|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća i sunčanje
21.7.2009 8:46:40   
Anoniman
Iz teme Slike trudničkih stomaka:

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kako ste sve bele. user posted image




IZVORNA PORUKA: Trinny

Joj, Tasho, ne staj mi na muku! Jedva cekam da mogu malo da se osuncam...


Da li trudnice smeju da se izlažu suncu? Naravno da se neće izlagati u podne, to ne radimo ni mi koje nismo trudne, ali zašto ne bi osunčale trbu predveče?
Jel smeju da koriste mleka za sunčanje?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća i sunčanje
21.7.2009 8:52:08   
Rina
Ja sam se suncala zadnjih nedelja i lepo pocrnela u licu,ruke,noge...a stomak nisam ..ne znam,malo mu samo pustim sunce zbog svetlosti ali nisam dugo...

Inace imam tamniji ten tako da skoro nikad ne koristim zastitne faktore ali cula sam da treba da se koriste narocito u trudnoci..
A valjda od izlaganja suncu moze da se napravi cuveni trudnicki masker - fleke na kozi koji uglavnom posle trudnoce nestanu ali nekad i ostanu ..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća i sunčanje
21.7.2009 8:55:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rina

A valjda od izlaganja suncu moze da se napravi cuveni trudnicki masker - fleke na kozi koji uglavnom posle trudnoce nestanu ali nekad i ostanu ..



Vidiš, nisam o tome razmišljala. user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća i sunčanje
21.7.2009 8:59:50   
Rina
Tasha jesi li trudna? user posted image
Ako ti je previse nezan svetao ten,samo uz mleko sa 30- 40 faktor i sto manje na sunce ipak..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoća i sunčanje
21.7.2009 9:09:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rina

Tasha jesi li trudna? user posted image


Ne da ja to znam. user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća i sunčanje
21.7.2009 9:28:15   
basso
Ja sam se vratila s mora,bila sam u petom mesecu.Sedela sam u hladu,ali jedan dan je bio oblacan i setala sam sina po plazi i bas su mi izgorele noge,sreca te sam imala majcu.Dva dana sam bila u sobi posle i mazala jekoderm

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća i sunčanje
21.7.2009 9:36:05   
afrodita
Bila sam na moru u sestom mesecu trudnoce.
Imala sam jednodelni kupaci. Stomak mi je ostao beo,
sve ostalo je pocrnelo. Nije mi nista bilo.
Prosle godine sam na bazenu videla jednu
trudnicu sa dobro osuncanom velikom tibom.

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoća i sunčanje
21.7.2009 18:51:58   
BINCE
vidjeli ste moje slikice od prije dva dana...ja idem na bazene i suncam se normalno kao da nisam trudna..i lijepo mi je trbo potamnio..koristim zastitnu kremu 40% i nikakvih poblema...bas lijep osjeccaj a beba voli sunce..a inace sam 31 sedmica..

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoća i sunčanje
22.7.2009 14:35:27   
marince1
Ja sam se suncala na moru ( u 6. mesecu),naravno ne kad je bio najveci vrelac i dobila finu boju.Meni je takav ten ustvari.I tiba mi crna,ali najvise noge user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoća i sunčanje
22.7.2009 23:11:56   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: BINCE

vidjeli ste moje slikice od prije dva dana...ja idem na bazene i suncam se normalno kao da nisam trudna..i lijepo mi je trbo potamnio..koristim zastitnu kremu 40% i nikakvih poblema...bas lijep osjeccaj a beba voli sunce..a inace sam 31 sedmica..


A bas sam htela da pitam da li u trudnoci sme da se ide na bazen user posted image
Slusali smo razne price kako u bazenu mogu da se pokupe razne bakterije,ali izgleda da to nije tacno...

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoća i sunčanje
23.7.2009 8:40:30   
Anoniman
Pa, ja baš ne bih plivala u bazenima. OK, ja ne plivam u njima ni kada nisam trudna, prosto - doživljavam ih kao velike kade.

Trebalo bi da imamo temu i o tome, potražiću.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoća i sunčanje
23.7.2009 8:44:19   
Anoniman
Bazeni, reke, jezera, more i trudnoća KLIK

Nisam našla temu, pa evo nova.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoća i sunčanje
23.7.2009 11:45:19   
NadaR
 Ja se nisam suncala jer su me isprepadali da cu  dobiti te flekeuser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoća i sunčanje
23.7.2009 11:52:05   
Kiki BG
Ma bre zene sme da se ide na sunce! Zivite normalan zivot kao i kad niste trudne. U 12h sigurno niste na plazi. Koliko sam samo trudnica vidjala po plazama i nista im ne fali. Dobar zastitni faktor, na sunce mozete ujutru do 9-9.30 a popodne od 16h pa na dalje. Tada sunce  najmanje steti. ( ovo isto vazi i kada niste trudne). Uzivajte u svojim tibama i opustite se.

Jedina stvar za koju ja (subjektivno) nisam pristalica, je kupanje u bazenima! Reke,mora, jezera,okeani ( samo se pazite ajkulica i meduza) ma sve moze. Zdravo je i preporucljivo!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoća i sunčanje
23.7.2009 19:27:44   
BINCE
A bas sam htela da pitam da li u trudnoci sme da se ide na bazen user posted image
Slusali smo razne price kako u bazenu mogu da se pokupe razne bakterije,ali izgleda da to nije tacno...
     E,ovako ja nisam nikada ivolia da idem na bazene jer sam su mi bili nekako gadni svako se kupa u nima stajaca voda itd.bojala sam se uvijek bakterije...a,sada kada sam trudna svake sedmice idem na bazene kupam se i suncam..neznam za ostale bazene,,ali ja idem u sarajevu na ilidju na TERME   to mi je dokt.preporucila,jer je voda topla,hlorisana i nema sanse da ima bilo kakvih bakterija,jer se istodobno i prazni i puni....bas sam juce vadila nalazei nemam nikakvih bakterija...a sunce mi super prija nemam nikakvih fleka..

(odgovor članu Kiki BG)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoća i sunčanje
23.7.2009 19:41:32   
nina83
E super tema, taman sad za vikend treba da idem na kupanje na bazen, ali voda je protocna i hlorisana..
Brinulo me samo da li trudnice smeju da se izlazu suncu, ne zbog koze, vec zbog vrucine.. Poznato je da je nama toplije nego drugima zbog vece kolicine krvi u org. i da nam srce brze radi.. Pa me to brinulo. user posted image Svakako da ne planiram da idem direktno na sunce izmedju 10-16h, pogotovo ne sada kad najavljuju preko 40C, ali valjda smem barem pre i posleuser posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoća i sunčanje
23.7.2009 21:13:31   
Nada86
Ne bih da plasim vas koje idete na bazene, ali sam procitala skoro negde na internetu da ne sme da se kupa u bezenima zbog hlorisane vodeuser posted image  E sad, ne znam koliko je to tacno, ali ja sad ne idem nigde na kupanje jer sam jedva podnosila vrucinu i kad nisam bila trudna(prosle godine sam bila dehidrirala na moruuser posted image ) a pogotovo sada kad sam trudna.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoća i sunčanje
24.7.2009 23:40:17   
BINCE
drage moje,,svako rzno pise,i svako kaze svoje neko missljenje...ali,evo i ja cu da kazem, svoje misljenje....kako se zena osjeca i ako joj nije rizcna trudnoca,sve treba probati,jer dok ne robas ne mozes ni znati...

(odgovor članu Nada86)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoća i sunčanje
4.8.2009 14:11:41   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Trinny

Sta se desava ili cini ako se malo izgori na suncu,a stomak dobije malo crvenila i pecka? Jel to moze da steti bebi?


Ne znam dal smeš da mažeš Jomelop-om ili Melopom?
Nešto kontam, ako sme da se maže Striet, koji je melem iste kuće, onda možda sme i Jomelop. Ha, žene, šta mislite? user posted image

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoća i sunčanje
4.8.2009 14:29:21   
ljubičica
Pa i meni je to nekako logično!

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoća i sunčanje
4.8.2009 14:36:13   
ljubičica
Ja da sam trudna i da odem na more sigurno bih bila na plaži pa i u podne, ali pod suncobranom. Pa ja ne mogu da odem na more i da između 12 i 17h blejim negde, a da to nije plaža. Meni je plaža na moru, a ja idem na more, znači biću na plaži ako sam na moru user posted image  user posted image  user posted image   

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoća i sunčanje
5.8.2009 12:27:04   
Anoniman
Ja u subotu krećem na more user posted image Bila sam na bazenu ovih dana (nisam plivala, samo malo sunčanja) i malčice sam izgorela, uglavnom ramena i noge. Srećom, ne zateže me koža, namazala sam se zaštitnim faktorom 30, a kažu kad već dobiješ "podlogu" da se možeš mazati samo maslinovim ili kantarionovim uljem ili kakao puterom i naravno ne na Sunce između 10-16h!
Meni kad izgorim (inače) pomaže krema Borogal sa kamilicom,potpuno je neutralna, ili kantarion koji se i koristi u te svrhe. I k'o rukom odnešeno user posted image
Ako vam je dozvoljeno, samo uživajte u letu, plivanje, šetnja i sunce-to je sve dobro i za mamu i za bebu user posted image

(odgovor članu ljubičica)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnoća i sunčanje
7.8.2009 12:33:15   
Anoniman
Tasho, sorry bila sam na Zlatiboru, pa sam svoju sestricinu zamolila da pita na ringeraji za izgorelost... nisam ja direktno pitala, pa napravismo malu zbrku sa temama - SORYYYYYYYYYYYYY!
Samo da kazem da sam mackala par dana jomelop saljicev i da je u sustini sad ok, jos me malo zateze koza, al nije nista strasno... kako je neko spomenuo, ako se vec saljicev strijet koristi za strije u trudnoci, onda sto ne bi i ovo, jer je sve na prirodnoj osnovi...
al da me sad vidite kako sam sarena, umrli bi od smeha! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnoća i sunčanje
7.8.2009 12:54:49   
Anoniman
hahahahaha Trinny!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnoća i sunčanje
7.8.2009 19:36:22   
Anoniman
Bi bi... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here