|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skrining sluha
14.9.2011 9:08:03   
Ana RR
Da li je neko radio?
Mirjanica mi kaže da bi to trebali da bebama rade u porodilištu ali iz nekog razloga to ne čine i da je najbolje privatno odraditi.
Da li ste vodile svoje bebe? Kako to uopšte izgleda?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:09:50   
Nensi*
Ja nisam i niko mi nije rekao da treba.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:11:51   
Jeca*
To se u gradskoj bolnici radilo uvek po rodjenju, ali kad se Luka rodio iz nekog razloga, tipa tehnickih problema, kvara aparata ili sl, nisu radili bebama. Meni je bas bilo krivo sto mu to nisu uradili i brinula sam da li je sve ok, da li cuje...ali vremenom vidis da ti beba cuje, bogu hvala i milslim da ako sve izgleda ok, ako beba reaguje na tvoj glas i sl nema potrebe za dodatnim pregledima i cimanjem po bolnicama. Moj stav

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:14:03   
Ana RR
Jeco, to i ja mislim. Marko reaguje na glas, zvukove, okrene se kad mu pričam, valjda je to ok. Ja nisam uopšte znala da bi to trebali da im rade a u otpusnoj listi ništa ne piše.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:21:25   
*Alexx*
Ja za to prvi put čujem user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:23:56   
Ana RR
Alexx, ni ja ne bih znala da mi devojka nije rekla. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:26:18   
Jeca*
KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:29:59   
minavb
Nama su na izlasku iz porodilista rekli da skrining nije uradjen jer trenutno ne radi aparat ali da dodjemo za dve nedelje da uradimo ambulantno. Mi nismo isli jer nam je bilo ocigledno da beba reaguje na zvuke. Pise i na otpusnoj listi da nije uradjen. 

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:33:53   
*Alexx*
Pa logično da nisam čula, kad ga rade samo u Zvezdari user posted image (tako piše na onom linku)

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:39:57   
minavb
Rade i u Visegradskoj kad im radi aparat. Kad smo mi bili u porodilistu, nije im radio.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:43:26   
Lu
Jadno moje dijete šta je sve propustilouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 9:45:01   
minna
IZVORNA PORUKA: minavb

Rade i u Visegradskoj kad im radi aparat. Kad smo mi bili u porodilistu, nije im radio.


Da rade, nama je na otpusnoj listi pisalo - skrining sluha prosao

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 11:40:32   
Anoniman
Na otpusnoj ne piše ništa (ni za jednog), niko nije spominjao, nismo radili.

Pričala sam sa Choopa-om u jednom momentu na tu temu, pa smo lupale zvečkama deci oko glave user posted image , jer se ona tripovala da joj beba ne čuje. Ni moja ni njena beba se nisu okretale uvek ka zvuku, ali po izrazu lica vidiš da čuje.

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 13:44:26   
vukosava
To se u Srbiji zove "skrining" ??? O svasta... Nemamo neke nase reci za to? Ubedjena sam da kad sam ja isla na taj audio test da se zvao drugacije a ne SKRINING, kao sto vidim zove se TEST SLUHA.

Evo kako izgleda - video :

klik

klikni za tekst

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 13:45:37   
vukosava
Mojoj bebi su radili test sluha ili ajde da budem precizna "hearing screening test" kako ga ovde zovu. To je bila opcija koju su nam pominjali u skolici, ako roditelji izaberu, radili su to.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 13:53:40   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Jadno moje dijete šta je sve propustilouser posted image



user posted image user posted image user posted image
i moje!user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 13:57:02   
Verus
Anci u pravu si da bi trebali da rade u bolnicama-koliko sam razumela vukosavu da su nju pitali da li hoce, a u drzavi u SAD gde ja zivim, uopste ne pitaju, nego je deo testiranja novorodjenca, kao i "skrinig" na preko 30tak urodjenih bolesti metabolizma.  

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 14:04:08   
Ivanka 75
Meni je u bolnici rečeno da aparat ne radi i da proverimo tako što ćemo joj praviti zvuke oko glave pa ako se okreće onda je sluh ok.
A dr je na prvoj kontroli lupkala o sto da proveri sluh.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 14:07:48   
Anoniman
Milici su u bolnici to odradili, saznala sam na otpustu... 

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 15:48:26   
Brand new mama
Ovdje se to radi drugi dan po rodjenju i u slucaju da nije uspjesan,moras da vodis bebu kod specijaliste na dodatne testove.Ne mora automatski da znaci da beba ne cuje,posto su ti aparati jako osjetljivi,cak i plodova voda ili sl moze da pokaze los rezultat.I naravno-ne znaci da beba apsolutno ne cuje vec moze pokazati i da beba ne cuje odredjene glasove koji kasnije mogu uticati na razvoj govora.Meni obojici nisu uspijeli ti prvi testovi,nset_ala sam se sa I. kao ludak,jer nije htio da spava i bude miran kod testiranja pa rezultati nisu bili validni.Klinac mi se ne plasi doktora,ali ovamo je histerisao jer obimni test traje sat i pol,i za bebu je malo naporan(imao je vec 6 mjeseci).Ovaj za novorodjencad je -ubaci im se bubica u uho dok spavaju i za minuticu se uradi provjera. Znam da je u Hrvatskoj sad test obavezan po rodjenju
ps-ako hocete to privatno uraditi,najbolje je da ga zakazete do 3 mjeseca,kad vise spavaju.Ne vodite odmornu bebu,idealno bi bilo da nije podojena oko 2 h i da se onda nahrani i zaspi...

< Poruku je uredio Brand new mama -- 14.9.2011 15:50:50 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 15:58:36   
bokicans
E ja sam mom Relji palila onu malo ,ne tako bucnu AKU  busilicu u sobiuser posted image ,jer mi je nekako uvek bio ,kao da necuje nista ,a u stvari čovek je spavao.Ali sta ces briga je briga,user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 16:08:29   
Brand new mama
ma mi smo na kraju trebali da uradimo test pod narkozom-tu sam stala.Kao-nije da ne cuje nego da vidimo jos i ovo.Izgovara skoro sve glasove

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Skrining sluha
14.9.2011 21:34:46   
marija32
Radili su malom u Visegradsko, pa je prvi nalaz na levom uhu bio..da nazovem negativan, a onda su ponovili 15 min kasnije i sve je bilo ok, a razlog sto je prethodni bio negativan :beba je spavala na levoj strani i radjeno mu je cim se probudio.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Skrining sluha
26.9.2011 3:02:50   
Anoniman
Mi smo radili pre 10ak dana privatno, u Čačku. Sve traje manje od 3 minuta, koštalo nas je 800 dinara. Čika doca joj je prislonio sondicu na jedno uvo, očitao, kaže u redi, ondsa na drugo, i drugo u redu. Onda joj je otoskopom pregledao uši, zatim nos i grlo i za manje od 3 minuta smo bile gotove...

Nije skupo, nije mučno a mnogo znači da znate da je sve ok, posebno ako postoje genetske predispozicije za tu vrsu problema (moj tata je nagluv i to je nasledni problem)

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Skrining sluha
2.4.2012 13:22:17   
JellK
Devojke kako da proverim da li su nam u porodilistu uradili ovaj test?
Niko nam nije rekao za to,naravo tu je RR user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here