|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vožnja na biciklu u trudnoći
28.7.2009 13:15:07   
Anoniman
Viđam trudnice na biciklu po gradu. user posted image

Jeste vi vozile (ili vozite) bicikli u trudnoći?

< Poruku je uredio guppy RR -- 28.7.2009 20:51:26 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Važnja na biciklu u trudnoći
28.7.2009 13:18:23   
Jeca*
Ne. Čak mi nije ni palo na pamet. Iako jako volim tu vrstu rekreacije. Prosto mislim da nije zdravo voziti bajs u trudnoći, prvo zbig neudobnosti sedišta, položaja kičme, velikog tereta na karlicu i noge...ne znam...meni je to suludo!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Važnja na biciklu u trudnoći
28.7.2009 13:20:16   
Anoniman
e upravo tako Jeco i meni je to suludo ...ali ko voli nek izvoli

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Važnja na biciklu u trudnoći
28.7.2009 13:22:40   
sneza24
Ne nisam vozila uopste.Ustvari vozila sam dok nisam saznala da sam trudna od tad idem peske ili kolima.Znam jednu koja je vozila u trudnoci i posle joj je dr zabranila da vozi jer je nosila nisko.Znam jos jednu koja je do skoro vozila,od mm sestra od strica a treba da se porodi kad i ja,neznam da li jos uvek vozi.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Važnja na biciklu u trudnoći
28.7.2009 17:05:20   
Rina
Moja tema user posted image user posted image user posted image

Vozim bicikl konstantno,jos uvek user posted image
Ne vidim sto bi bio problem voziti bicikl u prvim mesecima dok stomak jos nije veliki user posted image Osim mozda od straha da se padne... ali mozes i hodajuci da se sapletes i padnes zar ne?
U prvoj trudnoci sam takodje vozila do zadnjeg dana,na kontrolu isla biciklom,pa i pred porodjaj, bila u petak na kontrolu biciklom a u subotu se porodila...Ali eto nisam nesto bila ni teska ni velika,ispravan bicikl,pravilno podeseno sediste ...

Sada takodje vozim plus Stefan pozadi u stolicicu svoju hehe Naravno ako bi mi postalo neudobno ne bih vozila vise...




(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Važnja na biciklu u trudnoći
28.7.2009 17:42:09   
Lilly*
Mislim da sam o ovome pisala negde na forumu user posted image
Izmedju onih stvari koje ne treba da jedem, na prvom pregledu kada mi je potvrdi trudnoću, doktor mi je zabranio i vožnju bicikla. To mi je sasvim logično i nije mi padala na pamet da se popnem na bicikl niti bilo šta slično i ne mogu da razumem žene koje to rade.
Sada se setih, baš pre našeg druženja u junu, pre nego što sam ušla u zgradu videla sam trudnicu u otprilike 8 mesecu na biciklu, stomačina se protegla izmedju nogu, majca se podigla, i stomak go na izvolte, ona se provlači biciklom onu gužvu u centru, svakog trenutka može pasti.. uff user posted image

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
28.7.2009 18:01:40   
Rina
Kod mene ima biciklistickih staza...to je velika razlika verovatno nego probijati se kroz gradsku guzvu ...stomacic i ne dodirujem nogama kad motam,kicma ispravljena ,nista me ne boli.. Ne treba tretirati trudnocu kao bolest! Ako nema komplikacija ili doktor iz posebnog razloga ne kaze suprotno...
Pa opet ...individualna stvar..

< Poruku je uredio guppy RR -- 28.7.2009 20:51:41 >

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
30.7.2009 22:58:21   
Jovanovici
Ja sam vozila bajs par puta, negde do 8.nedelje.
Nije bilo sanse da padnem,
Iskusan sam vozac bicikla i dugo sam vozila jedno bez jedne jedine kocnice...
Nikad mi se nije desilo da padnem.
Pre mi se desi da se sapletem u hodu.

ne znam da li me se secate, bila sam aktivna negde u februaru kad sam cekal svoje user posted image , i u aprilu sam ih docekala.
Tacnije, tad sam ostala trudna, a svoje dve crtice sam ugledala 2. juna.
Sad sam trudna vec 14 nedelja.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
30.7.2009 23:21:52   
Anoniman
Secam te se ja! user posted image  user posted image

Gde nestade?

(odgovor članu Jovanovici)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
31.7.2009 6:31:38   
guppy RR
U trudnoći se odsavetuju sportovi koji mogu padom prouzrokovati gubitak bebe. Ja ne bi nosila taj rizik. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
31.7.2009 6:54:44   
guppy RR
Video: Vežbanje u trudnoći - šta da, šta ne <-- KLIK

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
31.7.2009 9:44:29   
Nanica1
Ja skoro svaki dan vozim bicikl jer zivim na selu i nama je to ovde glavno prevozno sredstvo. Na biciklu sam od malih nogu tako da ne vidim problem... Vozila je i moja mama i jos mnogo njih... I sad ste mi olaksale kada kazete da bajs se zabranjuje trudnicama zbog pada- ja sam mislila da tu ima nekih drugih zavrzlama... A pada se ne bojim jer kako kazem- na biciklu sam ceo zivot svaki dan!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
31.7.2009 10:16:55   
Jovanovici
Evo me Tasha posle par meseci.
Nekih mesec dana se nisam javljala na forum, pa kad sam ponovo htela da vam pisem, nisam mogla jer su mi trazili resetovanje lozinke, a bila sam dovoljno lenja da to ne uradim..

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
1.8.2009 17:08:19   
Buba76
Cao zeno,kako si? Pa gde si ti? Svi se pitamo sta je s tobom,da se nije nesto desilo a ti se uobrazila.

Inace,da ne skrenem s teme bicikla je zabranjena. Ja pogotovo posle mojih spontanih ne bih nikada rizikovala,ali onaj ko nije imao nikakvih problema ne misli na to.

(odgovor članu Jovanovici)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
1.8.2009 17:14:24   
Debeljuca
NEMA BICIKLE....
NEMA SKOKOVA U VODU...


samo lagana rekreacija...

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
1.8.2009 17:15:26   
Debeljuca
a bicikle nema.... jer je ipak grlic materice previse opterecen.... cista logika... pa da se ne otvori pre vremena od duplog opterecenja...

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
18.3.2011 10:42:58   
Didy

IZVORNA PORUKA: Debeljuca

a bicikle nema.... jer je ipak grlic materice previse opterecen.... cista logika... pa da se ne otvori pre vremena od duplog opterecenja...


E, da sam ovo znala u prethodnoj trudnoći, vozila bih bicikl svaki dan.user posted image
Već se neko vreme dvoumim da li voziti bicikl ili ne. Ukoliko je zabranjeno samo zbog pada, onda tu za mene nema zabrane, nikad mi se još od 4. godine nije desilo da padnem s bicikla.
Što se tiče opterećenja grlića, moj je zacementiran, jedva sam se porodila prvi put.
Ipak ću popričati još sa svojim ginekologom na tu temu...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
18.3.2011 11:25:33   
Crvenkapa85
ja ga vozim bez problema :)
svaki dan na posao idem,al to je nekih 5-10min voznje,nista preterano...i bas mi prija...vise nego setnja

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
18.3.2011 13:24:19   
Verus
Mislim nikako=ne sto ne prija ili neki drugi razlog, nego zbog rizika od pada i gubitka bebe.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
18.3.2011 13:34:07   
indy_25
Ja sam vozila biciklo sve do 9 mjeseca ustavari dok mi nije uspostavljena preelklampsija a to je negdje oko 8 i po mjeseci. Ovdje zene normalno voze biciklo u trudnoci cak im ginekolog preporucuje to. E jedino ovo u vezi padova je rizicno. ja sam svako jutro sina na korpu i pola 15 min do skole i 15 od skole to znaci svaki dan po pola sata i plus sto sam isla kod doktora na biciklu i do prodavnice.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
18.3.2011 14:00:59   
jabudic
Ja se ne bih igrala...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
1.4.2011 22:46:35   
*milica*
Cao devojke....
ja sam pre bila JOVANOVICI ali posto me mrzelo da ponovo resetujem lozinku, napravila sam novi nalog....
sad sam *milica*.....

Nisam ponovo user posted image

... samo da vam se javim.... imam devojcicu i decaka....

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
1.4.2011 23:14:23   
Anoniman
A što se javljaš u ovoj temi! user posted image user posted image user posted image

Ja sam Tasha (RR), obrisah profil pa je ovo novi nick! Kolika su ti deca? Nije te bilo 100 godina!

(odgovor članu *milica*)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
2.4.2011 22:54:38   
*milica*
zato sto set pitale za mene... a ne vidjam te na drugim temama....
Super su klinci...stefi ima 14 mseci, sofija 3 godine....

Sta ima kod tebe... reci mi na kojoj temi mozemo da caskamo?user posted image

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vožnja na biciklu u trudnoći
21.2.2012 23:23:15   
Bebilina
Bicikl, plivanje, joga i pilates su aktivnosti najpreporucljivije u trudnoci. Sve ostalo je pod znakom pitanja.
Ja sam bicikl i u trudnoci nastavila da vozim po preporuci lekara, babice, fizioterapeutkinje i instruktorke biomehanike i pilatesa. Odasvud zeleno svetlo, cak i podsticaji da produzim dosadasnjim tempom i ne smanjujem bez preke potrebe. user posted image
Da sam jedina, nisam, sto rece par mama pre mene- staza za bicikliste svuda, iskusan vozac, dobar bicikl i sijaset trudnica koje znam a vozile su do samog porodjaja user posted image Sve sto prija ne moze da skodi ako je trudnoca normalna, ako se poznaje svoje telo i konsultuju ljudi kojima je posao da to znaju user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here