|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
3.7.2012 11:56:33   
*Alexx*
Synopen nije pomagao, nisam ga na svako letovanje user posted image Znači, Pressing pre mora ipak pomaže? Imaš takva iskustva?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
3.7.2012 12:00:07   
cockic
za alergiju na sunce je kalcijum sandoz moja mama ima alergiju na sunce i izlaze joj pecati cim ga nepopije.ali poenta je poceti ga pred more kad je osoba vise izlozena suncu znaci svakako mora ranije da se pocne piti.a ona ga pije pred leto i onda u toku leta pravi par pauza i tako.ali kad ga pije alergija nizlazi user posted image
nek neko proba pa da vidi to ne moze da steti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
3.7.2012 12:01:35   
Anoniman
Ne, nemam iskustva, jer ja nemam alergiju, a Luki ne dajem.
Ali sam pričala sa mamom, i ona je odmah rekla da pressing u akutnoj fazi ne smiruje situaciju u smislu da će se alergija povući, već, možda se neće pogoršavati dalje. Svaki od tih "anti-alergijskih" lekova počinju da se piju 10-15 dana pre kontakta sa alergenom, i tada deluju najbolje. Zato recimo kod ljudi koji su alergični na određen polen mora da se prati kalendar cvetanja, pa da pacijent počne da uzima pressing ranije, te alergija neće uopšte ili će u blagom obliku da se manifestuje.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
9.7.2012 11:16:03   
biljka baka
user posted image NARODE OBRATITE PAZNJU!!!
POSLE 20 GODINA MUCENJA NA MORU IMALA SAM DVA MIRNA I PRIJATNA LETOVANJA!
SLUCAJNO SAM SAZNALA ZA LADIVAL KREMU ZA SUNCANJE
I STVARNO MI JE POMOGLA . PRETHODNO SAM PROBALA SVASTA: LEKOVE,MAGNEZIJUM,KALCIJUM,HOMEOPATSKE LEKOVE,RAZNE KREME I GELOVE ALI BAS NISTA. SVAKO LETOVNJE SE ZAVRSAVALO SA ALERGIJOM NA CITAVOM GORNJEM DELU TELA I RUKAMA, SA SVRABOM OD KOGA NISAM MOGLA DA SPAVAM. KREMA SE MOZE NABAVITI U VISE APOTEKA(NE BAS SVAKOJ),PISE DA JE ZA ALERGIJU NA SUNCE I NIJE BAS BEZOBRAZNO SKUPA(DO 1000 DIN) ZAVSNO OD PAKOVANJA I FAKTORA. TO JE USTVARI MLEKO I TUBA JE SASVIM DOVOLJNA. JA SAM KORISTILA FAKTORE 20 I 30 I BILI SU MI SASVIM DOVOLJNI. PRETPOSTAVLJAM DA MOJI "SAPATNICI" KAO NI JA NE SEDE NA SUNCU!! POMOGLO JE I DRUGIMA KOJIMA SAM JE PREPORUCILA. ZELIM VAM SVIMA UGODNO I BEZBRIZNO LETOVANJE!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
9.7.2012 11:21:39   
Modessty
Ladival sam ja prošle godine koristila za sina i nije imao nikakvu reakciju na nju. Ove godine bezveze probali Niveinu dečiju kremu za sunčanje i odmah osip.

(odgovor članu biljka baka)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
18.7.2012 22:05:41   
tija08
cao drugari...mene kcerka od ove godine (4g) ima strahovitu alergiju koja izzlazi na sunce...u pitanju je koprivnjaca....vodim je preksjutra kod pedijatra alergologa...inace otkrili smo i djecje gliste i dermatolog je mislio da je u pitanju ta povezanost tj kada izlijecimo gliste nestace i alrgija...medjutim nista od toga...probali smo eucerin spf 50 plus i nije pomoglo....ne znam sta je sa sun block kremama? da probam ladival? sva sam ocajna jer zivimo na moru i ne izlazimo iz kuce prije 19.30 :( pozz

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
22.7.2012 11:06:40   
Yula
Izasla mi alergija na sunce, kao i maltene svaki put kada sam na moru poslednjih 15-ak godina user posted image Ranije mi je prvo izlazila po dekolteu, a ako se ne mazem sa zastitnim fakt. po celom telu i svrbela najstrasnije, a ako cesem siri se brzinom svetlosti. Obicno sam zavrsavala u ambulatni gde bi mi dali neki injekciju i kreme, pa je prolazilo. Hiper gel mi je najbolje pomagao, ovde ga nemam. Sada mi izaslo malo po ramenima i uopste u gornjem predelu ledja. Trazila u apoteci nesto, nudio mi kortizan kremu, nisam htela, dao mi neku drugu u kojoj nema kortiko. Maze se 2-3x dnevno. Ja sinoc namazala ceo gornji deo ledja gde ima osipa, nisam gledala uputstvo, ovaj mi u apot. rekao da mazem gde ima alergije i danas vidim da pise ne mazati na velike povrsine, pa me zanima da li je problem sto sam namazala u predelu gde ima osipa, ali ne direktno na svaku tackicu posebno, jer one su i onako u grupama. Krema je inace antihistaminik a ja se uopste ne razumem u te lekove... Pretpostavljam da i kod nas ima slicnih krem-lekova, pa mozda neko zna da li treba ovo momentalno da perem s ledja ili ne. Takodje mi je rekao da je odlicna kao podloga za kremu za suncanje i da mogu da se izlazem suncu sa njom, hm...

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu tija08)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
23.8.2012 12:49:39   
Anoniman
Opet more, opet Lukina alergija 2-3ći dan. Ovaj put još šire nego prethodni put. Opet Aerius i Synopen, i nikako nije prolazilo. Širilo se na grudi skroz. Tada sam shvatila da mu dajem 2,5ml umesto 3,5, pojačala dozu i prestala da ga mažem faktorom 46, već prešla na 20, i prestala da dajem Aerius i prestala da mažem Synopen. Sve se povuklo.
Kada razmišljam, alergija je počela da se pojavljuje od kada sam počela da koristim ponovo jake faktore natripovana stavovima mama sa foruma, inače sam prestala bebeće faktore da koristim još sa njegovih 2god i vratila im se sa njegovih 5god. Tako da, što se mene tiče, moja deca više nikada neće videti faktor viši od 30, pa ćemo videti dogodine dal je bilo povezano sa tim.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
6.9.2013 20:19:31   
Azra_
Mi imamo još 4 dana na moru a klincu izašla alergija po leđima i stomaku. Haha! Nema na koga! Od kad znam za sebe, ja imam alergiju na sunce i ne pomaže ništa nego sklanjanje sa istog. Mazali smo Ladival, ispirali ga nakon kupanja, nije bio puno na suncu, ali eto... Šta da mu dam? Imam kod sebe tabletice Pressinga, mada piše da nisu testirane za decu mlađu od 2 godine , a mi imamo 20meseci. Imam i Aerijus... Mažem ga B-pantenolom, sudokremom... nema neke vajde...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
6.9.2013 20:28:40   
viking
Azra, gde ste na moru? Mi smo u Grčkoj kupovali neki lek koji je baš za alergiju na sunce, samo smo ušli u apoteku i rekli šta je problem, ali ne znam da li sme da se daje deci... U svakom slučaju, mužu se alergija povukla sutradan.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
6.9.2013 22:55:19   
Azra_
U Grčkoj. Nea Vrasna. Dala sam mu Aerijus i namazala Sinopen, sutra nema plaže, ali ako neko ima neki savet, neka javi...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
6.9.2013 23:35:53   
Klarita
Probaj sa Fenistil gel..."nama" ublazio svrab i peckanje...ali ne i znacajno povukao osip, svejedno, probaj. Na sunce samo rano ujutro, do 10h, pa tek posle 16h, 17h...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
7.9.2013 22:57:25   
Azra_
Bili smo danas ovde kod dr, za svaki slučaj. Pogledao, kaže da nastavim da dajem Aerijus i mažem Sinoderem i naravno, sklanjanje sa sunca...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
14.8.2014 11:15:44   
Azra_
Žene, nama se bliži ponovo more. Šta mislite, pošto se detetu prošle godine javila alergija na sunce, da li da mu par dana pre odlaska uključim Aerijus protiv alergije? Naravno, mzanje, sklanjanje od sunca, to smo i prošle godine radili, ali mu se pojavila alergija, pa mu je zadnjih 4-5 dana baš bezveze prošlo, uz kupanje sa majcom i ležanjem ispod suncobrana.

Inače, i ja imam alergiju godinama, i svaki put pre mora uzmem nešto protiv alergije i bude mi ok. Mislila sam da skoknem do dr da pitam, ali mi se ne mili po ovim vrućinama da cunjam i čekam red da bih samo to pitala.

< Poruku je uredio Azra_ -- 14.8.2014 11:16:20 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
14.8.2014 11:32:41   
Peace*
Meni Luka zbog neke druge Dg pije kalcijum.
Ove godine se alergija pojavila kasnije i blaže.
Ja tek tada ukljujem Aerius i Synopen, ne sklanjam ga sunca, već samo oko 11h obučem majcu. Za dva-tri dana prođe, povuče se, a svrab nestane već dok prespava posle Aeriusa.
Sve sam u fazonu da ne dajem preventivno jer onda nemam pojma jel prošlo.
Na prvom letovanju nisam ni prestajala sa Aeriusom dok nismo krenuli kući.
Na drugom letovanju sam Aerius dala zbog ujeda komaraca, što se poklopilo sa temperaturom i nekim osipom, za koji sada mislim da nije bio od sunca. Dala sam 2-3 dana i prestala, nije bilo nikakvih problema.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
14.8.2014 11:32:48   
branki*
azra,mozes li da zoves telefonom?ja bih dala svom detetu.moj brat ima tu alergiju na sunce,pre mora je pio nesto,ali slabo mu pomoglo...debeli lad samo i izbegavanje najjaceg suncauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
14.8.2014 17:19:14   
Azra_
Žao mi je da ne iskoristi tih 15ak dana, jer kada se pojavi osip, ne da nema sunca, nego bude kao mumija, u majci i ispod suncobrana. Prošle godine je treebalo dobrih 4-5 dana sinopena i Aerijusa da bi mu se povuklo i već smo morali kući. Najbitnije mi je njegovo zdravlje, ali bih volela da malo uživa.

Da li znate u vezi sirupa Aerijus, imam ga od prošle godine, znam kako se daje, ali ne znam da li sme da stoji dugo otvoren. U roku je još uvek, ali sam bacila uputsvo da pročitam koliko sme da stoji otvoren.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
15.8.2014 8:38:48   
Peace*
Mogu pogledati kad stignem kući.
Ja dajem i kad je otvoren duže.
S druge strane, nije mnogo skup, možda je bezbednije da baciš i uzmeš nov, pa te ne boli glava.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
15.8.2014 10:58:57   
milicicak
Azra, na Aeriusu ne pise kolko dugo moze da se cuva otvoren. Ako ga nisi koristila od prosle godine, ja bih ga bacila i kupila novi.
Meni kod alergije na sunce pomazu tablete kalcijuma koje pocnem da pijem od aprila, a kad sam na moru trudim se da ne budem na direktnom suncu u najtoplijem periodu dana i koristim Sebamed kremu za suncanje Sf50.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
15.8.2014 11:01:20   
Peace*
Vidiš, a ja Luki ne smem da namažem faktor iznad 30. Odmah mu izađe alergija. Sve do 30 je ok, ređe se pojavi osip i brže prođe.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
15.8.2014 11:09:03   
milicicak
Svi razlicito reagujemo :) ja sam najgore prosla jedne godine kad nisam nasla Sebamed nego Niveu sf30, mislila sam da cu se ugusiti. Koprivnjaca od grudi, preko vrata i lica, otekla katastrofa. Apotekar kad me video samo mi dao neke tablete, izvadio 2 iz kutije i dao mi casu vode :) srecom, brzo proslo :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
15.8.2014 11:20:29   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Peace*

Vidiš, a ja Luki ne smem da namažem faktor iznad 30. Odmah mu izađe alergija. Sve do 30 je ok, ređe se pojavi osip i brže prođe.


Jedan dr mi je rekao da se inače ne preporučuje faktor veći od 30 jer koža onda ne diše i ne znam šta još, zaboravila sam. Ja sam Marku koristila Eucerin spf 25, nosio je majicu i šorc sa uv zaštitom kada je baš toplo a posle podne samo kupaće gaćice.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
15.8.2014 11:30:53   
Peace*
A Luka najbolje reaguje baš na Nivea 30 kids. user posted image

Moj svi lekari su složni u jednom: ako uopšte mažem decu da to ni slučajno ne bude faktor veći od 30. A najidealnije bi bilo da te otrove ne koriste nego da sa odemo sa sunca kad je najjače.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
15.8.2014 12:05:00   
Sanchy
M.nema alergiju na sunce ali na vrucinu uzas ,samo malo kada se oznoji to je cesanje kao da ga sve buve ovog sveta jedu..bili kod dermatologa,uljane kupke sto i inace praktikujemo i dao mi je neki izbor krema za negu od kojih se ja odlucih za La Rosh Lipikar Baume AP i jeste bolje mu je koza u smislu nije toliko hrapava i nema bas toliko crvenih pecata ali on se i dalje cese cim se malo oznoji non stopuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
15.8.2014 12:35:15   
milicicak
Ko o cemu ja o alergijama :(
T se osipa kad se oznoji, uzas :( ispod vrata, po rukama, stomaku... mi koristimo LaRosh Posay uljanu kupku Lipikar Baum pa je onda mazem nekom dr Milojevic kremom iz Kamilice. Dugo smo bili na Stelatopiji ali je ova krema jednako ucinkovita a znatnoooo jeftinija. Kad se bas upali pospem ta mesta Niveinim baby puderom, ali se trudim da to retko radim. I oblacim je bas lagano da se znoji....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here