|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća posle trudnoće - koliki vremenski ra...
27.5.2009 20:12:13   
prase
Eh, znam da glupo zvuči naziv teme, ali nisam imala živaca da smislim nešto bolje - bilo je nekoliko još glupljih varijanti pre ove user posted image Kraj dana, Uroš u krevetcu, a ja se borim da ne zaspem odmah posle njega... znate kako je.

Elem, nešto razmišljam... Kako bi neko mogao da provali da je u drugom stanju, ako nema user posted image zbog dojenja? Znam za zilion slučajeva gde je razlika među decom 12, 11 ili čak samo 10 meseci - dakle, opšte je poznato da dojenje nije kontracepcija. Moja zaova je nakon drugog deteta posumnjala da je trudna dok je još dojila, test je bio pozitivan - ali nije bilo trudnoće. Sad, jasno mi je, hormoni i tako to - ali... Otkud znam.

Eto teme za moždikanje, šta bi drugo moglo da se očekuje od jednog praset_a... user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 29.3.2011 18:30:56 >


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća posle trudnoće
27.5.2009 20:14:55   
Anastazija
Hm... je l` to temica potekla iz nekog konkretnog razmisljanja o sebi ili onako uopsteno?

user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća posle trudnoće
27.5.2009 20:17:34   
Anoniman
Verujem da moze da se utvrdi UZ-om. Ne znam kako drugacije kad su hormoni uzludeli u to vremeuser posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća posle trudnoće
27.5.2009 20:20:42   
mihi
Ne verujem Prase. Test je na principu B HCG, hormon koga luči horion placente ili u slučaju MOLE tumora embrionalnog porekla u drugom slučaju ne može da bude pozitivan test.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoća posle trudnoće
27.5.2009 20:26:58   
prase
Naravno da može UZ da potvrdi sumnju u trudnoću, samo zašto bi neko išao na UZ ako nema razloga da veruje da je u drugom stanju...

Hehehe... delimično jeste inspirisano ličnim primerom, mislim - ne bi se pojavila tri mudraca sa Istoka ako bih ja sada (opet) bila u drugom stanju user posted image Mali je prestao da sisa u martu, a user posted image još nema... No, idem ovih dana na polugodišnju kontrolu kod ginekologa, pa ako bude nečega na UZ ja vam javljam user posted image

Ipak, uglavnom moždikam kako je moguće da se dvoje dece rodi u razmaku od 10 ili 11 meseci (a znam baš ovakve slučajeve). Da li njihove mame nisu obraćale pažnju na simptome trudnoće kojih je bilo jer su koristile dojenje kao pouzdanu kontracepciju, ili nije ni bilo simptoma, ili nešto treće... Na www sam našla gomilu gluposti o tome kako dojenje jeste kontracepcija u prvih 6 meseci, ako se beba samo doji i to u razmacima ne kraćim od 3 sata pa sam ostala bez teksta. Rekoh, hajde da pokrenem temu, da vidimo šta vi mislite, da li se slažemo - a i da neko pročita kada ukuca u pretraživač "dojenje" i "kontracepcija" i otkrije da ta dva nemaju veze user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća posle trudnoće
27.5.2009 20:34:00   
Zoka81
Nemam pojma, nikad cula za to Nisam znala za to sa dojenjem. Svasta!!!!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća posle trudnoće
27.5.2009 20:34:46   
Anoniman
Ja nesto ne verujem da dojenje moze da bude kontracepcija. Bar se ja ne bih oslonila 100% na takav vid kontracepcije.
A verujem da se zene i njihovi parteneri opuste posle trudnoce i jednostavno ne razmisljaju da bi zena mogla "opet " ostati trudna(ma nama ne moze to da se desi!).

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoća posle trudnoće
27.5.2009 22:46:50   
Jeca*
Nama su lekari u školi za trudnice rekli: Ne zavaravajte se da je dojenje kontracepcija - NIJE! Takođe, znam gomilu žena koje su se opustile tipa doje, pa ne mogu da zatrudne i sad se čupaju za kosu jer imaju dva deteta sa razmakom od po godinu user posted image  šalu na stranu, iako menstruacija izostane nakon porodjaja i iako postoji verovanje da dok zena doji ne moze da zatrudni, nijedno ni drugo nisu pouzdana sredstva kontracepcije i ne treba ih tako tretirati nego treba voditi računa (pod uslovom da zelite da izbegnete drugu trudnocu user posted image )

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoća posle trudnoće
27.5.2009 23:37:19   
Anoniman
Nećete verovati baš sam danas na rr.ba čitala o ovome. Žena ima bebu (devojčicu) od 3 meseca i trudna je i ne zna da li da zadrži dete. 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 12:30:36   
Jele
Baš sam htela da otvorim temu Koliku vremensku razliku praviti između porođaja i sledeće trudnoće, pa rekoh, ajde da prvo prelistam sve u nadi da tema već postoji i naleteh na ovu, pa iako je originalna zamisao ove teme nešto drugačija od onoga što ja imam na umu, može moje pitanje da uđe i ovde. Koliko bi minimalno trebalo odmoriti organizam od prethodne trudnoće i porođaja pre nego što se odličimo i poradimo na sledećoj, po vama?
Znam da je sve individualno i da zavisi od toga koliko vam se organizam uspešno i brzo oporavlja od prethodne, itd. ali ajde malo da razmenimo mišljenja, neki iskustva, itd.
Da sam mlađa, ne bih već razmišljala o ovome, jer Uroš ima tek 4,5 meseca, ali budući da mi 35.-a kuca na vrata, želim što pre da obradujem sunce bracom ili sekom.
Što se mog organizma posle porođaja tiče, imam osećaj da sam se osećala bolje ranije nego sada... Prepone me otkidaju, leđa isto jer se kanda još nisu oporavila od onog išijalgitisa u trudnoći, itd. Dobro, znam da moram i da smršam jer dodatno opterećujem kolena i stopala, ali sve nešto čekam da prestanem da dojim, pa da se bacim na dijetu. Jel' mi verujete da me i ramena bole!? To verovatno nema veze sa porođajem, ali hoću da kažem da me često svaka koščica u telu boli...
No nema veze, čekaću još da mi se organizam oporavi, a nešto sam dumala da probam da zatrudnim kada recimo Uroš bude imao godinu dana recimo, ako sve bude OK...
Šta vi kažete?















(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 12:36:54   
2002m
Moja jetrova je dojila i kada je pole sest meseci otisla na redovnu kontrolu ona trudna dva meseca, malo je bilo suza ali se nije predomisljala.Bebac sada ima tri mececa.Iz njenog iskustva, dojenje nije kontracepcijauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 12:40:46   
Jele
Čula sam za takve slučajeve. Ali nikako nisam čula kako se one osećaju, da li je to prerano za organizam, itd. Čak sam negde čitala da dojenje u trudnoći ume da bude rizično, jer se materica kontrahuje tokom dojenja, a to nije dobro za bebu u stomaku...

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 12:44:10   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Jele

Čula sam za takve slučajeve. Ali nikako nisam čula kako se one osećaju, da li je to prerano za organizam, itd. Čak sam negde čitala da dojenje u trudnoći ume da bude rizično, jer se materica kontrahuje tokom dojenja, a to nije dobro za bebu u stomaku...



mislim da posle god.dana mozes opustemo raditi na novojuser posted image ...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 12:49:36   
Jele

IZVORNA PORUKA: dunja



mislim da posle god.dana mozes opustemo raditi na novojuser posted image ...


Pa i ja to kontam, samo što me uhvati da hoću i ranije ukoliko mi se organizam lepo oporavi. Što se mm tiče, on bi već saduser posted image , mamma mia. Videćemo...
Malo sam i zbog posla razmišljala, jer znam šta me čeka kad se vratim u firmu, trka i frka i ostajanje do uveče... Pa sam razmišljala da napravim malu razliku, ubrzo opet odem na porodiljsko i tako.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 13:02:47   
Anoniman
LEkari kazu da organizmu treba 9 meseci da se potpuno opravi od trudnoce, naravno ako su trudnoca i porodjaj prosli bez ozbiljnijih komplikacija.
Razlika izmedju mm i njehgove sestre je 11 meseci, i iako se moja svekrva ne kaje, upropasten joj je organizam, od tada ima problema sa kicmom zbog konstantnog napora.
Ja se licno ne osecam spremnom za drugo dete, jos uvek. Imam utisak da jos nije sve kako treba, i tu ne racunam umor zbog prohodavanja deteta i zbog svakodnevnih obaveza, jednostavno mislim da fizicki nisam spremna za to, ali zena to najbolje sama oseti. U svakom slucaju, mislim da treba sacekati bar 9 meseci, po principu - koliko je trebalo da se sve rasiri, toliko treba da se sve skupi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 13:03:40   
2002m
Morala je da prestane sa dojenjem, posto bi bilo previse za njen organizam.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 13:29:50   
Jele
Hmmm, da sve to stoji sa vraćanjem organizma u normalu za koje je logično da traje bar 9 meseci... Što se dojenja tiče i tu sam razmišljala šta da radim, jer ne bih volela da prestanem da dojim Uroša pre godinu dana, naravno ako budem imala mleka... U svakom slučaju zaista je važno da se organizam oporavi, već sam spomenula svoja leđa, pa bih u svakom slučaju čekala da se ona oporave, jer me je u trudnoći mučio taj išijalgitis tako da sam često gubila osećaj u desnoj nozi.

Pretpostavljam da bi sve to bilo u manjoj meri da sam malo mlađa user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 13:59:55   
Anoniman
Luka sada ima 3god. Iz ovog aspekta gledano, kažem ovako...

Super je kada je razlika među decom mala, jer su onda gotovo vršnjaci i mogu se zajedno igrati, ALI!!!

1. da sam dobila bebu kada je Luka imao godinu dana - nemam pojma šta bih jer je on tada prohodavao, a ja sam stalno bila pognuta i držala mu ručice.

2. da sam dobila bebu kada je Luka imao 2 god - šiznula bih, jer je tada bio užasno neposlušan i živahan, u smislu da sam trčala za njim po ulici jer nije stao pred pešački, jer se budio noću žedan, jer... milion nekih sitnica, koje ne znam kako bih sa bebom.

3. Da sam dobila bebu sada - mislim da bi već bilo mnogo lakše.

Međutim, eto ja glasam (i radim na tome) da sada (kada on ima pune 3) ostanem u drugom stanju

< Poruku je uredio Tasha RR -- 15.8.2009 14:00:49 >

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 14:02:00   
Ana RR
Jeeeeeej user posted image  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 14:14:07   
Anoniman
3-4 godine...idealno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 14:26:43   
Jele
Znam ja da bi tri-četiri godine bilo idealno, ali tada ću već imati 38-39 godina (ako uspe iz ''prve'' user posted image ), a htela bih pre toga. Trebalo je naravno da počnem ranije, ali dobro, tako je kako je. Između mene i sestre je nepune tri godine razlika, a između nje i brata 4. Kada se brat rodio ja sam već bila velika i pazila ga, uhhh sećam se kako je bio sladak kao beba, onako plav i kovrdžav... Ali mama je počela sa 26 - sve po redu, fakultet, pa posao, pa brak, pa deca user posted image . Naravno da se ne kajem što nisam rodila sa 26, nisam tada bila ''zrela'' za bebu, ali već sa 30 jesam.
No da se vratim na temu. Videću šta mi je činiti, moram još o svemu dobro razmisliti i izvagati ZA i PROTIV.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 14:34:46   
Anoniman
Ma naravno Jele, ja to kazem uopsteno, sve je individualno, ja sam pocela sa 22, pa mi je i to mala razlika user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 14:43:11   
Jele

IZVORNA PORUKA: Nedja

Ma naravno Jele, ja to kazem uopsteno, sve je individualno, ja sam pocela sa 22, pa mi je i to mala razlika user posted image


E lepo, mlada mama user posted image . Pošto sam između ostalog i profesor, hoću da udarim jednu paralelu. Sećam se da kada sam pre jedno 10-tak godina počela da držim časove u školi, kako sam bila ''bliža'' đacima, u smislu da znam kako da im objasnim nešto tako kao da znam tačno šta misle u svojoj glavi, mogla sam lakše da predvidim njihove reakcije, itd. Sad je sve to nekako drugačije. Razumete? Mislim da je tako i sa decom. Ne kažem ja kada treba rađati, sve ima svoje, ali baš se sećam svojih početaka.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnoća posle trudnoće
15.8.2009 14:48:44   
Jele
E da, što se tiče razlike, znam da sam se šokirala kada sam pročitala da je ova Jelena Karleuša zatrudnela valjda neka 3-4 meseca nakon porođaja i to CR. To mi je bilo čudno, pošto sam mislila da posle CR mora da prođe malo više vremena...
Pa sam čitala za ovu Anu Kokić ili kako već, da je zatrudnela valjda nekih 6 meseci nakon porođaja, gledam je a ona izgleda kao bomba... a ja prvo ozbiljno moram da skinem kile, bilo bi to preveliko opterećenje za moju kičmu i zglobove.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnoća posle trudnoće
14.8.2010 10:50:50   
Anck Su Nmaun
To je vec stvar izbora... da li su idelalna 1 god ili 5..  meni je licno to puno 4-5 jer taman izadjes iz pelene  ap ajd opet...

Po mom misljenju mozda je naj bolje kad beba ima godinu... i  bude razlika oko 2 god.

I bas sad razmisljam ju kad bihsad kojim slucajem ostala trudna ... user posted image zadrzala bih je naravno..al bih psihicki ..popucala ..po savovima  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here