|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
10.12.2009 15:34:21   
buhla
Slatkiši su ipak krivi za agresiju
Kod dece koja svakodnevno jedu slatkiše izražen je veći rizik od agresivnosti u starijem uzrastu, pokazuje istraživanje britanskih stručnjaka.
U istraživanju je učestvovalo 17.500 osoba i po prvi put je naučno potvrđena veza između nasilnog ponašanja kod odraslih ljudi i konzumacije velike količine ušećerene hrane u dečjem uzrastu.

Istraživanje je objavljeno u stručnom časopisu „British Journal of Psychiatry” i pokazalo je da desetogodišnjaci koji svaki dan jedu ušećerenu hranu imaju znatno veću verovatnoću da će biti osuđeni zbog nasilnog ponašanja od 29. do 34. godine života.

Oko 69 procenata učesnika studije je u dečjem uzrastu svakodnevno jelo slatkiše i bilo osuđeni u zrelim godinama. S druge strane, 42 procenata dece koje nije jelo često slatkiše u detinjstvu u odraslim godinama nije imalo nikakvih problema sa zakonom.

Vođa istraživanja, doktorka Simon Mur je rekla: „Naše omiljeno objašnjenje je da će deca, ako im se svaki dan daju slatkiši, posebno čokolada, teže naučiti kako da sačekaju nešto što žele. Zbog tog nedostatka zahvalnosti mogli bi da počnu da se ponašaju impulsivnije, a impulsivno ponašanje je usko povezano s delinkvencijom”, dodala je ona. Doktorka Mur je i pre radila s maloletnim prestupnicima pa je na temelju vlastitih iskustava zaključila da dobra ishrana može da smanji agresiju.

Izvor: BLIC, B. Tasić

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović
Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
10.12.2009 15:35:08   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.12.2009 11:38:00   
Lu
IZVORNA PORUKA: buhla


Oko 69 procenata učesnika studije je u dečjem uzrastu svakodnevno jelo slatkiše i bilo osuđeni u zrelim godinama. S druge strane, 42 procenata dece koje nije jelo često slatkiše u detinjstvu u odraslim godinama nije imalo nikakvih problema sa zakonom.



user posted image  69% ljudi je osuđeno zbog nekog krivičnog djela...pa u kakvom mi to svijetu živimo!

Nešto ne mogu da povjerujem da 42% ljudi nije jelo slatkiše u djetinjstvu,i da nas je samo toliko koji nismo po zatvorima ili osuđivani zbog nasiljauser posted image
U svakom slučaju moj Roko će u zatvor user posted image
Moram da se malo nasmijem jer ništa drugo mi ne govore ovi podaciuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.12.2009 13:39:05   
buhla
cudi me da ja nisam odavno u zatvoru... koliko sam slatkisa jela kad sam bila mala, mada i sad ne zaostajem user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.12.2009 13:41:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

Oko 69 procenata učesnika studije je u dečjem uzrastu svakodnevno jelo slatkiše i bilo osuđeni u zrelim godinama. S druge strane, 42 procenata dece koje nije jelo često slatkiše u detinjstvu u odraslim godinama nije imalo nikakvih problema sa zakonom.



Dok je Luka jeo svaki dan čokoladicu - sve je bilo ok. Sada jede mandarine, i postao je divljak. user posted image

Apropo citiranog, ja sam kao mala svaki dan jela čokoladu. Kod bake sam smela samo jedan red dnevno, a kod mame koliko ima (čitaj: tablu). Nisam osuđivana.

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.12.2009 16:15:00   
buhla
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Dok je Luka jeo svaki dan čokoladicu - sve je bilo ok. Sada jede mandarine, i postao je divljak. user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
13.12.2009 23:01:06   
simke
user posted image user posted image user posted image Ja sam slatkoholicar ceo zivot,a nisam nacinila nijedan prekrsaj,a kamo li krivicno delouser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
28.12.2009 0:44:36   
majdule
ma ne moguće user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
28.12.2009 1:08:24   
dandzi
Moguce je,ja znam iz licnog iskustva

(odgovor članu majdule)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
28.12.2009 12:46:10   
buhla
IZVORNA PORUKA: dandzi

Moguce je,ja znam iz licnog iskustva

user posted image osudjivana?


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu dandzi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
28.12.2009 16:56:11   
dandzi
osudjivan :D

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
24.12.2010 11:52:03   
Maryna1
cao svima, nije sasvim po temi, ali htela bi da vas pitam, kad vi ste pocali da dajete slatkisi svojoj deci? 

(odgovor članu dandzi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
12.11.2013 0:23:21   
vikiveki
Moj srednji sin voli baš slatko i jede ga ali za sada još nije ispoljio nikakvo gresivno stanjeuser posted image

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
12.11.2013 7:14:38   
Misha i Ljisha
ne znam zasto ali mi stvarno ima smisla da su slatkisi vezani za agresiju kod dece. Mislim njima slatkisi dodju kao buster, posle toga ih treba voditi na istrcavanje ko pse hehehe...Imam jednog malog za primer, on ima strasno mnogo energije jos plus slatkisi tako da dete stvarno demolira sve sto pipne. mali huligan. Ali kad ga povedes napolje da se fino istrci ko bubica je. Ma kao da imas staforda. Ako je staford u kuci ili na lancu on postane agresivan ali ako ga redovno istrcavas miran je ko bubica. Ja poredim ovog malog sa stafordom hehehe... Sigurno da zavisi i od samog karaktera deteta ali ima tu neceg

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
12.11.2013 8:48:41   
vikiveki
Neznam Ljišo možda slatkiši zaista imaju veze sa povećanom agresijom kod dece,ali kod mog sinka to nije slučaj,baš naprotiv vaspitačica u vrtiću samo priča kako je on dobar i povučen, a ja bi volela da bude malo otresitijiuser posted image Ko zna kakav bi bio da još ne jede toliko slatkišeuser posted image mada mu ja branim koliko god mogu jer tu su babe,tetke i ostala rodbina koji uvek kad dođu donesu po neki slatkišuser posted image pa ja trčim i krijem po kući ali on ih uvek nađeuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
25.6.2015 22:39:16   
branki*
Ovaj clanak na pocetku mi nije bas najjasniji,ali svakako da deci kod koje postoji agresija,autoagresija ,hiperaktivnost,poremecaj paznje moraju se izbaciti slatkisi i secer ili bar svesti na sam minimum.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
25.6.2015 22:46:52   
amdn
ne znam dal su krivi za agresiju, al ono sto znam je da nikako uvece pre spavanja ne davati slatke vecere ili slatkise, jer adrenalin skace, nivo secera u krvi i deca posasave, teze odu na spavanje,
odradi ih secer user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.7.2015 0:08:49   
mila83

IZVORNA PORUKA: branki RR

Ovaj clanak na pocetku mi nije bas najjasniji,ali svakako da deci kod koje postoji agresija,autoagresija ,hiperaktivnost,poremecaj paznje moraju se izbaciti slatkisi i secer ili bar svesti na sam minimum.


Slazem se u potpunosti .

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.7.2015 0:10:39   
vikiveki
Ja mojima izbegavam da dajem slatkiše uveče,sad da li izazivaju agresiju ili ne,stvarno ne znam

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.7.2015 0:13:49   
mila83
Moji slatkise ponekad jedu posle rucka.Danas recimo nisu,jeli su lubenicu,popodne pogrickali grisine i to je sve.Ma nije samo secer u pitanju nego i brdo tih aditiva i emulgatora,vestackih boja i ukusa,mirisa,sve to utice.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.7.2015 0:17:20   
vikiveki
Jedino slatko što mogu da im dam kada traže je mleko sa neskvikom,to ovaj mlađi ponekad traži uveče,inače ga obično u toku dana pijemo

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.7.2015 0:21:35   
mila83
retko kad,bas retko,da im dam tako Neskvik mleko pre spavanja ili griz sa neskvikom,od tih slatkih varijanti za veceru.a vole neskvik,ali to pretezno kad imamo,bude za dorucak.Bas sad imam u ormaricu oko 500g Neskvika,ne traze uopste.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.7.2015 0:24:28   
vikiveki
Ma moji vole slatkiše,ovj najmlađi mi non stop traži "milk šejk" tako on zove mleko sa Neskvikomuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
11.7.2015 0:42:28   
mila83
Vole i moji,veruj mi,samo znaju da to moze samo posle rucka popodne,nikad mi uvece ne traze.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Slatkiši su ipak krivi za agresiju!?
8.3.2018 14:07:16   
Dora89
Ne verujem da su baš za agresiju, ali za uznemirenost i nagli pad raspoloženja jesu sigurno.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here