|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razgovori mama 05/20
1.5.2020 9:23:19   
Sanjica26 RR
Drage mame stigao nam je MAJ!
Pošto chat teme ovog tipa koristimo isključivo za ćaskanja molimo vas da konkretna pitanja o trudnoći i roditeljstvu postavljate u za to predviđenim temama. Ako ta pravila budu kršena chat teme ćemo zaključavati.
U skladu sa tim predlazemo da procitate Opsta pravila koriscenja foruma
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 9:28:48   
jess021
Samo da se utefterim!! 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 9:33:25   
Ivanka 75
Hello May 😂


Pozvao je maj sve bube na caj 😂
Moze i kafa, ajmo na drugu! 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 9:39:06   
pari
Primećujem u poslednje vreme da se M često ljuti kad nije po njegovom i vrlo brzo se rasplače i bude često onako baš jako besan. Uglavnom kad T neće da uradi ono što je zamislio ili kad neće da se igra kako on hoće ili kad ona krene prva da izlazi na vrata,a on je hteo da prvi...Ne znam kako da se postavim u tim situacijama. Teško mi je kad ga vidim tako ljutog pa se još i rasplače...ne znam kako da mu pomognem da izađe na kraj sa tim emocijama...

Često budem na strani T jer je mala i ne razume nekad šta on hoće ili je nerazumno to što M hoće a još plus je T uvek vesela,nasmejana i spremna na sve...Bojim se da ne budem previše na strani T...
Da li me razumete? Kako vi to rešavate?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 10:04:58   
IvanaSK RR
Gde mi je Von? Cisto da je pitam da li bi bila sa mojim muzem na poslu,terenu vec mesec dana 😛

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 10:06:42   
Ivanka 75
Pari, izlazak na vrata nek bude naizmenicno, jednom M jednom T. Nema takmicenja, samo pravedno. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 10:22:44   
ivaMark
pari i moj L reaguje bas emotivno...npr kad dobije nesto sto on nije ocekivao, ljuti se, nervira, place i posle kaze: e, ovo je dobro ipak...ali bas emotivac...uplasi se ako je muzika malo agresivnija (da ne mislite da slusam bilo sta pred decom, slusali smo 2Celos i imali su malo agresivniji nastuo, pesma iz filma Roki i on se rasplakao) probam da ga smirim u takvim situacijama, nekad puknem i vicem ali uglavnom mu pricam, privam i pricam...


Lep je dan ovde, popodne idemo u set_nju sa J drugom i njegovom mamom.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 11:18:21   
branki*


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Hello May 😂


Pozvao je maj sve bube na caj 😂
Moze i kafa, ajmo na drugu! 



Pošto me drma nostalgija,morah da citiram..pozvao je maj sve bube na čaj. ..
Vec maj..kako ide vreme. .

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 12:24:42   
pari
Da, i moj M je emotivno dete, verovatno zato tako i reaguje...volela bih da mu pomognem dase sam izbori sa tim, ali da zna da sam tu...

Ponavljam mu stalno kako ga volim i kako je on dobar dečak...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 12:26:17   
ivaMark
Da pari, jednostavno tako reaguju...koliko je star M? Luka ce u septembru sest.



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 12:26:57   
pari
Slično...Marko će u julu 6



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 13:00:16   
Ivanka 75
Pari, ja sam mislila da puni 5 👀 Nije on ni 100 posto svestan sta radi, oseca se ugrozenim. Mora da mu se postavi granica za to ponasanje. 



< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 1.5.2020 13:13:19 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 13:16:43   
jess021
Pari, obzirom na celokupnu situaciju, mislim da ne treba nikakvo posebno postavljanje granica vec da probas kroz igru nekako. Sigurno da se oseca ugrozeno i da je to njegova reakcija, mozda i na bebu ali ne zna kako da ispolji. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 13:17:03   
Ivanka 75
Moj svekar ima metode za takva ponasanja ali su previse bucne 😂

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 13:20:59   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: jess021

Pari, obzirom na celokupnu situaciju, mislim da ne treba nikakvo posebno postavljanje granica vec da probas kroz igru nekako. Sigurno da se oseca ugrozeno i da je to njegova reakcija, mozda i na bebu ali ne zna kako da ispolji. 





Da, da najbolje tako. On je skroz oset_ljiv jer ima dve bebe. Nije vise jedini. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 13:53:27   
Ivanka 75
Jasna granica mora da postoji. Pa on zna da ga svi vole, okolnosti su se promenile, okruzenje se promenilo. On to mora da nauci da prihvati. I da shvati da mu to dranje i bes ne donosi nista dobro. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 14:38:26   
ivaMark
Moj L je drugo dete i opet je takav....ali takav je bio od kad se rodio...jednom prilikom se toliko drao sto nije odmah dobio sisu da je moja baka usla u sobu i pitala: Sta mu je? ...to je zena inace koja se nikada u nista ne mesa i nista ne pita, L je tada imao 15 dana .Onda scene u prodavnicama...majkooo mojaaaaaaa, sada ih doduse vise nema, dobro, po nekad ali u dosta blazem obliku i nikad ali nikad mu nisam popustila da mu kupim sta zeli, jednom je to bila voda sa ukusom jagode, imao je manje od 3 god. ..drao seeee, i jedan covek kaze meni: pa kupite mu to sto hoce.... Moliiiim? Kupijte vi vasoj deci i unucicima.. .poludela sam....  Primenjivala sam te bucne metode, onda kad sam bila nemocna i sta sam dobijala...jos vise buke, dranja...
J je skroz druga prica ♥️

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 14:40:43   
jess021
Ivanka, ne slazem se. Situacija je poprilično delikatna, plus ako je dete oset_ljivo treba biti vrlo obazriv i taktican. Mislim da apsolutno nije momenat da se postavljaju granice i sl. Moze da ima samo kontra efekat. Prosto treba naci nacin da on to najbezbolnije prevazidje. Tipa ti mozes 2 puta prvi, T jednom. Tako ce on dobiti na vaznosti jer je stariji, a polako ce se navikavati da ne mora da bude prvi uvek 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 14:45:53   
pari
Da, slazem se jess...on se nikad ne dere, nego prosto bude nekad ljut ali se odmah rasplace, kao da ljutnju tako izrazava, kroz plac...i ide odmah da me zagrli...Jako je oset_ljiv. Em sto je takav od rodjenja em cela situacija koja nije jednostavna za dete...

Nego bih ja nekako da mu pomogne da se sam izbori sa tim, da sam shvati sta treba da uradi...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 14:49:45   
jess021
Pari, mislim da je malo da se sam izbori sa tim. Pre bih da ti nadjes drugi nacin da on takve situacije prevazidje /preraste, prosto kad bude stariji na drugačiji nacin ce ispoljavati emocije. Do tad, pokusaj ovako, ako mislis da je ok. Iskreno, njemu trenutno treba najvise patnje. T je stalno sa tobom, jos je mala, a onoj bebi da ne pricam. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 14:50:22   
jess021
Skroz se izbrkale reci. Htedoh reci da je jos mali i da mu treba najvise paznje 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 14:55:12   
pari
Da, treba mu, a ja nemam bas mnogo prilike da mu poklanjam paznju jer smo sami...posvecenija sam njoj jer je mala...Dok su isli u vrtic, mogla sam jedan dan da ga ne odvedem u vrtic pa da provedemo sami jedan dan...Ovako ne mozemo...

Nista, trudicu se koliko god mogu da shvati da ga volim najvise na svetu...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 15:00:45   
Ivanka 75
Ja nisam mislila da ga bije, to nikad nije opcija. Ja vrlo dobro znam kako se on oseca, oset_ila sam toba svojoj kozi. Njemu ljubavi ne manjka, on treba sa svojim osecanjima da se izbori. A istovremeno treba da zna kako njegovo ponasanje utice na ostale oko njega. Tvrdim da nije mali da to shvati. A treba vremena da shvati. I to ne malo. A na granice mislim da mu se prica. Batine nikome dobra nisu donele. 


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 15:01:39   
Tiziana
Pari, evo nadovezacu se na tvoju dilemu jer sam imala slicne situacije. Tvoj sin je tek u posebnoj situaciji i zato dodatno treba biti jos vise obazriv.

Ja ih imam dvoje. On je stariji 2 godine i ima uzasnooo tesku prirodu. Kao mali imao je uzasne napade besa, sto je stariji lakse je, ali nije nestalo. Uvek, ali bas uvek u svemu mora da bude prvi, najbolji itd. Onavje takva da bimogla bi da je vodis na kraj sveta i ona bi bila dobra, ne bi je ni oset_ila. Elem, ja mozda malo i preterujem, ali mi smo jos sa 5-6 godina vodili sina kod psihologa. I bas jednom prilikom smo imali slucaj gde je on pohisterisao jer je neka mala beba devojcica u parku uzela njegov reket kojim smo on i ja igrali tenis. I kaze zena vi ste verovatno nuega grdili i rekli mu pusti je, ona je mala.. sto tacn9 i jesmo. Rada nam je ona rekla e pa ne treba to da mu govorite. i on je mali i on je hteo da se igra sa svojom mamom i tu nema nista lose. Mami od devojcice sledeci put recite dacemo vam cim zavrsimo.. Sada u skoli pinekad imamo situacije i bili smo kod skolskog psihologa zbog togaa i ona nam je rekla nakon razgovora sa njim mololim vas, on imavosecaj da je uvek i za sve kriv i onda kad nije. Nemojte stalno hvaliti cerku kako je dobra, poslusna itd, probajte da ne okrivite uvek njega.. sto je istina, mi nekad kad su pidjednako krivi grdimo njega jer byrno reaguje i to je ono sto nas izbaci iz takta. 
Ja sam prva za postavljanje granica i mrzim to ja ja ja i pokusavam to da iskorenim kod sina, ali to mora da se radi postepeno i mora puuuuno da se razgovara sa takvom decom. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Razgovori mama 05/20
1.5.2020 15:11:20   
pari
Tiziana, hvala puno na ispricanom iskustvu i savetu! 

Ivanka, razumem ja i tebe skroz, i ti gledas kroz ono sto si ti prosla...Kod M za sad nije strasno, nije to ni uvek tako...u sustini on jako voli T, brizan je, voli da se igra sa njom. Nije mu stalo da uvek bude prvi nego ima neke svoje momente kad je on tako zamislio pa mora da bude tako...ima i do karaktera...ja sam takva ponekad i dan danas...Nisam bas srecna kad nije po mom ili kad nije kako sam isplanirala, samo sto sam naucila da se borim sa tim, ali imam te momente (mm to zna najbolje).

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here