|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća i povišena telesna temperatura
17.2.2009 9:25:00   
eugenija
Kako smo u samoj sezoni gripe, prehlade i ostalih viroza, odlučih da napišem jednu temu koja se odnosi na povišenu telesnu temperaturu. Lično nisam imala povišenu temperaturu za sada, ali možda nekog interesuje, pa držim da ovaj članak može nekome biti dobra osnova za informacije koje traži o tom problemu..
Povišena telesna temperatura, čak i ako nije velika (37,5 do 38 ujutro), nije normalna pojava. To je opasno, bez obzira na uzrok, jer može izazvati kontrakcije materice (i dovesti do kasnog spontanog pobačaja ili prevremenog poroođaja, u zavisnosti od toga koliko je trudnoća odmakla). Lekar će pažljivo ispitati uzroke zbog koga se javila povišena temperatura, a uzrok mogu biti ginekološki problemi, problemi sa mokraćnim organima i neko obolenje uha, grla ili nosa. Ako očito imate anginu ili prehladu sa svim pratećim pojavama, lekar će vam prepisati odgovarajuće lekove. Neki antibiotici se bez bojazni mogu koristiti u trudnoći.

Izvor: Fridman, R., Koen Solal Ž., Moja trudnoća - moja beba. (1997). Beograd. PAIDEIA


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
17.2.2009 9:29:21   
mamaX2
Da, naravno da je ovo tako!
Mislim da samo uvece trudnice mogu imati 37 ili 37.1. ali najvise toliko, i to ja objashnjavam sa umorom.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
18.2.2009 20:34:44   
hedonist
Ja sam na pocetku trudnoce stalno imala povisenu temperaturu i to me je jako brinulo dok mi doktor nije rekao da je do 37.4 to normalna pojava

(odgovor članu mamaX2)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
19.2.2009 12:24:58   
eugenija
Da, da.. u telu se dešavaju različite promene, i temperatura je znak da se u organizmu dešava nešto neuobičajeno, a ako trudnoća nije neuobičajena, onda ne znam šta je...user posted image
Drago mi je da je to sve do kraja bilo pod kontrolom i da nije skakala više.. Evo u ovom članku se pominje jutarnja temperatura od 37,5.... pa na dalje.. Kod tebe je bila ispod toga malo.. Svašta nas trudnjače zabrine i uznemiri.. A na kraju opet sve prođe okkk... I sve kažu: "Vredelo je!"user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu hedonist)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
21.2.2009 23:38:23   
Jacaca
Malo zavisi i od prirode, nekome je normalna bazalna temperatura 36, a meni je 36,6 tako da ja u lutealnoj fazi imam i do 37,6 a smatra se normalnom jer mi je inace oduvek povecana, moja seka je prva dva meseca trudnoce imala povisenu i do 37,8 radili su joj pretrage, sve je bilo ok. to je njena priroda jednostavno. user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
22.2.2009 17:40:56   
eugenija
Hvala Jacaca što si podelila ovde i takva iskustva...user posted image ...
Svaki savet dobro dođe, naročito kada postoji x nedoumica u glavi jedne trudnice..user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2010 0:30:30   
cipiripi
mene ova moja temperatura uzasno iritira...i ja sam budala sto je merim...
cas je 36.8, pa 37.4, pa 37.1 user posted image user posted image user posted image
samo me neka vrucincina udari u glavu...to prepisujem progesteronu koji unosim bas bas....pa me malo drmaju hormoni....

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2010 10:25:21   
Snelle
Cipi, i ja sam na početku trudnoće imala takvu temperaturu, oko 37. Onda sam shvatila, možda i grešim, da na početku trudnoće i mora da bude malko povišena T, zbog svih novonastalih promena u organizmu, pa mi se čini da sam to negde i pročitala..... 

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2010 13:09:29   
cipiripi
znam, al nervira....user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2010 13:12:35   
Anoniman
A zašto meriš temperaturu? 

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2010 13:17:00   
cipiripi
zato sto mi je muz bolestan...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
29.3.2010 13:18:15   
Anoniman
Dobro.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
4.5.2010 11:39:38   
dacica
ja sam sinoc imala 37.4,a jutros 37,1,a sad 36.8,inace sinoc je dobio i moj muz,i drugarica,svi u isto vreme,a bili smo u ned.u etno selu,pa neznam da se nesto nismo otrovali hranom,rucali smo tamo,ali nemamo proliv,samo sam malaksala,boli me glava i grlo-ali to je zato sto mi se nocas zapusio nos-pa sam disala na usta...ne znam sta da radim-da li da idem kod dr.sta ce mi ona pomoci...ne znam,ali sam malaksala...pomagajte...da li je nekome bilo tako,ili da li se nekad trovao-kakvi su simptomi..nisam pametna!!!!

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
12.8.2011 9:38:46   
soni
vec par dana posle O imam povisenu t.. juce kao da me je groznica tresna i bolela krsta.. ja sve mislim znak trudnoce user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
10.10.2011 14:31:08   
kika5452
I ja imam povisenu temperaturu vec 5-6 dana. 37 konstantno ponekad i 36,8.. Uvece mi je uvek veca. Ali nemam druge simptome ni mucninu ni nista. Samo mi se spava menjam raspolozenja i ta temperatura. user posted image bi trebala da dodje u cetvrtak, nadam se da nece! Bas bih volela da vidim user posted image
P.S. sad sam izvadila toplomer 37,1
I da li jesam ili ne?? Sta mislite?! user posted image user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
10.10.2011 14:41:09   
jance
nemojte ni slucajno da obarate tu temperaturu od 37 ili 37.1.. ja sam je obarala, na karju ispalo da je zbog rane trudnoce!
a obarala sam je jer sam imala pametnih oko sebe, koji su mi tripovali kako je to najpogodnija temperatura za viruse... srecom pa sam je obarala sa Paracetamolom a ne necim drugim...

da, i celu trudnocu mi je telesna temperatura oko 37...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu kika5452)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
10.10.2011 14:46:18   
Leki 77
Sve zaključno sa 37 je normalna telesna temp. U trudnoći normalna telesna temperatura može biti povišena. Ne znam zašto bi iko obarao temp 37,1 ili 37,2. user posted image

(odgovor članu kika5452)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
10.10.2011 14:48:42   
minavb
T i do 37,2 je u trudnoći normalna T.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
1.11.2011 22:33:20   
marica983
Da, i meni je doktor isto rekao,da je to uobicajeno, imala sam prva tri meseca 37,2 skoro svakog dana...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.9.2012 20:22:37   
jance
e sada savet, upravo sam merila, imam 37.9, sta da radim, dal da obaram ili da cekam?
pazarila sam neki grip izgleda, od nedelje se samo pojacava, totalno sam zacepljena, popila sam od nedelje ukupno 2 paracetamola, vise zbog glavobolje...

sta da radim? da obaram ili da cekam?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.9.2012 20:25:38   
branki*
ja bih popila febricet.popila sam ga u trudnoci kad sam imala 38 sa 3.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.9.2012 20:27:29   
cockic
jance ako nisi alergicna na med i limun uzmi kasiku meda i ceo limun iscedi i popi nerazblazuj sa vodom.meni ovo pomaze a kasnije pre spavanje popiji opet paracetamol ne moze stetiti,neces ga piti jos puno nego sad i ko zna kad.

P.S ovo za paracetamol kazem jer su meni rekli da je brufen za decu stetniji od paracetamola a njemu je samo brufen delovao jedno vreme i mi kod dr i ona kaze pa on ga pije max par dana nepije ga 3 meseca pa u pravu je od par puta nista nece biti.

znaci smes i paracetamol i ovo med i limun user posted image da sto pre ozdravis user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.9.2012 20:30:25   
jance
popila sam jutros vec jedan paracetamol zbog jake glavobolje, i Ogi je bolestan, verovatno malo i zubi a malo i od mene pokupio pa nismo pavali celu noc. bas mi to sada nije falilo al ajd...

cockic imam kuci i med a imam i onaj cedjeni limun u flasici pa cu da popijem.....
bojim se samo da mi ne skoci previse tokom noci, no valjda nece, ja nisam sklona visokim temperaturama....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.9.2012 20:38:17   
cockic
ma veruj mi nece ti skoditi ni jos jedan paracetamol ali to mozes i da sacekas sto vec rece da ti je skocila skocila bi ti do sad vec.jer ona krece da skace kad pada mrak tj nocu.tako da ti si velika devojkauser posted image pa mozes da ocenis kad skace pa onda ga ipak popiji,ali ovo sa medom i limunom je super.

i da znas kad god ti krece prehladica nos ili si slomljena slobodno piji taj med i limunuser posted image ja sam pila i pijem kad se osetim da me krece ili sam nekako bez snage.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnoća i povišena telesna temperatura
25.9.2012 20:38:21   
World
nemoj da skidas ako je ispod 38, ja sam na pocetku trudnoce imala tako neku t, samo paracetamol od lijekova su mi preporucili, mada sam se nekako izborila i bez toga.. dosta caja i limuna i meda i lezi odmaraj i proci ce...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here