|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ravnopravnost polova
2.11.2009 16:32:00   
Anoniman


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: Trcosava

I moram da se osvrnem na Vuletovo - htele smo ravnopravnost! Jeste, htele i hoćemo je, ali ta ista ravnopravnost se odnosi i na njih, pa prema tome, može i tata malo da se uključi u cucanje deteta i presvlačenje i uspavljivanje. I to spada pod ravnopravnost, jednako nama kako i njima! Stoji, otac ne može da podoji dete, a šta je sa onim mamama koje nemaju mleka? Koja je onda razlika da li ću ja da smutim mleko ili će on da smuti mleko?

Ja za sada kao mogu sve po kući i osećam se iskreno totalno beskorisno i besno jer ne mogu finansijski da nam pomognem, pa iz te griže savesti gledam da ga što manje opterećujem kućnim poslovima, no kad dođe beba ima i te kako da uzjaše usisivač!



e vidiš ja je nisam htjela (mislim na ravnopravnost)

drugo oni je ne traže (tu istu ravnopravnost)

a zašto se osjećaš beskorisno???? ja se nisam osjećala beskorisno...molim lijepo njegov posao je da obezbijedi i ženu i porodicu ... i dan danas ja mogu reći da dobro i to bas dobro zaradjujem , ali on zaradjuje 5X više od mene




IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.



e vidiš ja je nisam htjela (mislim na ravnopravnost)

drugo oni je ne traže (tu istu ravnopravnost)

a zašto se osjećaš beskorisno???? ja se nisam osjećala beskorisno...molim lijepo njegov posao je da obezbijedi i ženu i porodicu ... i dan danas ja mogu reći da dobro i to bas dobro zaradjujem , ali on zaradjuje 5X više od mene





trcosava



A to što se osećam beskorisno, jednostavno takva sam, volim da imam svoj ''dinar'' i sa tim istim da obradujem meni drage osobe (u smislu malih znakova pažnje)
Drugo je što smo mi odlučili da zadržimo bebu iako ja još nemam posao, a kako je stanje trenutno ovde, pitanje je i kada ću naći. No to je sasvim druga tema....




Trco nema potrebe da se izvinjavaš raspravljamo i naravno da svi imamo različita mišljenja

ne znam zaista ili je moj muz zaista ekstra galantan , ali ja znam da on meni samo preda sve pare i nikada ne pita gdje su, a to traje haman već 8 dugih godina koliko smo u braku

i zato sam mislila da je to o ravnopravnosti više samo šuplja priča

evo jednog primjera
radim, ustanem u 6 odem na posao, dodjem kući preuzmem djecu, on radi do nekih 8 ili 9 naveče, dok on dođe kući, presvuče se, istušira se , jede ja sam već mrtva i u horizontali

dok nisam radila, uspavam djecu i mi rahat da prostiš opalimo se...sjedimo gledamo tv, ili pričamo, pijemo kafu, sok pivo ...a sad jedva za vikend da se vidimo ...živjela ravnopravnost ja sam od nje i silne demokratije jako jako umorna
I

IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.






pa vi ste ravnopravni, draga........ on je taj koji zarađuje, ali i ti si podjednako odgovorna jer pravilno raspoređuješ taj novac, kako god jer čim on ne pita znači da mu je dobro.. ništa mu ne fali , ni deci, ni tebi.. u smislu odgovornosti - vi ste ravnopravni... to je naravno samo moje mišljenje.
aj bre ko će da otvori temu da ne dobijem opet ćušku!?




ZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Trco nema potrebe da se izvinjavaš raspravljamo i naravno da svi imamo različita mišljenja

ne znam zaista ili je moj muz zaista ekstra galantan , ali ja znam da on meni samo preda sve pare i nikada ne pita gdje su, a to traje haman već 8 dugih godina koliko smo u braku

i zato sam mislila da je to o ravnopravnosti više samo šuplja priča

evo jednog primjera
radim, ustanem u 6 odem na posao, dodjem kući preuzmem djecu, on radi do nekih 8 ili 9 naveče, dok on dođe kući, presvuče se, istušira se , jede ja sam već mrtva i u horizontali

dok nisam radila, uspavam djecu i mi rahat da prostiš opalimo se...sjedimo gledamo tv, ili pričamo, pijemo kafu, sok pivo ...a sad jedva za vikend da se vidimo ...živjela ravnopravnost ja sam od nje i silne demokratije jako jako umorna


IZVORNA PORUKA: Trcosava

Naravno Vule, ne mislim ja sad da on krije novac od mene ili bilo šta, samo je eto malo drugačija priča. Mislim kako ja sad njemu da kažem ''Ej daj mi parice idem da ti kupim rođendanski poklon'' 

A što se tiče ravnopravnosti i šuplje priče ehehe ajd onda da se zapitamo koliko je u stvari želimo?


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ma ja već duže vreme pitam: koja budala se lomila za ravnopravnost žena i muškaraca? Ta ravnopravnost je ono što uništava brak.



IZVORNA PORUKA: OTI


institucija braka i porodice je postala LOMLJIVA od tada...



IZVORNA PORUKA: viking

Meni ravnopravnost baš odgovara! Jeste teže, ali je bolje. Meni.



IZVORNA PORUKA: lu

Ajmeee,šta smo sve obradile u ovoj temi,stigli smo i do ravnopravnosti spolova!
Kod mene je još patrijarhat,mm zarađuje ja raspoređujem novac i to nam dobro ide,jedino se ljutim što neće mrdnit prstom u kući,kaže ja sam svoje odradio
Šta ću ja kad sam se udala za balkanca one ebene vrste,opet ga volim neka meni njega







_____________________________

*U sebi osećam anđela kojeg neprestalno šokiram ...*

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 16:33:45   
Anoniman


user posted image user posted image user posted image   
*jel sad dobro?  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 16:35:51   
viking
Nije, fali moj poslednji biser mudrosti user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 16:41:34   
LillyT
I onda se zurka raspala. Joj, kako svi volimo da trolujemo po temama, a cim se otvori rasprava, onda se razbezimo.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 16:47:35   
viking
Ajmo ti i ja LillyT da nastavimo :)
Mislim da curke nisu pobegle već većina radi do 16h pa su trenutno na putu do kuće, a one što ne rade spremaju ručak muževima koji svo samo što nisu... period posle 16 do negde 21h je uvek "mrtav".

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 16:56:23   
LillyT
hehehe, koliko sam skontala ti i ja se slazemo po pitanju ravnopravnosti, ali hajde da prvo definisemo ravnopravnost.
Sta je zapravo ravnopravnost polova? Da li to znaci da muskarc ucestvuje i u poslovima koji su po necijoj (paganskoj ili ne) podeli okarakterisani kao zenski? Ili to znaci da nema podele na muske i zenske poslove? Da li je ravnopravnost zarada partnera ili mogucnost da odlucuju ravnopravno?
Mislim da je zapravo sve ovo ravnopravnost, ali da kao takva jednostavno nije odrziva. Ili, mozemo da je malo modernizujemo i prilagodimo danasnjem tempu zivota. Uglavnom, tesko je reci da su zene ravnopravne danas. Podjimo samo iz okruzenja. Kod mene na poslu to ne vazi, direktor (gazda firme) ne veruje bas zenama, nego su mu kanali komunikacije samo muskarci $%^#$@#@#$@ I onda to nas dovodi u neravnopravni polozaj.
Zarada parova? Ja sam vaspitana da to nije bitno u zajednici, ali da mora da postoji dogovor trosenja novca. Ravnopravnost nije po meni ista zarada, nego jednakost u odlucivanju kako ce se trositi.
Mogu ovako do sutra, Viking imas cast da nastavis (i prenesi taj svoj poslednji biser sa druge teme)



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:05:29   
Anoniman




user posted image   eve me... išla sam da pokupim veš user posted image

elem, gde smo stali?user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:06:05   
viking
Pipava je tema, sve može a i ne mora, nema generalizacije, sve može da se protumači na 100 načina.
Ja ne očekujem da mm radi sve isto kao ja, i obruto, ali volim da znam da ako treba - može, ume, nije ga blam a ne da mi prosipa stavove "to nije muški posao". Takođe, ako on nije tu, ja mogu da obavim sve što i on, ne zavisim od njega ni u kom smislu.
Apsolutne ravnopravnosti nema nigde u svetu, pa ni kod nas, ali je važno da razlike ne budu drastične i da niko ne bude u podređenom položaju. Mislim da je prava ravnopravnost u mogućnosti da se zajednički i ravnopravno odlučuje o svemu, nije toliko bitno ko ide u prodavnicu i ko više zarađuje. Ja hoću da moj glas i mišljenje vredi isto koliko i njegov, i to sam postigla.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:07:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

.
Zarada parova? Ja sam vaspitana da to nije bitno u zajednici, ali da mora da postoji dogovor trosenja novca. Ravnopravnost nije po meni ista zarada, nego jednakost u odlucivanju kako ce se trositi.




..na ovo sam mislila kada sam komentarisala Vučkov post...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:11:07   
Anoniman



... iako mnogima ne delujem kao neko ko ne može sam da se zaštiti  (u bilo kojem smislu) user posted image   volim taj osećaj kad mogu da računam na njegovu brigu, pažnju...pa..zaštitu. e tu mi ravnopravnost ne treba, jer volim malo da pekmezim ali tek tek da se  zna ko je muško....user posted image znači, samo u tom smislu zaštite.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:11:15   
LillyT
Ovde pricamo (ocigledno) o toj nekoj ravnopravnosti u misljenju i odlucivanju, sto je po meni i prava ravnopravnost medju polovima. Apsolutna ravnopravnost je po meni nemoguca i nepotrebna (stvarno ne ocekujem da zena radi kao sinski radnik i da tegli prljave, preteske pragove). Nazalost, svedoci smo da uglavnom musarci su ti koji odlucuju o vecini stvari (ne uvek i ne svi) zato sto (opet kazem uglavnom) vise zaradjuju. I onda se vracamo na pitanje, da li se ravnopravnost kupuje? D ali je to u vaspitanju ili u hormonima? Iskreno, mislim da sve dolazi iz porodice, ali, opet, to je samo moje misljenje.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:12:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

Ma i vi što niste zaposlene ste ravnopravne (možda u malo manjoj meri, ali jeste) jer je takvo vreme... Mislim da mi nemamo pojma šta znači biti stvarno neravnopravna, mi zamišljamo da je to isti ovaj život koji sad živimo, samo manje obaveza. A daleko je od toga.
A i govorimo o relativnoj ravnopravnosti pošto odnos 50:50 nikada ne može da bude precizno odmeren, to je živa stvar a i polovi su po prirodi različiti, nekad malo više nekad drugi, ali kad se sabere - tu smo.


evo ga

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:14:40   
Anoniman



najviše sam za ravnopravnost kada je reč o odlučivanju.apsolutno.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:18:41   
LillyT
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: viking

Ma i vi što niste zaposlene ste ravnopravne (možda u malo manjoj meri, ali jeste) jer je takvo vreme... Mislim da mi nemamo pojma šta znači biti stvarno neravnopravna, mi zamišljamo da je to isti ovaj život koji sad živimo, samo manje obaveza. A daleko je od toga.
A i govorimo o relativnoj ravnopravnosti pošto odnos 50:50 nikada ne može da bude precizno odmeren, to je živa stvar a i polovi su po prirodi različiti, nekad malo više nekad drugi, ali kad se sabere - tu smo.


evo ga



Ja mislila biser biser. Tu je sve receno, nezaposlena zena ne mora biti neravnopravna.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:19:48   
viking
Naravno da dolazi iz porodice, dečak koji je gladao kako mu otac šikanira majku koja sve to ćutke trpi i govori "dobro je" naravno da ne može da razvije osećaj poštovanja prema ženama.
Moj primer: ja sam vozila godinama pre nego što je moj muž položio, imala sam svoja kola itd, i kad god smo išli kod mehaničara ja izadjem i kažem npr "Gasi mi se auto", a on se okrene ka mm i pita "Jel uvek ili samo ponekad"? pa ja kažem "Na semaforu i kad stojim" a on opet ka njemu i pita "A kad ste bili poslednji put" i sve tako, dakle, gleda čovek kroz mene, ne priznaje da sam tu i da sam ja vozač, nego sve vreme priča sam njim jer je vožnja "muška rabota", a ovaj nema pojma o kolima. takve stvari moramo da pustimo da izumru sa ovim matorcima, njih ne možemo da promenimo.
I kad smo već kod zarade, ja više zarađujem u našoj vezi ali verujte da je ovo prvi put da sam ikome to rekla, jer to prosto nije bitno za naš život. Ništa se ne bi promenilo ni da ja ne zaradjujem uopšte.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:25:02   
Anoniman


....  čak i da težina obaveza nije ravnomerno  (a šta je na kraju krajeva to kojiuser posted image )  raspoređena, ne znači da se radi o neravnopravnosti.  bitna je spremnost, da ja znam kako mogu da računam da će mm preuzeti neku moju obavezu  ukoliko ja to želim, tražim ili je to neophodno.. isto tako mene nije sramota da uradim nešto što je možda obaveza mm,  isto pod uslovima koje sam navela... opet, stvar dogovora... dogovora o ravnopravnosti ...


tema je stvarno široka........... i različita su mišljenja od osobe do osobe....

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:26:38   
nina83
IZVORNA PORUKA: viking


Moj primer: ja sam vozila godinama pre nego što je moj muž položio, imala sam svoja kola itd, i kad god smo išli kod mehaničara ja izadjem i kažem npr "Gasi mi se auto", a on se okrene ka mm i pita "Jel uvek ili samo ponekad"? pa ja kažem "Na semaforu i kad stojim" a on opet ka njemu i pita "A kad ste bili poslednji put" i sve tako, dakle, gleda čovek kroz mene, ne priznaje da sam tu i da sam ja vozač, nego sve vreme priča sam njim jer je vožnja "muška rabota", a ovaj nema pojma o kolima. takve stvari moramo da pustimo da izumru sa ovim matorcima, njih ne možemo da promenimo.


To je ono sto mene uzasava!user posted image  Takvih primera ima milion na zalost! Sto pre ljudi shvate da ti isti muskarci koji se tako odnose prema zenama, pate od raznih kompleksa, bice svima lakse.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:28:07   
Anoniman



user posted image koliko puta su se smejali mm kada ga vide kako mi pridržava korpu sa vešom ili meni dok perem auto...ali to bi sad već mogla biti i nova tema o Podeli kućnih poslova... DOSTA JE I OVA...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:29:41   
LillyT
Jedan moj poznanik je imao sikaniranje mame u familiji, ali....nije nastavio takvo ponasanje kada se ozenio (ovo naravno ne znaci da nece jednog dana i on postati slika i prilika oca). Nekada mi je drago sto se ne uklapam sa vecinom ljudi po pitanju odnosa, obaveza i vaspitanja (otud ono moje da nisam normalna), ali bila sam svedok te muske zatucanosti kod nekolicine ljudi. Kod mojih je mama uvek drzala (i drzi dalje) finansije, iako je tata zaradjivao neuporedivo vise. On je uvek platu davao njoj i znalo se kako se rasporedjuje. Nije bitno ko koliko donese, sto je Viking rekla, stvar je u odnosu. Verujme da je dosta tesko pronaci partnera koji razmislja slicno vama (nama, sebi, tebi...). Meni je drago da sam u tome uspela user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:36:03   
Anoniman


TAKOĐE....Ljuuuubi ga žena!user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:40:12   
LillyT
trol on
Viking, vidi ko je dosao na kaficu user posted image
trol off


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 17:50:10   
magnetic
Moj brat i ja drzimo gvozdjaru i samo on i ja radimo u njoj.Muskarci su nam skoro jedina ''klijentela''.Mislim da nema potrebe reci koliko puta su trazili da pricaju iskljucivo sa njim kada sam ja prisutna,jer se ja kao zena ne mogu razumeti u to sto oni traze.Uvek me to naljuti i uvredi.Nemaju pojma da sam ja njega ucila tom ''muskom''poslu.Mada sam primetila da kod mladjih muskaraca to nije slucaj.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 18:23:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi



user posted image user posted image user posted image   
*jel sad dobro?  user posted image



vrednice. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 19:54:53   
Trcosava
Ispravite me ako grešim (uvek sam bila slaba sa istorijom), ali borba za ravnopravnost je počela tako što su žene tražile da i one glasaju na izborima. I onda je sve krenulo.... A završilo se na ''podelu ženskih i muških poslova''. Na žalost, osim prava na glasanje, ne znam po čemu smo još ravnopravne. Čast izuzecima. Gore sam pomenula da ja ne zarađujem,no zarada i visina zarade nema veze sa ravnopravnošču, to je jedino moj osećaj ikakve sigurnosti.
mm i ja po odlučivanju i jesmo ravnopravni, s tim da ja nemam nameru da se petljam oko struje -jer je se plašim i ne želim da imam ikakva posla sa njom. Dok je vodovod pa moja ''stvar'' u kući, jer sam jednom prilikom radila u prodavnici vodo-materijala.
Neko reče da ne trebamo da radimo neke teške poslove, i da nam priroda nije jednaka, mislim da jeste, samo je pitanje koliko ko hoće da ''radi'', jer sam ravnopravno mešala malter iako je moja građa...pa metar i zgažena šumska jagoda.

Kola..haha nisam neki poznavalac, no evo isto smešne situacije sa mm - nešto mu izbacio auto na tabli - zove me sav paničan - šta je to?
Drugi put me je zvao da me pita kako se pali auto na kabl... Da se razumemo, pa on ima veći staž u vožnji od mene, plus je 6 god stariji. Po svemu gledano, nas dvoje jesmo ravnopravni -u svemu i nema podele na ženski/muški posao.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ravnopravnost polova
2.11.2009 20:03:52   
Brand new mama
Mislim da su zene trazile i vise dnevnice,kao i pravo na skolovanje...ali vec sam zaboravila(eh,davno je to bilo,kad me pitao Metuzalem sta treba da uradi...) Ovo za dnevnice jos nisu ostvarile-i dalje su manje placene(govorim o istim pozicijama) i manje ih je sefova(odnosno na rukovodecim mjestima)...Eh,ravnopravnost je sjajna ideja,samo sto su se svi negdje usput izgubili(kao i Bolonja na nasim univerzitetima)...kao i hriscanstvo...komunizam...atomska energija...
P.S. Pitanje je koliko mi zelimo da budemo ravnopravne-ima mnogo zena koje se prosto ubace u ulogu Stepford wife i sve je milina,nasmjesene divne i tu su samo da udovolje

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here