|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 19:16:58   
veselicaa



Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde user posted image
Napravili smo male izmene i odlučili da spojimo trudničke teme i da otvorimo jednu u kojoj će se okupljati sve naše trudnice.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik
Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik

Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama
Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica u trećem tromjesečju:
06.03.18 Isidora88



< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 31.1.2018 19:19:45 >
Revisions: 1 | Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 19:32:44   
Rosita
Februar, bogteuser posted image
Mi smo pred zakazivanjem rodjendana za D. Hoce da zove celu grupu plus rodbinska deca, djuture. A ja cu biti 38.nedelja Boze zdravlja, pa mi malo frks.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 19:57:20   
Maraj
Da se upisem ovde user posted image
Mi sad dosli. Isli kaparisali dusek u simpu. Jedva se odlucismo koji da porucimo.
Sutra ujutru idemo do laboratorije da L izvade krv. Pa ako je sve ok, posle podne na mmr vakcinu
Mene nesto glava krece da boli

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 19:59:36   
isidora88
Rosita izguraces do taduser posted image
Ja bila kod dr i zubara, u ponedeljak opet kod zubara a sutra na prvi ctg.




_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 20:44:19   
emicaa
stomacici uzivajte u ostatku trudnovanja user posted image
Javljajte nam se sa terminima,samo Isidoru imamo na spisku user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 22:12:22   
vonavoj
Ja sam danas 3 panadola popila .ubija me glava,a moram da funckionisem..starija ima samo temp..a mladja i temp i stomacni virus..nista nije jela..po malo pije..ali je i 2 puta brufen povratila..jedva sam joj u 8 dala brufen da joj spadne temp..ali nema snage da ustane..htela sam i u bolnicu da je vodim...ali mi drugarica koja tamo radi kaze da bolje sama kod kuce nadoknadjujem elektrolite.jer je tamo haos..puno nekih bolesti,bakterija...videcu sutra ujutru..

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 22:23:55   
Misha i Ljisha
Rosita bokte vec zakazujes rodjendan. Ja sam 10 dana pre rodjendana zakazala (mislim ja sam ocito kriticna heeh). Nego mi ne zovemo sve, ja D pitam koga hoces da zoves i dam joj sliku grupnu iz vrtica, cak ima dece kojima ne zna ime. Znaci njih ne zovemo, ima par drugara kojima zna ime ali se ne druzi njih nije ni htela da zove tako da smo mi prosle godine zvali njih 5 iz vrtica ove godine 9 cini mi se.
Mislim dok dodje rodbina, komsije s kojima smo bas dobri meni je spisak na kraju imao 27moro dece, sto je puno puno je.

A verujem da ces izgurati do rodjendana user posted image bices najlepsa mama ehhe...

Von bas se mucite. Nadam se da ce da vas prodje do sutra sve i da cete biti ko novi.

Ja danas bas imala posla. Propustila sam roditeljski sastanak. user posted image kaze mm neces dobiti keca ne brini hehe..

Zavrsava mi se radno vreme za pola sata. Cekam jos jedan poziv od klijenta da sefu posaljem neke podatke pa cu da se bacim u krevet.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 22:26:15   
Maraj
A jaoj von, bas vas snaslo...
Ja imam utisak da sam sat vremena uspavljivala L i nista. Na kraju sam zvala mm da legne sa njim. Sva sam se ukocila a L resio da nas zeza veceras.
Ljiso u bg-u ljudi lo vise od mesec dana unapred zakazuju rodjendan. Velika je potražnja pa se desi da nema mesta. A svako zna kad mu je detetu rodjendan pa svi pohrle ranije da rezervisu

< Poruku je uredio Maraj -- 31.1.2018 22:29:14 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 23:06:44   
vonavoj
Ja zakazujem igraonicu u martu za novembar..nije bilo termina za oktobar..meni je svejedno koji je mesec.jer je razlika mesec dana..ali mi slavimo subotom..zbog rodbine van Pa.a vikendi su uvek zauzeti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 23:25:28   
isidora88
Ju von pa ni svadbe ne zakazuju tako ranouser posted image
Ja sam zakazivala oko mesec dana ranije rodjuse. Mi smo uvek zvali sve iz vrtica jer se stvarno svi jako lepo druze, a zvacemo i ceo razred sledece godine. Mi nemamo puno dece sa strane, sa prijateljima i rodbinom oko 6,7 dece samo. Svi su ili bez dece ili su im velika deca.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 23:31:25   
Misha i Ljisha
Juuu bas ko za svadbu. Meni su rekli mesec dana ranije da zakazem al nisam bas.mislila o rodjendanu pored cele price i agonije sa cekanjem rezultata.

A sto se tice cele grupe. Pa ne znam. Ja nju ni ne vodim na svaki rodjendan. Ja to ispipam da li se druzi ili ne akonse druzi ide ako se ne druzi ne ide. Znam ja nju. Ona se drzi par njih koji joj odgovaraju a kap sto rekoh ostalima ne zna ni imena. (sto je.meni nepojmljivo ali sad sam se vec.navikla.da je ona takva)
Na kraju krajeva verovatno nece ici u skoli sa vecinom,drugari iz vrtica se zaborave, pamte se pojedini a ne njij 30 (ja sad ne mogu iz srednje ceo razred da nabrojim garant) tako da ja nisam pristalica slavljenja rodjendana za komplet grupu. U zivotu se nikad nece druziti sa grupom vec sa pojedincima.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
31.1.2018 23:42:48   
isidora88
Nama je grupa u vrticu brojala oko 15-oro dece i stvarno su svi dobri drugari i 90% njih je islo i slavilo rodjendane. U skoli isto svi sve zovu. Tu ih je 29 ali naravno ne dolaze svi.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 6:38:56   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. Legnem sinoc u krevet i stize poziv koji sam cekala user posted image Nisam htela da ustanem, bas me brige.Mislim grize me savest sef mi toliko toga "oprosti", treninge Ducine, rodjendane i svasta ali nisam sinoc mogla, znaci dodirnula sam krevet i nakon minut je zazvonio telefon. Samo sam mute odradila i okrenula se na stranu.

Ja i Duca danas soliramo, tata nam je ko zna gde do veceras. Nemam pojma sta cu kuvati. Razmislicu

Za sad idem da popijem kaficu. Dobro jutro jos jednomuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 7:55:59   
isidora88
Ljiso bas si poranila. Dobro jutrouser posted image
Mene sinoc neke kontrakcije mucile, mislila sam da ce puci vodenjak koliki sam pritisak osecala, bila sam na korak da budim muza, umesto toga sam oprala masinu vesa i ukljucila susaru i masinu za sudove, sve po jeftinoj strujiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 8:00:59   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: isidora88

Ljiso bas si poranila. Dobro jutrouser posted image
Mene sinoc neke kontrakcije mucile, mislila sam da ce puci vodenjak koliki sam pritisak osecala, bila sam na korak da budim muza, umesto toga sam oprala masinu vesa i ukljucila susaru i masinu za sudove, sve po jeftinoj strujiuser posted image

user posted image ti si moj covek ahahha (mora da si jarac u horoskopu)

Ja tek sad pravim dorucak a dete mi se probudilo pre 7 user posted image dugo smo se nesto mazuljale

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 8:09:16   
isidora88
Ljiso vaga samuser posted image ali u poslwdnje vreme gledam da imam koristi od toga sto ustajem nocu 10 puta pa jednu masinu palim, drugu gasim, ujutru me saceka suv ves i cisti sudoviuser posted image
Nikako da pocnem da perem bebece stvarcice, valjda cu ove nedelje to odraditi

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 8:18:00   
vonavoj
Vrednice..vi se to spremate za nocno budjenje kad dodji bebe..ja ne znam kako cu izdrzati..odvikla sam se..evo bdim nad Jokom 3 noci i raspadam se..glava ubi..nocas je imala 39.2..stavila sam joj cepic..jutros.posle 5h od leka 38.5.ali sam je akinula..stavila mokre carape i zaspala je..pa cu cepic kad se probudi..vodicu jw popodne kod dr.ako i dalje odbija hranu i ne bude joj bolje..ovo je vec treci dan..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 8:28:38   
milicicak
Von, bas ste se namucile. Valjda ce joj danas biti bolje.
Kod nas standardno, ustale, doruckujemo pa cemo u vrtic... Ja bih mogla da sednem nesto za posao da zavrsim al me mrziii...
Danas sam isplanirala grasak za rucak pa cemo mozda do parkica posle, kazu samo jos danas lepo vreme.
I ja ukljucujem masine nocu, stedimo struju. A i Hitler sam za gasenje svetala user posted image mads me mini buba u tome skroz podrzava, slusa Anu Lukic

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 8:39:34   
isidora88
Joj von, nadam se da ce danas biti bolje, bas se muciteuser posted image
Joj ja nemam vise ideja kako se igrati u stanu sa A, sad slazemo autice u garazu i trkamo se kao ali sta cemo kasnije nemam pojma

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 9:10:34   
Misha i Ljisha
Ja sam jela i jela i jela i jela user posted image i iskreno imam jos mesta. Strasno.

Dunja me na crtzima crta vec kao debelu a tata je mrsav user posted image (fyi tata ima 100 kg znaci sve je samo nije mrsav haha)

Von stvarno se mucite, ne znam sta da kazem, nadam se da je virus pa 3 dana dosta vise.

Isi ne znam sta vise u kuci i stanu. Danas ce kao opet biti lepo pa cemo napolje. Nemamo danas treninge ni nista. Nisam je poslala u vrtic iako nema vise nikakve tegobe, al rekoh neka je kuci i ova dva dana. Mi smo dobili neku novu drustvenu igru od frikoma, sa zivotinjama i razlicitim stanistima. Moja D zna skoro sve odgovore (gledanje brace Kret ocito doprinosi znanju da cak ni ja ne znam sve odgovore na pitanja ali ona razbija user posted image ) jedino sto je problem kad zna sve brzo joj dosadi.

Pada neka kisa ovde kod nas.
Bas mi se sad prispavalo posle jela hihih..Idem detetu da upalim crtani a ja cu da dremnem

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 9:41:49   
isidora88
Nekad sam i ja tako uspevala da dremnem, sad pored bebana nema sanse, mislim da bi se srusila kuca kad bih zaspala a deca vrsljalauser posted image
Danas na ctg, sutra moram odneti doznake do posla, bas sam okasnila, obicno predam do 25.og u mesecu

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 9:43:07   
Rosita
Dobro jutro. Evo ispisala sam veliki post i sutnu me rr. user posted image . Ali ne zna ona ko sam ja. Opet cu napisati user posted image

Ispratila sam D u vrtic. Jako mi je neobicno da ne radim. Danas cu po kuci malo, rucak, malo da citam knjigu, uzmem njega i popodne na druzenje kod drugara. Hvata me panika kako pomislim da se sve blizi. Imam ja tu i neke svoje "ideje", malo viska znacenja koje tome doprinose, no dobro, moramo se polako mentalno pripremati. Mada sam ja stava da ce sve biti dobro i kako Bog da i polako user posted image

Ljiso, prosle godine je D zvao 8 dece iz vrtica. Ima ih 28. Mi smo mu ogranicili. Dvoje nije doslo, bolesni. On je medju najstarijima. Posle njega, 90 posto dece je zvalo celu grupu. Neki nisu slavili, ok. Pricajuci sa roditeljima, mislim da je razlog da neko ne bi bio izopsten. To razumem i kad je D dao pozivnice za njih 8, bas sam razmisljala o tome momentu, mene zoves, a mene ne zoves. Medjutim, nije to meni presudno. D se sa svima druzi, zna imena naravno, pa i iz susednih grupa zna decu, bas puno dece zna po imenu. Inace je prijemciv na taj podatak. Kad je recimo kazem citala sam u novinama da je jedan decak prihvatio da podje sa nepoznatim covek zbog igracke i bla, bla, on odmah prekida i pita kako se zove? user posted image . Meni bi licno odgovaralo da ne bude cela grupa. Ali bar pola njih je njemu vazno i onda mi glupo da svakom drugom da pozivnicu. Sam je zeleo sve i rekao da hoce celu grupu. E sad, mi to ne bismo mogli ispratiti finansijski, naravno. Ali mm ima neku saradnju sa vlasnikom igraonice i dodje nam ok tako. Racunam da nece doci svi, da dodje 20 npr, plus 6-7 rodbinskih i prijateljskih, nemamo vise. Ne znam, varijatna koju iznajmljujemo je za 30 dece. Inace, prosle godine sam zvala krajem januara za viken pre ili posle datuma rodjendana, jedva smo nasli termin! Eto, tako je valjda.

Von, drzim fige da svako cudo bude za tri dana, kako se ono kaze.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 9:58:49   
Misha i Ljisha
Rosita razumem, moji brat i snajka zovu sve. Mnogi zovu sve. Medjutim moja D nikad nije izrazila zelji da zove sve, a kao sto rekoh ni ne zna svima imena (mm i ja je zovemo nasa zlatna ribica-memorija 12 sekundiuser posted image )
I naravno meni bi bezveze da delim svakom trecem pozivnicu i pomislih ma zvacu ih sve (inace kod D u grupi ima ih samo 17) i odem i pitam vaspitacicusta da radim. I ona mi zena kaze da postujem Dunjine zelje i da zovem samo onog koga je ona odabrala. Kaze vaspitacica da imaju deca svoje drustvo i razloge zasto se sa nekom.druze ili ne druze. Tako da mi tad pao kamen sa srca. A kazem dok mi pozovemo drugare sa hokeja pa komsije i rodbinu pa tu bude deceeee...vrti mi se u glavi. Mm me svakr godine pita "a jel mogu ja da ne dodjem"user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 10:11:04   
Rosita
Pa naravno, sve je to ok, najbolje kako dete zeli.
user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 02/18
1.2.2018 10:14:33   
milicicak
Rosi, vi vec zakazujete rodjendan? Pa to onda znaci da mi kasnimo :)
I mi zovemo celu grupu i to je uglavnom praksa kod mini bube u vrticu, mame cak i poslaju poruku na grupi. Imaju cak i grupu za rodjendane, pa se dogovore, skupe parice i kupe zajednicki poklon. Njih ima oko 40 u grupi, naravno da se ne druzi sa svima podjednako ali su svi drugari. Mi odemo na svaki rodjendan na koji mozemo. Ako je bolesna ili imamo nesto isplanirano ne idemo. Mada sam primetila da je na svim rodjendanima ekipa manje vise ista, bude tu oko 15-ak dece... Mini buba je odlucila da ove godine ima princeza Nela zabavu ali da obuce Elzin kostim user posted image i mislim da je bolje da predjemo u temu da ne bude pec
Ja sam doruckovala i sad cu dumrem koliko mi je muka... Planirala sam do pijace da odem da kupim paradajz ali sve mislim da nema sanse...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here