|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba odbija mleko
10.5.2011 8:32:06   
magnetic
IZVORNA PORUKA: VVVV

Zene pomagajte! user posted image
Moje dete vec 3 dana nece da sisa. Ima 10, 5 meseci. Vec dva meseca je na rezimu da sisa ujutru i uvece. I odjednom je prestala.

I ranije je reagovala kad sam ja u PMSu ali ne ovako burno. Sada ni da cuje! Kad je prinesem sisi vristi, otima se, udara me. Sve sam probala, i razne termine i polozaje i da jedem ili ne jedem ovo ili ono.... Nece nikako. Onda joj dam kravlje mleko, i popije ga u slast.
Plasim se da dok se ona opasulji da pocne sa sisa (ako uopste pocne) mleka vise nece ni biti.user posted image . Koliko meleku treba da stane?
Probala sam i da se cedim, ali jako malo nacedim (oko 10ml), a S. kad sisa sisa po 15 minuta... Uh ne znam sta da radim...

Je l' imao neko slicnu situaciju?

Joj isti problem i ista briga.D vec drugi dan odbija da sisa.Sinoc sam je uspavljivala dva sata,u toku noci isto.Ranije stavim na siku i zaspe dok sisa,juce je to bilo urlanje.
Isto se bojim da cu ostati bez mleka,ako se uopste i vrati na sisanje,a dohranu mogu da tvrdim da nece hteti,jer nece ni hranu da pojede koju napravim sa formulom.Nemam pojma sta da radimuser posted image


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Beba odbija mleko
10.5.2011 13:35:59   
bebablue
S se tako ponasala kada je odustala od sisanja, mada ona je imala skoro 8 meseci tada, a dohranu mi je prihvatila lepo i odmah,kada sam prihvatila da ona jednostavno ne zeli vise da sisa.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Beba odbija mleko
10.5.2011 16:50:18   
VVVV
posto je od mog prethodnog posta proslo par nedelja, mogu da vam saopstim i epilog nase  price. Dakle S. je definitivno prestala da sisa. Pa r nedelja sam uspevala ujutru da je prevarim da malo povuce, ali to je sve bilo jako kilavo. Uvece nije htela uopste, vristi i place. Onda je prestala i ujutru. Kad joj ponudim, okrene glavu, a a ko navaljujem opet se rasplace. Posle par nedelja sam odustala.
Ujutru joj dam dorucak cim ustane, a uvece se uspavljuje na flasicu (kravlje mleko)

eto user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Beba odbija mleko
10.5.2011 17:59:22   
Verus
Ja mislim da je deo razloga sto je moja H odbila oko 10og meseca i to sto je sigurno opala kolicina mleka, nije htela da sisa ujutru i uvece...a na flasicu je ipak mogla popiti puno i lakse...

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Beba odbija mleko
11.5.2011 9:51:54   
magnetic
Mi smo juce otisli kod dr. za svaki slucaj,cisto da vidim da razlog odbijanja sise nije mozda da je nesto boli.I dobro sto smo otisli.........boli je grlo.E sad,nekako mi nije jasno da je boli grlo kad sisa,a s druge strane cvrstu hranu hoce.Tako da jos uvek nisam sigurna da li je to razlog odbijanja.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Beba odbija mleko
11.5.2011 9:53:46   
magnetic
A da,jos nesto,i sinoc u snu i malopre kad je zaspala sisala je.Budna se samo dere kad je ponudim

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Beba odbija mleko
11.5.2011 10:09:01   
minavb
Kad je Vanja poceo da odbija mleko, malo su me uputili u sledece-kad ih boli grlo ili uho, odbijaju da sisaju ili piju na flasicu jer ih boli. U snu se opuste pa ih manje boli. Zato je Vanja mleko pio samo u snu, tada ga upala jednjaka nije toliko mucila. Moguce da ce pdbijanje proci kad prodje upala grla. Neka joj i usi pogledaju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Beba odbija mleko
11.5.2011 10:13:17   
magnetic
Dr. pregledala juce grlo,usi i pluca.Sve je ok,osim te tri crvene tackice duboko u grlu.Preporucila nam je tantum verde sprej,ali jedva joj malo mogu ugurati grlo da prsnem.Pa valjda ce i to malo nesto pomoci.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Beba odbija mleko
13.5.2011 15:23:45   
magnetic
D je ponovo pocela da sisa.Prvo nesigurno kao hocu-necu,a kad je krenula pola sata me nije pustalauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Beba odbija mleko
13.5.2011 15:25:21   
minavb
user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Beba odbija mleko
3.9.2011 20:52:32   
mikica sa
Luka nece da pije ad mlijeko. mlati i rukama i nogama da mu izvadim flasicu, ne znam sta mu je. imace sad 05.09.punih pet mjeseci. caj hoce ali evo veceras nece ni caj. mm mi rece da mu probam dati kasicu, to je nekako pojeo. ali,evo, opet je nemiran, galami. haos user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Beba odbija mleko
3.9.2011 21:14:51   
Verus
Meni je Helena jedino odbijala da sisa ili pije mleko ako je imala infekciju uha, jer ih boli da gutaju, nadam se da nije to, ali ako nastavi morate ga odvesti da ga pregledaju...

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Beba odbija mleko
4.9.2011 10:05:53   
zeljo

IZVORNA PORUKA: mikica sa

Luka nece da pije ad mlijeko. mlati i rukama i nogama da mu izvadim flasicu, ne znam sta mu je. imace sad 05.09.punih pet mjeseci. caj hoce ali evo veceras nece ni caj. mm mi rece da mu probam dati kasicu, to je nekako pojeo. ali,evo, opet je nemiran, galami. haos user posted image


Mozda su zubici user posted image Bar su meni tako rekli. Moja Petra iako sada vec 4 meseca stara ne popije ni 120 ml po obroku, doduse ja nju uvek podojim pre dohrane, ali je vise jela kad je imala mesec dana nego sada. Iskreno vidim da je O.K., da fino napreduje, pretpostavljam da bi plakala i kenjkala da je gladna. Ili je kao i ja, nikad nisam gladna, jedem tek zato sto moram.

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Beba odbija mleko
4.9.2011 10:12:30   
bokicans
Meni Ognjen odbija da sisa,a na flašicu je popio mleko,nece ujutru ili u toku noci,inace je bolestan,bili smo kod dr kaze viroza,ali lepo jede,ali da sisa nikako.A Relja sisa.Do duse imam manje mleka,(izgleda da mi staje polako)ali Izgleda da R ne smeta a O smeta.Nemam pojmauser posted image

< Poruku je uredio bokicans -- 4.9.2011 10:13:56 >

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Beba odbija mleko
4.9.2011 15:00:22   
Verus
boki, kad sisaju moraju jace da vuku pa ga mozda boli uho ili nesto?  Ipak na flasicu lakse ide...

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Beba odbija mleko
4.9.2011 17:16:03   
mikica sa
danas opet normalno jede. sinoc je imao T i mucio ga stomak, to je izgleda bio razlog sto nije mogao jesti. moram poceti da vise vode pije,tako mi rekose da mora vise piti kad jede kasice user posted image
opet je nasmijan i veseo, jutros dobio cepic i sad je ok. pio je i mlijeko i caj i dobar je user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Beba odbija mleko
14.9.2011 22:39:26   
Nensi*
Vuk vec drugo vece nece ni da okusi mleko. Kako vidi flasicu krece vristanje,ne znam sta mu je,bas je voleo da pije mleko pre spavanja,nije bilo sanse da zaspi bez mleka. sad samo trazi dudu i okrene se da spava. Nadam se da je samo neka faza i da ce se vratiti na staro,jer on od kad sam prestala da ga dojim u toku dana uopste ne pije mleko.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Beba odbija mleko
14.9.2011 22:45:40   
ivaj
Sto posto faza.Vidis i po nasim postovima ovde,nema deteta koje se nije 'vratilo mleku'.E sad,sta im bude tih dana pojma nemam.
Razumem kad su bolesni npr.ali tek tako,iz cista mira...Bas cudno.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Beba odbija mleko
19.9.2011 12:14:49   
Gliso
Spasavajte me!!!

Moja beba od skoro mjesec i po preksinoc i sinoc, tokom vecernjeg podoja, tako je plakala i vristala, kao da sam joj davala otrov. Uh, crkla sam.
Prvu noc sam, istina, bila jako nervozna, ali kada sam pocela da je dojim, bila sam smirena, ali zaista. Ona je, kao i obicno, na pocetku halapljivo jela, da bi onda iz cistog mira pocela da place, tj vristi (kao kada ima jake grceve). Mislila sam da su grcici, ali cim sam je podigla, ona je bila mirna. Cim sam je spustila, opet u plac. Povuce koji gutljaj, pa onda pocne da se koprca, crveni u licu i na kraju se zacene. Tokom tog dojenja, cini mi se, nije se ni upola najela kao sto umije. Kad smo je legli u krevetac, odmah je zaspala. Sledece hranjenje bilo je iz flasice (nakon 3-4 sata) i pojela je skoro sve.
Dan kasnije, sisala je, hvala Bogu, dobro, da bi opet uvece (sinoc), krenula halapljivo, pa onda grcenje (tada sam i cula da kaki), onda opet sisanje... da bi se sve, nakon mozda15-20 min, zavrsilo vriskom. Dizala sam je da podrigne (to je i radila), ali kad bih je vratila da rucki, nista - samo nervoza i plac cim krene da sisa. Stavila sam je u krevetac i ona je zakunjala.
Jutros je opet pocela da sisa fino i dosta, ali je pred kraj malo plakala - stavim joj cuclu, ona se smiri, pa joj na brzaka izvadim cuclu i jos je malo podojim. Podrignula je tri puta. Stavila sam je u krevetac i evo paja.

Ne znam sta da radim user posted image Ne znam da li je sita, da li ja negdje grijesim (hranim se kao i prije svega ovoga). Plasim se da li je pocela da odbija siku iako eto uspije da pojede barem nesto. Sta mogu da uradim? Uh, tako sam nesto ocajna.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Beba odbija mleko
19.9.2011 12:47:10   
MarijaBg
Ako joj ponekad dajes flasicu, verovatno se navikla, pa kad je umorna mrzi je da vuce iz sike - iz flasice je lakse...

(odgovor članu Gliso)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Beba odbija mleko
19.9.2011 12:52:29   
minavb
Gliso, samo bez nervoze. To se desava tek od pre par dana? Jel bljucka, kakva je kaka?

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Beba odbija mleko
19.9.2011 15:05:28   
Gliso

IZVORNA PORUKA: minavb

Gliso, samo bez nervoze. To se desava tek od pre par dana? Jel bljucka, kakva je kaka?


Preksinoc i sinoc se desilo. Preksinoc sam mislila da je zbog moje nervoze, a sinoc da je zbog grceva. Ali, ne znam. Evo sad je sisala, masala, bas fino... Pu, pu, pu user posted image

Kaka joj je uglavnom zuta, zlatno zuta, ali u poslednjih oko 10-ak dana desi se da bude zeleno-zuta (to se desilo i ova dva-tri dana). Pedijatar nam je prije nekoliko dana rekao da to ne mora nista da znaci jer, hvala Bogu, lijepo napreduje. A ja se, ludaca, plasim da ovih dana ne izgubi na tezini.
Sto se bljuckanja tice, i to nam se desava ponekad. Obicno kad se ja i suprug "trudimo" da podrigne posle jela. Dan-dva prije kontrole znala je da bljucne sirasto. I za to pedijatar kaze da nije nikakav problem.

Njemu, izgleda, nista nije problem, a ja crkoh. Znam da moram da sam opustenija, nego sve se nesto plasim da ja ne grijesim. Uspjeli smo da uhvatimo ritam dojenja na tri sata, tokom noci i na cetiri-cetiri i po. A ja, i kad zaspe, gledam je i razmisljam - Zaboga je li sita?!

Evo, vidjecu kako ce biti veceras...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Beba odbija mleko
5.12.2011 15:08:13   
ikacc
Evo i mene sa problemom, moja beba je 1,5 mesec, pocela je sve manje da sisa, po 10 min, nekad i manje, i onda zaspi  ili jednostavno zatvori usta i nece vise. Pedijatar je rekao da je stipkamo , diramo, budimo kad zaspi , ali ne pomaze, ona nece pa nece. Ovih zadnjih par dana bas cesce spava, i kada se budi pocne da sisa 5-10 min, i stane, pocne da se vrti, uvija i nece vise. Muci je i stolica, ne moze da kaki, neznam da li to ima veze sa tim . Ali se jako bojim da nije nesto ozbiljnije, i da mozda ne napreduje. user posted image Na rodjenju je bila 3650kg, iz bolnice izsli sa 3500kg, nakon 25 dana imala je 4180, a onda sa 47 dana 4700, ja sve mislim da ona ne napreduje mnogo. iako je pedijatar rekao da je beba ok. i da nema problema ,ja se bojim da mozda ipak postoji problem. Desi se i da bljucka i da povrati....Neznam sta da mislim i radim, dajte neki savet. Krvnu sliku nismo radili , da li je potrebno? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gliso)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Beba odbija mleko
5.12.2011 16:23:29   
Verus
ikacc, jedino mi pada na pamet da je ne muci nesto u tvom mleku? Jesi li menjala ishranu? Ili jela nesto sto bi joj smetalo?  Da li su stolice normalne, tecnije, zlatno zute boje?  Ako se nastavi, ja bih isla nazad do dr-naravno, mozda ona za tih 10 minuta pojede koliko joj treba ako efikasno siki?  Dok god kaki i napreduje, onda je ok-naidju periodi kad dobiju dosta na tezini, pa malo manje (recimo, narastu vise u duzinu) itd.  Ali ako imas i dalje osecaj da nesto nije ok-ti idi, mozda i kod nekog drugog dr.

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Beba odbija mleko
5.12.2011 19:33:15   
ikacc
Ja sam jos uvek na dijeti sa hranom... Kad pocne da sisa, bas vuce dosta, a na pocetku je mleko nekako svetlije boje, skoro da je providno, neznam da li to ima neke veze, kasnije kad bude bele normalne boje, ona tada nece.Normalna je stolica , samo sto je redja i bas se muci kad kaki i to cesce u poslednjih par dana.  Ipak da se obratimo opet lekaru, mozda nam uvede dohranu

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here