|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Psihičke promene u trudnoći, emotivna osetlji...
10.2.2009 8:56:48   
eugenija
Drage moje,

kao što sama reč kaže, "drugo stanje" je period tokom koga se javljaju razne promene, telesne i psihičke u životu jedne trudnice. Za puno toga odgovorni su hormoni, nešto je prirodno što izbija iz nas, samom novinom situacije, no ne bih da brbljamo o uzrocima ovih promena, već da proćaskamo i podelimo iskustva oko emotivnih stanja koja svakodnevno proživljavamo. Zanima me da li ste osetile neke psihičke promene tipa promene raspoloženja, razdražljivosti, "pucanja u sekundi", melanholije, neraspoloženja, anksioznosti, da li ste imale napade panike, napade smeha, brizgnja u plač, bilo šta što bi mogle okarakterisati kao drugačije od onog što je bilo pre trudnoće...
Ja primećujem da sam osetljivija nego inače, čak na neke filmove zaplačem na koje pre ne bih nikada... Smenjuju mi se periodi uzrujanosti i melanholije sa periodima blaženog stanja i posebnog spokoja u duši.....

< Poruku je uredio eugenija -- 10.2.2009 9:03:52 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
10.2.2009 9:01:15   
Anoniman
Ja sam samo bila plačljivija nego inače. Ne drastično, ali da, po malo jesam. Plakala sam i od sreće i od tuge, inače to retko radim, od onih sam što drže suze u sebi.

Mnogo mi se sviđa tvoj potpis. user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
11.2.2009 21:56:42   
maša
I KOD MENE SU HORMONI ČINILI SVOJE."BEZRAZLOŽNE" PROMENE RASPOLOŽENJA BILE SU ČESTE.KOLIKO GOD MI SE MENJALO TELO ČINI MI SE DA MI SE JOŠ VIŠE MENJALA PSIHA. I DOSTA OD TADA DOŽIVLJENIH PROMENA SU DANAS REDOVNA RAZMIŠLJANJA.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
12.2.2009 0:14:37   
MERYEN
Plakala sam non-stopuser posted image ,redovno se prisecamo toga,neko me pita sta radis meni pune oci suza user posted image .

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
12.2.2009 9:46:41   
eugenija
IZVORNA PORUKA: maša

... I DOSTA OD TADA DOŽIVLJENIH PROMENA SU DANAS REDOVNA RAZMIŠLJANJA....

Ovo mi je baš odzvonilo u glavi... Hmm... Interesantno. A da li su te promene koje i sada osetiš pozitivne ili negativne?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
14.2.2009 19:46:36   
maša
Mislim pozitivneuser posted image user posted image user posted image user posted image
Evo primera pa proceni-uglavnom sam bila u fazonu da radije prećutim kad mi nešto ne paše nego da se raspravljam.Ili da u nedogled slušam što me ne zanima,strpljivo odgovaram na milioniti put postavljeno ISTO pitanje...Sve u svemu-vrlo obzirna.Čak i previše!Sad sam u stanju da se jednostavno okrenem(ali bukvalno) i odem bez komentara.A ako neko baš insistira na mom mošljenju kažem pa kud puklo!
A sve samo iz jednog razloga-NE ŽELIM NI SEKUNDE VREMENA DA TROŠIM NA NEKOG ILI NEŠTO ŠTO ME SE NE TIČE,ŠTO MI ODUZIMA SNAGU I ŽIVCE.ŽELIM DA SVO TO VREME POTROŠIM SA MOJIM MALIM ANĐELOM!

JEDINO JE ONA SVEGA VREDNA!!!!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
15.2.2009 12:57:35   
eugenija
A joj draga Mašo, nisi ni svesna da si s ovim postom dotakla u srž moga bića.. Pogodila si u centar!
Maštam da jednom kažem: NE!
Upravo to, preterano obzirna... Takva sam.. Nije me ni trudnoća promenila, a nadam se da će zaista dolazak bebe da uskladi moje akcije u pravcu "ko vas šiša" (da se ne izrazim prostije)..
Izuzetno mi se sviđa to što si uspela da staviš prioritete tamo gde treba da budu i postaviš stvari gde im je mesto! (da ne kažem ljude) To je za mene veliki uspeh, pozitivno i kreativno menjenje sebe, i svakako tvoju promenu doživljavam kao apsolutno POZITIVNU!
Verujem da svet nije propao, da nije srušen, da se nije okrenulo sve u propast, ukoliko se tako postave stvari kao što si ti....
Ja mogu samo jedno da kažem: Čestitam Mašo!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
15.2.2009 20:41:47   
maša
Hvalauser posted image ...
Samo polako, ako ne u trudnoći a onda kad beba dođe sasvim ćeš prirodno zauzeti zaštitnički stav prema njoj(bebi) i još dodatno okupirana brigom i negom bebe sve drugo potisnuti u drugi plan.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
15.2.2009 21:16:58   
sonja999s
ja sam u trudnoci bila katastrofa! ne znam kako me je mm podnosiouser posted image a stvarno je bio divan prema meni i u mojim najgorim izdanjima

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
15.2.2009 21:20:09   
guppy RR
ja sam žena-zmaj posle porođaja user posted image user posted image
imam dane kad sam ljuta i zavodim red i hoću da je sve kako ja želim (što se tiče dece, šta jedu itd...) a onda imam dane kad sve ljubim i mazim i sve mi je jedno.

user posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
15.2.2009 22:19:31   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: eugenija

Zanima me da li ste osetile neke psihičke promene tipa promene raspoloženja, razdražljivosti, "pucanja u sekundi", melanholije, neraspoloženja, anksioznosti, da li ste imale napade panike, napade smeha, brizgnja u plač, bilo šta što bi mogle okarakterisati kao drugačije od onog što je bilo pre trudnoće...



SVE OVO!!! user posted image user posted image user posted image
ja sam plakala i na reklame user posted image  mm stalno govori kako sam bila divna trudnica i kako uopšte nisam bila zahtevna, ali iskreno, ja sam lično pravu promenu moje ličnosti, da se tako izrazim, osetila tek porodjajem. Kao da je tad kulminiralo sve. I moram priznati da hormoni zaista čitavih 9 meseci prave čudo. Ja sam u trudnoći polagala i državni ispit. KUKU....kako sednem da učim ja zaspim. Koncentracija nula. IQ -1000 user posted image user posted image user posted image  ali uspela sam user posted image  (jedva user posted image ).
Šalu na stranu, još uvek sam šokirana koliko je to DRUGO STANJE, a videćeš koliko ti divljaju hormoni i dok dojiš. Ma u početku nisam imala živaca ni za šta. Ja...koja sam jako smirena osoba. Ali sve dodje na svoje. Bitno je da oko nas budu ljudi koji imaju razumevanja za naše stanje i da mi budemo samosvesne da kad tad nadjačamo prirodu i vratimo su u "normalu". Šta god to značilo user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
16.2.2009 9:06:16   
Lu
IZVORNA PORUKA: guppy RR

ja sam žena-zmaj posle porođaja user posted image user posted image
imam dane kad sam ljuta i zavodim red i hoću da je sve kako ja želim (što se tiče dece, šta jedu itd...) a onda imam dane kad sve ljubim i mazim i sve mi je jedno.

user posted image



Ovo i mene potpuno opisuje,
U trudnoći, da malo sam bila osjetljiva,ma šta malouser posted image
Ali veće promjene su se desile poslije poroda,postala sam user posted image
zaštitnik svog sinčića i nekako sam se osjećala "svemoguća",nema više ničega što ja nemogu uraditi za svoje dijete i mnogi strahovi su nestali a opet došli neki novi...
Možda nova tema "psihičke promjene nakon poroda"user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
16.2.2009 9:49:25   
NadaR
Uf kad se samo sjetim kako sam bila grozna prema mm, ma pobjegla bih od same sebe!
On je jako puno radio, ja bila sama kuci pa sam jedno vrijeme cak gledala i sapunice i plakala kao kisa nad njihovim tuznim sudbinama!user posted image
Zato i jeste drugo stanje! Ipak bilo je jako lijepih perioda, euforije, suza radosnica....user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
16.2.2009 12:28:54   
eugenija
Ju, postovauser posted image user posted image user posted image !
Dakle, živele promene ako nas čine boljima!
Jedna šaljiva anegdotica:
Devojka je živela u BGD, a njen suprug je više bio u Holandiji, radi poslovnih obaveza. Jedan dan, pod najezdom hormona, cmoljenja i samosažaljenja, ona ga nazove.."Dolazi odmahhh".. Čovek sedne u auto, spiči brzinom munje do BGD, i ona ga sa vrata vrati nazad.. "Ko je tebe zvao? Mrš!" - I OTERA GA!user posted image user posted image .. Danas se ovom smeju oboje, ali verujem da tada nije bilo lako.
Elem, ja se iskreno nadam da ću postati čvršća i borbenija kad stigne beba, i da će me boleti šiška miška za sve ostale nevažne stvari, ljude i događaje... Ili bar da to smanjim u pola...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
16.2.2009 19:55:31   
Jeca*
Možda bi mogle da povežemo ovu temu sa temom Potporođajna depresija, jer i mislim da su neretko depresije povezane tj ako je trudnica bila u blagoj depresiji u toku trudnoće nekad porođajem depresija "explodira" pa je posle mnogo teža. Ja nisam bila u depresiji kao trudnica, ali bilo mi je malo teško nakon porođaja (pisaću o tome u temi koju sam navela), iako mislim da nisam prošla kroz depresiju nego prosto kroz malo jaču promenu raspoloženja...što i čine hormoni, pa mislim u 99% slučajeva, kako u trudnoći tako i u periodu nakon porođaja!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
17.2.2009 9:14:40   
eugenija
Pa ono, depresija je malo jača reč, tretira se medikamentima ili psihoterapijom... Ovde se više misli na tipične promene raspoloženja kod trudnica.. Koje mogu biti i euforičneuser posted image .. Ali razmotrite ti i Guppy... Ja se slažem kako god.. 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
17.2.2009 9:17:39   
guppy RR
Jecika je fino stavila link da vidite u toj temi šta se dešava POSLE porođaja... pošto mnoge mamike ne znaju šta može da ih strefi.

A sviđa mi se da imamo i ovu temu o promenama u trudnoći user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
17.2.2009 9:27:53   
eugenija
Ako, ako treba sve znati... mislim ko voli da znauser posted image ...
Lepo je zaista imati gde pročitati poneku informaciju ili iskustvo.. Naravno neke stvari treba uzeti sa rezervom i ne primenjivati odmah sve na sebi.. Tipa "Ovoj je tako bilo, e biće i meni"...



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
17.2.2009 9:36:55   
mamaX2
I ja sam stalno PLAKALA....i to uvek zbog neku glupost. Kad sam se porodila plakala sam jos vishe. mislim i zbog premora, nespavanja, budzenja po 5-6 puta (dali dishe beba?).....itd. Sve se to sredilo kad sam prvi put rekla NE!, ne, ne i ne, i mozda gresim ali imam i na to pravo kao majka" onda su se svi (skoro svi:) ) povukli i proglasili me da imam postporodajnu depresiju (sveki me tako proglasila) a ja sam joj rekla > Ne, nego imam celodnevnu nervozu zbog tebe :)user posted image
Zato sam resila da ako budem trudna, 1) ne objavim to na sva zvona do 19 nedelje, 2) odmah okacim o zid RED PONASANJAuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
17.2.2009 9:39:22   
eugenija
Taj plač je možda gnjavatorski za okolinu, ali mislim da je dobar ispušni ventil za ženu... Gde bi bile da sve gutamo...
A tvoji postovi mamaX2, me podsećaju na slatku Bridžit Džonsuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mamaX2)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
17.2.2009 9:40:41   
Anoniman
user posted image  mamaX2 user posted image

(odgovor članu mamaX2)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
19.3.2009 12:19:29   
eugenija
EMOCIJE U PRVOM TROMESEČJU

U prva tri meseca trudnoće emocije su prilično nestabilne, a depresivnost bez očiglednog razloga prilično je česta pojava. Eksperti veruju da su promene raspoloženja uzrokovane promenom nivoa hormona u trudnoći (estrogen i progesteron igraju glavnu ulogu u ovom periodu). Raspon emocija kreće se od euforičnosti do dubokog očaja,a plačljivost, i to bez jasnog povoda ili razloga, sasvim je uobičajena pojava za većinu trudnica. Razumljivo, ova situacija nije laka za supruga, i često izaziva njegovu zbunjenost i osećaj bespomoćnosti. Neretko, partner, ne znajući kako da reaguje, pokušava da ignoriše suze, i nagle promene raspoloženja svoje supruge. A budući da je trudnicama potrebna naročita pažnja i mnogo emotivne podrške, ovakva situacija može da uzrokuje nerazumevanje, nepotrebne razmirice i udaljavanje partnera. Zato je izuzetno važno da oba partnera shvate da su pomenute promene u trudnoći apsolutno normalne i da su, iako neminovno uzrokuju stres, samo privremene.

Izvor: Moja beba, br. 95


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
19.3.2009 12:26:20   
eugenija
EMOCIJE U DRUGOM TROMESEČJU

Ovaj period obično je najmirniji. Jutarnje mučnine su prestale, a rizik od pobačaja je manji. Trenutak koji definitivno obeležava drugo tromesečje su prvi bebini pokreti - tokom 20. nedelje trudnoće - što je i prelomni trenutak za većinu budućih majki. Budući da ovi pokreti znače da je beba "postala" stvarna osoba, sve trudnice osećaju veliko uzbuđenje, čak ako si im do tada osećanja bila pomešana u pogledu trudnoće. U ovom periodu, većina žena iskusi priliv energije, bolje se osećaju nego u prva tri meseca, a stomak im postaje uočljiviji. Takođe, ovo je trenutak u kojem se pojačava interesovanje za dalji tok trudnoće, kao i za porođaj. Sada je pravo vreme za polazak u školu za trudnice.

Izvor: Moja beba, br. 95


< Poruku je uredio eugenija -- 19.3.2009 12:27:36 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
19.3.2009 12:36:57   
eugenija
EMOCIJE U TREĆEM TROMESEČJU

U ovom periodu trudnoće kod većine budućih majki prepliću se osećanja velikog ponosa sa strepnjom od porođaja i zabrinutošću od svega što bebu čeka kada dođe na svet. Veliki stomak sve češće izaziva blagonaklone osmehe ljudi iz okoline, kao i naglašenu predusretljivost na ulici, u autobusu, redu, u blagajni.... Naravno, mnoge žene prihvataju ove znake pažnje i brige, a mnogima su takve male "usluge" i potrebne - stajanje u prepunom autobusu baš i nije ugodno iskustvo za nekog ko nosi ekstra "prtljag".
Tokom završnih nedelja trudnoće, većina trudnica oseća pojačan strah i anksioznost, kao i fizička ograničenja. Nesanica nije retka pojava zbog teškoće da se pronađe udoban položaj u postelji. U ovom periodu često se javljaju lažne kontrakcije, a i položaj bebe može da dovede do fizičke nelagode kod trudnice.
Osim toga, ponovo se javlja naglašena emotivnost, pa i pažnja i nežnost partnera treba da budu izraženije. Finalne nedelje trudnoće istovremeno obeležavaju veliko nestrpljenje da se sve okonča, ali i velika zabrinutost zbog toka porođaja. U svakom slučaju, u poslednjem mesecu trudnoće, razmišljanja o zdravlju i razvoju deteta dve su najvažnije preokupacije budućih majki.


Izvor: Moja beba, br. 95



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Psihičke promene u trudnoći, emotivna ose...
25.3.2009 10:34:21   
Jele
Ja ne spavam nocu k'o covek vec 2 meseca, ne mogu da se namestim, bole me ledja, prepone, ustajem po 20 puta da piskim user posted image  i svako vece kad legnem jedva cekam da svane... A svako jutro me hvata napad ribanja, spremanja, peglanja, pranja user posted image . Sto se emocija tice to je posebna prica - ludacki sam osetljiva, a juce sam imala nekontrolisan napad besa, ali izazvan... Bas sam se iznervirala...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here