|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:00:04   
Anoniman
Kopam vetj danima i ne mogu da nadjem ovakvu temu.

S obzirom da ova pitanja nemaju veze sa novom licnom kartom i pasosem za koji imamo temu... doshla sam do toga da otvorim ovu temu da bi imale gde da pitamo shta nam je potrebno od dokumenata da bi promenili prezime u licnoj, zdravstvenoj, radnickoj knjizici i sl.

Mene trenutno zanima da li ce mi neshto osim vencanog lista i nove licne karte trebati za promenu prezimena u kartonu u dispanzeru i domu zdravlja.... i shta tje mi trebati od dokumenata da promenim prezime u banci ( na devojachko prezime mi je otvoren tekuci rachun, a trebace mi isti sad za primanje roditeljskog dodatka)....
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:20:13   
Ellenica
Za DZ ne znam, a za promenu prezimena u banci samo lična karta.
Ja sam nosila staru za svaki slučaj, ali mi nisu tražili.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:21:54   
Anoniman
E super....user posted image
Nego odakle ti stara lichna karta, ako imash novu? Zar ti nisu uzeli staru? user posted image

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:23:07   
Ellenica
Nisu mi uzeli, samo su mi udarili pečat NEVAŽEĆAili PONIŠTENA
Ne sećam se


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:25:41   
Anoniman
heh...meni uzeli moju...ostala je kod njih....a bash sam se nadala da tje mi ostati ta slichica....user posted image

Imam osetjaj da tje mi biti zaje***o u dispanzeru promeniti karton...jer su sestre vrlo neljubazne...a verovatno nije nishta komplikovano....

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:34:27   
New Mom
Za l.k. nosiš venčani list, izvod iz m.k.r., državljanstvo (venčani list je dovoljan ako već imaš novu ličnu kartu). U suštini vadiš ponovo ličnu. Ako si imala staru lupiće pečat "poništeno", ako si imala novu, izbušiće je.

Za DZ su mi tražili da je prezime promenjeno u zdravstvenoj knjižici, znači sa ličnom (sa novim prezimenom) prvo to reguliši. Treba ti M i M3 obrasci overene u firmi koje nosiš u socijalno, zajedno sa venčanim listom i starom zdr.knjižicom, jedno da ti se prvo promene podaci za PIO, a onda za zdravstvo (ili odneseš venčani u firmu, pa to oni odrade. Meni su rekli da je ovako lakše, i bilo je, trudnice imaju ovde posebne šaltere).

Za radnu knjižicu ne moraš da podnosiš poseban zahtev, svejedno se vodiš na osnovu jmbg-a, a već sa M obrascem si prijavila promenu i doprinosi će ti se voditi sa novim prezimenom. Ionako bi ti samo napisali na kraju knjižice da si promenila prezime.

Za banku odneseš samo novu ličnu kartu gde će biti novo prezime i oni unesu promenu (jmbg je isti, jedino je to bitno).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:34:58   
sneza24
Za DZ mislim da ce im biti dovoljno sto imas novu zdravstvenu knjizicu.Ja kad sam promenila zdravstvenu knjizicu samo sam na salter predala i novu i staru ostale su one same odradile.
Za banku samo nova LK.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:39:25   
Anoniman
Novu licnu kartu sam vetj napravila....i novu zdravstvenu knjizicu (jedino u zdravstvenoj nije dobra adresa....to treba ovih dana da mi preprave)

Treba ti M i M3 obrasci overene u firmi koje nosiš u socijalno, zajedno sa venčanim listom i starom zdr.knjižicom, jedno da ti se prvo promene podaci za PIO, a onda za zdravstvo (ili odneseš venčani u firmu, pa to oni odrade. Meni su rekli da je ovako lakše, i bilo je, trudnice imaju ovde posebne šaltere).


Nego zashto mi trebaju ovi obrasci? Ja nisam zaposlena...a sad sam osigurana preko muza...koji je zaposlen...i ovu zdravstvenu mi je napravila njegova kadrovska sluzba....

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:42:47   
New Mom
Ne trebaju ti pošto si već napravila novu. A i to sam ti napisala ako to sama regulišeš (a zaposlena si), ovako su to odradili u kadrovskoj kod tvog muža.
Za promenu adrese u zdr.knjižici samo odneseš ličnu kartu sa novom adresom.

Onda ti ostaje samo da sa tom zdravstvenom odeš u DZ, a sa l.k. u banku. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
11.5.2010 21:46:01   
Anoniman
Onda super....

I zdravstvenu tje mi reshiti kadrovska....nego tamo radi jedna smotana devojka...pa ne mogu da joj poshaljem zdravstvenu ako mi treba npr za 2 dana...jer nije u stanju tako brzo da reshi.... Bila je knjizica kod nje od srede do ponedeljka i nije promenila adresu....a meni trebala knjizica da vadim krv...pa sam je uzela... i sad kad zavrshim sa pregledima....odnecu opet...pa nek reshava ....user posted image



(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
18.5.2010 16:17:56   
Anoniman
Evo da kazem shta je bilo na kraju....

U banci sam samo sa novom lichnom i karticom od rachuna promenila podatke... Dobila sam novu chekovnu karticu...a onu za bankomat nisam sad menjala...da ne bih bzvz placala 400 din...promenicu je kad istekne...svakako mi uz nju ne treba licna karta....

A u dispanzeru mi je trebala samo nova zdravstvena....i sestra je samo nashvrakala pored novo prezime...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
19.5.2010 7:36:00   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Evo da kazem shta je bilo na kraju....

U banci sam samo sa novom lichnom i karticom od rachuna promenila podatke... Dobila sam novu chekovnu karticu...a onu za bankomat nisam sad menjala...da ne bih bzvz placala 400 din...promenicu je kad istekne...svakako mi uz nju ne treba licna karta....

A u dispanzeru mi je trebala samo nova zdravstvena....i sestra je samo nashvrakala pored novo prezime...user posted image



user posted image user posted image user posted image
dobro je da si sve zavrsila, ja tok tek sad treba da uradim, prvo uoptinu za radnu knjizicu (posto sam nezaposlena) pa biro, zdravstvena...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
19.5.2010 9:47:50   
Anoniman
Radnu knjizicu josh nisam dirala....kad mi bude trebala promenitju prezime...

I josh uvek nisam premestila karton iz ambulante gde sam pre zivela... u ambulantu kojoj sad pripadam... mada...koliko chesto idem kod lekara opshte prakse...mozda necu ni prenositi user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
20.5.2010 14:37:51   
pahulja76
ja moram u radnoj knj. prvo da promenim prezime da bih promenila u zdravstvenoj jer sam osigurana preko biroa a sve zene su rekle da na prijemu u porodiliste treba da se slazu prezimena u lk i zdravstvenoj.... lk mi je sa novim prezimenom a sve ostalom sa devojackim... cak mislim da sam negde procitala da i da cu ponovo morati da vadim krv za krvnu grupu jer mi na ovom starom papiru stoji dev. prezime user posted image a kao mora isto prezime kao i u lk i zdravstenoj user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
20.5.2010 14:42:15   
Mivica
IZVORNA PORUKA: pahulja76

ja moram u radnoj knj. prvo da promenim prezime da bih promenila u zdravstvenoj jer sam osigurana preko biroa a sve zene su rekle da na prijemu u porodiliste treba da se slazu prezimena u lk i zdravstvenoj.... lk mi je sa novim prezimenom a sve ostalom sa devojackim... cak mislim da sam negde procitala da i da cu ponovo morati da vadim krv za krvnu grupu jer mi na ovom starom papiru stoji dev. prezime user posted image a kao mora isto prezime kao i u lk i zdravstenoj user posted image user posted image user posted image


Za promenu u radnoj knjižici obavezno fotokopiraj venčani list.
I meni je u kartonu krvne grupe devojačko prezime, mislim da ću morati da menjam.


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
20.5.2010 21:38:28   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Mivica

IZVORNA PORUKA: pahulja76

ja moram u radnoj knj. prvo da promenim prezime da bih promenila u zdravstvenoj jer sam osigurana preko biroa a sve zene su rekle da na prijemu u porodiliste treba da se slazu prezimena u lk i zdravstvenoj.... lk mi je sa novim prezimenom a sve ostalom sa devojackim... cak mislim da sam negde procitala da i da cu ponovo morati da vadim krv za krvnu grupu jer mi na ovom starom papiru stoji dev. prezime user posted image a kao mora isto prezime kao i u lk i zdravstenoj user posted image user posted image user posted image


Za promenu u radnoj knjižici obavezno fotokopiraj venčani list.
I meni je u kartonu krvne grupe devojačko prezime, mislim da ću morati da menjam.



hvala mivice, uvek ga nosam sa sobom user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
20.5.2010 21:56:20   
snješka
Ma da sam samo znala kolika je procedura, koliko će sve da traje i šta sve treba da uradim....nema Boga koji bi me natjerao da promijenim prezime. A i uradila sam to samo zbog djeteta. Svugdje piše i traži se ime oca, a majke ni na mapi, još da nemamo isto prezime....lele. Šta sam ja, samo inkubator...pih.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
20.5.2010 22:03:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snješka

Ma da sam samo znala kolika je procedura, koliko će sve da traje i šta sve treba da uradim....nema Boga koji bi me natjerao da promijenim prezime. A i uradila sam to samo zbog djeteta. Svugdje piše i traži se ime oca, a majke ni na mapi, još da nemamo isto prezime....lele. Šta sam ja, samo inkubator...pih.


patrijarhat sestro, sta da ti kazem...user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
20.5.2010 22:05:35   
Ana RR
Ja se ne sećam da sam imala neke prevelike komplikacije oko promene dokumenata user posted image

Čini mi se da sam sve relativno brzo i lako završila.. ali tada nije bilo ovih novih lk i pasoša..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
21.5.2010 0:23:12   
Mimče
drage ja uopste nemam pojma sta mi je cinitiuser posted image
kad  pomislim na menjanje svih dokumenata pripadne mi muka
trenutno mi je lk, zdravstvena, krvna grupa i sve na staro prezime ali muzeva tj nasa zajednicka adresa, pa ne znam da li je pametnije da sad menjam sve ili posle porodjaja kad prijavljujemo bebirona, ne znam koji je vremenski rok i sta moje treba za njegovo prijavljivanje

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
21.5.2010 14:53:11   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Mimče

drage ja uopste nemam pojma sta mi je cinitiuser posted image
kad  pomislim na menjanje svih dokumenata pripadne mi muka
trenutno mi je lk, zdravstvena, krvna grupa i sve na staro prezime ali muzeva tj nasa zajednicka adresa, pa ne znam da li je pametnije da sad menjam sve ili posle porodjaja kad prijavljujemo bebirona, ne znam koji je vremenski rok i sta moje treba za njegovo prijavljivanje


evo mimce par linkova
PRIJAVA NOVORODJENCETA KOD MATICARA
i
Prijava prebivališta bebe u SUP-u
Zdravstvena knjižica za dete

< Poruku je uredio pahulja76 -- 21.5.2010 14:54:45 >

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
21.5.2010 15:06:18   
Mimče
Hvala pahuljiceuser posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
22.5.2010 8:31:01   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Mimče

Hvala pahuljiceuser posted image


nema na cemu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
22.5.2010 13:24:20   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: pahulja76

ja moram u radnoj knj. prvo da promenim prezime da bih promenila u zdravstvenoj jer sam osigurana preko biroa a sve zene su rekle da na prijemu u porodiliste treba da se slazu prezimena u lk i zdravstvenoj.... lk mi je sa novim prezimenom a sve ostalom sa devojackim... cak mislim da sam negde procitala da i da cu ponovo morati da vadim krv za krvnu grupu jer mi na ovom starom papiru stoji dev. prezime user posted image a kao mora isto prezime kao i u lk i zdravstenoj user posted image user posted image user posted image

i meni su svi trubili kako sve mora da bude isto...lk mi je bila sa novim prezimenom i novom adresom,zdravstvena sa novim prezimenom starom adresom,krvna slika sa devojackim prezimenom(samo user posted image  to ti je za ceo zivot,ne menja se sa promenom prezimenauser posted image )...i na kraju nista nisam promenila i tako otisla u porodiliste i niko me nije nista pitao

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Promena dokumenata nakon udaje
8.6.2010 0:45:29   
isidora88
ja nemam uopste novu zdravstvenu knjizicu user posted image i sada sam se udala i hocu da napravim z.k.
zanima me jel moram pre toga da izvadim novu licnu kartu ili je dovoljan vencani list?
sta mm treba od mojih dokumenata da odnese na posao da bi mi oni zavrsili ovo oko zdravstvene?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here