|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Višak plodove vode
6.1.2009 23:58:32   
Anoniman
Upravo saznah da je to opasnije nego manjak plodove vode. Zašto je opasnije?

Zašto po nekada ima viška plodove?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Višak plodove vode
9.1.2009 17:36:15   
stsanja
Mene isto pitanje interesuje.Receno mi je da imam malo vise nego sto bi trebalo plodove vode,usla sam u sedmi mesec.Inace svi rezultati su mi dobri,a bebe odlicno napreduje..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Višak plodove vode
9.1.2009 19:23:55   
guppy RR
Što bi to štetilo? I mene interesuje, hmmmm...

(odgovor članu stsanja)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Višak plodove vode
9.1.2009 19:35:08   
Jeca*
Našla sam dve informacije na netu:

Faktori rizika karličnog položaja su:

1. Sniženje tonusa i osetljiva materica; smanjenje sposobnosti korekcije položaja bebe kontrakcijama njene muskulature.

2. Povećana pokretljivost ploda kod viška plodove tečnosti (hidraminiona); nedonesena trudnoća (bebe manje telesne težine).

3. Manjak plodove vode i anomalije u razvoju materice; ograničena pokretljivost deteta i mogućnost njegovog okretanja glavom nadole.

4. Diskordinacija porođaja; preraspodela mišićnog sloja materice (miometrija) između dna, tela i donjeg segmenta materice; prevrtanje bebe

i

"U trudnoci sam sve vreme imala visak plodove vode i zbog toga radila i test opterecenja glukozom"

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Višak plodove vode
9.1.2009 20:36:57   
guppy RR
Stvarno interesantno... da, nisam ni pomislila da se možda to javlja kod osoba sa nekim drugim problemom, kao nuspojava

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Višak plodove vode
9.1.2009 22:47:48   
Anoniman
Ja do pre par dana nisam znala ni da to postoji, a ne razmišljala zašto se javlja. user posted image

Sada sam toooooooliko umorna da nisam razumela ni reč onoga što je Jeca napisala. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Višak plodove vode
10.1.2009 7:23:17   
Jeca*
Evo našla sam najdetaljnije obrazloženje:


Hidramnion
Izvor: Wikipedija
 
Hidramnion ili polihidramnion je stanje koje označava povećanu količinu plodne vode u odnosu na uobičajenu količinu, za određenu gestacijsku dob (od 32. do 36. tjedna, to znači više od 1500 mL plodne vode).
 
Uzrok
Hidramnion može imati jedan ili nekoliko uzroka. Hidramnion mogu uzrokovati:

Bolesti majke koje uzrokuju generalizirane edeme, npr. dijabetes, srčana greška
Infekcije majke koje mogu prelaziti na plod, npr citomegalovirus
Anomalije probavnog sustava fetusa koji onemogućuju plodu da guta plodnu vodu: npr. atrezija jednjaka ili atrezija dvanesnika
Anomalije središnjeg živčanog sustava fetusa, tumori fetusa i koštani poremećaji fetusa, koji onemogućuju plodu da guta plodnu vodu.
Hidramnion se češće pojavljuje kod višeplodnih trudnoća, a može ga uzrokovati i tumor (korioangiom) posteljice koji sprečava normalnu izmjenu plodne vode.
 
Simptomi i liječenje
Do povećanja količine plodne vode može doći u kratkom razdoblju (akutno) ili postupno (kronično). Akutni hidramnion uzrokuje simptome zbog naglog povećanja pritiska na susjedne organe. Mogu nastati:

Mučnina, povraćanje, ezofagealni refluks zbog pritiska na probavni sustav,
otežano disanje zbog pritiska na ošit,
oligurija zbog pritiska na mokraćni sustav,
proširenje vena i edemi donjih dijelova tijela zbog pritiska na vene.
Kod postupnog (kroničnog) povećanja, simptomi se rijetko pojavljuju ili u vrlo blagom obliku.
Pregledom se kod bolesnice može pronaći povećana (veća od predviđene za tu gestacijsku dob), tvrda, i napeta maternica, a ultrazvukom se može potvrditi stanje.
Male su mogućnosti liječenja ovog stanja. Od terapijskih postupaka može se učiniti amniocenteza, čime se ukloni dio viška plodne vode.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Višak plodove vode
11.5.2009 22:23:00   
sneza24
Ja sam danas bila na Betaniji na UZ i doktorka mi je rekla da imam visak plodove vode i moram da vadim krv tj da radim test optercenja glukozom.Pre mesec dana sam vadila krv i rezultati su mi bili dobri.
Jel neko imao ovakav problem?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Višak plodove vode
12.5.2009 15:55:52   
sneza24
Evo da odgovorim sama sebi user posted image
Bila sam jutors kod moje dr.dala mi je uput da vadim krv i sutra cemo se dogovoriti sta dalje.Pitala sam je sta ako je secer u redu,sta onda.A ona mi je rekla :Nista nemoj da se sekiras,nemogu sve trudnice da imaju istu kolicinu plodove vode.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 11:28:24   
Anoniman
Ali ja vidim u drugoj temi da ti i dalje brineš. user posted image

A ti u betaniji vodiš trudnoću?

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 11:31:33   
sneza24
Trudnocu vodim ovde kod nas tamo idem samo na ekspertni uz.
I brinem i ne brinem.
Ako nemam povecan secer onda me bas briga,ali sta ako mi je secer povecan?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 11:33:30   
Anoniman
Ne znam, ali sam sigurna da za to postoji rešenje. Pogledaj šta su pisale žene u temi vezanoj za taj test. I probaj da se ne nerviraš.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 11:36:18   
sneza24
Ma ne nerviram se bas puno jer mi je pre mesec dana secer bio u redu ali uvek postoji ono sta ako nije u redu.Ali nekako znam da ce sve biti u redu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 11:42:40   
mihi
Snežo kada ti urade test opterećenja glukozom ako imaš povišen šećer staviće te na dijetu sa smanjenom količinom ugljenih hidrata i ništa to je to. Ako je sa glikemijom uredu zaboravi na tlo. drugo ne bih da te  uvlačimk u to ali je to sve pitanje procene lekara na osnovu podataka koji joj da UZ tako da proveri šećer i uživaj. Imala sam iskustva sa tim.....user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 11:49:20   
sneza24
Drugarica mi je rekla da ce dati dijetu ako mi je secer povecan.Nego me ona glupaca iznervirala.Nezna lepo da kaze nego imate visak plodove vode proverite secer.Pa ti se sad misli sta to znaci.Dok moja dr sto mi vodi trudnocu mi je lepo objasnila da se ne nerviram ako je secer u redu onda nista,nemoze svaka trudnica da ima istu kolicinu plodove vode.Ona mi uvek sve lepo objasni dok ova na Betaniji to,to i to,ajmo dalje sledeca.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 11:55:15   
mihi
ma meni su rekli da beba ima 4400 da je veća sve vreme u odnosu na starost trudnoće, i onda kada je moja dr otišla na odmor, neki me dr u GAK-u gledao i kaže višak plodove vode i urade mi OGTT i kao granično povećan dijeta. I ja sam bila na dijeti 2 meseca, Miloš se rodio sa 3550!!!!!! Ne brini dr su totalno neobazrivi kao da rade sa kravom koja ništa ne razumeuser posted image .

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 16:16:05   
sneza24
Uzela sam rezultate i bila sam kod dr.Secer je dobar.Dr je rekla da to sto ima visak plodove vode nista ne znaci.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 16:21:22   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: mihi

ma meni su rekli da beba ima 4400 da je veća sve vreme u odnosu na starost trudnoće, i onda kada je moja dr otišla na odmor, neki me dr u GAK-u gledao i kaže višak plodove vode i urade mi OGTT i kao granično povećan dijeta. I ja sam bila na dijeti 2 meseca, Miloš se rodio sa 3550!!!!!! Ne brini dr su totalno neobazrivi kao da rade sa kravom koja ništa ne razumeuser posted image .


Mihi a kod mene obrnuto, stalno mi je kao beba kasnila cetiri nedelje, pripremali me da cu roditi dete od 1,5kg nisu me ni secnuli, pripremili inkubator i sve za nedonosce jer ni stomak nisam neki imala, kad ono moja beba 3.550kg 55cm dugacka a ja se raspala, sili me pola sata.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Višak plodove vode
13.5.2009 16:25:33   
Jacaca
Nego Mihi, meni su sada radili OGGT test dobar je ali insulin treba da bude preko 6 a meni je manji od 2, c-pepid treba da bude 0,33 a meni je 0,27 rekose mi da nemam insulinsku zalihu i da cu biti seceras, uplasili me na smrt ja kupila celu opremu za merenj, ali cak i posle hrane mi ne prelazi 6, a na testu je bio 4 a 2sata posle opterecenja 75g glukoze 4,5 to je ok.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Višak plodove vode
5.3.2010 15:35:16   
Anoniman
 Da li može da dođe do smanjenja ili povećanja količine plodove vode?

Poremećaji količine plodove vode mogu da budu u smislu povećanja i smanjenja količina plodove vode u odnosu na ono što uobičajeno viđamo u određenoj gestaciji trudnoće. I jedna i druga vrsta odstupanja od normale može da bude prolazna ili da se pogoršava tokom vremena. Povećana količina plodove vode može da bude rezultat određenih problema koje beba ima – da ima anomalije glave, probavnog trakta, kičme, udova, ili problema koje majka može da ima – šećerne bolesti, problema sa posteljicom, itd. Smanjena količina plodove vode može da bude rezultat oticanja plodove vode, problema sa posteljicom, ili problema vezanih sa bebom – kada beba ima anomalije bubrega, ili određene vrste odstupanja od normalne nasledne osnove.   

Šta će lekar uraditi ukoliko primeti poremećaj na ultrazvuku?

Kada se na ultrazvučnom pregledu vidi odredjeno odstupanje od normalne količine plodove vode, bez obzira u kom pravcu, lekar će uraditi detaljan pregled bebe, videti kakvi su protoci kroz posteljicu i odrediti koje nalaze treba da uradi trudnica. Uglavnom se kontrola uradi za dve do tri nedelje, da bi se videlo da li dolazi do promene stanja. Da li povećanje ili smanjenje količine plodove vode može da ima nekog uticaja i kakva je prognoza po bebu zavisi od toga šta je uzrok poremećaju količine plodove vode, koliko je smanjenje ili povećanje i koliko se brzo pogoršava, što će sve lekar da razgovara sa vama.


IZVOR

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Višak plodove vode
30.11.2010 14:26:41   
Anoniman
Drage moje mame ,

Imam pitanje : malopre sam se čula sa jednom prijateljicom babicom da bih saznala kakva je procedura kada dolaziš u Betaniju bez tegoba a sa prenesenom trudnoćom . Rekla mi je kako i šta , a između ostalog i informaciju da će mi se verovatno raditi provera plodove vode - koliko je ima , da li je zelena , promenjena i slično , da li plod pati . E sad , mene zanima - kako to proveravaju , uiltrazvučno , pretpostavljam ? Da li se promenjena boja plodove vode može videti na UZ ?

Nadam se da sam ovo pitanje postavila u pravoj temi .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Višak plodove vode
30.11.2010 14:29:52   
Verus
Ultrazvukom se mere "3 dzepa u  materici".  Videces ih na ekranu kao crne delove oko bebe.  Rizicno je ako je manje od 5cm, a i ako je vise od 20cm.  Na UZ se ne moze videti da li je zelena ili ne.  Tek kad ti pukne vodenjak to moras gledati. I ako je zelena, treba sto pre da se beba izvadi, jer znaci da je kakila u vodu, i ako je udahne moze veoma lako dobiti upalu pluca...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Višak plodove vode
30.11.2010 14:31:10   
maslachak
Bubi,na ultrazvuku gledaju kolicinu plodove vode..
meni na svakom uz zapisuju je li kolicina normalna,smanjena ili povecana,
na ultrazvucnom kartonu postoji deo specijalno za to i pupcanik..
za boju ne znam..znam da mi je na poslednjem uz lekar rekao da su creva bebi ispunjena,znaci i to se vidi..
a za boju jedino nemam objasnjenje..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Višak plodove vode
30.11.2010 14:34:24   
Trcosava
Bubi da se ne prepadneš o'ma, meni je bila zelena plodova voda, Anči nije dobila upalu pluća, mada je tu noć bila na posmatranju kod njih.

Verka nemoj misliš da te potkopavam, samo malko da ublažim. Da nam se ne stresira Buba


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Višak plodove vode
30.11.2010 14:36:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ultrazvukom se mere "3 dzepa u  materici".  Videces ih na ekranu kao crne delove oko bebe.  Rizicno je ako je manje od 5cm, a i ako je vise od 20cm.  Na UZ se ne moze videti da li je zelena ili ne.  Tek kad ti pukne vodenjak to moras gledati. I ako je zelena, treba sto pre da se beba izvadi, jer znaci da je kakila u vodu, i ako je udahne moze veoma lako dobiti upalu pluca...



Verus , hvala puno ... Ovo me je zanimalo , vezano za boju plodove vode - da se ne može videti drugačije nego nakon prskanja vodenjaka , kao što sam i pretpostavljala . Zato i brinem , šta ako me ostave da ležim i čekam sa nepuknutim vodenjakom , a niko ne zna kakva je plodova voda (možda je , ne daj Bože, već zamućena ) ? Sorry , malo sam počela da panikujem user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here