|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Smanjena plodova voda
26.10.2009 16:59:12   
lola78
Danas mi je doktorica na uzv konstatovala da je malo smanjena plodova voda. u 36.sam nedelji, i prije 10 dana je plodova voda na uzv bila ok. Da li to moze nesto da znaci, ili je normalno da se smanjuje, ipak do termina imam jos 4 nedelje. Inace, zadnjih dana sam zedna, moze li biti da sam dehidrirala, i da li voda koju unosim utice na plodovu vodu?

Znam da ima slicnih tema, vec sam pretrazila, ali nema ovakvo konkretno pitanje, pa molim admine da ne prebacuju temu, jer stvarno nije ista kao ostale.

Hvalaaaaaaauser posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 8.6.2012 21:32:52 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Smanjena plodova voda-36.nedelja
26.10.2009 17:02:03   
Verus
lolo, MORAS piti izmedju 2 i 3l vode, ako ne unosis bar toliko, to je razlog! Moja drugarica je isto u 8 mesecu imala smanjenu vodu, poslali su je kuci da taj ceo dan pije vodu i da se vrati sutra na UZ ponovo, plodova voda je onda bilo ok!  Urin bebe se izlucuje u plodovu vodu i sve se razmenjuje kroz majku, samim tim i unos tecnosti utice ne samo na nivo vode, nego i na brzinu razmene stetnih materija iz plodove vode.  Poslusaj me i cugaj vodu ko luda.  Ja stvarno geldam da pijem bar 2l vode, plus mleko i sve ostalo....

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Smanjena plodova voda-36.nedelja
26.10.2009 17:11:24   
lola78
Verus hvala na brzom odgovoru. Ja sam inace masu vode pila do prije  15 dana, i u zadnje vrijeme nesto manje. A primjecujem da sam bas zedna u zadnje vrijeme, a prije 10ak dana na uzv je sve bilo u redu, kod drugog doktora na boljem uzv. Danas sam bas osjecala strasno zedj, mada neki doktori kazu da pijenje vode sa tim nema veze, ja mislim da bash ima. Vec sam kupila 6 litara, da se nalijem user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Smanjena plodova voda-36.nedelja
26.10.2009 17:14:42   
Verus
Ima veze ima..nemoj se naliti, uzmi onu bocu od litru i po, pa pijuckaj tokom dana.  Meni je inace tesko piti obicnu vodu, pa ja uzmem sok od brusnice i stavim 2/3 vode i 1/3 soka, tako mi je lakse kad je bar malo slatko. 
A i telo ti samo daje do znanja da mu treba voda-samo slusaj svoje telo i nista drugo.  Bice sve ok.

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Smanjena plodova voda-36.nedelja
27.10.2009 19:52:53   
kackica
I ja sam imala lako smanjenu plodovu vodu i dr su mi rekli da je to normalno pred kraj trudnoce, tako da se nisam uzbudjivala mnogo. Isto su mi rekli da pijenje vode nema veze sa tim, a ja sam imala cimerku u sobi kojoj su probusili vodenjak prilikom aminocentoze pa je lezala u bolnici, dali zbog lekova ili tecnosti u ugromnim kolicinama njoj se plodova voda dosta nadomestila, inace plodova voda se obnavlja

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Smanjena plodova voda-36.nedelja
12.11.2009 14:30:00   
Anoniman
meni je isto rekla da mi je plodova voda na donjoj granici normale...
i sad pijem i pijem ali mi se povraca od tolike vode...ne prija mi.
je l se vazi supa, sok ili mora samo voda?
O svasta...

(odgovor članu kackica)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Smanjena plodova voda-36.nedelja
13.11.2009 13:51:53   
lola78
OTI, ne znam koja si nedelja, ali ja sam posle one dijagnoze da mi je smanjena voda, pila stvarno vodu, nista pretjerano, i posla ponovo na kontrolu za 10.dana, i sve je bilo ok, tad sam bila tacno 37.nedelja. Tako da nemoj da brines, mada je u svakom slucaju vazno da uzimas tecnost, ne mora biti samo voda.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Smanjena plodova voda-36.nedelja
3.2.2010 4:13:34   
Verus
Meni su danas rekli na UZ da je p. voda smanjena.  Beba se u proseku meri dobro, za svoje doba, noge mere nedelju dana starije, glava OK, ali stomacic se meri skoro dve nedelje manje....ne znam zasto to i sta znaci.  Nisu jako brinuli, ali posto sam imala skoro prevremeni porodjaj, rekli su da prati ako mi ne daj Boze krene voda dole, i da se odmah javim.  Vracam se na pregled kroz 2 nedelje na merenje vode i bebe.

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Smanjena plodova voda-36.nedelja
24.2.2010 9:17:56   
pepino
Ovde vjerovatno nije mjesto za moju temu,ali ne znam gdje se jos polemise o plodovoj vodi!?Naime,u mojoj poslednjoj trudnoci (koja je zavrsena spontanim) kada sam dosla na ultrazvuk (tokom lezanja u bolnici,zbog septuma materice,krvarenja oko 12. nedelje,...) receno mi je da je beba umrla,otkucaja nije bilo (tada sam bila 15.nedelja) i nije bilo ni malo plodove vode.Rekla sam doktoru da nije uopste iscurila,cula sam poslije da je mogla izaci kroz urin,a da ja to i ne primjetim.Ne znam da li je to tacno,da li zna neko zbog cega do tog dolazi,jer ako ima neki konkretan uzrok strah me je da mi se to ne ponovi i u sledecoj trudnoci!?user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Smanjena plodova voda-36.nedelja
24.2.2010 13:17:39   
liliana
Pepino, ja takođe imam septum u materici i moja dijagnoza je "uterus duplex", jer imam i 2 grlića!
Nakon odrađene VTO nosila sam 2 bebe-svaka je bila u zasebnom delu. U 15. nedelji mi je pukao vodenjak kod leve bebe i nju su u 19. morali da izvade, jer joj je pupčana vrpca krenula napolje. Ipak, nekim čudom, uspeli su mi spasti ovu drugu bebu.
Dok sam bila u bolnici (6 meseci) saznala sam da se plodova voda može nadomestiti-ubrizgavanjem fiziološkog rastvora, aki to praktikuju da rade isključivo u poodmakloj trudnoći, ukoliko iz neog razloga dođe do gubitka plodove vode.  Takođe, znam da je u većini slučajeva uzrok gubitka plodove vode nepoznat, kao i da može da iscuri u trbušnu duplju (nešto poput hiperstimulacije nakon VTO, kada voda prodre između organa u trbušnu duplju).  Znam i to da nema veze između trudnoća, tj, da nije uzročno-posledično- ako se desi u jednoj trudnoći- ne znači da če se desiti i u drugoj.
Nadam se da sam ti  koliko-toliko pomogla.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Smanjena plodova voda
24.2.2010 18:56:27   
pepino
Hvala ti puno,jesi,pomogla si mi!Jesi ti rodila,iznjela do kraja tu drugu bebu?Ja sam vec na temi blizanaca pisala o mojoj zaovici kojoj je prije nesto vise od tri nedelje otisla sama jedna beba,sad joj je trudnoca oko 12 nedelja,druga je jos tu,izasla je iz bolnice nakon 7 dana,suta ima kontrolu,nadamo se da ce sve biti ok,ako ne bude ocistice joj i ovu bebu,al mislim da ce sve biti dobro!

< Poruku je uredio Olga RR -- 8.6.2012 21:34:45 >

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Smanjena plodova voda
9.6.2012 17:01:29   
Figaro88
Uf,ja sam se nalivala vodom,ali nije se poravilo uopste.Na kraju je bilo toliko malo da su mislili da mi je vodenjak pukao ali nije bio.To je jedan od razloga sto su mi izazvali porodjaj.Sa Andreom je sve bilo ok,ne znam zasto se to desava.Prvi put mi je u sedmom mesecu rekla doktorka da je smanjena i do kraja je ostalo tako....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Smanjena plodova voda
7.10.2013 10:05:12   
bea83
Zna li neko koje su koja je količina plodove vode normalna oko 20te nedelje?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Smanjena plodova voda
7.10.2013 13:30:05   
jole82
Bea ovo sam nasla, a koliko se secam tako je i meni moj dr rekao...
Kolicina plodove vode

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Smanjena plodova voda
7.10.2013 13:42:54   
bea83
Hvala Jole user posted image  našla sam i ja ovo kad sam dalje tragala po netu, drugarica mi je izbezumljena pa bolje da ja gledam po netu nego da se ona načita gluposti

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Smanjena plodova voda
26.3.2015 21:53:25   
Ivana.
Ja danas na UZ saznala da mi je plodova voda lako smanjena. Sa bebom je sve ok. Ima li neko iskustva, savet?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Smanjena plodova voda
26.3.2015 22:03:10   
bubulence
a sta ti je rekao dr? samo pij mnogo tecnosti

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Smanjena plodova voda
26.3.2015 22:07:26   
vonavoj
Mirovanje i min 3l vode.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Smanjena plodova voda
27.3.2015 8:48:51   
Ivana.
Hvala vam puno user posted image

To mi je i ona preporucila. Ja inace ne pijem bas dosta tecnosti, pa se nadam da cemo sad popraviti. Beba napreduje, cak je i 4 dana veca po UZ. Zakazala mi je kontrolu za 7 dana. Ono sto me tesi je, kada je rekla da je procena plodove vode i subjektivni osecaj doktora koji radi UZ, kada je ovako neznatno smanjena.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Smanjena plodova voda
27.3.2015 14:13:55   
degu
plodova voda se stalno obnavlja,ne sekiraj se.
Meni je bila jako smanjena dan pred porodjaj,popila sam 4l vode,bas je bilo zabavno trcati u wc izmedju kontrakcija user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Smanjena plodova voda
27.3.2015 20:41:42   
Ivana.
Ma ja luda citam svasta po internetu. A nista, sad sam se bacila na tecnost i mirovanje, koliko je to moguce pored malog deteta. Pa na kontrolu za 7 dana.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Smanjena plodova voda
29.3.2015 9:43:06   
Trcosava
Ivana, mislim da dosta zavisi i od položaja bebe. Ja sam imala suprotan slučaj doduše (dijagnoza bila višak). Bio je poprečno. I svako ko je gledao je rekao višak plodove. Tek kad su ga okrenuli i kad je ostao dovoljno dugo da urade pregled - ispade da je savim normalno.
Ja sam sa vodom isto jako teška, pa eto bilo tako.

Ne znam koliko unos tečnosti utiče na plodovu vodu (nešto mi u glavi da mi neko nekad rekao da nema mnogo uticaja)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Smanjena plodova voda
30.3.2015 8:22:13   
Ivana.
To za polozaj bebe sam i ja cula, ali ne znam da li je presudan u 20. nedelji, A za tecnost ni meni nije najjasnije kako pomaze, nema mi logike, ali dobro, rekla dr da pijem, i evo ja se nalivam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Smanjena plodova voda
30.3.2015 15:14:39   
choopa choops
Meni je na UZ uvijek pokazivalo kako je količina plodove vode normalna, a kad su mi probušili vodenjak (u38nedleji) jedva da je izašlo nešto malo. Na kraju se ispostavilo da je sva sreća što su mi indukovali porođaj ranije. Inače sam imala dijagnozu intolerancija na glukozu, a za dijabetes u trudnoći je najčešća komplikacija pojačana količina pl.vode. Nju sam imala u prethodnoj trudnoći.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Smanjena plodova voda
2.4.2015 15:59:12   
Ivana.
E ovako, bila na kontroli. Opet gleda i kaze da je smanjena, i ajde da izmeri taj AFI (posto mi to nije merila, vec je odokativnom metodom procenila da je lako smanjena) kad AFI 16, a u granicama normale je od 9-21. Tako da ispada da je imam super dovoljno. Ali ipak me ona salje po drugo misljenja, jer se njoj i posle toga cini da je ipak ima manje nego sto treba. KAze i da je moguce, zato sto je beba nisko i okrenuta karlicno. Sve u svemu, sutra cu kod drugog dr. Nadam se sad da je sve u redu.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here