znači, ali zar si voljna da se kockaš??? Ne sa svojim nego sa tuđim životom, koji nema izbora nego ti odlučuješ u njegovo ime....a toliko si želela bebu. Pa odrekni se odmah! Izvininjavam se svima ako sam malo agresivnija, ali ja sam strašno ljuta na trudnice i dojilje koje puše. A dozvoljavam sebi za pravo da budem još ljuća jer ja sam zaista kao strastveni pušač uspela da prestanem da pušim. Pa kad mogu ja, može svako. A ja sanjam da pušim!!! I sad!!! Izvini, ali ja mislim da ne postoji opravdanje. Teško je, ali nije nemoguće. I nemoj čekati da ti postane muka, nego nađi način da zameniš cigarete nečim drugim. Jedi badem! To trudnice treba da jedu! Ili....možda šargarepa nije tako loša ideja user posted image  Štagod, samo što pre, to bolje. A opet ne moraš naglo (pisale smo već o tome). Samo uvek imaj u glavi sličicu sa ultrazvuka. Mislim da ako želiš da prestaneš da pušiš to tebi treba biti jedina vodilja!
(i još jednom se izvinjavam ako sam bila gruba, namere su mi dobre)

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 14:34:53   
guppy RR
user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 14:39:26   
Jeca*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 14:48:15   
kumara
guppy! user posted image user posted image user posted image

Jeco, ne brini, nisi gruba, to je tako. Zato sam i ja napisala da su mi bile odvratne trudnice koje puse, ali... user posted image Ma resicu se ja valjda tih cigara uskoro.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 15:01:39   
Anoniman
Samo ću da se prijavim da čitam šta pišete na ovu temu, ali neću apsolutno ništa da kažem.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 15:21:10   
Anoniman
Iako svi znate moje mišljenje o pušenju, slikicu sam morala da ubacim...

user posted image

Izvor: Facebook, grupa: I hate cigarette

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here