|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
30.9.2019 13:59:50   
lesica
Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:



22.10.2019. AnaTamara user posted image user posted image

25.10.2019. popkica bebic user posted image

14.11.2019. buba m user posted image

13.12.2019. Nally user posted image

23.01.2020. Zemunka85user posted image

30.01.2020. Bebana17 user posted image user posted image

06.02.2020. Bojana05 user posted image user posted image

08.02.2020.Beca.t user posted image

24.04.2020. blizanac2 user posted image




< Poruku je uredio lesica RR -- 21.10.2019 22:32:08 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
30.9.2019 14:13:03   
Bebana17
Pozdrav, zenice, ja sam ovaj vikend kod mame bila sa decom, tako sam se lepo odmorila. Veceras se vracam kuci, deca vec kukaju sto idu kuci, ovde ih tetke i baba maze i paze, a kod kuce samo mama i tata izmedju poslova. Sutra idem na ultrazvuk u Visegradsku, tamo mi uvek nesto nadju, pitam se sta ce biti sutra. A na kraju se ispostavi da nije nista. 

Kako ste vi? Nekima se primaklo :) radujem se zbog vas, uskoro cete pregrmeti sve i biti sa svojim bebama. Ljubac za sve

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
30.9.2019 14:25:39   
emicaa
Djevojke mazite stomacice i uzivajte u ostatku trudnoce 😊



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
30.9.2019 16:13:52   
blizanac2

Ja uzivam kod svoje sestre bliznakinje, to me je preporodilo, od silnog lezanja i mirovanja sam se smorila, a zato sada, mogla bih sve. 😍 Deci je uvek najlepse sa bakama i tetkama, a i mamama vala. 😊Kod koga ides u Visegradsku? Ja je isto nesto ne volim.. 
IZVORNA PORUKA: Bebana17

Pozdrav, zenice, ja sam ovaj vikend kod mame bila sa decom, tako sam se lepo odmorila. Veceras se vracam kuci, deca vec kukaju sto idu kuci, ovde ih tetke i baba maze i paze, a kod kuce samo mama i tata izmedju poslova. Sutra idem na ultrazvuk u Visegradsku, tamo mi uvek nesto nadju, pitam se sta ce biti sutra. A na kraju se ispostavi da nije nista. 

Kako ste vi? Nekima se primaklo :) radujem se zbog vas, uskoro cete pregrmeti sve i biti sa svojim bebama. Ljubac za sve



(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
30.9.2019 20:37:48   
Bebana17
Uz mi je zakazan kod dr Dukanac, a do sada sam stalno bila pacijent dr Stojanovica, za koga ne mogu ni jednu ruznu rec da kazem, covek je stvarno ok. Negde moramo da se porodimo, a meni se zbog mog zdravstvenog stanja i godina uvek preporucivala Visegradska, pa sam se tamo i poradjala. 


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
30.9.2019 20:49:42   
blizanac2
Nisu mi poznati, ja tamo idem kod dr Dosev, ona mi je radila proces pa cu ostati kod nje do kraja. Ja sam lezala vise puta u Visegradskoj, i bila sam zadovoljna svim doktorima, a kako izgleda porodjaj i sve to, poojma nemam. 🙂

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
30.9.2019 21:23:10   
Khaleesi


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Uz mi je zakazan kod dr Dukanac, a do sada sam stalno bila pacijent dr Stojanovica, za koga ne mogu ni jednu ruznu rec da kazem, covek je stvarno ok. Negde moramo da se porodimo, a meni se zbog mog zdravstvenog stanja i godina uvek preporucivala Visegradska, pa sam se tamo i poradjala. 




Da li ti je neko preporucio te doktore? Ili su ti zapali... Ja bas ne znam gde cu sada da se ppradjam, bas se nesto bojim... Da li ima odredjeno koliko epidurala moze da se primi.... Mebi su oba porodjaja dali i oba porodjaja posle nepunih sat od ukljucivanja sam se porodila... 

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
30.9.2019 21:36:51   
Bebana17
Meni je preporucen dr Stojanovic i nisu pogresili, tako da cu ja opet na njegovo odeljenje. Kod Dukanac cu samo uz da radim, moj dr je odabrao od ponudjenih doktora sa liste za UZ.


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
1.10.2019 9:16:20   
popkica bebic
O, mame moje drage, kako ste mi? Kod nas virus ne jenjava, vrlo atipicno. Sin je povraćao u četvrtak, u subotu imao proliv, a od nedelje ima česte nagone za povraćanjem, ali ništa se ne desi. I onda par minuta nakon toga traži da kaki. Baš više ne znam šta da radimo. 😡🙄

Muž kilav, i on pod virusom, sve sama moram da radim.... Ujutru idem na CTG, i da vidim hoće li me pregledati, dati uput za kks i porodiliste. Brisevi su Bogu hvala sterilni. I ja nešto znam kod joga ću se poradjati. Vodila celu trudnoću privatno kod dr koji je u penziji, sada me kao vodi načelnik, ali ne pokazuje interesovanje preterano. Kako ste vi? 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
1.10.2019 10:12:15   
Bojana05
Cao,drage zene☺️☺️Ja se jos oporavljam od rodjendana i spremanja,ne znam sta me vise boli ova dva dana,stomak ili ledja,plus sam konstantno iscrpljena,spava mi se(ustajem rano a kasno lezem,u toku dana nema sanse da mogu da ugrabim da odspavam),bukvalno se vucem🙄🙄Prehlada me jos drzi,sad vec dobro kasljem mada me spasavaju Isla pastile sto mi je neko ovde preporucio☺️☺️Popkice,jeste li probali Enterofuril sirup za proliv,ja ga uvek dajem deci i bas je dobar. Prosle godine nas je zahvatio slican virus,mesec dana nisam mogla da povratim decu. Svaki dan prolife i enterofuril uz dijetu,greote osusile su se,znam tacno kako ti a jos u tvom stanju,uh😔😔😔

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
1.10.2019 11:57:00   
Bebana17
Zao mi je sto ste se porazboljevali, meni je najmladji na antibioticima, a dvoje starijih slinavi i kaslju. Ali bolje su nego sto su bili, pa necu da kukam, dobro je. 

Bila sam u Visegradskoj i mnogo se iznervirala, cuveni specijalisticki ultrazvuk nije trajao ni celi minut, ljudi moji, da ne poverujete. Dr Dukanac danas nije dosla na posao, pa nas je preuzeo sef tog odeljenja, dr Milicevic. Ja cim sam videla da nas on gleda znala sam kako cemo proci. Usla sam, legla na sto i cekala da gospodin zavrsi telefonski razgovor u kom trazi neke pare, nije ih pronasao, pa se iznervirao, pa zvao jos dvoje koji mu se nisu javili. Namazao gel na stomak, pa zvao jos nekog. Posle toga krece pregled od 30 sekundi, koliko treba da se izdiktiraju cetiri parametra i tu se pregled zavrsava. Sestra ga pita jos neke podatke, on joj ne odgovara, ona sama gleda sa UZ aparata i upisuje. Izlazim napolje,i onda me sunce ogreje kad ispred vrata srecem mog nasmejanog doktora kako prica sa mojim muzem. Dogovaramo se kad da dodjem kod njega, malo caskamo i odlazimo kuci. Ovaj gore pomenuti dr i moj dr, da prostite kao d... i oko. 

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
1.10.2019 13:22:38   
Khaleesi
Cao zene

Popkice jeste probali smecta prasak pomaze da se svi ti virusi ociste, stomacni virusi... Meni je mnogo pomogao. Mm je od juce pod nekom temp slini kija, valjda cemo deca i ja da se odrzimo zdravima... Bzv ovo vreme svuda je neko bolestan

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
1.10.2019 14:00:43   
popkica bebic
Ipak je otišao u školu. Ne preferiram da vodim bolesnu decu među drugu decu, ali je sam insistirao. Bilo mi je žao jer je napravio neke patike i kupili smo pertle da ih vezuju u skolici.

Bebana, strasno, nemam reči! I ovde ima takvih bezobraznika... Sramota! I to je lekar!? Koja sigurno nedelja sada? 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
1.10.2019 18:32:38   
Bebana17
Popkice, i to se zove ekspertski ultrazvuk, ne znam samo po cemu je ekspertski, povraca mi se od toga...


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
1.10.2019 18:35:57   
Bebana17
Po ciklusu sam 22+5, a po uz starija trudnoca, ali pametnjakovic doktor danas se nije udostojio da kaze koliko je stara trudnoca po UZ.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 6:28:30   
Beca.t
Drage mame, meni nesto ne stizu obavestenja. Zao mi je sto su deca bolesna,zelim brz, najbrzi oporavak.
Bebana,meni je u prvoj trudnoci isto u visegradskoj bio zakzan ex. UZ i prosla sam kataatrofa, da dete ima srcanu aritmiju pa sam isla kod divnog Parezanovica u Tirsovu i rekao da je sve super, tek tada sam bila smirena ali par dana agonije.
Inace, naucena tim iskustvom, idem samo kod moje dr u Misovic, nit komninujem sa drugim dr nit radim miko njenih naloga. Ovog puta, onaj koj e za VTO je samo za vto a dr koji vodi trudnocu je za to, ja makar to tako gledam. Prosli put kada sam htela na 4D, moja divna dr iz Musovica kaze " ja sam ti 4D i ne ides nigde, sve vidim, i sve je ok". Tako da, samo imajte poverenja u svog odsbranog dr u boljici i uzivajte drage mame.


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 6:29:39   
Beca.t
Izvinite na slovnim greskama...u zurbi i ne procitah ponovo da ispravim 😀

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 10:18:52   
Maruska15
Zdravo drage mame. U ponedeljak sam ispratila mamu,pa mi nije bilo do života. Mnogo mi je teško. Primetila sam da sam specijalno povezana sa mamom kad sam trudna. Danas idemo na sastanak u vrtić,pa zdravlje od Boga 15.10 krećemo. Ja sutra ulazim u 20 nedelju. Osećam svakog dana da se bebica mrda ali uglavnom kad sedim ili sam u pokretu,što me baš čudi. Sećam se da sam od 20 nedelje sa ćerkom osećala pokrete čim legnem na ledja. A sada to nije slučaj. Ne znam da li da se brinem,skroz su drugačiji pokreti. U petak idem na UZ da vidimo dal je bebica narasla.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 10:25:09   
bubulence
Maruska, ne brigaj. Svaka trudnoca je razlicita. U tom periodu mozes i po 2 dana da ne oset_is mrdanje nego i dalje ono golicanje... Zavisi i na kom zidu ti je sada posteljica. Ako je na prednjem, slabije ces osecati udarce i kasnije


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 11:18:55   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: bubulence

Maruska, ne brigaj. Svaka trudnoca je razlicita. U tom periodu mozes i po 2 dana da ne oset__is mrdanje nego i dalje ono golicanje... Zavisi i na kom zidu ti je sada posteljica. Ako je na prednjem, slabije ces osecati udarce i kasnije


prosli put je bila na prednjem zidu,a sada je na zadnjem pa bi samim tim pokreti trebali da se bolje osećaju. Znam da se bebe uglavnom razmrdaju kad mama legne,a kod mene naopako. I to baš osećam kao da me nozicama u besiku udara,i nekad kad mazim stomak onako baš poskoci.  A prvi put sam uvek u lezecem položaju osećala bebu,mada i ona je bila lenjivica, prve pokrete sam oset_ila u 20 nedelji a sada već u 16. Nisam pametna šta je normalno a šta nije... 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 17:08:33   
popkica bebic
Dan, mame! Ja se razlepila radeći po kući. Sada bih da peglam, ali ne znam hoću li moći. Jutros sam išla na CTG, opet nisam pregledana, ali baš me briga. 😄 Preumorna sam, spavam stojeći. Kako ste vi danas? 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 18:49:41   
blizanac2
O mamice dragice, vi vec osecate svoje bekane, ja jedva cekam to da oset_im.😊 Ja sam u ns-u kod sestre i bas uzivam, danas sam isla kod mog divnog doktora ovde da mi uradi briseve, on je naravno zeleo da vidi bebu i ulepsao mi je dan, raste bekana i samo se vrpolji. A on sav smiren, nezan, ima vremena, sve objasni, prosto mi dodje da iz bg-a dolazim ovde na uz. 👀😁

Nadam se da su svi sa prehladama i virusima bolje. 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 19:33:07   
bubulence
Blizanac kod kog dr si isla u NS? 


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 19:36:38   
blizanac2
Kod dr Zikica, kod njega sam se godinama lecila i kontrolisala dok sam zivela u ns-u, cak me je i operisao. Predivan covek pre svega. 
IZVORNA PORUKA: bubulence

Blizanac kod kog dr si isla u NS? 





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
2.10.2019 19:52:47   
Bojana05
Cao,svimaaaa☺️☺️☺️Nadam se da su nam bolesni bolji a ostali dobro☺️☺️Mi danas ugrabili pauzu od obaveza i proveli dan na plazi,oporavak za dusu,mini izlet😍😍😍Ja sledece nedelje idem na UZ,ne mogu da docekam🥰🥰vec sam radila ekspertski ultrazvuk u 19-oj nedelji jer sam tada isla na kontrolu zbog krvarenja a doktorka nije mogla da vidi neke stvari jer beban nije bio dovoljno veliki pa idem da jos to pogleda i premeri🥰🥰🥰Moram da vas pitam,ja sam sada u 22-oj nedelji i bas imam dosta sekreta🙄🙄🙄nemam nikakve tegobe sem sto mi smeta jer menjam ves sto puta na dan(nikad ne nosim uloske osim ako ne moram). Radil sam briseve pocetkom septembra i tada su bili u redu....

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here