|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prosireni pijelon kod beba
30.6.2015 17:38:46   
Maraj
Drage, meni je prvi put u 19.nedelji trudnoce receno da beba ima prosireni pijelon i da treba pratiti.... Naravno iscitala sam sve i svasta ...
Pijelon je casica koja se nalazi ispod bubrega. Ukoliko je uvecana beba valjda ne izmokri urin do kraja nego se urin vraca nazad u bubreg sto moze biti uzrok cestih urino infekcija. Navodno su prosireni pijeloni cesci kod decaka...
Danas u 25+5 dr mi je opet spomenula da su pijeloni do 5mm obostrano. Koliko oni ustvari treba da budu? Zna li ko?
Citam da ti pijeloni nakon rodjenja bebe treba da se prate i da sa rastom bubrega ti pijeloni se mogu prirodno smanjiti.
Ima li ko iskustva sa ovim pijelonima u trudnoci i nakon rodjenja bebe?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prosireni pijelon kod beba
30.6.2015 18:05:20   
isidora88
znam jednu bebu koja je imala taj problem, doduse ne znam detalje, to sam na poslu videla tako da nemam mogucnost da stupim u kontakt sa tom mamom.
znam da smo bebi pratili diurezu, da je slabije mokrila, vodili smo je na ultrazvuk bubrega gde se videlo prosirenje mokracnih kanala, sve u svemu, nema terapije, dr je rekla da ce se povuci vremenom, da mama samo prati diurezu i da jednom mesecno daje urin na analize.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prosireni pijelon kod beba
30.6.2015 18:08:34   
Maraj
Hvala isidora na odgovoru.user posted image
Malo sam se uprpila oko toga .... al bice nadam se sve ok nakon porodjaja

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prosireni pijelon kod beba
30.6.2015 18:23:43   
isidora88
nema na cemu user posted image
procitala sam negde da se kod decaka tolerise cak do 1cm, tako da verujem da ce sve biti ok i da nemas razloga za brigu user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prosireni pijelon kod beba
30.6.2015 18:51:17   
eca89
Maraj, mojoj curici su našli odmah po rođenu proširenje čašice na oba bubrega, na jednom je bio 6mm, a na drugom 8mm, nakon mjesec dana na desnom je nestalo skroz. Nalazi urina stalno ok, sad u septembru opet ima pregled, pa ćemo vidjeti, da li ce je testirati da vide da li joj se vraća urin nazad. Dr nam je rekla da to nije ništa, da mnoga djeca imaju i da nestane samo od sebe do godinu, pa se ja iskreno nadam da će sve biti ok.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prosireni pijelon kod beba
30.6.2015 19:08:21   
Maraj
Eco hvala na odgovoru. Ja sam sva pogubljena. Po ceo dan iscitavam o tome. Moje user posted image kad pitam ni jednoj to nisu spomenuli na uz. A nije da mi je svejedno malo sam se uzentala jer mi vec na 2.uz to spominju. Kaze mi dr da su ispod 5mm na oba bubrega. Kad sam je pitala jer nesto strasno kaze ne nego samo da ne rastu. I rekla mi da ako sutra beba bude imala temperaturu prvo sto treba da proverim je urin.


< Poruku je uredio Maraj -- 30.6.2015 19:09:57 >

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prosireni pijelon kod beba
30.6.2015 19:21:02   
eca89

IZVORNA PORUKA: Maraj

Eco hvala na odgovoru. Ja sam sva pogubljena. Po ceo dan iscitavam o tome. Moje user posted image kad pitam ni jednoj to nisu spomenuli na uz. A nije da mi je svejedno malo sam se uzentala jer mi vec na 2.uz to spominju. Kaze mi dr da su ispod 5mm na oba bubrega. Kad sam je pitala jer nesto strasno kaze ne nego samo da ne rastu. I rekla mi da ako sutra beba bude imala temperaturu prvo sto treba da proverim je urin.



Da, ako ima beba temper. može biti da je neka infekc.tj da ia bakterija u urinu, vjerujem ti, meni ovde kad su rekli ja sam se rasplakala, jer ovde odmah rade po rođenju uz bubrega i uz kukova. Nikad čula nisam za to, ali biće valja ok, jer je na desnom bio veći i povukao se skroz. Ma, to će se možda povući dok rodiš, ne brini i to uopšte nije strašno 5mm, ne brini user posted image !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prosireni pijelon kod beba
30.6.2015 19:28:24   
Maraj
Hvala eco. Pa eto meni videse na uz u 19.nedelji pa sad u 26.nedelji. Nadam se da ce se povući do porodjaja al opet ne moze covek da se opusti i ne razmislja o tome....

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prosireni pijelon kod beba
19.7.2015 22:33:05   
lesica
Maraj, ne brini ( tek sad videh ovu temu).
I Damjanu je prenatalno dr pratila i gledala pijelone, pogotovo sto je meni kao bebi operisan VUR.
Elem i tada i sada je Damjanu levi 5mm, i u sustini se to vodi kao normalno. Pogotovo kod decaka koji imaju inace vece od devojcica. Ukoliko ne raste, a nece, jedino moze da sugerise na moguce cesce urinarne infekcije, mada ne mora da znaci.
Ne sekiraj se user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prosireni pijelon kod beba
7.9.2015 16:20:30   
Maraj
Evo mene opet na ovoj temi....
danas bila na uz u 36.nedelji dr mi rece malo uvecan pijelon sa leve strane. user posted image Taman sam pomislila da je sve ok jer sam bila do sad jos na 3 uz sigurno niko nije to slominjao kad danas opet dr to rece. Nije kaze nista strasno al ako bude beba imala temperaturu prvo proveravam urin.... bas sam pomislila da je sve ok jer idem i u Dnevnu bolnicu na preglede i niko nije spominjao a ja se sve ponadala cim ne slominju - sve je ok.... i ti dr ko zna sta gledaju na uz....samo da nas "odrade"

< Poruku je uredio Maraj -- 7.9.2015 16:21:34 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prosireni pijelon kod beba
7.9.2015 16:25:15   
janabons
MAraj, mojoj sestri od strica je to dijagnostikovano na uz, prosle nedelje se porodila, sve ok.
NAdam se da ce i kod tebe biti takouser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prosireni pijelon kod beba
7.9.2015 16:26:27   
janabons
I, da, ne vidi svaki dr to na uz, tako je bilo i kod nje, tek kad im skrene paznju, onda videuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prosireni pijelon kod beba
7.9.2015 17:23:32   
Maraj
Janabons jer i ona nosila decaka? Dr mi rece da je to cesto kod decaka

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prosireni pijelon kod beba
7.9.2015 18:40:27   
janabons
Nije, ona je devojcicu, inace jeste cesce kod decaka, to su i njoj rekli. Sada ce joj u porodilistu raditi uz bubrega, ili ce to nakon mesec dana, posle prve kontrole...

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prosireni pijelon kod beba
7.9.2015 18:50:02   
Maraj
Ajde ako se setis napisi nam sta kaze taj uz. Drzim fige da sve bude ok.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prosireni pijelon kod beba
6.10.2015 11:22:19   
eca89
Evo mene, bili smo na kontroli, dr kaže da je ok, da se smanjuje da je sada 6mm, a da se toleriše do 1cm. Kod nje je stalno urin sterilan i ok, pa nas nije slala na dodatna istraživanja, da li je refluks (tj.da li se urin vraća u bubrege), pošto kaže da je u granicama normale, kontrola za godinu. Sreća je što ona nikako nije imala povišenu temperaturu, a to je valjda znak da možda postoji infekcija.
Sve u svemu mi je rekla da zaboravim, da se ne opterećujem, da je ona jedna zdrava beba.

< Poruku je uredio eca89 -- 6.10.2015 11:26:15 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prosireni pijelon kod beba
7.10.2015 8:33:47   
branki*
eco,bas mi je drago sto je takouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prosireni pijelon kod beba
7.10.2015 9:16:07   
eca89
user posted image user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prosireni pijelon kod beba
27.10.2015 15:23:33   
Maraj
Super eco. Ja cu traziti uput za uz na prvoj kontroli da bi bila mirna

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prosireni pijelon kod beba
27.8.2017 17:03:02   
Tatjana.87
Pozdrav svima kada sam bila trudna sve je bilo ok na svakoj kontroli.
Izgurala sam solidno celu trudnoću,međutim u porodilištu pedijatar mi je rekao da bebac ima neku sakralnu jamicu, na prvoj kontroli nakon mesec dana doktorica nas je poslala na ultrazvuk,tamo kao sve je u redu.. ali na izveštaju je pisalo da ima proširen pijelon , u petak smo bili u Tiršovoj na pregledu od kog sam očekivala puno,a tamo je doktorica bila u fazonu ,"šta ste došli ako nema urinarnih infekcija" i odložila mi brigu do decembra za tada nam je zakazala ultrazvuk! Kakva su vaša iskustva i da li ja mogu nekako da utičem da ne dođe do infekcija!? Hvala unapred na odgovoru

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prosireni pijelon kod beba
27.8.2017 17:46:12   
vocicana
Standardni higijenski tretman, beba sisa ili pije ad, vazno je da jeutopljen, da unosi dovoljno i obaveznopranje nakon kakuser posted image . Samopazi da se ne prehladi. Nistaspec.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prosireni pijelon kod beba
27.8.2017 17:57:15   
Tatjana.87
Hvala na odgovoru! To sve već radim,24/7 sam uz njega , pelenu menjam svaka dva sata,tj nakon svakog buđenja!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prosireni pijelon kod beba
12.10.2017 18:40:57   
jaja45
ovako bila sam prije neki dan na UZ i ginekologica mi je rekla da je kod bebe prosiren pijelon inace sam po UZ 15\16 nedelju i desni je 1.7mm dok je lijevi za koji je i rekla da je uvecan 1.9mm pa me zanima da li ima granica i kolika je. da li je opasno, jer prva mi je trudnoca, imam strah i isplakala sam more suza.user posted image user posted image

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prosireni pijelon kod beba
12.10.2017 19:28:30   
Cydonia
Mi smo u utorak bili u Tirsovoj na MCUG (mikiona cistoureografija) zbog prosirenog pijelona na levom bubregu. U trudnoci mi ginekolog nista nije govorio o tome. Beba sada ima 7 meseci. Sa dva meseca je dobio urinarnu infekciju i tada je na UZV ustanovljeno da ima prosiren pijelon 16 mm. Cudi me da je tebi receno 1,9 jer to nije prosireno, ili je greska u kucanju? Elem, od njegovog treceg meseca smo bili tri puta u Tirsovoj, za to vreme je bio na profilaksi (odredjena doza antibioka svako vece kao preventiva urinarne infekcije.). Zakazali su nam mikcionu koju smo i uradili prekljuce (to je jedan tezak pregled) i tu je ustanovljeno da nema refluks (VUR), da su bubrezi i bubrezne casice b.o. i dr nam je ukinula profilaksu. Pijelon je 14 mm sada mada nisu sigurni da li je ta razlika od 2 mm zbog razlicitih aparata na kojima je gledan ili je stvarno poceo da se smanjuje pijelon. Ostalo je da na 4 meseca ide na UZV u Tirsovu i da se prati stanje (u 99% slucajeva se smanji sam od sebe, mada ima situacija gde se i prosiruje). Takodje, svaki mesec dajemo urin na analizu i bris prepucijuma, na pojavu temperature prvo se sumnja na urinarnu infekciju.
Dete moje drugarice je imalo isti problem s tim sto je ona devojcica i njoj je na mikciji ustaovljen refluks. Njima je produzena profilaksa do daljnjeg, takodje da analiziraju urin jednom mesecno i isto tako na kontrole u Tirsovu. Cilj svega je koliko sam shvatila da se preduprede urinarne infekcije kako bi se ocuvali bubrezi. Prosiren pijelon sam po sebi nije bolest i kod nekih beba moze nikad da ne pravi problem.


(odgovor članu jaja45)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prosireni pijelon kod beba
12.10.2017 19:39:47   
Cydonia
Jaja45, ne znam koja je granica u 15 nedelji trudnoce, za novorodjence je normalno cini mi se 5-6mm, a negde sam cula da se tolerise do 10. Mada mi nije jasno sta znaci to "tolerise". Moj decak ima 14 mm i opisala sam u gornjem postu sta je to za nas znacilo.
Eto, znam da su nekim zenama na uzv u trudnoci vec videli prosirenje a rodile su se bebe sa normalnom sirinom, dok meni nisu spomenuli nista a on ima tri puta siri pijelon nego sto je u granicama normale. I pored toga je zdrava i napredna beba osim sto je imao jednu infekciju do sada
Da je to primeceno na uzv u trudnoci on bi od rodjenja bio kontrolisan i ne bi dobio ni tu jednu urinarnu, tako da ako bilo kakav problem postoji bolje je za njega znati u startu.

(odgovor članu Cydonia)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here