|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice, kada idete na pregled - II deo
24.3.2010 19:41:45   
Ana RR
Prvi deo ove teme možete videti OVDE

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 7:35:36   
LillyT
Juce sam bila na poslednjem (zvanicno) pregledu (bolje receno poseti) dr-u. Posto moj dr nije tu, primila me je koleginica i bas me je pohvalila, jer su mi i rezultati dobri i da sam u dobroj kondiciji. Uglavnom, nahvalila je ona mene, a ja od kada sam jutros ustala, ne mogu da hodam. Sve me boli....Uglavnom, rece mi da sto vise setam ovih dana, da iskoristim lepo vreme.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 8:58:23   
bebuska
Jos malo Lilly T jos malo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 9:11:21   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

Juce sam bila na poslednjem (zvanicno) pregledu (bolje receno poseti) dr-u. Posto moj dr nije tu, primila me je koleginica i bas me je pohvalila, jer su mi i rezultati dobri i da sam u dobroj kondiciji. Uglavnom, nahvalila je ona mene, a ja od kada sam jutros ustala, ne mogu da hodam. Sve me boli....Uglavnom, rece mi da sto vise setam ovih dana, da iskoristim lepo vreme.


Što više šetaj, lepo ti je rekla - ja sam u devetom mesecu mogla da pređem po nekoliko kilometara, ceo Beograd sam prepešačila i osećala se ODLIČNO! A sad... jedva obiđem krug oko naselja. user posted image
Još malko user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 14:05:29   
pahulja76
bila sam na ekspertnom uz-u, dr je u abdomenu ploda videla da subfrenicno postoji anehogena cisticna formacija 16x12mm, salje me na kozilijum za fetalne anomalije u institutu za majku i dete sledeceg cetvrtka a danas su mi radili i triple test-rezultati su sutra. user posted image user posted image user posted image kad sam pitala jel opsano i sta dalje kaze ne vidi jer je jos "rana" trudnoca (pocetak 18.ned.) dal je u pitanju bubreg ili su creva a besika je kaze jako mala user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 14:13:24   
bebablue
pokusaj da budes hrabra, i pozitivna, znam da je to drugom lako reci, ali zaista to mislim, polako samo, misli da sve mora biti ok

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 14:20:09   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Alexx RR


Što više šetaj, lepo ti je rekla - ja sam u devetom mesecu mogla da pređem po nekoliko kilometara, ceo Beograd sam prepešačila i osećala se ODLIČNO! A sad... jedva obiđem krug oko naselja. user posted image
Još malko user posted image



Meni prija da se pentram stepenicama; tesko mi ide spustanje, ali sam u penjanju najbrza od cele zgrade, ni penzosi mi nisu konkurencija  user posted image
Znas kako su me isfenirali, ma mogu i veceras da se porodim

Pahuljice nasa, drzi se user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 14:22:31   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: LillyT



Pahuljice nasa, drzi se user posted image user posted image user posted image



pokusavam user posted image


< Poruku je uredio pahulja76 -- 25.3.2010 14:23:12 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 14:29:49   
Tara
Pahuljice samo habro , drzi se user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 14:34:43   
Lilly*
Paljuho draga, drži se user posted image user posted image

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 16:44:10   
aster
Pahuljice, samo hrabro user posted image Ako će ti bar malo biti lakše,  ja bih ti stvarno preporučila da odeš kod onog doktora Živanića, svi ga hvale. Znam da je skup pregled, ali ne znam... ako može ranije da se obavi pregled, a ne tek u četvrtak...možda bi ti bilo lakše.
Inače, ja znam devojku koju su 3 puta slali na institut za majku i dete, jer su sumnjali da beba ima problem sa srcem. Žena se svaki put baš traumirala, naravno!Sve je na kraju bilo u najboljem redu, rodila je zdravu i veselu bebicu. Držim fige za tebe i tvoju srećicu!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 16:51:11   
Daca88
Drage moje ja danas bila na pregledu u dispanzeru,i definitivno odlucila da podvucem crtu,presavijem tabak,i zauvek ostavim mog dispanzerskog lekara!U nastavku teksta pisacu vam sve.Danas me je covek definitivno smorio,mada je vec imao nekoliko ispada i pogresnih dijagnoza.Prva mu je bila da nije meni nista da bi posle 4 dana zavrsila na hitnoj operaciji ciste od 14 cm za koju su mi operatori rekli da je bilo pitanje dana kada ce da pukne i napravi mi sepsu i time ugrozi zivot.Drugi ispad mu je bio kada mi je rekao da imam tumor,a nisam ga imala,ali kostao me je zivaca,i zivaca.Kod njega sam isla od 15 godine,prvi put kada sam otisla zbog sekreta covek mi je rekao da sam trudna jer je u trudnoci pojacan sekret,a napominjem da sam cak bila i nevina u to vreme i da sam dosla samo da mi ispise nesto za sekret.Bilo je sa njim svega i svacega,i vec sam ja uveliko krenula kod mog sadasnjeg ginekologa u bolnicu jer sam bila sita njegovih gluposti,ali eto odlucila sam da ga za svaki slucaj drzim u rezervi kad bude skripac jer dispanzer je besplatan...
E ovako imala sam prosle nedelje u urinokulturi 50.000 bakterija.Nosila sam opet ove nedelje urinokulturu i sada imam 40.000 bakterija,znaci smanjuje se broj.Nista ne koristim sem puno caja i prolom vode da bi sto cesce izmokravala bakterije.Danas sam isla da podignem rezultate u higijenski,a posto moj ginekolog u bolnici radi samo ponedeljkom i utorkom,resih ja kada sam vec blizu da svratim u dispanzer i pokazem rezultate dispanzerskom ginekologu,onom gore opisanomuser posted image
Sledi merenje pritiska ok...pa merenje kilaze+4 kg,fenomenalno od pocetka trudnoce.I posle cekam ja pregled,dodjem na red,i dr.otvori knjizicu da vidi pritisak i koliko sam se ugojila.Ljudi mojiuser posted image user posted image user posted image ,kaze on meni povisenim tonom ALA SI TI DEBELA,BAS SI PUNO KILA DOBILA,4 KG JE PUNO ZA POCETAK 6 MESECA!
Ja mu na to kazem kako to uopste nije puno,i da su mi rekle sestre na merenju da sam ja sa svojih 51 kg pre trudnoce trebala dobiti barem+6.Kaze on meni NE SLUSAJ TI SESTRE,JA TI KAZEM DA SI PUNO DOBILA I POD HITNO MORAS REGULISATI ISHRANU,MORAS ICI NA STROGU DIJETUuser posted image
Ja njemu kazem ama kakva dijeta u trudnoci doktore,pa gde sad da dijetiram da mi dete bude gladno i neuhranjeno.Izvinite,ali ja vas necu poslusati!Ja smatram da uopste nisam debela,i glupo je ocekivati da imam ravan stomak i 0 kg u 6 mesecu trudnoce.Ja necu da se izgladnjujem da mi bude lose,i necu da mucim bebu,a on ce meni na to KAKO SI SAMO DRSKA,KAZEM TI DIJETA I TACKA,ZA DORUCAK NEMOJ NISTA DA JEDES,RUCAK NEKA TI BUDE LAGAN,A ZA VECERU SAMO JEDNA JABUKA.Ja na to popuser posted image i kazem kako cu se sa tim rezimom onesvestiti za pola dana,i pitam ga a gde je u vasem opisu moje dijete meso,proteini,voce,povrce,belancevine,kalcijum?!I tako se mi posvadjasmo,on mi ispisa neke antibiotike za enterokoku i zakaze mi ultrazvuk.Na ultrazvuku moj sin sedi guzom skroooz nisko,i stavio nogice iza glave.Guza mu je skroz dole upire u moju karlicnu kost,a glavica je skroz iznad pupkauser posted image medenko.Kada sam njega videla prosao me je bes.Ima 612 grama,a u subotu je na ekspertnom imao 520 grama.Ljubav mamina,nek on meni raste,a dr.nek ide na dijetu posto je on taj koji ima stomacinu a ne ja sa mojih +4.Izasla sam sa ultrazvuka i obecala sebi kako me taj covek vise nece videti...Menjam ga odmah posle porodjaja,a trudnocu nastavljam voditi kod svoj ginekologa u bolnicu pa makar i placala posto nemam upute iz dispanzera,al nece ovaj skot vise da mi dize secer!

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 16:57:45   
Anoniman
Baš je kreten! Ali draga, šta si se nastavljala sa njim kada znaš da je takav? Trebala si da kažeš "Važi! Neću ni tu jabuku za večeru, ješću je za ručak!" i završiti. user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 17:02:18   
Daca88
Da i jos nestouser posted image
Pita on mene da li zelim sliku bebe,ja rekoh pa naravno da zelim,zadnju imam iz 14 ned.a sada sam 23 ned.
Trc-mrc,daje mi on sliku,ja gledam i vidim dve bele linije samo to i nista vise
pitam ga dobro,sta je ovo,gde je tu beba,a on meni kaze kako je slikao ruke od lakta do zglobauser posted image
E nisam znala vise dal da se smejem ili da placem.
Necu piti ni one njegove antibiotike,svakako idem u ponedeljak kod svog lekara u bolnicu pa cu se sa njim posavetovati da li antibiotici ili mozda neke vaginalete bolje,a umedjuvremenu nastavljam piti caj.
I jos nesto dok ne zaboravimuser posted image
Nije navukao rukavice na ruke dok me je pregledao,nego je na srednjak navukao kondom i tako me pregledaouser posted image user posted image user posted image ,jaoj radije bi da sam ovaj danasnji dan preskocila,a doticnom hvala lepo na druzenju,ali nikada,nikada vise!!!

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 17:08:03   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Daca88


I jos nesto dok ne zaboravimuser posted image
Nije navukao rukavice na ruke dok me je pregledao,nego je na srednjak navukao kondom i tako me pregledaouser posted image user posted image user posted image ,jaoj radije bi da sam ovaj danasnji dan preskocila,a doticnom hvala lepo na druzenju,ali nikada,nikada vise!!!


prosto neverovatno kakve sve budalentine rade. A zasto te je vaginalno pregledao?

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 17:08:56   
LillyT
A joj Daco, pa covek je stavrno... nemam reci. Ja da sam to jela sto on kaze, umrla bih, a verujem da kada bi video mene sa mojih skoro 20kg vise da bi pomislio da sam svinja, a ne devojka.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 17:14:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88

,nego je na srednjak navukao kondom i tako me pregledao


user posted image user posted image user posted image user posted image

Nemoj da se ljutiš, ali baš sam se nasmejala! Kakav bolesnik!

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 17:16:56   
lanajelena
joj Daco pa taj tvoj Dr nije normalan trebala si ga se davno resiti,ima toliko strucnjaka kod nas,nemoj sebi da dozvolis da te neka budala pogotovo u trudnoci nervira...opusti se nadji sebi drugog Dr,uzivaj u trudnoci i cekaj tvog bebca

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 17:17:14   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Baš je kreten! Ali draga, šta si se nastavljala sa njim kada znaš da je takav? Trebala si da kažeš "Važi! Neću ni tu jabuku za večeru, ješću je za ručak!" i završiti. user posted image

Pa kod njega sam krenula sa 15 god.prvi put jer je on bio kevin ginekolog,pa reko ajd i ja cu kod njega.On mi je kao dispanzerski lekar,a ja vec uporedo pored dispanzera idem vec 2,5 godine kod mog ginekologa u bolnicu.Iz dispanzera se nisam odjavljivala jer mi je taj lekar sluzio za papu,sekret,briseve i te stvari koje su u dispanzeru besplatne,a u bolnici se placaju.A kod lekara u bolnicu sam isla na preglede,ultrazvuke i to sam placala,ali bolje da sam placala nego da mi to radio dr.u dispanzeru koji mi je postavio niz pogresnih dijagnoza.Tako da njega sam drzala uglavnom za briseve jer on nema veze sa njima posto ih ne testira on...Mada sad vise necu ici ni za cega kod njega.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 17:21:53   
Anoniman
Ma, razumem zašto si išla kod njega, samo se nemoj nastavljati sa njim, čuvaj živce. user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 17:24:31   
Daca88
Bebablue pregledao me je da vidi da li je grlic cvrst ili omeksan,da li je zatvoren ili se nedaj Boze otvara,da li postoji crvenilo koje ukazuje na neku upalu ili ne,to je uobicajno,ali nije uobicajno da to radi sa kondomom na srednjakuuser posted image
Uvek je on regularno navlacio latex rukavice na obe ruke,a ovo danasuser posted image .Jednu ruku je stavio iza ledja,a drugom na kojoj je bio navucen kondom na srednjak me je pregledao.Golim prstima mi je opipavao stomak spolja sa 4 prsta,a onaj jadan srednjak je tako zjalio sa navucenim kondomom.Posle mi je samo sa prstom opipao grlic,skinuo kondom i to je touser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
25.3.2010 17:44:03   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Daca88

Bebablue pregledao me je da vidi da li je grlic cvrst ili omeksan,da li je zatvoren ili se nedaj Boze otvara,da li postoji crvenilo koje ukazuje na neku upalu ili ne,to je uobicajno,ali nije uobicajno da to radi sa kondomom na srednjakuuser posted image
Uvek je on regularno navlacio latex rukavice na obe ruke,a ovo danasuser posted image .Jednu ruku je stavio iza ledja,a drugom na kojoj je bio navucen kondom na srednjak me je pregledao.Golim prstima mi je opipavao stomak spolja sa 4 prsta,a onaj jadan srednjak je tako zjalio sa navucenim kondomom.Posle mi je samo sa prstom opipao grlic,skinuo kondom i to je touser posted image

Pitam te, bez obzira sto imas posla sa budalom, jer mene dr nije do sada vaginalno pregledala, samo uz na pocetku.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
26.3.2010 14:38:20   
dakana
IZVORNA PORUKA: pahulja76

bila sam na ekspertnom uz-u, dr je u abdomenu ploda videla da subfrenicno postoji anehogena cisticna formacija 16x12mm, salje me na kozilijum za fetalne anomalije u institutu za majku i dete sledeceg cetvrtka a danas su mi radili i triple test-rezultati su sutra. user posted image user posted image user posted image kad sam pitala jel opsano i sta dalje kaze ne vidi jer je jos "rana" trudnoca (pocetak 18.ned.) dal je u pitanju bubreg ili su creva a besika je kaze jako mala user posted image


Pahuljice draga budi hrabra. Znam da nije lako user posted image user posted image user posted image . Javi obavezno dalje rezultate...

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
26.3.2010 16:27:49   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: dakana

IZVORNA PORUKA: pahulja76

bila sam na ekspertnom uz-u, dr je u abdomenu ploda videla da subfrenicno postoji anehogena cisticna formacija 16x12mm, salje me na kozilijum za fetalne anomalije u institutu za majku i dete sledeceg cetvrtka a danas su mi radili i triple test-rezultati su sutra. user posted image user posted image user posted image kad sam pitala jel opsano i sta dalje kaze ne vidi jer je jos "rana" trudnoca (pocetak 18.ned.) dal je u pitanju bubreg ili su creva a besika je kaze jako mala user posted image


Pahuljice draga budi hrabra. Znam da nije lako user posted image user posted image user posted image . Javi obavezno dalje rezultate...


dakana user posted image , nalaze triple testa sam napisala u toj temi a na ringeraji.ba sam nasla nesto o cistama kod fetusa pa sam otvorila i novu temu.

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
28.3.2010 19:55:25   
Lilly*
Sutra idem na kontrolu, jedva čekam da vidim svoju bebicu i da dobijem njenu slikicu user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here