|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 12:46:57   
Rivana
Da li se to desilo vasoj bebi da se zagrcne dok jede nesto cvrsto sta ste radile kako ste joj pomogle?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 12:53:51   
Jeca*
uh.....par puta dobro da nisam završila na psihijatriji koliko sam se istraumirala. Čak se dešavalo da se toliko zagrcne da onda povrati poslednje zalogaje koje je uneo. I to sve zato što još ne ume lepo da žvaće nego skuplja u ustima i guta i onda kad mu se zalepi za nepce on se zgadi i počne da se davi. JA sam ga uzimala u naručje, lupkala lagano po ledjima i savijala na napred...ne znam ni ja sta sam sve...
znam samo da su mi mnogi rekli da ako bude bas panika, da ga uhvatim za noge i okrenem naopako. Tako se spasava dete da se ne udavi. Bukvalno ga okrenes i protreses. Ali to bas ako je ono najstrasnije, ne daj Boze

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 12:57:41   
Rivana
ja sam se isto jako prepala pre neki dan Luka poceo da se davi ja i mama ga lipale po ledjima dok nije izbacio hranu tako sam se prepala a nas dve uspanicile user posted image na kraju nas on gledao mislio da ga bijemo ili ko zna sta user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 13:04:26   
Rivana
Dobro je da mi je mama bila da sam bila sama umrla bih. Nikako da se opustim stalno nesto brinem user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 13:21:35   
božana
U slučaju da se dete zagrcne i počne da se davi, samo ga uhvatite za noge i okrenite ga tako da glava visi i sve ispadne.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 13:42:27   
prase
Meni se dešavalo da se Uroš zagrcne i u tim situacijama sam nekako uspevala da sačuvam hladnu glavu. Govorim mu nešto smirenim tonom tipa: "Čekaj, čekaj, čekaj... Pazi, pazi, pazi... " i lupkam ga lagano po leđima. Onda on pljune to što je smetalo, ja počistim i nastavim da ga hranim kao da ništa nije bilo. Mislim da je ukapirao da to nije ništa strašno, sada kada mu se nešto slično desi zabaci glavu unapred i sačeka da to izađe napolje, eventualno ga malo lupkam po leđima, okice mu malo zasuze i to je to. Onda udahne duboko par puta i otvori usta da nastavimo dalje... Verujem da je veoma bitno da roditelj ne paniči ako je moguće u ovakvim situacijama, jer dete onda isto paniči a u strahu i panici sve kreće naopako. Valjda mi je dobro došlo što sam išla na posebne kurseve pomoći povređenima, svačega sam se nagledala i tripujem da bih znala da mu pomognem šta god da se desi, pa zato uspevam da ostanem hladnokrvna (bar toliko da on ne vidi na meni promenu). To sa okretanjem bebe naopačke je delotvorno, ali treba primeniti samo ako ne pomaže ništa drugo (lupkanje i naginjanje napred), jer se beba onda jako uplaši. Ako hrana (bombona kod starijeg deteta, pa čak i žvaka) krene u dušnik, onda dete smesta treba okrenuti naopačke, ponekad i prstima vaditi to što se zaglavilo. Deluje nemoguće, ali skoro cela šaka može da stane detetu u usta kada je situacija takva da mora. Moja svekrva je prstom izvadila bombonu iz dušnika detetu od 2 godine koje se istom zamalo ugušilo, hvala Bogu pa je bila dovoljno prisebna kada je videla tu scenu. Detetova majka se jadnica paralisala od straha, vrištala i plakala i samo gledala dete, bez ideje kako da mu pomogne user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 14:01:58   
Anoniman
Prvi put kad se Nesa zagrcnuo, da ne kazem davio od hleba, bila sam sama. Ne znam kako sam ostala hladne glave, odjednom je samo pozeleneo, jednom rukom sam ga okrenula naopacke a drugom sam mu sa kraja grla izvukla komadic hleba. Kad sam ga vratila u stolicu on poceo da se smeje i trazi jos da jede, ja pocela da placem kao kisa, valjda sam tek tad skontala sta se desilo. Od tada se jos par puta zagrcnuo, ali nije bilo tak strasnouser posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 14:04:03   
Rivana

IZVORNA PORUKA: prase

Meni se dešavalo da se Uroš zagrcne i u tim situacijama sam nekako uspevala da sačuvam hladnu glavu. Govorim mu nešto smirenim tonom tipa: "Čekaj, čekaj, čekaj... Pazi, pazi, pazi... " i lupkam ga lagano po leđima. Onda on pljune to što je smetalo, ja počistim i nastavim da ga hranim kao da ništa nije bilo. Mislim da je ukapirao da to nije ništa strašno, sada kada mu se nešto slično desi zabaci glavu unapred i sačeka da to izađe napolje, eventualno ga malo lupkam po leđima, okice mu malo zasuze i to je to. Onda udahne duboko par puta i otvori usta da nastavimo dalje... Verujem da je veoma bitno da roditelj ne paniči ako je moguće u ovakvim situacijama, jer dete onda isto paniči a u strahu i panici sve kreće naopako. Valjda mi je dobro došlo što sam išla na posebne kurseve pomoći povređenima, svačega sam se nagledala i tripujem da bih znala da mu pomognem šta god da se desi, pa zato uspevam da ostanem hladnokrvna (bar toliko da on ne vidi na meni promenu). To sa okretanjem bebe naopačke je delotvorno, ali treba primeniti samo ako ne pomaže ništa drugo (lupkanje i naginjanje napred), jer se beba onda jako uplaši. Ako hrana (bombona kod starijeg deteta, pa čak i žvaka) krene u dušnik, onda dete smesta treba okrenuti naopačke, ponekad i prstima vaditi to što se zaglavilo. Deluje nemoguće, ali skoro cela šaka može da stane detetu u usta kada je situacija takva da mora. Moja svekrva je prstom izvadila bombonu iz dušnika detetu od 2 godine koje se istom zamalo ugušilo, hvala Bogu pa je bila dovoljno prisebna kada je videla tu scenu. Detetova majka se jadnica paralisala od straha, vrištala i plakala i samo gledala dete, bez ideje kako da mu pomogne user posted image

Ovo sa bombonom je strasno ja sam se davila sa bombonom kad sam imala cetiri godine

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 14:05:31   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Nedja

Prvi put kad se Nesa zagrcnuo, da ne kazem davio od hleba, bila sam sama. Ne znam kako sam ostala hladne glave, odjednom je samo pozeleneo, jednom rukom sam ga okrenula naopacke a drugom sam mu sa kraja grla izvukla komadic hleba. Kad sam ga vratila u stolicu on poceo da se smeje i trazi jos da jede, ja pocela da placem kao kisa, valjda sam tek tad skontala sta se desilo. Od tada se jos par puta zagrcnuo, ali nije bilo tak strasnouser posted image

Joj strasno al dobro je da si pribrana bila ja pocnem da panicim takva sam kad je beba u pitanju.......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 14:06:26   
Anoniman
Ma ja uzasno panicim, uopste mi nije jasno kako tada nisam, valjda mi je adrenalin u tom momentu tako proradio...ne znam ni sama...instinktuser posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 14:07:38   
Anoniman
moja ćerka je divno dijete ...i ako je nevaspitana user posted image divna je
pored mene i svekrve sin je uspio ugurati u usta malešnu šnalicu... moja Meri je to skužila i momentalno mu stisnula obražčiće i izvukla šnalu iz usta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

najgore što se to desilo tačno nama pred očima... mi za malim stolićem on stoji za stolom i mahne je sa stola i pravac usta



(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 14:09:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

moja Meri je to skužila i momentalno mu stisnula obražčiće i izvukla šnalu iz usta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Kako su deca pametna, i snalazljiva, to nismo ni svesni, svaka joj cast user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 14:10:23   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

moja ćerka je divno dijete ...i ako je nevaspitana user posted image divna je





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 14:10:57   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Nedja

Ma ja uzasno panicim, uopste mi nije jasno kako tada nisam, valjda mi je adrenalin u tom momentu tako proradio...ne znam ni sama...instinktuser posted image

Pa da instinkt, ja cu poludeti dok odraste malo traumiram se oko svega

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
24.8.2009 18:00:51   
afrodita
Oboje sam lupala po ledjima ali bas lupala
po dva puta i od boli valjda izbace. I danas
se to desava, i sad lupam ali jednom je dovoljno,
sad ih prodje vec posle prvog lupanja, samo kazu:
dobro je, proslo je, mirna mamauser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 15:04:29   
cici78
Na zalost dizem ovu najstresniju temu. Matija mi se malopre zagrcnuo, i to vodom, kakva glupost, ali nije bilo bezazleno. Trebalo mu je par minuta da dodje sebi, jedva je udahnuo vazduh. Ja ga lupkala ali kontam procice brzo, desi nam se to svakih par dana, ali nije bilo ovako strasno. Kad sam videla da ne moze da dodje sebi pocela je da me hvata panika, sama sam a od komsija nigde nikoga, svi rade. Pocela sam malo jace da ga lupkam, umivam, vec trcim prema ulaznim vratima i nekako cujem da je udahnuo i poceo da se smiruje. Pa 10 god zivota mi je skratio. Ja ne znam sta bi radila da je hrana bila u pitanju. Dodje mi da upisem neki kurs za pruzanje prve pomoci deci.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 15:21:07   
upgrade011
Joj, to za paniku ti verujem. Ja sam kao procitala sta treba raditi ako se zagrcne (okrenuti bebu na bok/stomak i na dole u svom krilu pa tapkati po ledjima) a prvi put kad se zagrcnuo vodom bez razmisljanja sam ga podigla uspravno ... 

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 15:43:48   
cici78
I evo nasla sam da svi koji zele mogu pohadjati kurs za pruzanje prve pomoci deci kod raznih nezgoda i stanja. Odrzava se u decijoj klinici (Tirsova), mislim da kosta oko 5000 din. Ja definitivno idem. .0 

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 16:49:50   
upgrade011
Link, link!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 18:11:21   
cici78
Jao ja nisam sigurna kako se to radi a nemam puno vremena. Jel ok da ti ovde dam br telefona gde da se javis? Kazu da kurs pocinje negde pocetkom oktobra.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 18:13:48   
anuksunamun
moja sestra je davala sinu koju kap limuna...kada stuca...promasila sam temu:(((

< Poruku je uredio anuksunamun -- 27.8.2010 18:22:07 >

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 18:56:38   
Jele
Ovo za kurs je odlična stvar, moram naći gde ima u NS-u. 100 puta sam pomislila zašto u školici ne učimo i tu prvu pomoć, to je jako važno!!!!!

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 19:02:14   
Jele
Inače, Uroš mi se 2 puta baš zagrcnuo, jednom sam se odsekla, ali sam ga okrenula natraške i istresla taj zalogaj, pa on još malo i ppovratio. Uh, kad se setim. Jako pazim šta mu dajem da jede, koliki su zalogaji, ali eto i pored toga ume da se desi... Stvarno treba da postoje ti kursevi prve pomoći gde zaista vežbaš, one enciklopedije sa slikama ne znače toliko, drugo je kad ti probaš, sigurniji si... Treba znati kako tačno reagovati ako ne daj bože dete nezgodno udari glavu, ili recimo ima fras, ili se eto zagrcne, ma sve živo...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 21:00:53   
cici78
Ja ne znam da li ovde smem da vam napisem sve info gde da se prijavite za ovaj kurs, da ne ipadne reklama. Na kursu se uci i kako da se odreaguje kad se dete opece, isece, zagrcne, otruje, polomi nogu,ruku, ma sve za ne daj Boze. Jeste mozda malo skupo, donekle je i sramota da Tirsova klinika to naplacuje, ali za zdravlje nase dece sve.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sta kad se beba zagrcne?
27.8.2010 22:14:17   
Jele

IZVORNA PORUKA: cici78

Ja ne znam da li ovde smem da vam napisem sve info gde da se prijavite za ovaj kurs, da ne ipadne reklama. Na kursu se uci i kako da se odreaguje kad se dete opece, isece, zagrcne, otruje, polomi nogu,ruku, ma sve za ne daj Boze. Jeste mozda malo skupo, donekle je i sramota da Tirsova klinika to naplacuje, ali za zdravlje nase dece sve.


Pa ja mislim da može, pa radi se o prvoj pomoći i državnoj ustanovi brate! Piši ako znaš i za NS

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Click Here