|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:21:48   
Capa
Pozdrav svima !
Pošto nemam baš iskustva sa komisijama ( još smo mali ), ima li neko od vas iskustva sa " Zvezdarskom " komisijom ? 
Naime, ja sam u 3. mesecu i sve je, hvala Bogu, OK.Ali mi je dr rekla da  je bolje da otvorim bolovanje odmah, jer radim u jednoj osnovnoj školi, a, kako ona kaže, virusi haraju. Krajem oktobra treba da idem na tu komisiju, a čula sam da su veoma rigorozni.
Značila bi mi neka vaša iskustva...
Zna li se uopšte ko je u toj komisiji ?
Hvaaaaala unapred user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:25:15   
Jeca*
Ja sam bila u komisiji na Zvezdari, ali sam ja otvorila bolovanje prvo nakon saobracajne nezgode, a posle mi dr nije dala da se vratim na posao jer mi je beba bila nisko. Prema meni su bili jako ljubazni, fini i ne secam se nekih losih iskustava zena oko mene, ali to je bilo pre 3 godine maltene, ne znam da li se nesto promenilo. Svakako te nista ne kosta da probas

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:26:59   
LillyT
A gde ste bile? Mislim, u kojoj zgradi je komisija na Zvezdari? Ja sam bila tamo u Vladetinoj, tamo je za Palilulu, a ne znam da li je i za Zvezdaru user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:27:09   
Jeca*
Dobrodosla na forum. Ovde ces naci mnoooooge interesantne teme. Imamo i o porodilistu na Zvezdari i o mamama, bebama.....nadam se da ce ti prijati druzenje sa nama user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:30:24   
Jeca*
u domu zdravlja zvezdara
zapravo, komisija se odnosi na deo grada gde ti pripada firma. Moja pripada STarom gradu, ali je komisija ta bila ujedinjena sa Zvezdarskom..tako nekako

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:36:53   
Capa
Lepo je čuti i za pozitivna iskustva....
Ostale devojke, žene .... ?
Šta mislite, ima li šanse da se sazna u kom je sastavu ta komisija ?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:37:57   
Jeca*
iskreno, ja nisam ni pokusavala, jer mi nista ne bi znacilo. Koliko se secam bile su dve zene i jedan muskarac. Svi su bili vrlo vrlo prijatni. Jedina muka je bila guzva i cekanje...mislim, trudnice imaju prednost, ali tamo bude dosta trudnica

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:41:50   
Anoniman
Ja sam išla na komisiju u DZ Zvezdara. Uopšte nisu rigorozni. Čak su jako ljubazni i prijatni. Prvi put kad odeš pitaće te kad je bila poslednja menstruacija i koji je očekivani datum porodjaja, pogledati papire od doktora i to je to. Kasnije samo gledaju papire jer ti otvore karton. Inače troje doktora je u komisiji od kojih uglavnom razgovaraš sa jednim a ostali samo potpisuju i pečatiraju. I uglavnom trudnicama produžavaju. 

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:42:59   
Capa
Ok, hvala ti na odgovoru ....
Možda i moje iskustvo bude isto tako pozitivno... Do sada nisam imala nijedno neprijatno iskustvo, ni prilikom pregleda, ni vađenja krvi, nigde. Svi su ljubazni i fini. Možda se tako i nastavi, i sa komisijama user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:44:36   
Capa
Suuper, još pozitivnih iskustava ....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:45:17   
Jeca*
ja sam, kad malo bolje razmislim uzivala u trudnoci. Retki periodi kad je bar neko u ovoj dzungli ljubazan prema tebi user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:53:01   
Capa
U pravu si, i ja za sada uživam u svojoj trudnoći user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
7.10.2010 11:55:19   
Anoniman
Još uvek čuvam papire. U komisiji je pneumofiziolog. spec. medicine rada i pedijatar. Jeca je u pravu dve žene i jedan muškarac. Ne sećam se dobro, mislim da počinju da rade od 7:30. Tako rano nema trudnica pa završiš bukvalno za 5 minuta. 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
10.10.2010 17:22:59   
maslachak
znam da je ovo tema o komisiji za zvezdaru,ali meni treba mislim komisija u nemanjinoj,obzirom da mi je firma na savskom vencu..
01.11. mi isticew mesec dana otkad mi je otvoreno bolovanje,planiram 25.10. da odem do moje doktorke da mi ispise doznake i da mi da uput za komisiju..ono sto me interesuje je da li je to dovoljno rano i da li neko zna kada komisija u nemanjinoj zaseda?i gde mogu da se informisem u vezi sa tim..

hvala unapred

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
11.10.2010 0:21:41   
dacica
ja sam na Zvezdari,2 zene su,i divne...ne brini!!!i ja sam otvorila u trecem mesecu,zbog virusa...tako da...uzivaj!!!

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
11.10.2010 0:35:06   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: maslachak

znam da je ovo tema o komisiji za zvezdaru,ali meni treba mislim komisija u nemanjinoj,obzirom da mi je firma na savskom vencu..
01.11. mi isticew mesec dana otkad mi je otvoreno bolovanje,planiram 25.10. da odem do moje doktorke da mi ispise doznake i da mi da uput za komisiju..ono sto me interesuje je da li je to dovoljno rano i da li neko zna kada komisija u nemanjinoj zaseda?i gde mogu da se informisem u vezi sa tim..

hvala unapred


Vise nema veze gde ti je firma,sad ides na komisiju na opstini u kojoj ti je Dom zdravlja,tj gde se lecis...I nema nikakvog zasedanja,dodjes tamo,predas papire,oni ti produze ili ne i to je to...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
11.10.2010 10:46:54   
Kaja Beograd
Mislim da sada svi idu na Zvezdaru (znam pouzdano za Vracar, Vozdrovac i Stari grad). Osim sto radis u skoli Capa, bilo bi dobro i da ti ginekolog napise da imas kontrakcije ili visok pritisak ili sl. Da , daju bolovanje ali samo ako procene da je kriticno. Ja sam upravo zavrsila sa komisijom 7oct i dobila sam do porodjaja (Imam jos mesec i po), ali meni je pisalo svasta od strane ginekologa iako sam ja bila misljenja da je rad u turistickoj agenciji sa 3miliona stranaka koji di duvaju u lice sasvim dovoljan razlog. Mojoj koleginici nije bio dovoljan, nisu joj odobrili.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
11.10.2010 11:06:02   
Capa
Pre svega, hvala svima na odgovorima...
Izgleda da ima raznih iskustava, mada moram priznati da mi je drago da sam čula i neka pozitivna ...
Idem za par dana kod dr, pa ću popričati sa njim, da vidim kog je on mišljenja ...
Pozdrav za sve ...user posted image

(odgovor članu Kaja Beograd)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
11.10.2010 11:10:51   
Nensi*
Ja sam prosle godine u trecem mesecu trudnoce otvorila bolovanje i bez problema su mi produzavali...Ali ja sam kao i LillyT isla u Vladetinu na Paliluli...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
26.10.2010 14:15:16   
maslachak
imam jedno hitno pitanje..
ako mi je otvoreno bolovanje 01.10. 30 dana
kad moram da idem na komisiju?tacno na dan isteka 01.11. ili idem ranije?
malopre mi se nesto slosilo,da li pritisak ili sta i sad mi mama kaze da se raspitam,ako ne moram da ne idem..a ja nemam koga da pitam
niti znam ista o tome..logicno je da ne mogu da mi ispisu doznake za ovih prvih 30 dana ako jos uvek traju,ali ne razumem se ..

glupa sam znam,ali moram da pitam..

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
28.10.2010 7:58:46   
Capa
Ideš tačno na dan isteka. Meni je, npr. doktorka u domu zdravlja otvorila bolovanje do 27.oktobra, pa sam na komisiju išla 27.oktobra tačno. Na komisiju nosiš poslednji ultrazvučni nalaz, analizu krvi ( koja ne sme biti starija od mesec dana ) i, naravno, uput od svog doktora. KOnsultuj se obavezno sa dr, jer oni znaju šta treba da napišu na uputu.

Nisam sigurna da li moraš lično ti da ideš, znam i za neke slučajeve gde ide suprug ili dečko, a ne sama trudnica.

Inače, pošto sam ja i otvorila ovu temu, rekoh da napšem kako je sve to prošlo. Ja sam juče bila na komisiji u domu zdravlja Zvezdara, bila su tri lekara ( ginekolog, lekar opšte prakse i ne znam tačno ko je treći - ne držim sad papire ispred sebe ). Inače, vrlo su ljubazni bili i fini i stvarno mogu reći da mi je negativan utisak samo gospođa ( đica ) koja radi na šalteru, jer je vrlo neljubazna, ali ko je šiša ( videla sam je sada, pša ko zna kada ....

Eto, ako neko ima još neko pitanje, pišite, rado ću vam preneti svoja iskustva...user posted image

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
1.11.2010 14:54:12   
maslachak
evo i od mene friske informacije..
dakle ja sam bila na komisiji za dom zdravlja savski venac posto se sad ide na komisiju prema domu zdravlja gde je izabrani lekar!

e,sad...da resim dilemu..onomad kad sam bila u panici,nazvala sam rzzo filijalu savski venac gde pripadam i referent za bolovanja mi je rekla da slobodno mogu otici i dan nakon isteka,pogotovu kad bolovanje istice za vikend kad su neradni dani..meni je npr isteklo 30.10.,a ja sam danas isla na komisiju ili ti 01.11.

Komisija se nalazi u Vojvode Milenka 4,gde se takodje nalazi i komisija za Stari grad..brze funkcionise komisija za stari grad od moje i to ne duplo,nego kao na traci..
dakle,ja sam iz doma zdravlja dosla oko 9:45,tamo je bilo krcato..poseban deo gde trudnice(ali samo licno prisutne) predaju uput i knjizicu,a poseban za ostale smrtnike...
U nekom momentu se pojavila zena koja je pokupila upute i nedugo zatim nas prozvala da joj damo dokumentaciju..kao sto rece Capa:
predala sam ultrazvucni karton iz Visegradske
analizu krvi i briseva posto sam to skoro radila
a na uputu je moja doktorka sve ostalo napisala..

i onda sledi cekanje..ja sam cekala 1 sat..zasto,pojma nemam jer niko nije usao kod njih,samo su uzimali dokumenta..u nekom momentu su me prozvali i to prvu od 4 trudnice iako sam poslednja dosla..ja sam usla unutra,doktorka je vec donela odluku da produzi bolovanje do datuma tog i tog i nakon toga idem na zakonsko porodiljsko,dala drugoj da otkuca to na kompu i ja da sacekam..to je bilo sve..pitala me kad mi je vt porodjaja..
e,sad stekla sam utisak da su malo smotane jer sve vreme mog boravka u sobi one su se maltene svadjale oko gluposti,,tipa gde su uputi primljeni do 10h,gde je ovo..ne moze ovo ovako..jako neorganizovano..uzgred pitala sam sto su mene preko reda,rekose jer sam jedina u poodmakloj trudnoci!

i,da jos nesto..nasla sam telefon komisije,pa kome god bude trebalo a pripada savskom vencu i starom gradu moze da zove,odgovaraju na sva pitanja...2657221

eto toliko od mene..

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
1.11.2010 15:22:30   
Tanja981
Da li neko ima isustva sa komisijom na Novom Beogradu? Ja sutra treba da idem na komisiju i nisam sigurna sta da ocekujem.

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
19.6.2012 18:56:15   
Linonina
Stara je tema ali moram da pitam...
Sutra treba da idem na komisiju za produzenje trudnickog bolovanja. Karton mi je u domu zdravlja na Mirijevu, ali na komisiju idem u DZ na Zvezdari ili kako mi dr rece na Lionu pokusala je da mi objasni ali nije znala najbolje taj deo...
Moze neko da mi kaze gde je to tacno? Jel to u ulici Olge Jovanovic? Jel to to ili sam ja lose shvatila pa da ne odem kao kreten sutra? I gde treba da se javim kad dodjem za komisiju?

(odgovor članu Tanja981)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudničko bolovanje-komisija na Zvezdari
19.6.2012 19:08:43   
ielena
Ako ides tramvajem, silazis na stanici kod Cvetkove pijace, produzis tom stranom nizbrdo i nailazis na Dom zdravlja. Komisija je, cini mi se, na drugom spratu. Pitaj nekog, vrlo je blizu stanice. Nemam pojma koja je to ulica.

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Veljko ili Andrija?
Emona

Ne mozemo da se odlucimo!

Veljko (45%)

Andrija (55%)


Ukupan broj glasova: 132

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here