|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizancima)
16.3.2010 13:54:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Netke


Moram da se pozalim u nadi da mi neko moze dati savet...u 20-oj sam nedelji, nosim jednojajcane blizance i prosle nedelje mi lekar kaze da postoji rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizancima), tj. da se jedan bebac razvija brze od drugog. Naime, simptom koji je lekar uocio je da jedna beba ima vise plodove vode od druge, tj. membrana se pomerila i nejednaka je kolicina te amniotske tecnosti. Sutra ujutru imam opet pregled, da vidi kako se to razvija...ukoliko se nastavi negativan trend, on mi predlaze da idem na operaciju laserom - podela posteljice na dva dela a to se radi samo na tri mesta u evropi (insbruk -austrija, belgija ili engleska) i ne garantuje da ce obe bebe da prezive niti da se rode kao "normalne"...
Ako neko od vas ima iskustvo sa ovim ili ako je cuo/la nesto o ovome, molim vas da mi pise...
Hvala



IZVORNA PORUKA: pepino

Ja stvarno nista ne znam o tome,rado bi ti pomogla,bas mi je zao,ali bice to valjda sve ok,javi nam sutra sta ti je doktor rekao na pregledu....
Ajmo zene,ako ima neke da nesto zna o ovome i da joj moze pomoci pisite!!!!


IZVORNA PORUKA: Netke

Hvala pepino.
Jutrosnji status upd_ate: Za sada je stanje manje vise stabilno, razlika u plodovoj vodi se malo povecala ali bitno je, kazu, da se bebe ravnomerno razvijaju i da su im sve funkcije dobre (srce, dimenzije itd..). sledeceg utorka novi pregled. Kazu mi da ovo moze da se nastavi do kraja trudnoce bez ikakvih intervencija ukoliko se bebe normalno razvijaju..molim boga da trend bude dobar, videcemo...



  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
16.3.2010 14:09:25   
Netke
Hvala Tasha na otvaranju teme. Mislim da se o ovome malo zna i prica pa bi bilo dobro da ko god zna nesto o ovome podeli sa ostalima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
16.3.2010 16:26:50   
Anoniman
Moji blizanci su dvojajchani...tako da ja o ovome nishta neznam....user posted image

Nadam se da tje sve biti u redu...i da necesh imati potrebe ni za kakvim intervencijama....user posted image

(odgovor članu Netke)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
17.3.2010 17:12:41   
Netke
Hvala na podrsci:-)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
17.3.2010 17:33:39   
Verus
Netke koliko si nedelja trudna? Jel lekar spominjao rani porodjaj ako stignete do 30 i koje nedelje?

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
20.3.2010 16:08:50   
Netke
Sada sam u 21-oj nedelji. Rekli su da je najveci rizik do 26-ste a posle toga ako dodje do komplikacija mogli bi i da me porode i da spasimo obe bebice...za sada je bitno da se plodova voda ne povecava kod te bebe koja je ima vise, a manje je kao bitno ako se jos vise smanji kod ove koja je ima manje. Takodje je bitno da su sve funkcije beba normalne, kao sto je bilo proslog utorka. videcemo ovog. Ukoliko ne bude ok, istog dana moram da letim za insbruk ili neki grad u belgiji - ne znam jos uvek koliko sta kosta ali to mi je sad najmanje bitno...ako bog da, nece ni doci do toga...
Najgore je sto ne znaju zasto se sve to desava...ne zna se uzrok. Kada bih barem znala ne smem to da radim, ne smem to da jedem...nego nema preventive i nema sugestija. jednostavno priroda! tako su mi rekli:-(
Obavesticu vas o svemu sto saznam ...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
22.3.2010 17:56:40   
aster
Netke, baš mi je žao što je kod vas takva situacija. Ja zaista ništa ne znam o FFTS-u, tako dai nisam od pomoći user posted image Držim fige tebi i tvojim bebicama da sve lepo i uspešno prebrodite!

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
23.3.2010 13:49:14   
Netke
Sad sam mirnija...bebci se razvijaju kako treba i sve funkcije su ok. Jeste da ima razlike u plodovoj vodi ali za sada im to ne smeta u razvoju. Svake nedelje idem na ultrazvuk i svake nedelje strepim..uh, ova je prosla dobro
Hvala svima na podrsci!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
23.3.2010 14:29:19   
pepino
Netke bas mi je drago za bebice!!!user posted image user posted image user posted image
Bice to dobro,vjeruj...user posted image

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
23.3.2010 22:17:40   
aster
user posted image user posted image user posted image user posted image borci su tvoje bebice, biće one dobro, dušice malene user posted image p.s. ja imam sestru bliznakinju, jednojajčane smo, i iz tog razloga me još više pogađaju ovakve vesti. Ali isto znam da su srećice male međusobno veoma povezane i da će zajedno sve uspešno da savladaju!!!

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
24.3.2010 0:43:33   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: Netke

Sad sam mirnija...bebci se razvijaju kako treba i sve funkcije su ok. Jeste da ima razlike u plodovoj vodi ali za sada im to ne smeta u razvoju. Svake nedelje idem na ultrazvuk i svake nedelje strepim..uh, ova je prosla dobro
Hvala svima na podrsci!


(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
24.3.2010 13:19:51   
Netke
user posted image user posted image  jesu, borci su, kazu prijatelji, na mamu :-) videla sam ih juce na 3D snimku, misici moji maliuser posted image jedan bebac je stidljiviji od drugog (stavio rucice preko lica) dok se ovaj drugi sutira kao lud.. uh juce sam se rasplakala od srece kad sam ih videla...
ne mogu ni da zamislim da cu dobiti dve bebe odjednom user posted image

p.s.odlucili smo da ne saznamo pol do porodjaja tako da ih cas zovem bebe user posted image cas bebci user posted image user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
26.4.2010 22:39:26   
Netke
Drage moje, samo da vas obavestim da se desilo ono cega smo se pribojavali i morala sam na lasersku operaciju deljenja posteljice i ispumpavanja viska plodove vode i to cak u Leuven, Belgiju. Hvala Bogu, otkriveno sve na vreme i operacija je uspesno prosla i sada su bebe dobro sa normalnim funkcijama. Molim Boga da izdrze i da vise nema nikakvih komplikacija mada me doktori uveravaju da postoji minimalni rizik da se to povrati.
Inace FFTS je nemacka skracenica a na engleskom je TTTS  -  Twin to Twin Transfusion Syndrome ako neko zeli da nadje vise informacija na netu. Kada se porodim i sve se zavrsi planiram da napisem jedan mali clanak o celom iskustvu - mozda nekom pomogne moje iskustvo. Ali za sada mi je jedino na pameti da mi bebci budu zdravi i normalni.


(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
26.4.2010 22:43:19   
pepino
Drzim palceve,nadam se da ce sve biti i dalje ok,drago mi je da je to sve dobro proslo!user posted image

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
26.4.2010 22:48:40   
Verus
Netkeuser posted image user posted image

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
27.4.2010 21:04:19   
Netke
Hvala user posted image Danas doca kaze samo da izdrzimo maj pa od juna smo na konju, mogu da izadju kad hoce user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
23.1.2011 22:13:32   
neba
user posted image

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
23.1.2011 22:21:35   
neba
ja sam isto operisana 21.maja.2010 u belgiji samo sto su meni uspeli da sacuvaju samo jednu bebu posto sam zakasnila jer su mi kasno otkrili ttts.u 25 nedelji trudnoce sam saznala da imam taj problem i hvala bogu sto sam uspela da odem u belgiju i da uspeju da mi sacuvaju jednu bebu koju sam rodila u avgustu.sve najlepse imam da kazem za doktore iz leuvena jer da nije njih bilo ja sada ne bi imala ovu divnu bebu koju sam tako dugo cekala.eto zelim da porucim da ako neko ima ovaj problem da zna da ima pomoci i da kada se resi na vreme mozete imati dve bebe.kada se meni ovo desilo citala sam sta netke ima da kaze i pomogla mi je da se i ja odlucim da otputujem za belgiju.htela sam da stupim u kontakt sa njom ali nisam uspela.

(odgovor članu neba)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
27.10.2011 23:24:47   
markoni001
Postovanje,
mojoj suprugi i meni se isto to desili, pre dva dana su joj ispustili plodovu vodu. ako moze posaljite mi kontakt i kako ste isli u bolnicu u belgiju. I bilo sta jos sto nam moze biti od koristi.

Nenad

nenad.markovic@eyetech.rs

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
28.10.2011 11:48:47   
Netke_2011
Markoni001, napisala sam ti mejl a evo stavicu i na forum da bude dostupno kojima se nazalost desi TTTS.
Neba, drago mi je da ti je moja prica malo pomogla i da si uspela da spases bebca!

Moje iskustvo:
Nosila sam jednojajcane blizance koji su bili podeljeni membranom. Svake nedelje sam isla na ultrazvuk i bila sam u 25oj ili 26 oj nedelji trudnoce kada su mi otkrili da jedan bebac ima mnogo vise plodove vode od drugog (jednom je bilo 0,8 a drugom preko 11). Hitno su mi napisali uput za Belgiju, mesto Leuven, kod Profesora Deprest-a. Receno mi je da odmah mora da se uradi operacija laserom i da postoji 50:50 % sanse da se spasu obe bebe dok je veca mogucnost da se spase jedna. Ja inace zivim u Becu i tamo su mi pratili trudnocu. Lekari iz Beca su stupili u kontakt sa Leuvenom i u roku od dva dana sam ja bila na operacionom stolu. EPiduralna anestezija i sat vremena operacije i bebci su bili spaseni - nastavila sam posle toga trudnocu normalno i u 8-om mesecu sam porodjena carskim rezom..sad imam dva zdrava decaka, hvala Bogu.
Ne bih da vas plasim ali mislim da odmah treba da se reaguje - meni su rekli u bolnici da je rizicnije da vade plodovu vodu (jer se ne otklanja uzrok i voda se vraca tako da se invazija radi vise puta sto moze da steti plodovima) nego da se ide u Belgiju na operaciju (inace osim u Belgiji radi se samo jos u Londonu ta operacija sto se tice Evrope). Saljem vam dole brojeve i adresu bolnicarke koja nam je bila kontakt i koja je rezervisala sve u Belgiji. Ne znam koja je cena jer smo mi austrijski osiguranici (EU) pa nismo placali ali mozete i to nju da pitate.

> El handouni Najima
> Midwife
> Case Manager Prenatale Diagnose en Foetale Chirurgie
>
> najima.elhandouni@uzleuven.be
> Tel +32 16 34 08 16
> Fax +32 16 34 47 52
> UZ Leuven | campus Gasthuisberg | Herestraat 49 | B - 3000 Leuven |
> www.uzleuven.be

SRECNO I VERUJTE U SEBE I SVOJE BEBCE!

(odgovor članu markoni001)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
28.10.2011 15:21:00   
bulka
Netke_2011 svaka ti cast sto si se javila, tvoje iskustvo i kontakti koje si ispisala sigurno ce puno znaciti onima kojima je potrebno. Pozdrav veliki za tebe i tvoje decake!
markoni001 budite hrabri i verujte da ce sve biti Dobro!

(odgovor članu Netke_2011)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
8.11.2011 23:35:54   
neba
evo me tek sada...joj sva se najezim kada se setim kroz sta sam prosla,ali u belgiji je spas za taj problem verujte,mi smo se sami snasli i otisli na svoju ruku bez icije pomoci,sve preko interneta hvala bogu,ako vam zatreba pomoc javite se pa da vam posaljem svoj tel...reagujte jako brzo i nemojte dugo cekati,posto sam ja zakasnila pa su uspeli jednu bebu da mi sacuvaju...da su me ranije ovde u n.sadu upozorili mozda bi se ranije obratili za pomoc dr,deprestu.

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
8.11.2011 23:40:47   
bulka
Nadam se da su markoni001 uspeli da odu u Belgiju, kod FFTS-a vreme je presudno...

(odgovor članu neba)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
30.4.2012 0:14:07   
srecica26
Drago mi je što je bar neko mogao da se izbori sa ovim problemom i spase bebe.Kod mene nije bila takva situacija i ukratko ću vam ispričati.Transfuzijski sindrom blizanaca je kod mene otkriven u 16-oj nedelji trudnoće,kada je trebala da se radi amniocenteza.U 16-toj nedelji sam otisla u bolnicu da mi urade amniocentezu,ali tada iz nepoznatih razloga lekari mi nisu uradili.Ostavili su me 2 dana da ležim u bolnici pregledali me na ultrazvuku i otpustili kući,rekavši da dođem za dve nedelje,da mi odrade amniocentezu,pošto im se nedelje trudnoće nisu poklapale ( a do tada su svi prethodni ultrazvuci bili u redu i sve se poklapalo).Bilo mi je sve to čudno,da sam odmah po izlasku iz te bolnice otišla u drugu,gde me je pregledao načelnik odeljenja i odmah rekao da je u pitanju teži oblik transfuzijskog sindroma blizanaca i da nije optimista sa mojom trudnocom,ali da ce da da sve od sebe da pokuša da spasi bebe.Pokušavao je dvaput da mi sa nekom velikom iglom probuši opnu izmedju blizanaca ( pošto je naša zemlja siromašna i u njoj nemaju odgovarajući pribori za otklanjanje ovog problema i tiho su međusobno pričali lekari da se to u sranim zemljama radi laserskim putem i da su i tada šanse da bebe prežive 50:50).Opnu je probušio na nekoliko mesta došlo je do malog poboljšanja ali ne tolikog da bi bebe nastavile normalo da dobijaju na težini i da se razvijaju,posle duge i sada neuspešne borbe bebe sam izgubila u 26-oj nedelji.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizan...
4.5.2012 14:10:59   
Blagoslovena
Joj, bas mi je zao srecice26user posted image ....ali ne gubi nadu, Bog zna zasto je trebalo biti tako....ja sam imala 3 uzastopna spontana, a onda odjednom blizanci i sve proslo ok.....saljem ti veliku user posted image podrske i utjehe....

(odgovor članu srecica26)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here