|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Treći porođaj, treća beba, treća sreća
15.10.2013 22:17:54   
srna001
Ne znam da li postoji slična tema ja je nisam našla u okviru dela za trudnice a ako grešim neka me admini isprave.
Da li treba manje da se plašim trećeg porođaja ili on može biti potpuna nepoznanica?Ko ima iskustav neka napiše da smiri nas neiskusne trećerotke!user posted image U principu sa svih strana slušam da ću se poroditi na putu do bolnice koliko to brzo ide treći put, da ću na prvi bol da otrčim do porodilišta ako me muž pre toga ne lansira.zaplašili su nas oboje.Babica kaže biće to za 45 min.?Pa meni do porodilište treba samo 20 i to pod uslovom da nije špic a gde je pregled, papirologija, priprema....user posted image

< Poruku je uredio srna001 -- 15.10.2013 22:19:05 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
15.10.2013 22:27:06   
Torbica
Srno, vidi, ne mora da znaci da ces proci kao ja, ali apsolutno nikakve razlike nije bilo. Tri prirodna porodjaja i sa svo troje je trajao po par sati, nijednom nisam uzela epi, samo sam treci put trazila da me ne indukuju. Uredno sam se setala dok sam mogla, tako sam i sa drugom bebom, setala do kraja. meni je prvi porodjaj bio najtezi, jer nisam imala napone, pa je bilo i vakuma na kraju, hvala Bogu sve se zavrsilo odlicno. A ova dva porodjaja su mi bila onako, skolska, jedino sto je u oba slucaja trajalo od ujutro pa do negde iza 15h. I mene kad su primili i culi da je trece, babice kao, ajde, ajde da legnes, brzo ces ti....da da, kako da ne, islo je svojim tokom, skroz ok, jedino poslednjih sat vremena je bilo intenzivnijeg bola, ali opet, nisam ni glas pustila, disala i mazila stomak. Obojicu sam rodila iz 2-3 napona, ma ekstra. Tako da , kod mene nije bilo tog scenarija koji su mi takodje predvidjali kao trecerotki. Srecno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.11.2013 21:58:00   
New Mom
I ja se pitam ovo. Iako imam fore do porođaja još oho-ho.
U prvoj sam od prvih bolova oko 2h noću, dolaska u bolnicu oko 7.30h, porodila se oko 11.30h. U drugoj sam se porodila od prvih kontrakcija za bukvalno 3 sata. Pitam se da l da trčim u ovoj do porodilišta (koje mi je na 5 minuta hodom od kuće).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
10.11.2013 22:19:49   
vikiveki
Evo i j da vam kažem,sa prvim porođajem sam se namučila jer mi pukao vodenjak ujutru u 7, bolove dobila u 13h a porodila se u 23h, pukla sam i sekli me ni sama neznam koliko konaca sam imala
Drugi porođaj mi je indukovan pošto je termin bio ohoho prošao,pa mi dr rekao ti mora da si pogrešila kada si mi rekla kada je bila zadnja m,a kada sam se porodila beba je bila kao skuvana i sva smežurana i svi pedijatri koji su ga videli rekli su to je prenesena beba.i u tom porođaju sam videla koliko više boli kada ti daju indukciju nego kada imaš prirodne bolove
Zato sam se u trećoj trudnoći molila samo da dobijem prirodne bolove...I došao je termin i prošao a ja opet nemam bolove,i dr mi da uput da idem u bol. jer je prošao termin,ja poludela i mislim opet indukcija...osvanulo jutro i dan kad treba da krenem u bolnicu,ja nervozna i počinje stomak da me boli oko 7h ja odem u kupatilo, a ono ispao onaj čep,u roku od pola sata pukao mi je i vodenjak,dok sam došla u bolnicu oko 7 i 30 bila sam otvorena 4 prsta, u 9 i 30 se porodila user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
20.5.2014 21:09:28   
New Mom
To moje "oho-ho" se priblizilo.
Danima imam kontrakcije koje budu satima pravilne (al ne preterano bolne) pa se smire. I ako ne budem bar 8cm otvorena na prijemu, tesko li ga nekome.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
20.5.2014 21:24:13   
Torbica
Drzim fige user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
20.5.2014 23:08:49   
dijana1*
Ne zaboravi da nam napises iskustvo. ima nas jos koji cekamo "oho-ho"user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
20.5.2014 23:17:25   
Torbica
Srno, napisi iskustvo, samo viris? user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
21.5.2014 1:14:23   
vikiveki
Meni je baš bila treća sreća....sa trećim detetom sam se najlakše porodila a bio je najteži, a nigde nisam ni pukla niti su me sekli

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
3.11.2014 16:48:50   
New Mom
Da dopunim temu, zbog Cupe. user posted image
Beba najveca, al porodjaj najlaksi.

Prvo, porodila sam se na dan termina. Toliko sto se tice onog "trecerotka si, neces doci do tada". Ili spram uzasne trudnoce (bolovi, krvarenja, kontrakcije).

Vodenjak pukao u 6h, kontrakcije zapocele oko 7.30h, porodila se u 9.20h. Imala bukvalno 2 napona da spustim bebu, a ostalo je babica odradila a ne ja guranjem. I za bebu sa obimom glave 36cm i tezinom 4340g, prodjoh bez epiziotomije.
Odmah mogla da se krecem, sedim. Ma kao ekskurzija a ne poradjanje!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
3.11.2014 18:52:22   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: New Mom

Da dopunim temu, zbog Cupe. user posted image



user posted image user posted image user posted image

Da znaš, kakve mi prognoze daju, kao nema šanse do termina. Baš me raduje kad ovo čitam user posted image Hoću i ja tako user posted image
I vidim da su vam svima treće bebe bile veće. Pa se sve nadam da je i moja zbog toga (barem tako kaže UZV), a ne zbog šećera user posted image

Ajde, pa da pišem i ja ovdje svoje iskustvo krajem februara, početkom marta. Nikako prije user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
3.11.2014 19:21:45   
Torbica
I moja treca beba je bila 39+5 i najveca, celih 3520 gr user posted image Ali zato je prvi mesec dodao 2200 gr dojenjem, frapirali se u savetovalistu na kontroli sa 4 nedelje.

< Poruku je uredio Torbica -- 3.11.2014 19:22:37 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
3.11.2014 19:34:54   
choopa choops
Da pridoda još malo na butkice user posted image

Moji su bili
ćerka-3430, na dan termina user posted image
sin-3550, 11 dana prije termina

Sad mi na UZV pokazuje da je bar 4 dana veća beba, i iako nisam još radila OGTT test, dr kaaže da najvjerovatnije imam dijabetes (imala sam ga sa sinom od 8-og mjeseca). Jedva čekam da to odradimo da znam na čemu sam.

Iako, ja sam imala 5,100 kad sam se rodila user posted image Može bit i da je ćera povukla na majku user posted image


< Poruku je uredio choopa choops -- 3.11.2014 19:44:49 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
21.11.2014 16:14:04   
mila83
Sva tri porodjaja sm imala prirodna, bez indukcije. Prva beba 3150g,(25 dana pred termin) pukao vodenjak u 20.30h , a u 4h se porodila. druga beba 3910g, dobila male bolove,nepravilni razmaci, probusili vodenjak u bolnici i posle 15min se rodio moj veliki decko.(dan pred termin) A treca beba 3250g na dan termina, imala male bolove skoro nista, cim su probusili vodenjak, rodila se za 45 min, bila je malo visoko, pa sam setala non stop.samo prvi porodjaj sam malo pukla i imala tri konca. posle druga dva oporavila se posle tri dana,kao da nista nije bilo.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
22.11.2014 0:26:55   
Bibilib
Mi to nismo doziveli ali nadamo se da ce biti trece srece i jedne devojcice...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
22.11.2014 12:37:57   
choopa choops
mila83 user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
27.9.2015 21:42:25   
dijana1*
Vidim da ste sve treci put i najbolje prosle. Iskreno se nadam da cu i ja za 2.5 meseca imati lepu i brzinsku pricuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
27.9.2015 22:26:45   
mila83

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Vidim da ste sve treci put i najbolje prosle. Iskreno se nadam da cu i ja za 2.5 meseca imati lepu i brzinsku pricuuser posted image


Brzu i efikasnu ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
27.9.2015 22:30:04   
dijana1*
I bez epiziotomijeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
27.9.2015 23:04:10   
choopa choops
Ne napisah ja svoje treće iskustvo?! Bilo je baš treća sreća.

U 38-oj nedelj su me odveli u salu da pokušaju da mi indukuju porođaj, jer sam predugo bila puno otvorena 6-7cm, pa su se plašili potencijalnih infekcija. Elem oko 10-10:30h su mi dali indukciju i rekli da šetam. Ja šetala, ništa ne boli, dosadilo mi da šetam više. Dolazi doktorica u 11:25h, kaže ništa se ne dešava, ajde da probamo da probušimo vodenjak. Mučila se da ga probuši 5 minuta, jer je bio "kožurast i debeo". Kad ga je konačnoprobušila u 11:30H, izašlo je jako malo plodove vode user posted image i gotovo istog momenta su počele jake kontrakcije. Dr mislila da ode u ordinaciju na pregled, ja je molim nemojte ići nigdje ovo kreće brzo, ona kaže daj da pogledam i kaže sad ćeš da se okreneš da guraš još malo i eto moje bebe u 11:50h. Jedva je babica stigla da pripremi onaj set_ za uzimanje matičnih ćelija, niko se nije nadao da će tako brzo da bude.

Jedino sa čime sam imala problema ovaj put je bila posteljica koju sam jedva izbacila, pa je dr morala rukom da je vadi. A plus sam od tog napinjana dobila hemoroide user posted image

Ali, nisam pukla niti sam imala epiziotomiju, tako da se pridružujem klubu "lagani treći porođaj" user posted image

Edit: Ne napisah veličinu bebe. 3,400gr, najmanja ali je u 38-oj nedelji rođena user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 27.9.2015 23:07:02 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
27.9.2015 23:08:16   
dijana1*
Choopa jos jedno brzinsko trece iskustvouser posted image ima nade, imauser posted image
a reci mi kada si se pocela otvarati? Koliko dugo si bila toliko otvorena?
Ja sam od 12-te nedelje uloziva za vrh prsta ali je unutrasnje usce zatvoreno.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
27.9.2015 23:18:26   
choopa choops
Ček da se sjetim...

Čini mi se (ne drži me za riječ, jer sam ja poznata kao senilna i da sve samo okvirno pamtim user posted image ) da sam oko 34-te nedelje (tad su me ostavili da ležim u bolnici) bila otvorena za prst, prst i po (znači 2-3cm), a onda sam se u 37-oj nedelji otvorila do 5-6cm i tako gurala još 7 dana kad su me porodili.

A tako sam i ja uloživa bila od starta kao ti, za jagodicu prsta, to je valjda isto user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
28.9.2015 9:40:51   
Anck Su Nmaun
Nije da nesto razmisljam sad o porodjaju ali naidjoh na temu pa...
Naravno nadam se trecem najlaksem porodjaju, mada mi je i drugi bio "banja" da tako kazem jer je prvio bio 48 sati mucenja!
Drugi put, oko ponoci pocele blage kontrakcije u 4h ispao cep, u 6h primljena u 8h porodjena!
Ako moze lakse i od ovoga ja se prijavljujem user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
28.9.2015 12:37:40   
MAMAMAJ
Choopa, meni drugi put sve isto kao kod tebe, čak sam i došla 6,5 prsta otvorena, ali sam ja došla oko 16,17h, pa dok su me pripremili, uključili indukciju, pa šetala do iznemoglosti, pa zaključili da je vodenjak zadebljao, iako je u toku dana napukao, nije mrdao dalje, i tek u 21:25 probušili vodenjak i u 21:50 stigao bata.
Znači, sudeći po tome ako si ti tako treći put, a ja drugi, onda ću ja treći put da se porodim na prijemu... user posted image
Inače, ja nikakav bol nisam oset_ila do momenta kada mi je babica prokinula vodenjak, tako da sam se ''mučila'' 20ak min. Nisam se uopšte mučila, bilo je potpuno podnošljivo i prelepo iskustvo.
U momentu prokidanja vodenjaka mi je babica kratko diletirala grlić, to je bilo malo bolno, ali izdržljivo.
Nadam se da ću treći put bar isto proći.

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 28.9.2015 12:44:34 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Treći porođaj, treća beba, treća sreća
28.9.2015 14:06:57   
mila83

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Choopa jos jedno brzinsko trece iskustvouser posted image ima nade, imauser posted image
a reci mi kada si se pocela otvarati? Koliko dugo si bila toliko otvorena?
Ja sam od 12-te nedelje uloziva za vrh prsta ali je unutrasnje usce zatvoreno.


Dijo,i ja sam skoro celu trudnocu bila uloziva za vrh prsta,kao ti. vec sam gore ranije pisala kako sam prosla sto se tice porodjaja,super/Samo ja sam insistirala na sva tri porodjaja da stojim do samih napona, da bebi bude sto lakse,tako je bilo i treci put,kad sam osetila da vise ne mogu da stojim od bolova,beba je "cimnula " nekako dole,osetila sam kako se spustila samo i zovnula sam babicu,legla na sto i to je to.brzo i efikasno user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here