|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi sa prostatom
28.4.2010 22:05:56   
cipiripi
Evo jos jedne teme u okviru problema sa zatrudnjavanjem...

IZVORNA PORUKA: Tulija

Cipi a za muzica ne znam na kojoj temi da pisem
Juce je ceo dan piskio krv, pa je zavrsio na urologiji
danas je bolje, al je ostao na ispitivanju
njegova dr hoce da mu operise prostatu ali posto nemamo dece
to odlaze...jer mi posle operacije nece biti od koristi
mislim ne moze da da svoj doprinos...



Ako neko ima iskustva nek pise...ja cu pokusati da izgooglam nesto o tome...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




Direktna veza do poruke: 1
   RE: Problemi sa prostatom
28.4.2010 22:10:26   
cipiripi
user posted image


Upala prostate česta je bolest koja bar jednom u životu pogađa 10 - 15% muškaraca. Simptomi su u najblažem obliku neugodni, a obično se javlja jaka bol. Prostata je žlezda koja je deo muškog polnog sistema. Smeštena je ispod mokraćne bešike, a ispred rektuma, završnog dela debelog crijeva. Teška je 15 - 25 grama, oblika i veličine kestena. Prostata okružuje mokraćnu cev koja vodi mokraću od mokraćne bešike do vrha penisa. Građena je uglavnom od mišićnog i žlezdanog tkiva, a glavna joj je funkcija proizvodnja tečnosti koja je sastavni deo sperme. Tokom orgazma stezanje mišića istiskuje tečnost iz prostate u mokraćnu cev.

Uzrok nastanka
Više je potencijalnih uzroka upale prostate, a nekad je više faktora odgovornih za nastanak upale. Najčešći uzroci su: bakterijska infekcija (najčešće crevne bakterije, Proteus, Stafilococcus), autoimuna bolest, neuromišićne ili mehaničke povrede.
Ređi uzroci mogu biti: poremećaj metabolizma mokraćne kiseline (giht), kamenci u prostati, suženja mokraćne cevi, tumori, benigna hiperplazija prostate, alergija na hranu
infekcija gljivicama, infekcija virusima.


Određena stanja ili medicinski zahvati povećavaju rizik za ovu bolest, npr. postavljanje instrumenata ili katetera u mokraćnu cev, analni seks, abnormalnosti mokraćnog sistema, infekcije mokraćnog sistema, povećana prostata, poremećaji mokrenja, stres, smanjena izloženost suncu, nekontrolisana seksualna aktivnost, učestala masturbacija, povreda mokraćnog sistema, fiksiran položaj tela (pri dugotrajnom jahanju), prekomerno konzumiranje alkohola, dugotrajno uzdržavanje od mokrenja.

Klinička slika 
Simptomi upale prostate nisu specifični isključivo za ovu bolest pa mogu ličiti na simptome drugih bolesti genitourinarnog sistema. Simptoma ponekad uopšte i nema, a ponekad su tako izraženi i nagli da pacijenti često traže hitnu  pomoć. Akutna upala prostate: simptomi nastaju naglo. Mogu se javiti bolovi u predelu ispod i iza polnog organa, bolovi u donjem delu trbuha i leđa, otežano mokrenje, učestalo mokrenje manjih količina mokraće, učestalo mokrenje noću, gnojan ili krvav iscedak iz mokraćne cevi, umor, povišena temperatura. Ako postoji otok prostate može, može da ometa oticanje mokraće pa nastaje njen zastoj (retencija urina) i nakupljanje u mokraćnom bešici. Prostata je gotovo uvek povećana.  Hronična upala prostate: naziv "hronična" označava dugotrajan tok infekcije i obično se upotrebljava za bolesti koje traju duže od tri nedelje. Hronična infekcija se može razviti iz akutne ili bolest od početka ima hroničan tok. Kod ovog se oblika javljaju umereni bolovi ispod i iza penisa, u donjem delu leđa, blaži poremećaji mokrenja u vidu otežanog mokrenja malih količina mokraće, oskudan krvav ili gnojan iscedak iz mokraćne cevi. Može se javiti umor, peckanje, bolna ejakulacija pa čak i impotencija. Prostata može biti povećana ili smanjena i tvrda. Nije retkost da je jedini simptom hronične upale prostate ponavljanje infekcija mokraćne bešika. 

Dijagnoza

Dijagnoza se postavlja na osnovu pregleda pacijenta (digitorektalnim pregledom digitus, lat. = prst; rectum, lat. = završni deo debelog creva, rektum)  i laboratorijskih analiza. Urinokulturom i pregledom sekreta prostate identifikuju se uzročnici. Lečenje Lečenje akutnog oblika podrazumeva mirovanje u postelji, suzbijanje temperature i unošenje dovoljno tečnosti (zbog pojačanog gubitka usled visoke temperature). Pored simptomatske terapije primenjuje se i antibiotska terapija prema utvrđenom uzročniku. Lečenje mora da se izvodi u trajanju od mesec dana. U protivnom može doći do nastanka hroničnog prostatitisa.


 Lečenje hroničnog prostatitisa predstavlja problem zbog toga što u hronično zapaljeno tkivo prostate antibiotici teško prodiru. Pre svega treba identifikovati uzročnike zapaljenja, što takođe može biti problem s obzirom da oni mogu biti "sakriveni" duboko u tkivu prostate. Ponekad pregled mokraće ne pomaže. Negativna urinokultura ne znači da infekcije prostate nema. Zato se moraju preduzeti specifične dijagnostičke metode i laboratorijske analize. Izbor antibiotika će zavisiti međutim ne samo od oset_ljivosti uzročnika već se mora birati i prema sposobnosti prodiranja u tkivo prostate. Pored toga lečenje se mora sprovoditi dovoljno dugo i do tri meseca.  Lečenje nebakterijskog prostatitisa može predstavljati problem. Higijensko dijetetski režim može biti od koristi pa u tom smislu treba izbegavati hranu, piće i aktivnosti koje pojačavaju tegobe (npr. kafa, alkohol, začini itd.)

izvor:stetoskop



< Poruku je uredio cipiripi -- 28.4.2010 22:12:43 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Problemi sa prostatom
28.4.2010 22:14:52   
cipiripi
Tulija..meni jedino nije jasno kako su odmah rekli da je prostata?
Moze da piski krv i zbog neke infekcije..na primer e.coli...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Problemi sa prostatom
28.4.2010 23:42:30   
Tulija
Hvala za temu
Sada nisu dali dijagnozu, cekamo skener..
Inace prostatu lecimo vec 4 god...tj drzimo je u nekoj normali
i trebalo bi da se operise ( misljenje nekoliko dr ) ali onda nema ejakulata
tako da nema ni insem ni vto...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Problemi sa prostatom
28.4.2010 23:44:46   
cipiripi
ako je izvade nema ? jel tako?
a ako se operise?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Problemi sa prostatom
28.4.2010 23:48:11   
Tulija
Njegova ne mora da se vadi, vec operise neki deo... al onda ejakulat ide u mokracni kanal,
tako da nema ni semene tecnosti..
Doduse u Leskovcu vade semenu tecnost direktno iz mosnica..

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Problemi sa prostatom
28.4.2010 23:49:37   
Tulija
Da ne bude reklama
Moram da pohvalim Dragisa M bolnicu ne zna se ko je bolji lekari ili sestre
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Problemi sa prostatom
29.4.2010 0:00:29   
cipiripi
Rade i ovde punkciju draga , ne sekiraj se za to...
A sto se tice osoblja u bolnicama to je dodatni stimulans koji ojacava volju..
Ljubi muza u nase ime...u obraz user posted image

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Problemi sa prostatom
29.4.2010 0:06:11   
Tulija
Hvala puno, njemu bi to mnogo znacilo..user posted image user posted image
Mnogo sam ga razmazila, pa je tremaros
mada kad pomislim da vec 4 god samo pije lekove i nada se da to ne preraste u nesto gore ( a moze)
bude mi zao...
Ne znam kaakvi su ostali mm al moj je pravo deriste ( iako i on ima puno god)user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Problemi sa prostatom
29.4.2010 0:10:38   
cipiripi
nek je...i nek si ga razmazila user posted image
javljaj sutra sta je bilo na skeneru user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Problemi sa prostatom
29.4.2010 0:24:18   
Tulija
Hocu
kiss   user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Problemi sa prostatom
29.4.2010 21:29:41   
Tulija
Ja da javim rezultate skenera
svi unutrasnji organi ok, samo je uvecana prostata i mnogo se naslonila na besiku
a krvarenje je zbog peska i kamencica koji su u besici..
prostata je zrela za operaciju ali posto ne ugrozava zdravlje
odlozicemo jos malo
bar da uradimo vto user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Problemi sa prostatom
1.5.2010 10:35:19   
cipiripi
hvala Bogu zeno user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Tulija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Problemi sa prostatom
10.6.2010 21:11:22   
ksenija81
mm je danas bio kod urologa i ovaj mu rekao da je imao hronicnu upalu prostate. Na uz vidi jako puno soli sto je posledica upala nelecenih.
Kaze da to moze biti uzrok smanjenog broja spermatozoida.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Problemi sa prostatom
10.6.2010 22:40:52   
lidija 011
naravno da moze...Cipi je postavila super post ,o prostati i problemima sa prostatom,na ovoj stranici...procitajuser posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Problemi sa prostatom
10.6.2010 23:11:37   
Mishica 77
Ne vidim vezu hr. upale prostate i broja spermatozoida. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Problemi sa prostatom
10.6.2010 23:18:57   
lidija 011
Prostata je zlijezda cija je glavna uloga proizvodnja tecnosti koja ulazi u sastav sperme...sto znaci da igra vaznu ulogu u stvaranju sjemene tecnosti, tj.spermicauser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Problemi sa prostatom
10.6.2010 23:25:50   
Mishica 77
lidija, semena tečnost je jedno, a spermići drugo. Spermići se ne stvaraju u prostati nego u semenicima ili ti testisima. Oni plivaju u semenoj tečnosti. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Problemi sa prostatom
11.6.2010 0:49:40   
lidija 011
znam da se stvaraju u testisima (malo sam skratila objasnjenje), ali plivaju u sjemenoj tecnosti...to je sve povezano

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Problemi sa prostatom
11.6.2010 0:53:14   
cipiripi
i pravi problem sa pokretljivoscu, brojem i moze da dovede do steriliteta.. user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Problemi sa prostatom
11.6.2010 12:41:03   
lidija 011
upravo tako, jer je vrlo bitna sredina u kojoj plivaju spermatozoidi

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Problemi sa prostatom
11.6.2010 13:15:15   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: cipiripi

i pravi problem sa pokretljivoscu, brojem i moze da dovede do steriliteta.. user posted image


Ovo da! Logično je.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Problemi sa prostatom
11.6.2010 13:21:52   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: Mishica 77


IZVORNA PORUKA: cipiripi

i pravi problem sa pokretljivoscu, brojem i moze da dovede do steriliteta.. user posted image


Ovo da! Logično je.


Pa ima smisla, on se jadan zalio s vremena na vreme da ga boli od pupka na dole, ide na wc a nista nema...
Nismo ni POSUMNJALI da bi to moglo biti, to traje god dana mozda i vise svakih par meseci.
Eto ti sad zla! Videcemo

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Problemi sa prostatom
11.6.2010 13:30:02   
Mishica 77
Ne sekiraj se, Ksenija. user posted image Nemoj da razmišljaš u tom pravcu i da se opterećuješ. Ma biće sve ok, videćeš. Javljaj!

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Problemi sa prostatom
11.6.2010 23:29:27   
Cvetana
Moj je na spermogramu imao 3-4 leukocita i jedan dr kaze da to nije nista, a drugi kaze da je to neka infekcija prostate. Nema nikakvih tegoba fizickih, pokretvljivost dobra cak odlicna, sve ostalo isto ok sem broja.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here