|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 9:43:57   
eugenija
* Fantastično spremanje stana i pripreme "gnezda"
* Bolovi u leđima ili pritisak u karlici
* Krvavi iscedak (vaginalni "čep")
* Hiperaktivnost, uznemirenost ili razneženost
* Osećaj zatezanja u stomaku
* Dijareja

Imale ste nešto od ovoga? Dodajte nešto što ste imale, a ne nalazi se na ovoj listi kako bi nama budućim porodiljama ukazale na neke smernice... user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 9:46:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

* Fantastično spremanje stana i pripreme "gnezda"


user posted image  Neverovatno - ali istinito!

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 10:06:54   
eugenija
Ozbiljno?
Znači kreneš prati prozore i tako "iz čista mira" sređivati ... Zaista blesavo.. Šta ti je priroda.. user posted image   user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 10:39:20   
eugenija
Tasho, ne mogu da odolim, moram ovo ubaciti:

user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 10:49:12   
Anoniman
E vala ovo je dobra tema za nas buduce porodilje... user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 10:51:20   
eugenija
Nadam se draga Trinny da će se još neka mamika uključiti da nam saopšti po koji znakuser posted image user posted image user posted image
Ti si u 12. nedelji? Kako se osećaš?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 10:52:15   
Anoniman
Pa nisam pravila baš generalno, to sam ostavila mm-u dok sam ja u porodilištu, pod parolom "da bude još čistije, ako sada ja spremim, sve će se opet uprljati dok ja izađem sa bebom" user posted image , ali, da najviše sa spremala, prala garderobicu, peglala, slagala...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 10:54:06   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
"da bude još čistije, ako sada ja spremim, sve će se opet uprljati dok ja izađem sa bebom" user posted image

user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 10:59:21   
Anoniman
Evo, juce sam bila po rezultate double testa kod mog dr u nar. frontu, koji mi inace paralelno prati trudnocu, jer je specijalista, a i znam ga dugo, pa mi je lakse uz njega... bas sam ga pitala dokle ce me ove mucnine vise drzati, on rece sad ce da prestaju polako... a ono, jedno prepodne mi bude super, pa onda narednih par dana umirem od muka... Bolje podnosim bol, bre, nego ove glupave mucnine, koje su mi preko glave presle, jer ne mogu normalno da funkcionisem... cim odem malo vise da setam, kad se vratim kuci, odma' na bljuckanje... malo stojim duze na nogama, pocne stomak pomalo da bolucka (iako mi taj bol ne predstavlja problem)...
Stvarno se, Eugenija sve nesto nadam da cu poceti normalno da funkconisem i uzivam u trudnoci... user posted image
Elem, stvarno bi bilo lepo kad bi nam se neke vec iskusne porodilje pridruzile na ovoj temi, bas me zanimaju iskustva, a verujem i ostale novopecene trudnice... user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 11:00:45   
sani
ja sam 2 sata pred porodaj  napravila rucak za taj dan, oprala sude i sve pospremila po kuci i naravno sve to pod kontrakcijama i nazvala svoju doktoricu i rekla da dolazim i da imam kontrakcije na 10min a u stvari su bile i na manje od 10

< Poruku je uredio sani -- 17.3.2009 11:01:19 >

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 11:14:42   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Trinny

Evo, juce sam bila po rezultate double testa kod mog dr u nar. frontu, koji mi inace paralelno prati trudnocu, jer je specijalista, a i znam ga dugo, pa mi je lakse uz njega... bas sam ga pitala dokle ce me ove mucnine vise drzati, on rece sad ce da prestaju polako... a ono, jedno prepodne mi bude super, pa onda narednih par dana umirem od muka... Bolje podnosim bol, bre, nego ove glupave mucnine, koje su mi preko glave presle, jer ne mogu normalno da funkcionisem... cim odem malo vise da setam, kad se vratim kuci, odma' na bljuckanje... malo stojim duze na nogama, pocne stomak pomalo da bolucka (iako mi taj bol ne predstavlja problem)...
Stvarno se, Eugenija sve nesto nadam da cu poceti normalno da funkconisem i uzivam u trudnoci... user posted image
Elem, stvarno bi bilo lepo kad bi nam se neke vec iskusne porodilje pridruzile na ovoj temi, bas me zanimaju iskustva, a verujem i ostale novopecene trudnice... user posted image



A JOJ MUČNINE.. Ja sam baš srećnica što ih nisam imala.. Evo tema, pročeprkala sam još nešto malopre, pa dopisala, možda ti pomogne .. Mučnine-klik


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 11:20:39   
eugenija
IZVORNA PORUKA: sani

ja sam 2 sata pred porodaj  napravila rucak za taj dan, oprala sude i sve pospremila po kuci i naravno sve to pod kontrakcijama i nazvala svoju doktoricu i rekla da dolazim i da imam kontrakcije na 10min a u stvari su bile i na manje od 10


Sani, jel ono špinat beše? user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 13:02:14   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: eugenija

* Fantastično spremanje stana i pripreme "gnezda"
* Bolovi u leđima ili pritisak u karlici
* Krvavi iscedak (vaginalni "čep")
* Hiperaktivnost, uznemirenost ili razneženost
* Osećaj zatezanja u stomaku
* Dijareja



Ja sam od svega navedenog imala ovo:
* Fantastično spremanje stana i pripreme "gnezda"
* Bolovi u leđima ili pritisak u karlici
* Hiperaktivnost, uznemirenost ili razneženost
* Osećaj zatezanja u stomaku

a inače sam celu trudnoću imala maniju da se ponašam normalno i sredjujem stan kao i pre, pa sam redovno ribala kadu, rernu....svi su se krstili i levom i desnom user posted image  bebinu garderobicu nisam htela da kupujem dok se ne porodim pa se time nisam bavila, ali sam stalno muzu pravila spiskove i kovala planove kako cemo, sta cemo. Kad malo bolje razmislim......treba mu sad dati orden kako me je dobro trpeo user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 13:15:15   
Dora
Evo i mene...
Ja sam se oba puta porodila 15 dana pre termina, valjda zato što sam bila užasno nestrpljiva user posted image
Pa, ako se desi da vodenjak ne pukne, onda je najsigurniji znak kontrakcija. Kad se desi, sigurno ćete znati... Mnooogo boli, ali izdržljivo. Tada se pomešaju sva osećanja (kod mene je preovladala panika) a zatim strah kad sam videla mog uspaničenog i unezverenog brata...
Tad se lepo smirite, istuširajte, spremite, pa lepo polako u bolnicu, na vreme.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
17.3.2009 17:14:11   
Anoniman
Jel se desilo nekoj da pred porodjaj i za sam porodjaj ima mucnine i sklonost ka povracanju?

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 12:39:37   
Maya21
Meni se desavalo u prvoj trudnoci ono cuveno spremanje i bolovi, koje sam imala mesec dana pre porodjaja...
E sad... Imam jedno pitanje... Mozda je slucajnost a mozda i ne... U prvoj trudnoci nedelju dana pre porodjaja je krenulo mleko da mi nadolazi, onako da mi majica bude mokra. Sinoc mi se isto pocelo desavati...
Ima li neka sa slicnim simptomom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 12:42:52   
eugenija
Ne znam šta bih rekla ni Trinny tebi, ni Maya21 tebi.... Samo mogu da se nadam da će neko da se javi da vam odgovori.. Meni je prva trudnoća, a ako šta od ovoga bude (termin mi je 9. juni), budem javila, naravno.user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 12:45:25   
Maya21
Ma oki je eugenija, ja ulazim za koji dan u 9. mesec, tako i da jeste, nije strasno...
Samo sam malo zbunjena jer nisam jos cula da se nekom desilo user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 12:48:46   
eugenija
AAaa.. pa nisam shvatila po tickeru...
Super Mayaaaaauser posted image !!!! Jesi uzbuđena?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 13:08:54   
Anoniman
user posted image  Mayi ne radi donji Ticker!

Meni nije kretalo mleko, ali znam da nekim ženama jeste... s tim da ne znam koliko pre porođaja.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 13:23:00   
NadaR
Na jednom od zadnjih pregleda pred termin,ja,izgubljen slucaj , pitala doktorku kako cu prepoznati kad krene porodjaj... user posted image
Zena razrogacila oci...gleda me pa ce:
"Radim vec 20 god ovaj posao i nijedna nije bila da nije prepoznala pocetak porodjaja pa neces ni ti"...user posted image Uff user posted image
Taj dan sam spremila cijelu kucu od prizemlja do sprata... steta sto se nisam mogla popeti u potkrovlje i gore bih ja napravila red...user posted image
Osjecala sam se uzasno usporeno...user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 14:19:27   
eugenija
Neka si ti nju pitala Nado, bać te bligauser posted image I ja svaki put izvdim papirić sa pitanjima kod ginek. Ali sama je ponudila da ako me šta muči, da skupljam pitanja do sledećeg pregleda, pa da joj čitam, a ona će odgovarati na jedno po jedno.
Verujem i ja da ne možeš ne prepoznati kad je to to.. Ali ima znakova koji bi mogli da uplaše trudnicu, poput ovog s mlekom.. Ako je to neki znak, čisto znak, a ja to ne znam, ja bi se skenjala, i garant bi došla do raka dojke i ko zna čega, jer umem da odem gde ne treba u mislima... Putujem daleko, jače od mene...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 16:36:05   
Maya21
Neee! Opet ga nema ( ticker ) user posted image pa dokle vise!
Samo mali update... Bolovi opet poceli redovno,ali ne i cesto, nadam se da cu docekati svoj rodjendan kod kuce, a posle me bas brigauser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 16:38:02   
eugenija
Kada ti je rođendan Majo? Meni je u aprilu.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.3.2009 16:42:49   
Maya21
21. marta, sad u subotu user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here