|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 11:22:08   
Anoniman
Iz teme Triple test:

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Drage,ja bih da vas pitam nesto...da li je opasno u vec poodmakloj trudnoci raditi vaginalni pregled?ja sam cula da jeste,medjutim doktorka mi je rekla da zakazem pregled na stolu posto mi nije dugo radjen,a sve mi je u redu i dobro se osecam i prvi i drugi ekpertni su dobri,tako da mi nista nije jasno...


IZVORNA PORUKA: prase

Jes' da je ovo pitanje malo zalutalo u ovu temu, ali hajde da potrčim da odgovorim kao i obično user posted image
Ja sam imala vaginalne preglede svaki put kada idem na kontrolu, dakle i na onih 10-ak koliko ih je bilo u 8. i 9. mesecu. Nisam čula da je to opasno a ne znam ni zašto bi bilo user posted image


IZVORNA PORUKA: tomic

Ja mislim da nije. Pa to je normalna stvar. kad odes da se poradjas, brckace ti dole non-stop...user posted image


IZVORNA PORUKA: basso

Razlicita iskustva imamo,moj dr je prvi ginekoloski pregled uradio tek kada sam usla u deveti mesec,pre toga nije ,a i ja sam cula od drugig dr da nije pozeljno, osim kada se bas mora ,raditi pregled,pogotovo ne u ranoj trudnoci.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 11:28:09   
Anoniman
Ne sećam se tačno. Mislim da sam imala jedan pregled na samom početku, jedan sam imala negde u 6-om mesecu kada je konstatovala da sam otvorena 2 prsta, i jedan sam imala pred kraj, jednom prilikom kada sam išla na CTG. Toliko se sećam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 11:29:33   
Anoniman
u prvoj trudnoći vaginalni pregled mi je uradjen tri dana prije termina ....
istu noc dobila sam trudove i porodila se

u drugoj trudnoci mi nije radjen jer ja nisam dozvolila upravo iz razloga da ne dobijem trudove ....lijepi strah

e sad kod nekih komplikacija ili oboljenja u trudnoci valjda se mora raditi sta ja znam
zato je jako bitno raditi redovno ginekološke preglede i briseve

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 11:41:55   
Anoniman
Meni je radjen vaginalni pregled svaki drugi mesec, da se vidi da nisam slucajno krenula da se otvaram i kako sve to stoji tamo dole. Malo su mi bolni ti pregledi u trudnoci, a i ja sam cula da ponekad mogu da izazovu trudove.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 12:34:20   
tomic
Ma valjda doktori znaju sta i kako treba.. ne bi valjda dovodili nas u opasnu situaciju bez razloga.. za toliko su valjda normalni...user posted image

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 12:36:05   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

u prvoj trudnoći vaginalni pregled mi je uradjen tri dana prije termina ....
istu noc dobila sam trudove i porodila se



isto. ja garantujem da mi je pregledom izazvala pucanje vodenjaka. Cak sam i cula da je moguce. A i bolelo je....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 12:39:03   
Anoniman
A čemu tolika halabuka ako se na pregledu par dana pred termin probuši vodenjak i porodiš se? Nije li sve jedno za tih 2-3 dana?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 12:42:02   
prolece
meni je isto u prvojuser posted image radjen cesto jer sam nosila nisko i od ulaska u cetvrti sam nosila pojas, a sad je vec druga prica.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 12:44:32   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A čemu tolika halabuka ako se na pregledu par dana pred termin probuši vodenjak i porodiš se? Nije li sve jedno za tih 2-3 dana?


pa prvo ja sam zelela da se porodim kad priroda hoce, a ne kad se dr nakrivi da ne bi morala da ide kuci nego kad je ona dezurna. Drugo, bolelo me cele noci...strasno. Razbucala me nacisto user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 12:45:12   
Anoniman
user posted image  

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 12:47:43   
Sneža
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

u prvoj trudnoći vaginalni pregled mi je uradjen tri dana prije termina ....
istu noc dobila sam trudove i porodila se



isto. ja garantujem da mi je pregledom izazvala pucanje vodenjaka. Cak sam i cula da je moguce. A i bolelo je....

Isto je prosla i moja sestra.


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
20.5.2009 13:03:25   
prase
Hm... Postoji nešto što se zove "masaža grlića materice" i što izaziva porođaj, tj. radi se da bi se izazvao porođaj i obično tako i bude. Ja sam malo prekoračila termin i moj dr mi je to radio 2 puta: prvi put mi je dan kasnije izašao onaj neki sluzni čep, a drugi put su mi dan kasnije krenule kontrakcije (vodenjak su i pored kontrakcija i moje otvorenosti morali da buše). Druga stvar je vaginalni pregled, koji mi je radio između te dve masaže barem 2 puta, a pre prve koliko god hoćeš puta (vidjali smo se pred porođaj svaka 2 dana). E sad, za nas žene izgleda isto, a ja jesam osetila razliku između pregleda i masaže grlića materice jer moj dr očigledno ume da uradi i jedno i drugo. Definitivno mislim da dr može da uradi pregled a da ne izazove porođaj, e sad pitanje je da li ume, hoće, može... i da li bi porođaj i ovako i onako ubrzo krenuo user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
2.6.2009 21:58:08   
Anoniman
Evo i ja sam dokaz da mi je pregled pokrenuo porodjaj. Jeste da jos uvijek ne osjecam nista, ali meni je nakon pregleda izasao cep i krenulo malo vode. Sad samo imam blage bolove. Jos uvijek sam kuci. Nadam se da ce ovaj moj uzivo prenos jednoga dana nekome koristiti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
2.6.2009 22:05:19   
Anoniman
Joj Miljana, pa ti si jos 2 u 1? Mi smo ti i temu otvorileuser posted image user posted image user posted image

Bebice su tvrdoglava stvorenjca, izlaze kad se njima prohteuser posted image

Mozda ce ti se tokim noci pojacati bolovi pa te sutra obraduje user posted image
Drzimo ti palceve



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
9.6.2009 8:23:57   
Trcosava
meni radili vaginalni kad sam otišla da potvrdim trudnoću i sad poslednji put kad sam bila, ali koliko sam skontala samo je gledala, nije mi ništa pritiskala - tako da mi nije bilo strašno
mada sam ja bila prilično zbunjena
inače na kontrole idem na oko 6 nedelja



< Poruku je uredio Trcosava -- 9.6.2009 8:25:13 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
9.6.2009 14:04:06   
marince1
Meni je dr radio vaginalni pregled samo jednom,na pocetku,u 6,7 nedelji i to je to.
Ja nisam bas merodavna,jer meni jos nisu dali ni krv da vadim,a u 21.sam nedelji user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
9.6.2009 14:09:32   
dana198495
Meni je u prva tri mjeseca na svakoj kontroli radio vaginalni pregled,a od četvrtog mjeseca jedan mjesec radi vaginalni pregled i uz a sledeci mjesec samo uz.Što znaci da mi vaginalni pregled radi svaki drugi mjesec

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
18.6.2009 16:04:26   
Anoniman
Istina! Vaginalni pregled moze izazvati porodjaj. Naravno, svaki dr zna sta radi koliko smije da provocira grlic. Meni je upravo sa vaginalnim pregledom i izazvan porodjaj.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
18.6.2009 16:06:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Meni je upravo sa vaginalnim pregledom i izazvan porodjaj.


Jel?!?!?!? Pa, ja sam vec bila na par, mislim da su dva ili tri vaginalna pregleda bila. Zadnji sad pre par dana! :-(((

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
18.6.2009 16:27:55   
sneza24
Ja sam imala samo jedan vaginalni pregled i to zato sto je dr sumnjala na kontrakcije,da nije verovatno ga ne bi ni imala jos uvek.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
18.6.2009 16:29:46   
Anoniman
Ma Trinny, ne brini! Imala sam ih i ja u toku trudnoce, ali kao sto rekoh svaki dr zna sta radi. Mene je moja dr u 7 ujutro legla na sto, procackala i rekla da idem u sobu jer ce mi poceti bolovi, da ih je ona izazvala. E sad, kako oni to rade, pojma nemam. Uf, nama zaista ovdje treba jedan ginekolog da odgovara na nasa pitanja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
18.6.2009 18:07:23   
Anoniman
Miljance, u pravu si... al se mi i ovako snalazimo dobro! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
24.6.2009 20:48:46   
PlavoOka
Sutra imam pregled i ulazim u 38 nedelju pa me zanima da li ce me chekirati dole?

A imam jos jedno pitanje samo sto ne mogu da nadjem pravu temu... evo vec dva dana me nesto boli u rebra na desnoj strani. Prehladila sam se pre nedelju dana a kasalj me jos drzi, narocito nocu, pa se mislim da je mozda od kaslja..pojma nemam.. ili mozda je promaja u pitanju..ko bi ga znao.user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.6.2009 3:53:21   
PlavoOka
Bih, videh i odoh !

(odgovor članu PlavoOka)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.6.2009 17:19:40   
Debeljuca
u mojoj visoko rizicnoj trudnoci.... zbog krvarenja u 5. nedelji pise "zabranjeno vaginalno pregledati" na kartonu... a sto je takva
odluka nacelnika na ginekologiji... pa valjda on zna sto....

tako da nas ne cackaju.... samo muz ponekad :D

jer nam ni to nije precesto dozvoljeno...

zavisi od trudnoce do trudnoce... i od zene do zene....

a o iskustvu lekara e pa sad tesko... meni je ova teta u DZ sto pise u ovoj trudnoci samo upute u drugoj trudnoci napravila ranu na

grlicu materice, i pojavilo se krvarenje sa grlica... grlic se otvorio i ja prokrvarila....

i tada je lekar u bolnici poludeo.... i rekao... alo ljudi... brisevi u visko rizicnim trudnocama, ili kod zena koje su imali spontani i vaginalna cackanja...
zaboravite... to se ne radi...

kod obicnih ttrudnica bez istorije moze.. ali nije ni to pozeljno...

vise to rade neiskusni da bi se naucili da provere koliki je grlic, i da li je materica uvecana...

a u kom je grlic stanju vidi se i ultrazvukom, kad lekar zna da gleda.

(odgovor članu PlavoOka)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here