|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 16:54:42   
Dove
Moj malisa u novembru puni tri godine.Uvek je bio napredan.Primera radi sa 6 meseci je imao 10kg.Sad ima 20.Nije debeo koliko je nabijen,ali je sreca u tome sto je mnogo aktivan inace ko zna kakav bi bio.Problem je taj sto je on stalno gladan.Ako dans sednu njih 50 da jedu on ce uz svakog da pridje.Pokusala sam na razne nacine da ga odviknem od toga,presoljavala mu hranu ili pak kuvala skroz neslano.Njemu to u opste ne predstavlja problem,u fazonu daj sta das.I to na kraju rezultira povracanjem.
Evo jutros...Obavezno pije mleko cim ustane i to mi da nekih pola sata do sat da mu spremim dorucak.A i nije izbirljiv.Jede sve.Pa je jeo meso,pa cokoladice,pa kruske...i povratio.Zaspao je praznog zeluca i kad se probudio rekao mi je MAMA,JA SAM MNOGO GLADAN!!!user posted image
Skuvala sam mu supicu,racunam laka hrana,ali je posle toga jeo plazmu,pa parce torte...i ko zna sta ce jos do mraka.Ako imate neki predlog pricajte,jer stvarno je nemoguce ne davati hranu detetu koje place ako mu je uskratite.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 16:57:22   
Vika
Jedino što mi pada na pamet jeste da TI određuješ šta jede, a ON koliko! U tom smislu, možda da probaš da izbaciš slatkiše i baciš ga na zdraviju hranu

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 16:57:28   
anuksunamun
odvesti ga kod decijeg psihologa,davati mu vlaknastu hranu(kuvane zitarice voce i povrce),ne unositi u kucu torte i cokolade,jer taj secer i svaka procesovana hrana samo otvara sve vise apetit..a to sto se dete prejede pa povraca u svetu odraslih se zove bulimija...ne kazem da je dete na tom putu ,ali zato treba da vidis decijeg psihologa,oni sigurno znaju bolje od nasuser posted image

< Poruku je uredio anuksunamun -- 17.9.2011 16:59:49 >

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:03:04   
Anoniman
Pro što mi pada na pamet je sledeće: ako već ima toliko pojačan apetit, nemoj da mu daješ slatkiše. Ok, keksić ponekad, palačinka i slično, ali mu ja ne bih davala tortu, recimo. Kad je gladan, a nije vreme obroku, dala bih mu voćku, ili recimo papriku, krastavac, šargarepu...šta već voli. E sad, kao što ima dece sa slabim apetitom, ima i sa povećanim, mislim da kod tebe to nije toliko problematično, ako kažeš da nije buca. Izbalansiraj mu obroke tako da jede puno salate, manje hleba i testa. mada, čitala sam da vas živi dosta u zajednici pa pretpostavljam da ti ni to nije lako, pošto od svakog hoće da uzme ponešto, pretpostavljam da ne možeš ni njima svima da kažeš da mu ne daju. Pa gledaj...ako je puno ručao, daj mu neku zdravu užinu, skloni sve iz njegovog vidokruga, nemoj držati grickalice i slatkiše na vidljivom mestu. Što manje soka, što više vode. Ali nemoj previše da brineš, ako je zdrav i prav, i ako doktori kažu da je sve ok.

(odgovor članu Dove)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:11:23   
Dove
Pribojavala sam se bulimije i dugo razmisljala o tom problemu.Tesim se samo sto ne povrati bas svaki put.Sto se zdrave hrane tice mi smo na selu i sve sto jede,jede provereno.Uvek je zastupljeno povrce,piletina...znaci nase domace.Naravno ja mu dam da jede.Porucka sta porucka,nakon pola sata stigne MMsa njive sedne da jede,eto ga i on...GLADAN SAM!!!
E to me zanima,da li on jede iz puke navike ili je stvarno gladan.Jer stvarno vise za njega ne nalazim pametno resenje.Kad mu uskratim i kazem NE DAM,samo da se selim iz kuce koliko place.Sve to kasnije moze da pokrene pravu lavinu zdravstvenih problema,a kad se obratim ovdasnjim pedijatrima za uput,i kad im objasnim oni kazu samo ce to po sebi.Pa kad ce majku mu???

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:15:41   
anuksunamun
probaj da nadjes nekog privatno,nutricionistu i psihologa,jer on mozda nije bucko -iz prostog razloga sto ispovraca hranu,ja te ne plasim,ali verujem da bi ti kao majka bila mirnija,kada bi znala da je sve u redu ,i da ce zaista proci,ili da li treba nekako odreagovati na sve to i kako,ja verujem da si probala gomilu stvari..zato i predlazem da uradis ovo..ovde deca vec sa 8 godina se lece od anoreksije,ali bukvalno,pocinju da vode racuna kao o svom izgledu,sve pod uticajem reklama na tv-u...opet kazem samo da bi bila mirna,ja bih proverila sa strucnim licem.

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:15:51   
Verus
Ja sam bila dosta sitna do neke 3 godine zivota....recimo sa 18 meseci sam imala 11 kg.  Posle 3 godine sam se malo provalila, i stvarno sam puno jela.  Mozes misliti kad bi sa nekih 9 godina sedela i jela palacinke, i posle 10te, mama mi vise nije dala, a ja sam jos mogla!! Kasnije se sve to sredilo....E sad, ne znam jel mu je to samo faza ili je uvek tako puno voleo i mogao da jede?  Ako je faza, ne bih preterano brinula-ali se slazem da drzite van njega sve ono sto je "lose">  Ne da ne treba nekad da pojede tortu ili cokoladu, ali da te grickalice ne budu pristupacne svaki dan.  Nek jede vise voca i sl za uzinu.  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:16:09   
Anoniman
Nemoj da se ljutiš, ali mislim da ne smeš da mu dozvoliš da plačem dobija to što poželi, pa makar i hrana bila u pitanju. Da je reč o nekoj igrački koja mu je potpuno bespotrebna, pa čak i štetna za njega, pustila bi ga da plače i objasnila mu zašto ne može da je dobije. Isto tako je i sa hranom - to je njemu zanimljivo, igra se i tako se druži sa tatom i dok tata jede (pretpostavljam da se ne vide po ceo dan), nemoguć je da ako dobro jede bude gladan pola sata nakon ručka.

Edit: i slažem se da bi trebala da konsultuješ dečijeg psihologa, makar i privatno.

< Poruku je uredio Nedja RR -- 17.9.2011 17:17:42 >

(odgovor članu Dove)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:16:54   
Verus
Bez ljutnje ali ja mislim da je ovo glupost, pa nije to urodjena bolest.  On ima 3 godine a ne 15 godina i da je zensko pa da to radi sa svrhom da bude mrsav.

Jel pregledan na parazite?
IZVORNA PORUKA: Dove

Pribojavala sam se bulimije i dugo razmisljala o tom problemu.Tesim se samo sto ne povrati bas svaki put.Sto se zdrave hrane tice mi smo na selu i sve sto jede,jede provereno.Uvek je zastupljeno povrce,piletina...znaci nase domace.Naravno ja mu dam da jede.Porucka sta porucka,nakon pola sata stigne MMsa njive sedne da jede,eto ga i on...GLADAN SAM!!!
E to me zanima,da li on jede iz puke navike ili je stvarno gladan.Jer stvarno vise za njega ne nalazim pametno resenje.Kad mu uskratim i kazem NE DAM,samo da se selim iz kuce koliko place.Sve to kasnije moze da pokrene pravu lavinu zdravstvenih problema,a kad se obratim ovdasnjim pedijatrima za uput,i kad im objasnim oni kazu samo ce to po sebi.Pa kad ce majku mu???

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:20:53   
Vika
Moguće da je traženje pažnje ko što Neđa reče, ali ako će joj biti lakše, što da ne konsultuje stručnjaka? Meni na pamet nije palo da postoji bebi anoreksija, pa Mina muku mučiše

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:22:29   
Dove
Jeste sve je ok.Nasa pantljicara nema pantljicaru!!!Svi nam se cude kad provale koliko jedemo.user posted image user posted image user posted image I jeste nemoguce svima u kuci narediti da mu ne daju.Znate kakve su bake i deke,pa stricevi i strine.Takodje je nemoguce skloniti slatkise jer su jetrvini klinci dosta stariji od njega pa i toga ima svuda.Kupuju po Beogradu svasta.Ali moram da budem realna i da kazem da nije toliki ljubitelj slatkise.Celo leto se davi u lubenicama a slatkise i ne gleda.Vise voli da pojede smoki ili cips nego cokoladu.Ali kad god ga pogledam on nesto muva.Sok pije ali ne preterano ali zato vodu u enormnim kolicinama.Em jede em se puno krece pa valjda je zato i zedan.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:22:36   
anuksunamun
bulimija nervoza ne mora da bude svesna odluka,obicno je to splet emotivno psiholoskih situacija i osobina.Bulimija inace znaci - volovski apetit na latinskom,ja sam toliko o ovome citala jer sam jedno vreme bila teski ortoreksicar(opsednuta zdravom hranom)..ja se ne bih igrala sa bilo kakvim fenomenom u ishrani,cesto se sredi sve samo od sebe,ali ja sam za to da se reaguje na vreme za sve!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:23:39   
Dove
user posted image user posted image user posted image To mi nije palo na pamet,ali sad je obavezno.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:27:58   
Iwana87
Mina je imala problem sa refluxom kod Vanje.
Htedoh ti reci da imam dejcicu u komsiluku koja sad puni 3 god i ima isto 20 kg.Gledam je pre neki dan,11 sati,nije doruckovala,kupili joj sladoled,smoki,sipali coca coclu,ona u sladoled umace smoki,jede uporedno i jedno i drugo,popije casu soka,trazi vodu,pojede celu kesicu smokija.Otima bombone,pojede i to,onda se zadavi zvakom i pocne da povraca.Posle 2 minuta opet pije casu soka i tako u krug.
Ja sam bila resena da sklonim iz kuce sve grickalice i gazirane sokove.Nesto sto mislim da moze da pojede,npr kockicu cokolade,cok babanicu ili slicno od slatkog imam kuci u frizideru.Ne dajem ono sto mislim da nije za njega pa koliko god on trazio.To je po meni stav roditelja,i okoline.Dete je u tom uzrastu malo da bi samo znalo sta je dobro od hrane a sta lose.Cist primer da su me svako popodne vodili da jedem sampitu sa samo dve godite.Obrazlozenje pa ti si trazila.Znaci,ja mislim da nema veze sa bulimijom vec da zeludac ne moze da podnese toliku kolicinu hrane,i ne on nije gladan posle povracanja.Nemoj toga da se plasis.Probaj da izbacic sto su ti zene vec rekle.Bice to sve ok

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:34:17   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: Vika

Moguće da je traženje pažnje ko što Neđa reče, ali ako će joj biti lakše, što da ne konsultuje stručnjaka? Meni na pamet nije palo da postoji bebi anoreksija, pa Mina muku mučiše

rade se vrlo temeljna istrazivanja oko tih fenomena u ishrani,jer se smatra da je uticaj tv reklama enorman na decu,npr u severnoj americi imate bilborde na svakom koraku sa kojih se cede majonezi i kecapi i sirevi,ogromni hamburgeri i sendvici ,tv pusta gomile reklama o hrani,a isto tako i gomile reklama o fitness industriji i raznim preparatima vezbama i sl.Ja ne tvrdim da neko dete od bilo cega pati (nisam dr)samo kazem da treba obratiti paznju ,na tako vazne stvari..isto se slazem da je hrana povezana sa paznjom,i sa osecajem sigurnosti..onaj ko nema neki fenomen u svom okruzenju tesko mu je da shvati kako je to.Moja ortoreksija je bila revolucija na severnoamericku hranu(koja je ogavna)i gomila debelih ljudi ignorantnih prema svom zdravlju i izgledu,pa sam pocela da jedem samo svezu ,samo organic ,samo ovo samo ono,nisam mogla nista u usta da stavim van kuce,razvila sam osecaj gadosti za sve sto ja nisam napravila:):):)mislim ovo nema nikakve veze sa decom,ali je fenomen vezan za hranu vrlo uticajan na celu psihu,kao i na zdravlje.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
17.9.2011 17:46:13   
Dove
I moj se tako ponasa,samo nesto muva,mada ima izdefinisane obroke.I verovatno je da zeludac ne moze da izdrzi toliki pritisak i onda dolazi do povracanja.Ali verujte mi da jednostavno nije moguce skloniti hranu od njega jer 1`1 duse u kuci + nekoliko radnika svakog dana...Opet,nije to opravdanje,da reagujem moram za dobro svog deteta!!!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
18.9.2011 11:50:27   
Olga75
 DETE I DIJETA 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
18.9.2011 21:38:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dove


Evo jutros...Obavezno pije mleko cim ustane i to mi da nekih pola sata do sat da mu spremim dorucak.A i nije izbirljiv.Jede sve.Pa je jeo meso,pa cokoladice,pa kruske...i povratio.Zaspao je praznog zeluca i kad se probudio rekao mi je MAMA,JA SAM MNOGO GLADAN!!!user posted image
Skuvala sam mu supicu,racunam laka hrana,ali je posle toga jeo plazmu,pa parce torte...i ko zna sta ce jos do mraka.Ako imate neki predlog pricajte,jer stvarno je nemoguce ne davati hranu detetu koje place ako mu je uskratite.


Nemoj se ljutiti, ali tim redosledom, i ja bih povratila.
Ne znam koliko ti je dete, ali ako tako priča, pretpostavljam da nije tako mali. Zašto pije mleko ujutru?

Probaj da napraviš obroke.

- doručak (konkretno: sendvič, jaje, viršle...)
- užina (voće)
- može usput i čokoladica (kinder, ili neka tako manja)
- ručak (kuvano: supa, meso + povrće)
- užina (keksić, torta, puding)
- večera (slična doručku)

Mislim da vam je jelovnik malo "s brda - s dola".

user posted image

(odgovor članu Dove)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
18.9.2011 21:39:03   
Anoniman
Ah, sad vidim da si napisala da u novembru puni 3 godine. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
18.9.2011 21:58:06   
Dove
Tashice lutkice...nisam ljutko,slobodno pisi sve bez potrebe da se pravdas.Mleko pije jer ja mislim da je to ok,iz prostog razloga sto ne pije puno,flasica ujutru i flasica uvece.Regulise mu stolicu a i puno je Ca.A najvise zbog toga sto sam ja rano prestala da ga pijem,pa od zuba nemam nista u 30 nosim protezu.Nzm koliko je bitno ali Ca je to.Dalje,mi ne pijemo kupovno mleko nego muzemo nasu kravicu,znaci 4+ masna jedinica.Za dorucak obavezno nesto tipa kuvano jaje ili przenica,pa onda tu naidje po neki jogurt...Rekla sam vec da imamo izdefinisane obroke,i nisu problem obroci nego sve ono izmedju obroka sto pojede.A samo ide po kuci i trazi sta ce da muva.Po nekad mi dodje zao kad mu ne dam a on place li place...
I da napomenem.Flasicu koristimo iskljucivo za mleko inace jede sam i pije bez problema iz solje ili case.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
10.2.2015 17:36:46   
Olga75
ja evo ne znam ali mi se cini da zvercice ide u ovom smeru
ona doruckuje u vrticu , uzina , ruca , uzina , dodje kuci pa jede kuvano ( i supicu i sta ima ) posle moze i banana i keks i cokolada i onda vecera user posted image
sad nisu to neke ogromne kolicine ali svaki cas nesto jede user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
10.2.2015 17:41:36   
superm
Olga, bolje je jesti cesce po malo. Jedino ne znam koliko obilni su svi ti obrociuser posted image Ja bih bila srecna da moj stariji sin toliko pojede u toku dana.user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
10.2.2015 18:11:27   
serpica
Moja deca nista ne jedu,mislim na devojcice,ne smem ni da kazem koliko malo jedu a izgleda da i to malo njima dovoljno,meni je bitno da su zdrave ali bih ipak volela da jedu vise. Olga kazu da je najbolje imati tri glavna obroka i dve uzine,kod nas se to nikad ne zna,nazalost.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
10.2.2015 18:18:29   
Olga75
sad koliko jede u vrticu ne znam ali te uzine su tamo : pola jabuke , pola banane , pogacica , dve noblice ( stvarno nije puno ) ali ima dva rucka
doduse ona jede vise povrca i ne jede hleb ( cak ni uz sarmu )
nemam pojma
nije debela ali to uvek moze da se otme kontroli

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Problemi sa prekomernom kolicinom hrane
10.2.2015 19:08:22   
milicicak
Olga, vecina nasih drugara koji idu u vrtic imaju dva rucka tako da je to meni to ok... Ako ne jede slatkise i grickalice a forsira povrce i to bez hleba mislim da nemas razloga za brigu. Ja se nekako vodim logikom da ako dete jede zdravo (voce, povrce bez konditorskih proizvoda) nema potrebe ogranicavati kolicinu hrane. Druga je prica ako jede samo grickalice i slatkise...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here