|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 17:50:53   
Maya21
Evo Dora i ja već danima razmenjujemo muke preko pp, a u vezi sa potragom za normalnim stanom...
Nisam malo puta tražeći stan za svoju porodicu naišla na šupe od stanova...
Jednom mi je čak vlasnik pokazao *kupatilo* od celih 3 kvadrata a koje nije imalo čak ni tuš kadu a ne nešto drugo. Čovek namestio lepo tuš bateriju na umivaonik i pored wc šolje eto kupatila user posted image user posted image user posted image
da li ste vi koji ste podstanari nailazili na slične stvari??
trebalo bi da postoji neka inspekcija da proverava šta ko izdaje...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 17:58:25   
Dora
user posted image bravo za temu, ovo mi je trebalo!

Naime, uglavnom su to rupe. Ljudi i od dobrih stanova naprave rupe! Evo, npr. juče gledam stan nov u ulici Miše Dimitrijevića. Lep, velik, dobar raspored... Uh, dala bih i više nego što sam planirala za stan, samo da je nameštaj u najmanju ruku bio pristojan! Ali, ne! Studentski namešten, dovukli komade iz stare babine kuće (njoj valjda ne treba), iz ujnine ostave i komšijske garaže (da se ne baci)... Žali bože tih 80 kvadrata! Na prelep nov parket stavili etison neki polovni, bljak!!! Ma, da ne nabrajam! Šta, treba 300 e da dam za stan, pa da ga ja nameštam!? Onda ću za 200 uzeti prazanuser posted image (da, kad bi se zezali, prazne izdaju za istu cenu, valjda zato što kad je prazan stan izgleda lepši i većiuser posted image ). Joj, ovo je strašno...

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 18:27:21   
prase
Ajoj drugarice, dođite u BG, da vidite šta se ovde izdaje za 300e... Mi toliko plaćamo stan koji se knjiži kao dvosoban a zapravo je jednoiposoban - potpuno prazan, sa ugradnom kuhinjom (čitaj: sudopera i elementi iznad i ispod nje). Nismo imali ni one kuke za peškire u kupatilu, a kamo li šta drugo... i srećni smo, jer je stan nov, svetao, ima dobru drvenariju, terasu na kojoj može da se prostre veš (dovoljno veliku), nije na prizemlju.

Inače, ovde u BG je jedino moguće da se ima luda sreća pa da se nađe odgovarajući stan ili da se angažuje agent koji radi za procenat stanarine po realizaciji, kojem nije u interesu da nas voda po rupama jer dobija cache tek kada damo kaparu. Mi smo hteli da izbegnemo agenta ("procenat" je 50% od stanarine) ali nema šanse, bar u BG, koji god broj iz oglasa da okreneš - javi ti se neki agent.

Najmračnije iskustvo... Stan od 75kvm, prazan, rangiran kao 2.5, za 300e... Mi otrčali kao siročići, taj bi nam baš legao (mislim, po strukturi)... Kad tamo: nema kuhinje, samo viri cev gde dođe slavina onako iz pločica, nihc sudopera, nihc bilo šta osim (polupanih) pločica i te cevi i pratećeg ventila. Kupatilo isto olupano, kada mala, vrata od kupatila ne mogu da se zatvore. Umivaonik u kupatilu olupan. Na jednoj terasi cigle, na drugoj džakovi. Parket skače kada se hoda po njemu. Prostorije sve iste, kao kupei u vozu: 2x4m, sa jedne kraće strane vrata, sa druge prozor. U 2 od moguće 4 takve prostorije taj prozor ne može da se otvori, a u ostale dve nije prozor nego vrata od terase. Zidovi okrečeni očigledno bojama sa rasprodaje koje niko nije hteo: pogled niz hodnik garantovano izaziva epilepsiju. Jedan drečeće roze, jedan drečeće žuto, jedan neke kaki-boje, jedan bordo, bilo je i plave i zelene boje, negde u daljini. Drvenarija očajna, iz doba kada se spoljašnji deo mazao nekom bordo uljanom farbom, tako su izgledali pre 30 godina svi prozori u BG. Nekoliko stakala onako lupnuto, čeka prvu promaju pa da ih menjamo. Sa plafona negde visi grlo za sijalicu, negde ne visi. Tiha jeza... pobegli smo glavom bez obzira... i upoznali agenta koji nam je za 2 dana našao 3 stana, od kojih smo jedan iznajmili.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 18:35:18   
Maya21
Znam da ima agencija, ali ja ne dam 40% ( toliko je u NS provizija, koliko ja znam ) + agencija obavezno traži i depozit u visini stanarine... odakle mi odjednom da dam 500, 600 eura user posted image  user posted image  

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 18:40:25   
prase
Zaboravih samo da napišem, mi smo zaista imali sreće sa gazdama. Uvek sastanci kada nam svima odgovara negde van stana da se plati kirija i pokažu računi ako ih sami plaćamo, odnosno daju pare ako gazda plaća. Nikada nisu banuli tek tako u stan, koliko znam nisu ni imali kopiju ključa. A kakvih iskustava ima...

Jedna moja koleginica je iznajmila stan od neke babe koja je navikla jednostavno žena tu da živi, tu joj je blizu dom zdravlja gde visi i druži se sa drugim babama, tu su joj komšinice sa kojima ispija kafe, ali preselila se kao kod kćerke da bi ova malo brinula o njoj i zbog para. Elem, jadna moja koleginica je skoro svaki dan zaticala babu kako spava na trosedu u dnevnoj sobi kada se vrati sa posla. I onda šta će, čeka da se baba probudi, a ova joj još traži da joj skuva čaj, pa onda priča šta je koji komšija rekao za nju, pita po stoti put da li njen momak tu nekada prespava, pregleda nanovo račune od stana... Ma grozota.

Druga koleginica je iznajmila stan od ljudi koji su imali stan do njenog... i sve je izgledalo bajno, dok jednom gazdarica nije utrčala kod nje sa pitanjem da li ima neki neotvoren sok u frižideru, iznenadili je gosti i nema kad da trkne do prodavnice. Koleginica joj da sok, a ova je to protumačila kao znak da je OK da joj uzme šta god hoće iz frižidera i ostavi pare na stolu. I tako u beskraj... Jadnica na kraju nije ni koristila frižider, nego je kupovala sve samo za jedan dan i nosila sa posla kući svaki dan, dok nije promenila stan.

Eto ima i nešto pozitivno u mojim iskustvima, ja sam imala do sada (kuc-kuc-kuc) sjajne gazde user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 18:42:31   
Brand new mama
Uh, a da li se nekom desilo da gleda stan koji se vodi kao dvosoban, u blizini Pionira(Bg), a na kraju te provede lik pored pristojne kuce sa dva ulaza, pa se malo probijate kroz pustinju i prasumu(valjda je jako tesko pokositi travu i neko zbunje od korova). Tada dolazite do velelepne garaze koja je kao pregradjena na 3 prostorijice(jedna je naravno kupatilo sa limenim umivaonikom(kada nije bila predvidjena, naravno)) i namestajem iz perioda dok je moja prababa jos bila devojka(baba mi ima 90 godina, pa racunaj). Imas ona dva garazna prozorcica kroz koje ni ne moze uci sunce jer onaj korov je skoro visi od garaze.To je bilo pre 6 godina i tada su mi trazili 250 eura, naravno +kauciju od 500... Muke podstanarske...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 18:46:47   
prase
IZVORNA PORUKA: Maya RR

Znam da ima agencija, ali ja ne dam 40% ( toliko je u NS provizija, koliko ja znam ) + agencija obavezno traži i depozit u visini stanarine... odakle mi odjednom da dam 500, 600 eura user posted image  user posted image  


Bez depozita možeš samo da maštaš o stanu u BG, to je standardno. Neki čak traže 3-4 kirije unapred, a neki (nadrealno) da 3 kirije budu depozit!!! Koliko god da je jeftinije biti podstanar nego kupiti stan, toliko se gazde iživljavaju. No, sve ima svoje - nekada je neko mogao da kupi stan i da ga izdaje, pa da mu se to nekako isplati. Sada, neko da bi povratio novac koji je dao da bi kupio stan, treba da čeka 50 godina. Što opet pokreće priču o nerealnoj ceni kvm, a što je ujedno i uzrok za toliki broj podstanara. Kako god obrneš, ne valja user posted image

Ja da nemam polurealnu nadu da ću jednom skupiti novac za malo veće učešće u kreditu, ako ne i za ceo stan(čić), pre bih čuvala neku babu sa ugovorom o doživotnom izdržavanju nego se puštala na milost i nemilost ovim stanodavcima... Ovako, ćutim i čekam, da vidim šta će biti, pošto zilion uslova treba da se ispuni da bih jednom došla do svog stana pod nekim mojim uslovima odnosno željama.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 18:49:30   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: prase

Eto ima i nešto pozitivno u mojim iskustvima, ja sam imala do sada (kuc-kuc-kuc) sjajne gazde user posted image


Meni su gazde uglavnom bile OK, ali jedno jutro sam kroz san imala utisak da me neko posmatra. Otvorim oci i ladno vidim gazdu koji je fino privukao fotelju i gleda me. Ja se ukocila i samo sam procedila"Sta vi radite ovde?" a on:" Gledam te kako si lepa"!!!!! Mislim-nije ni ziveo u Bg, nego je covek dosao za Bg i odlucio da bane u stan!! Naravno, ostalo je na tome, a moju prijateljicu je gazda uhvatio za d.... na sta ga je ona osamarila tako da je bukvalno pao(iznenadio se) A inace je dekica imao cirka 80 god.user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 19:24:46   
latica
mm i ja smo se selili pre 2 meseca,kada sam bila u 7. mesecu... namucili smo se dok smo nasli stan. Najgora stvar je sto preko telefona nece da ti daju sve informacije ,jer su svi u fazonu, dodjite da pogledate,pa cemo se dogovoriti. Kako me vide sa stomakom, svi se nakeze "a vi cekate bebu?" i lupe neku cenu da ti se zavrti u glavi.Posto smo mi lepili oglase po naselju, stalno su nas zvali i nudili ,a mi trcali kao bez glave. Tako jednog dana zove nas cikica 5 puta sav nervozan kada cemo doci da pogledamo stan. Stan dvosoban, namesten, zgrada,cg, sve kako nam odgovara, a za cenu cemo se dogovoriti. Otisli smo da vidimo taj stan, mm i ja se gledamo i u glavi nam je to je to, samo da se jos dogovorimo koliko je placanje, kad cikica pocinje sa pricom "imate ovu veliku sobu, kuhinju koristite bez ustrucavanja, a ova druga soba ako vam zatreba posto je u njoj tv ja cu vas rado primiti, nije problem" . Gledamo se i neverujemo, da li on zeli cimera sta hoce da nam kaze??? Pitamo ga po hiljaditi put, da li izdaje celi stan, o cemu se radi... da bi nam na kraju rekao, ali ja cu biti sasvim tih, necu vam smetati...strasno!!!
Inace, iz starog stana smo se selili zbog uzasne vlage i pecuraka koje su nam rasle ispod praga, a stan je izgledao super prvih mesec dana. Posle selidbe,kada smo podigli tepih skontali smo da ispod llinoleuma ima neki krig, tj sahta. To se nije primecivalo  na pocetku, zato sto linoleum nije bio ugazen, a i bilo je sveze okreceno pa je izgledalo bas lepo...
Ovaj sadasnji stan smo cekali 15 dana, jer stanar nije hteo da izadje, a jadna gazdarica (jako fina zena) nije imala nacin kako da ga izbaci,stan joj nije placao vise od pola godine, a ni racune...taj kreten koji je ziveo pre nas, joj je iz revolta sto gaisteruje polomio fotelje, uticnice, ma strasno... skinuo je cak slavinu za toplu vodu, da ne bi njegova cerka stalno prala kosu i tusirala se...


_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
14.7.2009 21:05:07   
Dora
Joj, svega ima! Mm je naučio da im odmah da do znanja  da ne mogu s nama kako hoće. Depozit nikada ne dajemo, nisam luda da mi pare kod nekoga čuče godinama, neko da obrće sa njima! A posle te zezaju za depozit, kao, treba okrečiti stan, i te priče, pa ti odbije od depozita, a ja krečila stan kad sam se useljavala, tj. izdao mi svinjac a hoće da mu ostavim cakum-pakum... Tako da, nema šanse!
Druga stvar, nema raspolaganja stanom nikad i ni u kom slučaju, nema dolaženja u stan. Račune plaćamo isključivo mi i pokazujemo ih jednom u par meseci. Nema kirije u napred osim ako mi smanji cenu kirije za 50 E. Tada može dogovor. Nema pitanja "kolika su vam deca" jer to izaziva nervni slom kod mene!!! Jednom je jedna baba rekla meni preko telefona (na njenu sreću): Znate, vi imate bebu a ja ne bih decu u stanu, zbog buke, da se komšije ne žaleuser posted image ...
Da sam je pronašla, demolirala bih jon stan!
Kad sam se porodila prvi put, uselili smo se u stan gde je gazdarica imala trip da mi dođe i tračari satima. To je bilo jednom a sledeći put kad je pokušala da uđe ja sam joj rekla: Gospođo, ja imam posla, nazovite mm pa se njemu obratite za sve. Naravno, odmah zatim smo leteli iz stana.
Posle toga ušli smo u stan jednog dede, on je otišao da živi sa sinom i snajom. Njima da pomogne novčano. Trebala sam znati da nikakve pare ne mogu da plate psihičko mučenje s tim dedicom, jer je bio prava picajzla! Vojno lice u penziji! Snaja i sin nisu dugo izdržali s njim pa smo i iz tog stana izašli. Sve ostalo bilo je ok, gazde ok, mi ok, stanovi uglavnom mali za nas jer smo se godinama množili i rasli...user posted image user posted image user posted image
Evo u ovom smo skoro 4 godine ali nam je postao tesan i stan zreo za renoviranje. Rado bih ja kupila nameštaj i sredila sve, ali da je moj stan. Inače, gazdaricu bukvalno jurimo da joj platimo kiriju! Mlađa je od meneuser posted image

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
15.7.2009 15:36:32   
oliveradj
Ima raznih podstanara i raznih izdavača stanova. Moj tata ima problema sa stanom koji izdaje ni depozit koji su podstanari ostavili nije dovoljan da pokrije račune. Nisu redovno plaćali račune, a da ih tuži imaće izdatke. Kad si ok onda loše prođeš i kad ne dolaziš svaki čas po pare i da proveravaš dobiješ dugove. U svakom slučaju treba biti obazriv.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
16.7.2009 13:16:33   
NadaR
 Problem je pronaci normalne stanare.
Mi planiramo izdavati prizemlje posto imamo i viska prostora ali me strah da ja to sve fino sredim i onda mi dodju neki debili ... user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
16.7.2009 13:36:02   
Nella79
Mi trenutno imamo jako fine i normalne gazde. Viđamo se jednom mesčno, ili oni dođu po kiriju ili im mi odnesemo, ali se svaki put baš lepo družimouser posted image
Inače, u prethodnom stanu smo živeli čitava dva meseca kad nas je gazda obavestio da je prodao stan i da imamo 2 nedelje da se iselimo!!!user posted image

E, to je bila ludnica, pošto nismo našli stan za tako kratko vreme živeli smo kod roditelja mm... Sve je to ok, dođem sa posla a svekrva već skuvala ručak, stan sređen, muž jede hranu koju voli (nigde nema kuhinje kao što je mamina)user posted image

al opet sopstvena sloboda nema cenuuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
16.7.2009 15:33:48   
božana
Blago mojim stanarima.Dolazim retko jer me mrzi, pošaljem muža po stanarinu i da malo obidje kuću.Oni su ok za sada, a i ja prema njima.

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
16.7.2009 20:51:00   
Dora
Joj, opet ništa! Dedica nas navuko kao, oduševiće nas stan... Mi došli, ušli,onouser posted image user posted image user posted image
Na podu etison! Ja se šlogirala... Kaže on, staviće oni laminat ako ćemo uzeti stan! LAMINAT??? Jel on normalan? U stan??? A nameštaj... ko od prababe, kaže on pre mesec dana kupljeni kreveti... da ali na Najlonu...Jbt, zar tražimo mnogo!???PRISTOJAN stan. Onakav u kakvim žive porodice. Ne babe i dede, ne studentarija, već porodice.
A stan manji od sadašnjeg koji hoćemo da menjamo između ostalog i zbog toga što nam je mali...Kaže deda, ogromna terasa. Realno, ova naša je duplo veća... Uh, još jedno uzaludno cimanje...user posted image

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
16.7.2009 20:52:27   
Dora
NEMA ČAK NI KLIMU user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
17.7.2009 10:50:02   
Markovicka
Nase iskustvo sa sadasnjim stanodavcem je krajnje pozitivno. Nasa gazdarica je jedna draga zenica koja se uredno najavi kad dolazi po kiriju, ovog leta nam je ugradila klimu, samo se jednog dana javila i rekla resila sam, ako se slazete. CUJ! ako insistirate... Inace vecito nesto donese kad dodje, punu kesu jagoda iz svog vocnjaka, saksiju cveca  za 8 mart, rakiju kad je cula da smo se vencali....Predivna zena. Eto ima i takvih!
Jeste da smo sa stanom imali dosta problema iako je novogradnja, mi prvi usli u njega. Budjavljenje zidova, kapanje vode iz lustera u kupatilu, bube, topljenje prekidaca, crkavanje bojlera...Kakav fuseraj od zgrade. Ali izdrzacemo jos malkice....

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
28.10.2009 19:47:46   
Dora
Najzad smo našli stan. Dala ja agencijama ponudu da nam nađu stan. Ajd, odvojiću tih 150 E ako mi stvarno nađu ono što tražim. Ništa, ne javlja se agent sve do srede kad su izašli oglasi. Ja zvala za jedan stan i čovek mi zakaže u 17 h, sa drugim ljudima koji su zainteresovani. Ja to odmah otpišem, neću valjda da licitiram tamo ko ludača!? Zove me agentica i nudi isti stan, da dođemo u 17 h tamo i tamo. Ja ukapiram da je to taj stan, zovem čoveka i pitam ga da dođem ranije da sami vidimo stan. Objasnim mu za agenciju i on kaže ok. Nazvala sam agenticu i zahvalila joj se na saradnji, ali ja sam prva kupila oglase i dogovorila sa čovekom. Nije joj bilo pravo, ali ajde. Nisam znala da agencije tako neozbiljno rade. Mislim, znala sam, ali ovo je smešno! I to Dominus, najpoznatija agencija u gradu.user posted image
Odemo da vidimo stan i shvatim da ako ga ne uzmemo, nećemo ni jedan. Stan ima 70 kvadrata i dosta je komforan. Skoro sve mi odgovara, a i ono što mi ne odgovara vremenom ću promeniti. Najviše mi odgovara što je gazda jedan ok mladi čovek koji ima malu decu, normalan je i fleksibilan. Lepo smo se dogovorili sve bez problema, kaparisali, onnam dao ključ da ga sredimo i na tenane se preselimo do 15. Super! Već sam počela da očajavam, ali eto, sad sam mirna. Troškovi će nam porasti za oko 120 E mesečno ali tako mora da bude, pa proširujemo porodicu! Dečija soba je lepa i velika, sredićemo je deci da bude prava, oduševiće se! Sve je dobro ispalo,pa ako izuzmem mučnine u trudnoći i pospanost, sad više nemam puno razloga za nervozu. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
28.10.2009 22:43:06   
Delijagirl
Joj kako osecam vasu bol (opet)
Ja sam se prosle godine doselila u septembru u najgora doba mislim da gore od toga nisam mogla kad svi studenti navale tad i mi. I zaista nismo imali neke pare na raspolagu da bih mogli da barantamo vamo tamo i pritom jos jedna macka i pas mozete samo zamisliti. I na kraju nasli neku rupetinu na senjaku od 20 kvadrata za 200 eura. Kao sto je dora rekla kupatilo 1x1m ono solja i umivas se preko. Plocice razbijene na sve strane a prozor je dihtovao ko da bi ja preko one rupe stavila ruke. I bojler je jedva izdrzao jedno tusiranje ako si bio zaista brz. Zatim smo imali jedno sobu tipa trpezarija kuhinja. I jos jednu sobu spavaca+ dnevni boravak. U tom dnevnom boravku nam je na zidovima posle 3 nedelje kada je zahladilo i nisam imala vise stalno otvoren prozor izbila takva budj da smo se svi od reda razboleli i mm, macka, pas i ja. Macku sam jedva ali jedva izlecila i to posle neznam koliko lekova, terapija i neznam cega jos i to samo zato sto je stavila sapice gore i pretezala se tu ma HAOS! Ali ako mislite da je stan bio katastrofa niste u pravu. Katastrofa je bio muz od gazdarice koji je u najmanju ruku Seksualni manijak, deda od 60 i kusur godina nam je svaki put kada je dosla neka mladja zenska osoba tipa moje drugarice od 20 i kusur i muvao ih, to sto smo se mi zeznuli pa su oni imali upotrebu predoblja je bila velika greska deda je uletava "cudno kako" ali svaki put kad bih se presvlacila ili nesto tako. Ma da vam ne pricam sta je jos sve radio jer mi je odvratno.  Moja koleginica sa bivseg posla je nedugo nazad otisla da gleda taj isti stan sa svojim deckom i srecom je mene zvala da me pita gde smo mi ziveli tacno. I zamislite vi tog debila ladno je rekao da bi on kad tad hteo da prespava kod njih jer su inace iz novih banovaca pa da se kasno ne vraca kuci!!! A oni zive izza coska susednja vrata!!!!!!

Sada zivimo u 4 spratu na 62 kvadrata za 250 eura gazdinu sliku moram da imam u ramu da nebih zaboravila kako covek izgleda jer ga toliko redko vidim user posted image Sve sto nam je reko je da hoce da su racuni, kirija placani i da mu ne rusimo zidove ili pravimo rostilj na parketu. Taj stan jesam nasla preko agencije i platila im pola kirije kao proviziju ali verujte mi platila bi i dve kirije da su trazili. I sta je gazda sapnuo svojoj zeni kada sam pitala dal smeju 2 kuce i 1 maca u stan : Konacno jedni normalni i posteni! Kolko god je nama podstanarima tezko nacin stan tolko je i njima normalne stanare!


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
29.10.2009 8:16:25   
Anoniman
Evo ja sam od sinoc u potrazi za stanom na par meseci! Posvadjala sam se sa ocem (koga vise ne smatram istim) i sad mm, Sara i ja odlazimo, jer ja vise ne mogu da podnesem da budem sa tim covekom pod istim krovom, al ajd, ne bitno je sad to, vec ne znam odakle da pocnem, i da li mi je ipak bolja varijanta, da pored bebice, prepustim agenciji koja po ucinku uzima 50%,da mi nadje adekvatan stan! user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
29.10.2009 9:23:27   
sanji
Trinny, na žalost nije ti bolje da pepustiš agenciji! Ja sam probala! Oni praktično pročitaju oglase umesto tebe i onda opet ti ideš i mlatiš se po kojekakvim rupama. Jedini način da dođeš do normalnog stana u Bg-u je preko preporuke. Razglasi svima koje znaš da tražiš stan i nadaj se da će upaliti. Mi smo tako pronašli i ovaj i prethodni stan, a pre toga sam pogledala 1000 podruma, šupa i ko zna čega! Ušas jedan. Pri tom su cene tih šupa bile jezive. Čak sam probala da je dam oglas ali se i to pokazalo kao loš potez. U oglasu sam naglasila tačno šta tražim a jedna od stavki je naravno bila CG, od 20 ljudi koji se javilo samo je jedan stan imao CG a bio je zavučen da ne možeš da ga pronađeš (naselje pored Bg-a) jednosoban od 27 kvadrata. user posted image Naravno da ga nismo uzeli. Srećno!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
29.10.2009 9:27:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sanji

Trinny, na žalost nije ti bolje da pepustiš agenciji! Ja sam probala! Oni praktično pročitaju oglase umesto tebe i onda opet ti ideš i mlatiš se po kojekakvim rupama. Jedini način da dođeš do normalnog stana u Bg-u je preko preporuke. Razglasi svima koje znaš da tražiš stan i nadaj se da će upaliti. Mi smo tako pronašli i ovaj i prethodni stan, a pre toga sam pogledala 1000 podruma, šupa i ko zna čega! Ušas jedan. Pri tom su cene tih šupa bile jezive. Čak sam probala da je dam oglas ali se i to pokazalo kao loš potez. U oglasu sam naglasila tačno šta tražim a jedna od stavki je naravno bila CG, od 20 ljudi koji se javilo samo je jedan stan imao CG a bio je zavučen da ne možeš da ga pronađeš (naselje pored Bg-a) jednosoban od 27 kvadrata. user posted image Naravno da ga nismo uzeli. Srećno!


ma znam da od ovih obicnih agencija nema vajde, nego mislih na one sto tek po pronalazenju stana (koje oni sami traze), uzimaju 50% od kirije. Ne znam, par njih mi je reklo da je to mnogo bolja varijanta!
Evo stavih na fb, pa ko se odazove... user posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
29.10.2009 9:45:12   
sanji
Držim ti fige! user posted image Nadam se da će vam uspeti! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
29.10.2009 9:58:21   
Anoniman
Joj, i ja isto!

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: U potrazi za stanom ( o podstanarstvu )
29.10.2009 10:01:20   
dunja RR
Trinny, napisi i ovde koliki stan trazis, u kom delu grada i do koje cene, pa se mozda neka devojka javi (zna ili cuje da neko iznajmljuje priblizno takav stan)

< Poruku je uredio dunja -- 29.10.2009 10:02:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here