|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slatkiši
11.1.2009 22:21:29   
oliveradj
Da li svojoj deci dajete slatkiše i kada ste počele da im dajete? Da li je štetno? Ja ponekada Adrijani dam nešto slatko sada kako je veća buni se ako vidi nekoga da jede ona odma traži da joj se da to.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Slatkiši
11.1.2009 22:26:09   
guppy RR
ma... meni je glupo da im dajem, pa im ne dajem...
i tako smo juče imali goste i dali su devojčici pravo u usta čokoladnu pralinu sa lešnicima... malo me je potreslo jer

1. šta dete hranljivo dobije od toga??
2. to je MOJE dete i ja ga hranim
3. morala sam objašnjavati da im ne dajem slatkiše (grozna majka)
user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Slatkiši
11.1.2009 23:32:19   
Anoniman
Ja Luki dajem slatko. Ograničeno ali dajem. Ne dajem bombone, lizalice i ono od čega se može udaviti. Najrađe jede one Kinder čokoladice, ili kupim one male Najlepše želje. Tako mu dam jednu čokoladicu, i mogu da kažem "Pa pojeo si, nema više" i da mu pokažem papir, što sa veliki čokoladama ne mogu.

Dal je štetno? Naravno da je štetno. Šećer, kvare se zubi, steže stolicu. Ali Bože moj, i svašta drugo je štetno.

Kada sam počela? Ne sećam se. Imao je više od godinu dana sigurno, ali ne mogu sa preciznošću da kažem. Predlažem da odlažeš što duže možeš.

A to guppy što kažeš, ja sam to jako jednostavno rešila, prvi put kada neko da detetu nešto što ja smatram da nije za njega, ja mu stisnem vilicu i izvadim iz usta, on plače, a taj neko drugi ima grižu savesti. Od onda kada gosti stignu svi prvo pitaju dal smeju da mu daju.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Slatkiši
12.1.2009 7:54:47   
guppy RR
Ja sam navikla kada nosim tuđoj deci slatko, uvek dam to roditeljima i kažem detetu "možeš da jedeš kad mama/tata tako kaže. To mi se čini fer...

Da ne bude zabune.. moji mališani su već jeli slatko... znači kad je bila torta jelo se, jedu kekse, kolače... ali ne kupujem im recimo čokoladice i druge slatkiše sa namerom da bi baš jeli slatko... tu je za mene STOP.

E, da bar imam isti standard za sebe user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Slatkiši
12.1.2009 8:15:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy


E, da bar imam isti standard za sebe user posted image user posted image



user posted image

Ja kupujem, male kinder, i dobije po jednu na dan ako traži. Ne trpam mu u ruku ako ne traži.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Slatkiši
12.1.2009 11:57:58   
Lu
Nisam mu davala ništa do godine a i poslije vrlo rijetko,ma ustvari nikada mu nedajem kao evo ti čokolada ili nešto,nego više kada dobije od nekoga ali on je čudan baš nevoli puno slatkiše iako znam da bi ih sigurno jeo kad je gladan zato nikada na stolu nedržimo slatkiše,nego mama i tata navale kada sin ode spavatiuser posted image

Ipak jede slatko,poslije doručka nutelu namazanu na kruh a poslije večere nesquik čokoladne kuglice sa mlijekom,piše da su napravljene od cjelovitog zrnauser posted image
On valjda tako zadovolji potrebu za slatkim a između obroka jedemo voće,ono je uvijek na stolu tako da on često zatraži sam kad u korpi ugleda nešto što mu se jede.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Slatkiši
12.1.2009 12:00:26   
Lu
Zaboravila sam reći,monte i kinder pinguin to mu isto dajem ponekad u dani iza ručka,a čini mi se da sam monte davala i prije godine...Bože kako se brzo zaborave neke stvariuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Slatkiši
19.5.2009 15:39:05   
Jeca*
Ja Luki sad dam u vreme popodnevne užine kockicu-dve kinder čokolade. On je ODUŠEVLJEN user posted image  Shvatila sam da mu popodnevno voće jako smeta za stomačić, pa prosto ne znam šta ću u vreme popodnevne užine pa mu dam u ruku piškoticu ili plazmicu, a poslednjih dana, ko što rekoh, i malo čokoladice. Vidim da mu se jaaakooo dopada, a ne verujem da može da mu šteti ako je u malim količinama i kontrolisano user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Slatkiši
19.5.2009 15:40:38   
Anoniman
Oprezno Jeco, jako brzo nauče da kažu "Daj mi čokoladu!" user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Slatkiši
19.5.2009 15:41:53   
Jeca*
ali da si videla njegov srećan izraz lica. Ja mu dala kockicu i gledam ga. On uzima oprezno, počinje da mulja i odjednom počinje da djuska i smeje se user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Slatkiši
19.5.2009 15:43:00   
Anoniman
Znam mico moja... user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Slatkiši
19.5.2009 22:51:33   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ali da si videla njegov srećan izraz lica. Ja mu dala kockicu i gledam ga. On uzima oprezno, počinje da mulja i odjednom počinje da djuska i smeje se user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image Pa to je macan pravi

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Slatkiši
19.5.2009 23:00:07   
afrodita
Ne znam sta da vam kazem. Joj.
Vec nedelju dana ima zabranu na
sve slatkise koje sme da jede.
Tesko nam je ali deluje.user posted image
Verujete li mi da moje dete nekad ima i "krizu"
za slatkisimauser posted image
Sto manje im davajte to bolje...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Slatkiši
20.5.2009 23:48:12   
Didy
Ulazimo Stefan i ja u prodavnicu zdrave hrane pre neki dan i on počinje da šarmira prodavačicu - smeje joj se na glas. I ona ti njemu da čokoladicu. Kažem ja da je mali i da još ne jede, ali ne vredi. Strefan je sad u fazi da mu ne možeš tako lako uzeti iz ruke nešto što mu je neko pružio. I tako mi krenemo kući, on se igra sa čokoladicom uredno zapakovanom. Navučam ja tendu zbog sunca i ne vidim ga. Posle nekih 5 minuta, pogledam šta radi, čudno mi, ne čuje se. A on, kako sad trpa sve u u usta, strpao čokoladu zajedno sa papirom i pošto je bilo toplo, istopila se čokolada i curi mu lagano u usta. On sav musav, odelo uprljano, a na licu izraz oduševljenja! Da ste videli samo tu sreću! A tek suze krokodilske kad sam mu munjevito istrgla iz ruku... Jedva mi je oprostio tog dana. Kao, durio se nešto sve vreme...

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Slatkiši
10.3.2010 0:27:45   
gagana83

IZVORNA PORUKA: guppy RR

ma... meni je glupo da im dajem, pa im ne dajem...
i tako smo juče imali goste i dali su devojčici pravo u usta čokoladnu pralinu sa lešnicima... malo me je potreslo jer

1. šta dete hranljivo dobije od toga??
2. to je MOJE dete i ja ga hranim
3. morala sam objašnjavati da im ne dajem slatkiše (grozna majka)
user posted image


Kako mene ovo izludjuje!
Mi jos uvek nemamo ovakvih situacija sa slatkisima,ali pokusavaju da joj daju koricu hleba da gricka i slicnouser posted image zapravo pokusavali su,kad su videli kako reagujem vise nisu smeli da se usude.
Ja slatkise ne planiram bar do godinu dana,cak ni plazmu.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Slatkiši
2.6.2010 8:28:46   
Jeca*
Da podignem temu...pričalo se pre neki dan o bebama i čokoladi. Evo preračunavam se, Luki sam znači prvi put dala da proba sa 9 i po meseci.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Slatkiši
2.6.2010 9:43:31   
usamljena
Meni je juce jedna mlada mama rekla "Hajde molim te, sta ce joj biti! Pa ja sam svom user posted image dala kad je imao 2 meseca! Dacu ti sad pa joj daj da proba" user posted image
Nisam joj jos davala slatkise tipa cokolade, Kinder ovaj- Kinder onaj, Monte i sl i pokusacu sto duze da je drzim podalje od toga. Mama je ovisnik user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Slatkiši
30.9.2010 16:20:23   
liliana
Ja sam Tini dala da lizne čokoladu i čokoladnu bananicu.
Jooj, da ste vidieli tog oduševljenja!!!!!! Dok sam živa neču zaboravit taj izraz lica!!!!!!!!
Naravno-neču joj dati da jede, ali ču joj opet dati da lizne!!!user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Slatkiši
30.9.2010 22:07:35   
LillyT
IZVORNA PORUKA: usamljena

pokusacu sto duze da je drzim podalje od toga. Mama je ovisnik user posted image



Isto!!!

Ja sam tako zavisna od slatkiša da to već prelazi granicu normale user posted image
Ja sam ponekada kao Hitler (reči moje mame) što se tiče nekih stavova vezano za Laru i trudiću se da joj što kasnije otkrijem svet slatkiša. E sada, da li ću uspeti....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Slatkiši
30.9.2010 22:55:24   
usamljena
Ma ja sam nedavno popustila user posted image Dala sam joj najmanji moguci komadic Kinder cokolade (koju sam ja jela a ona pruzila ruke i trazi), kao pola zrna kafe, i znas sta se desilo? Povratila je sve  sto je pre pojela. Nakon toga jedino "cokoladno" sto jede je Cokolino

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Slatkiši
30.9.2010 23:16:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: usamljena

pokusacu sto duze da je drzim podalje od toga. Mama je ovisnik user posted image



Isto!!!

Ja sam tako zavisna od slatkiša da to već prelazi granicu normale user posted image
Ja sam ponekada kao Hitler (reči moje mame) što se tiče nekih stavova vezano za Laru i trudiću se da joj što kasnije otkrijem svet slatkiša. E sada, da li ću uspeti....



Uspećeš, ne brini.
Neša je prvi put probao šećer, u bilo kakvom obliku (dakle, ni zaslađen čaj, ni šećer u kašici, ni med, ni čokolada) sa 18 meseci. Mnogi misle da sam luda, a ja sam sigurna da sam pravilno postupila.
On i sad nije lud za slatkišima.
Nikad ih skoro ne traži, voli sladoled, a ostalo - može i ne mora.

A baš sam bila Hitler. Za sve sam mogla da se dogovorim sa mm, i sa mojim roditeljima (koji su ga jedini ikad čuvali), i za sve je mogao da se nađe kompromis, ali sam im od starta rekla - ako vas uhvatim da mu krišom dajete slatkiše, neće biti prijatno, ni vama ni meni. I stvarno su me ispoštovali. Svašta su mu krišom davali, i sve sam saznala, ali baš sve, za ovo znam da nisu.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Slatkiši
1.10.2010 9:49:06   
*Alexx*
Živeli Hitleri user posted image
Ja sam Andreju dala žitarice sa čokoladom (Milupa), a van toga ništa. Ni grickalice, jede samo Plazmu, a i to 1-2 dnevno.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Slatkiši
1.10.2010 10:04:30   
LillyT
Redovno gledam kako mala deca (ispod 3 godine) ucenjuju roditelje za slatkiše. Pojedu oko 3-4 pa i 5 Kinder čokoladica i (ili) par nekih poslastica. Mislim da je to mnogo. Ne znam, jao, sve mislim da će ovo da mi se obije o glavu i da ću muku mučiti sa njom jer uvek kada tako pametujem, dogodi se ono suprotno....

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Slatkiši
1.10.2010 10:09:02   
*Alexx*
Andreja redovno u parku nude nekim glupostima - dobro, nisu to slatkiši, ali jesu grickalice: grisine, pa oni čarobnjaci, razni flipsevi... i gledaju me kao da sam pala s Marsa kad im kažem da on to ne jede. Mislim, uskoro neću moći da ga odbranim od tih grickalica, pa što da mu dajem sad?
A čokoladu i to ne jedemo ni mi, nemamo skoro nikad u kući, osim sladoleda.
E, da - kad dete može sladoled?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Slatkiši
1.10.2010 10:09:29   
Lu
Mene Roko uvijek pita jel smije dobiti slatkiše...izgleda da sam i ja bila pravi Hitleruser posted image
Inače nikad ih ne držim na stolu niti sam mu ikad dozvolila neposredno prije obroka slatkiše.
Ne prejeda se s njima, više mogu ja pojestiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here