|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rekreativna nastava
7.3.2009 13:04:51   
Anoniman
Da li će naredne školske godine osnovci imati rekreativnu nastavu ili ne znaće se tek kada bude osnovan Nacionalni prosvetni savet.
O ukidanju rekreativne nastave prvi je u javnosti progovorio Bogoljub Lazarević, pomoćnik ministra prosvete, koji o tome sada ne može da priča. U Ministarstvu prosvete, kažu zapravo, da to nije u njihovoj nadležnosti, jer ovo ministarstvo sprovodi odluke Nacionalnog prosvetnog saveta vezane za rekreativnu nastavu.
Nacionalni prosvetni savet trebalo bi da bude formiran najranije za dve nedelje. Od ukupno 42 člana ovog tela, 21 je istekao mandat, pa je pre oko mesec dana Odbor za obrazovanje predložio Skupštini Srbije njihovu smenu.
Predlog je prihvaćen i izbor novih članova trebalo bi da usledi uskoro. Predsednik Odbora Zoran Šami kaže za „Blic” da se nada da će u Skupštini iduće nedelje razmatrati predlog izbora novih članova i da će Srbija uskoro imati novi Nacionalni prosvetni savet.
Izvor: blic.rs

Razmišljam... rekreativna nastava... jel to fizičko obrazovanje? user posted image Pa neće valjda to da se ukine?! Po nekada imam utisak da je to jedini momenat kada deca trče, u ovo moderno doba...


< Poruku je uredio Ana RR -- 28.3.2019 11:16:37 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 13:23:49   
NadaR
Ne mogu da vjerujemuser posted image
A ono nekadasnje JUUUPIII FIZICKOOOOOO!!!??


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 13:29:17   
Anoniman
Ja sam se malo zaglupila... znači, rekreativna nastava jeste fizičko? Rekreativno... rekreacija... Ne mogu da verujem da hoće da ga ukinu! user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 13:47:13   
NadaR
Sad kad malo razmislih o tome, mozda bi rekreativna nastava bila nesto tipa
onih skolskih sekcija,folklora,likovnih sekcija,lingvista...
U svakom slucaju mi je bezveze, ako su i sekcije u pitanju... user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 13:48:53   
Anoniman
O istom tome sam i ja razmišljala, čak nisam bila sigurna dal da napišem ono za fizičko da ne ispadnem glupa... ali rekoh "Nek ide život!" user posted image U celoj priči, ne znam zašto bi se i te aktivnosti ukidale... user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 7.3.2009 13:49:09 >

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 14:23:23   
Lu
Da malo pojasnimo;

Prva rekreativna nastava
Kada jednom pristanete da platite nerealno visoku cenu rekreativne nastave, još uvek vam ostaje zadatak da dobro pripremite i dete i sebe na vaše višednevno odvajanje. Većina rekreativnih nastava događa se početkom proleća. Ukoliko će za vaše dete ovo biti prvo odvajanje od vas, počnite već sada da razgovarate sa njim o tome.

Rekreativna nastava. Neki roditelji o rekreativnoj nastavi misle da je to samo “otimanje para”, ili: “kakva nastava, kao da će tamo nešto učiti?” Govore: “ne želim da mi se dete vrati bolesno” (kao da neko to želi?), i da “tamo neće biti nikoga da ga ušuškava u krevetu da se ne prehladi, ko će paziti da li se oznojilo pa da treba da se presvuče…”

Međutim, suština i nije u tome da dete za 7 dana rekreativne nastave umesto učiteljice dobije drugu mamu, ili da usvoji mnogo novih nepotrebnih podataka, već da se uči samostalnosti i snalaženju bez vašeg nadzora. Steći će nova iskustva, zbližiti se sa drugovima na nov način, a ono što zajednički dožive, ostaće im u trajnoj uspomeni.

Zato, nemojte vi odbijati rekreativnu nastavu, ukoliko je ne odbija dete

A kada dete odbija rekreativnu nastavu?

U prvom i drugom razredu, dečje odbijanje da ode na 7 ili 10 dana (koliko obično traje rekreativna nastava) bez vas se može tolerisati a dečja želja ispuniti, posebno ukoliko bi to bilo vaše prvo međusobno odvajanje. Međutim, ukoliko dete pokazuje odbijanje i u sledećim razredima, važno je da razumete zašto to čini.

Najčešći razlog je : preterana emotivna vezanost za roditelje. Ova veza je uzajamna, pa ste verovatno vi i doprineli da se dete bez vašeg prisustva oseća nesigurno. Kako bi ga osamostalili, pokušajte da ga što više upućujete na društvo vršnjaka jer odnosi sa njima neminovno uključuju i svađanja i mirenja, i durenja… Ne uskačite u rešavanje njegovih konflikata (osim u slučajevima fizičkog ili psihičkog maltretiranja), jer dete mora naučiti da se snalazi bez vašeg uplitanja. Drugi mogući razlozi odbijanja odlaska na rekreativnu nastavu su: strah od maltretiranja (fizičkog, psihičkog, verbalnog…) od nekog deteta, ili osećanje inferiornosti u odnosu na drugu decu (na primer, ukoliko većina dece neku jednostavnu aktivnost obavlja samostalno a vaše dete ne; ili različito doživljavanje njihove zrelosti, na primer: svi odlaze na spavanje bez plišane igračke a vaše dete to još uvek ne uspeva).

IZVOR

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 14:44:15   
mihi
To je u stvari nastava u prirodi koja traje 7 dana, Goč, Tara, Soko Banja.... Istina je da su cene tolike da bi decu za te pare mogli u predsezoni maj jun da odvedete u Tunis ili Grčku no obzirom da su deca prilično otuđena jedna od drugih nije loše da se tamo druže 7 dana i malo nauče da brinu o sebi. Ubeđena sam da tenderi za rekreativnu mogu da se bolje organizuju i da cene budu niže....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 14:47:23   
NadaR
UUUUPPPSSSS....user posted image !
To je dakle to..
Tashaaaaa,mnogo smo pogrijesileuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 14:55:23   
Lu
Pa nisam ni ja znala o čemu se radi ali sam znala da je nešto van škole.
Ja sam u svakom slučaju ZA ovakav oblik učenja i druženja djece i ohrabrivala bi dijete da sudjeluje u ovome,
čini mi se svakako da pomaže pri izgradnji samopouzdanja a k tome je i  zabavnouser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 14:57:23   
NadaR

IZVORNA PORUKA: lu

Pa nisam ni ja znala o čemu se radi ali sam znala da je nešto van škole.
Ja sam u svakom slučaju ZA ovakav oblik učenja i druženja djece i ohrabrivala bi dijete da sudjeluje u ovome,
čini mi se svakako da pomaže pri izgradnji samopouzdanja a k tome je i  zabavnouser posted image

slazem se Lu

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 16:34:07   
kumara
Pa kako niste znale sta je Rekreativna nastava? Kako ste vi to zvali u skoli, mi bas tako. user posted image To je od prvog do cetvrtog, a od petog do osmog je ekskurzija.

I ja se slazem sa lu, to je dobor za decu, za njihovu samostalnost, odvajanje od roditelja.... Uzasno mi je da pomislim da bi to mogli da ukinu!!!
Mada, cinjenica je da tu ima knogo muvanja oko troskova i cene za roditelje, i da je tesko nastavnicima da vode racuna o tolikoj deci. Ali opet svi smo mi isli na rekreativne i zivi smo iz zdravi.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 17:28:36   
eugenija
Ček, žele da ukinu školu u prirodi u svim školama u Srbiji? Why????

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 17:37:11   
Natasajvc
Ne da zele, nego su je i ukinuli. Tako su nama saopstili u skoli, kada se moja devojcica, koja pohadja 2. razred, vratila sa Zlatibora... Sedam dana je kostalo 14 000. Jedina pogodnost je sto moze da se plati u 9 rata. Ali je lepo. Deca nauce da se odvoje od roditelja, da budu drustveniji, da budu samostalniji... Mozda se nesto ipak promeni.

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 19:10:12   
Anoniman
To se u vreme kada sam ja išla u školu nije zvalo rekreativna nastava. Zvalo se ekskurzija ili škola u prirodi, razlika između dva pojma je bila što na jedno mesto nismo nosili knjige a na drugo jesmo.

U svakom slučaju, ako se na to misli, ne vidim zašto bi se ukidalo?! user posted image

(odgovor članu Natasajvc)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
7.3.2009 19:59:46   
Natasajvc
Ukida se zbog cene. Kazu previsoka je i nadaju se da ce time naterati agencije da preispitaju svoje razloge za tako velike iznose.
U BG i okolini to se uvek zvalo- rekreativna nastava, a u Vojvodini-skola u prirodi, ali u stvari je isto.


_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
8.3.2009 1:37:27   
eugenija
E svašta Srbijo..... Nemam reči.... Ne mogu da pišem o vrednostima Škole u prirodi o kojima je još Vasa Pelagić pisao... Svao ko ume da razmišlja i želi deci najbolje, zna koje su to prednosti...
Ipak, nadam se da je to neka "patka" za turističke agencije, i da će se sve vrattiti na svoje, ukoliko se spuste cene... Hm..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
8.3.2009 1:40:00   
Verus
Jooooj imacemo Srbiju punu malih debelih Amerikanaca-pa sve sto rade je sede za kompjuterima!  Ako ukinu fizicko kada ce trcati!  Plus sav onaj cips i koka kola sto se sada jede i pije...joooj muka me hvata, nemam reci.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
8.3.2009 10:13:28   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: mihi

To je u stvari nastava u prirodi koja traje 7 dana, Goč, Tara, Soko Banja.... Istina je da su cene tolike da bi decu za te pare mogli u predsezoni maj jun da odvedete u Tunis ili Grčku no obzirom da su deca prilično otuđena jedna od drugih nije loše da se tamo druže 7 dana i malo nauče da brinu o sebi. Ubeđena sam da tenderi za rekreativnu mogu da se bolje organizuju i da cene budu niže....


Zbunilo i mene kako niste znale da je ovo rekreativna nastava. Ja sam u četvrtom razredu išla sa učiteljicom i celim razredom na Taru i to se i tad zvalo rekreativna nastava!
Takođe, meni je ok da to ukinu. Zato što je skupo, a većina učiteljica sedi i kafeniše dok deca divljaju napolju (pričam iz iskustva mojih prijatelja). Ja nisam sigurna da li bih svoje dete slala tako malo da ide na tako nešto posle svega što sam čula... I ja sam za to da se druže, ali 7 dana mi je mnogo. Ipak mislim da su oni tad premali da bi znali pravu vrednost toga.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
8.3.2009 10:30:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Natasajvc


U BG i okolini to se uvek zvalo- rekreativna nastava, a u Vojvodini-skola u prirodi, ali u stvari je isto.



I mi smo išli u četvrtom razredu, ali u školu u prirodi na Jastrebac.

Ja sam zbunila celu temu još u prvom postu, izvinjavam se, a sve zbog toga što se kod nas u Srbiji u zavisnosti od toga da li živiš na jugu, severu, zapadu ili istoku - sve drugačije zove. user posted image

(odgovor članu Natasajvc)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
11.6.2012 18:00:42   
Bebilina
Ovo je vraceno, jel tako?
Pitam posto mi je bratanica u drugom razredu otisla ove godine... Jesu to na nivou zemlje vratili?
Ja sam pristalica user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
12.6.2012 12:17:35   
Anoniman
Aki je isao i u prvom i sada u drugom ..
ne znam za druge gradove doduse , nisam pratila user posted image


< Poruku je uredio ribizla -- 12.6.2012 12:19:13 >

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
12.6.2012 13:21:07   
Bebilina
Verovatno je onda vraceno... user posted image Moja bratanica je isla na Kopaonik ove godine.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
12.7.2012 21:42:01   
blackmagic
Ima rekreativne i dalje...moj sin,inace prvak isao je na rekreativnu u Sirogojno na 10 dana,u maju mesecu,kostalo nas je 18.000 din ali je islo na 8 rata.Za njega odlicno iskustvo,super provod u prirodi,i prvi put se odvojio od nas...on je odusevljen...
Rekreativna je pun pogodak..user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
12.7.2012 22:16:38   
Olga75
juh , sto je tooo skupoooo 1800 po danu user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja
12.7.2012 22:20:25   
Anoniman
I to Sirogojno!!! user posted image Šta bi bilo da su išli kao mi nekad na Zlatibor, Taru, Divčibare,... Te cene valjda danas ni ne smeju roditeljima da ponude...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here