|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 46 47 [48]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG - 2 deo
19.2.2024 16:37:54   
17 joka
Trudnoca se racuna od prvog dana poslednjeg ciklusa! Vrednosti bete su  drugacije kod svakoga. Jeste li radili uz? Sta vam pise na izvestaju?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Beta HCG - 2 deo
19.2.2024 16:48:24   
Zvoncica2222
Radjen ultrazvuk 18.02 i pise da je 6+2, a po mom kalendaru je tad bilo 6+3,pa mi bilo cudno jer ispada da je ovulacija bila 16dc a ja dobijam na 26dc. A imala sam odnose 13dc.taj jedan nezasticeni. Nisam dobro napiaala u prethodnoj poruci 31dc je beta bila 438 a 33dan 1050.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Beta HCG - 2 deo
19.2.2024 16:51:27   
Zvoncica2222
13.02.radjen ultrazvuk

(odgovor članu Zvoncica2222)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Beta HCG - 2 deo
20.2.2024 10:02:52   
17 joka
Zvoncice, to razliku dan   plus minus nemoj da te buni bitno je da je  sve ok . Nekad ni ovulacije nisu isti dan iako ciklus dolazi u isto vreme, niti mora da je bas taj dan kad si imala odnos  dan zaceca  .Nemoj se opterecivati glupostima beta je  fina  bila si na uz i sad uzivaj!Cestitam od srca!

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Zvoncica2222)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Beta HCG - 2 deo
28.3.2024 13:06:38   
Anoniman
Zdravo svima, nova sam na forumu. Čitala sam puno Komentara ovde, ali ne mogu da nađem istu situaciju. Naime, pre 2 dana sam radila beta hcg iz krvi pošto mi je kasnilo 4-5 dana, a imala sam mučnine po ceo dan. Zadnja menstruacija bila 22.2, uvek su mi na 29-30 dana. Pre 2 dana beta je bila 19,4 i taj dan mi krene menstruacija i ja u dogovoru sa ginekologom ponovim danas betu jer je sumnjala na biohemijsku trudnoću. Jutros ponovljena beta i stiže rezultat 33. Da je biohemijska trebalo bi sa menstruacijom da se smanjuje.Molim vas za neka mišljenja i savete. Nisam još uspela da dobijem ginekologa pa sam nestrpljiva. Pozdrav svima!

(odgovor članu 17 joka)
  Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Beta HCG - 2 deo
29.3.2024 16:39:37   
Takitaki1


IZVORNA PORUKA: 17 joka

Cekamo lepe vesti🍀





Pomagajtee zene i devojke dragee jako sam uznemirenaa jutros mi je stigao nalaz tj rezultat dabl testa.. Rizik daunov sindrom 1:2467Rizik Edward i Patau 1:100000E sad free Bhcg mi je 3,18 MoM a vrednost je do 2,5 jer sam 13 nedelja trudnoce znaci povisen! Pappa: 1,56 MoMNt : 0, 71 MoM Sta sad to treba da znaci rizici su niski a beta visoka za tu nedelju? 🫣

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Beta HCG - 2 deo
31.3.2024 14:17:59   
Takitaki1
Devojkee niko mi ne odgovara, da li treba da brinem ili ne? 

(odgovor članu Takitaki1)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Beta HCG - 2 deo
3.4.2024 12:12:27   
Maslacak15
Ne treba bas ni najmanje da se brines.

sve je u najboljem redu. Svaka variajbla ima svoju distribuciju. corr mom je prosek i zato se i radi ceo test. Moja corr mom za betu je bila preko 5, pa nista... Znaci da ti je samo visok HCG sto nije losa stvar u trudnoci:). PAPPa je povisen ( sto je pozitivno jel kod downa je obicno PAppa mnogo manji od 1) ai vratni nabor je mali sto je zapravo najvazniji parametar.

Zato je i izracunati rizik mali.

Sve najbolje!

(odgovor članu Takitaki1)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Beta HCG - 2 deo
3.4.2024 12:57:45   
dunja RR
Maslaaaačkonjooo! user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.4.2024 9:47:25   
Takitaki1


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ne treba bas ni najmanje da se brines.

sve je u najboljem redu. Svaka variajbla ima svoju distribuciju. corr mom je prosek i zato se i radi ceo test. Moja corr mom za betu je bila preko 5, pa nista... Znaci da ti je samo visok HCG sto nije losa stvar u trudnoci:). PAPPa je povisen ( sto je pozitivno jel kod downa je obicno PAppa mnogo manji od 1) ai vratni nabor je mali sto je zapravo najvazniji parametar.

Zato je i izracunati rizik mali.

Sve najbolje!



Hvala Maslacak na odgovoru puno! Juce sam isla kod geneticara i rekao mi je zbog moje prve trudnoce koja se zavrsila spontanim na samom pocetku i zbog te bete visoke da idem na amniocintezu a imam 21 godinu.. Inace druga trudnoca posle tog spontanog je bila uredna a spontani je bio jer sam bila rh- i antitela su uradila svoje..  Sta vi mislite? Gde mogu da uradim amnio da rezultati budu sto pre da li bih mogla da izvadim plodovu vodu drzavno a da odnesem uzorak privatno? ♥️

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.4.2024 12:12:39   
Maslacak15
Ja mislim da tog doktora treba promeniti.

Sve je licna odluka i razumem zene koje je strah i nemaju hrabrosti i znanje da se odupru ali takve stvari se u mojim ocima granice sa krsenjem lekarskog codexa. Ja sam imala rizik za downa sa cerkom od 1:280 zbog godina (
imala sam 40) i bete od 5corr MOM. I nisam radila nista. I rodila sam predivnu zdravu devojcicu. Haos prave od tih testova u Srbiji. A realno za deset i kusur godina koliko pratim ringeraju jedini down syndromi koji su dijagnostifikovani videli su se iz Aviona i testovi su sasvim drugacije izgledali. Samo terorisu zene.

Prilicno sam ubedjena da je sve u redu na osnovu testa. Mozd aipak da pitas jos jednog doktora? Ako je tesko prelomiti sama. Amniocenteza se ne radi pre navrsene 16 nedelje.

Sve nejbolje ti zelim i uzivaj u trudnoci!!!.


(odgovor članu Takitaki1)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.4.2024 12:14:10   
Maslacak15
i kakve veze ima prethodni spontani.....???? Kako on povecava rizik za bilo sta?....no dobro ne mogu da se nerviram, shvatila si poruku :)

M

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.4.2024 13:22:16   
Takitaki1


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

i kakve veze ima prethodni spontani.....???? Kako on povecava rizik za bilo sta?....no dobro ne mogu da se nerviram, shvatila si poruku :)

M




Ni meni to nije bilo jasno, jer je spontani uzork negativna krvna grupa.. Ja sam se posavetovala malo pre sa mojim ginekologom koji mi je rekao da nema potrebe za amniocintezu vec da uradim prenatalni test i da je siguran da ce sve biti u redu.. ♥️ Hvala na odgovoru puno puno ♥️

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.4.2024 13:23:25   
Takitaki1


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

i kakve veze ima prethodni spontani.....???? Kako on povecava rizik za bilo sta?....no dobro ne mogu da se nerviram, shvatila si poruku :)

M




Ni meni to nije bilo jasno, jer je spontani uzork negativna krvna grupa.. Ja sam se posavetovala malo pre sa mojim ginekologom koji mi je rekao da nema potrebe za amniocintezu vec da uradim prenatalni test i da je siguran da ce sve biti u redu.. ♥️ Hvala na odgovoru puno puno ♥️

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.4.2024 15:45:48   
Takitaki1


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

i kakve veze ima prethodni spontani.....???? Kako on povecava rizik za bilo sta?....no dobro ne mogu da se nerviram, shvatila si poruku :)

M




Koji bi mi vi predlozili Prenatalni test? Nasla sam neki Lumipeek i cula sam se sa njima ljubazni su jako ali nisam videla bas mnogo iskustva po forumu sto se tice njega ali jako su pristupacni u ceni i imaju mogucnost na rate, da li ste culi nekada za nnih? 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.4.2024 9:59:35   
Srecko47E
Prenatalni-jako je bitan po meni,geneticar koji radi i sa kojim se vrsi razgovor.


Napisete pitanja na papir,odete na razgovor.
Vidi sta kazu,nikako putem mejla i telefona.
Na svakom p'renatalnom stoji da ne garantuju 100% za rezultat,a isto tako,znam zene koji je prenatalni bio uredan,pa...Deca imaju problem.

Ne znam da li sme javno da se iznosi gde smo radili i koga rpeporucujemo,svakako javi mi se slobodno privatnom porukom.

Uz paket koji radite,moj savem je dodati SMA i cisticnu-100je doplatak.

(odgovor članu Takitaki1)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.4.2024 17:06:42   
Maslacak15
ja znam dete i sa urednom amniocentezom i vrlo ozbiljnim monogenskim oboljenjem. To je zato sto prenatalni ne detektuje pojedinacne mutacije samo hromozomske rearanzmane i polipoudije i aneuploidije. Kao i amniocenteza. SMA i cisticna su eto u komercijalnoj ponudi ali tih sindroma postoji jako puno kojekakvih.

Poenta je- nema apsolutnih garancija koji god test da radite.

Svi NIPT testovi su vrlo slicni i po pravilu vrlo precizni za hromozopatije i delecije itd.. Tehnologija je pouzdana. Rizik od laznog negativnog rezultata skoro da ne postoji.

Sa 21 godinom i testom kakav je iznela nema razloga da radi bas nista. No dobro. Sigurno da treba da slusa svog lekara, a ne internet savete. Ali ja vrlo dobro znam sta pricam, pa reko da kazem, mozda nekom znaci da se malo primiri.

Problem je sto mnogi lekari u Srbiji ne postuju pravila i propise sopstvene struke. zato postoje Cutoff na testovima i zato postoji kategorizacija visok i nizak rizik, Samo rizici ispod 1:300 na doublu bi trebalo da budu indikacija za dalje testiranje. Inace je double potpuno besmislen i svi bi trebalo da rade amniocentezu, po toj logici.

Meni je samo zao sto plase zene i kad izlistate strane na ove teme sve sami anksiozni napadi jel je double navodno "los". A reszultati neupadljivi i rizik nizak po prihvacenim kriterijumima koje vaze i u srbiji. Dobar su biznis oni razvili ja bih rekla.


(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Beta HCG - 2 deo
5.4.2024 17:28:48   
Maslacak15
Da budem do kraja jasna na ovom primeru. zena ima rizik od 1: 1:2467 za dauna to znaci od 12467 beba/ trudnoca sa identicnim testom 1 ce beba imati Down. Matematicki gledano, to je rizik od 0,03 posto. i 12466 beba ce biti potpuno zdrave.

I sad ce lekar da joj izbije 500-700 evra iz dzepa da bi joj se pokazalo to sto joj je Double test vec rekao, da beba nema hromozopatije. Ili jos dve mutacije ako ih doplati.

Beba je 99,9999 posto potpuno zdrava. Oni preostali promil vam taj test nece iskljuciti mogucnost koji god da radite, da nesto moze da ne bude u redu. Ni amniocenteza ne daje garanciju. To je biologija. Genetski poremecaji su hvala bogu retki ali ih ima jako puno, verujte svakakvih gadosti i ti redovni testovi ih ne pokrivaju . Mogli bi temu da otvorimo, ali to nije dobro za trudnice pa necu da preterujemo.

ali ok ako ce da vam pomogne mirno da spavate dajte i 1000 evra. Meni samo smeta nepotpuno informisanje pacijentkinja od strane lekara. Zato oni uvek stvave svugde disclaimer koji niko ne cita da se nigde nista ne garantuje 100 %..


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Beta HCG - 2 deo
9.4.2024 8:42:26   
nata11
Ja bih samo da dodam da sam 2019 poslusala Maslcak.

Dugo cekana trudnoca, komplikacije i dosla u situaciju da mi je ponudjen ovaj test.
Posavetovala Maslacak i shvatila da testovi nisu nikakva garancija da ce dete biti zdravo. Pokriva tih nekoliko gena i to je to.


_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Beta HCG - 2 deo
9.4.2024 9:59:18   
Srecko47E
Bravo Maslacak!
Ja uvek za razgov or sa strucnim licem koji ce mi sve izneti i reci kako stoji.

U sustini, geneticari psotoje sa razlogom,Srbija ima dva,zaista dobra strucnjaka-ostale ne bih komentarisala,jer se prodaju za jednu kampanju.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Beta HCG - 2 deo
11.4.2024 11:50:35   
Maslacak15
naravno da postoje geneticari sa razlogom, to niko nije osporavao. Humana genetika je vrlo respektabilna i kompleksna nauka :) Moj muz se time bavi ceo boziji dan, analizira prisustvo germline mutacija u krvi pacijenata , a i ja polozih X ispita na tu temu svojevremeno, tako da meni ne treba nicija konsultacija. Zato nisam nikad ni isla u mojim trudnocama kod geneticara iako sam radjala sa 34 36 i 40 jer nije bilo potrebe za testovima bilo kakvim na osnovu procene strucnjaka za perinatalnu dijagnostiku i ekspertskog ultrazvuka u 13 oj nedelji. Meni je to bilo dovoljno. DA je bilo indikacija sigurno bih isla.

Cilj mojih pisanja nije da kazem zenama da ne veruju u genetiku daleko bilo, samo da stavim u kontekt informacije koje kolaju posto imam utisak i dalje da mnoge ne razumeju sta znace koji testovi, koje informacije pruzaju i sta vam bilo koji test garantuje. I isto znam da ginekolozi nisu geneticari a mnoge zene bivaju primorane na testove od strane ginekologa eto " za svaki slucaj". I zao mi je sto se zene stresiraju i dovode u stanje anksioznosti bez bilo kakvog razloga.

Puno pozdrava svima narocito trudnicamauser posted image





(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Beta HCG - 2 deo
11.4.2024 18:52:47   
Takitaki1


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

naravno da postoje geneticari sa razlogom, to niko nije osporavao. Humana genetika je vrlo respektabilna i kompleksna nauka :) Moj muz se time bavi ceo boziji dan, analizira prisustvo germline mutacija u krvi pacijenata , a i ja polozih X ispita na tu temu svojevremeno, tako da meni ne treba nicija konsultacija. Zato nisam nikad ni isla u mojim trudnocama kod geneticara iako sam radjala sa 34 36 i 40 jer nije bilo potrebe za testovima bilo kakvim na osnovu procene strucnjaka za perinatalnu dijagnostiku i ekspertskog ultrazvuka u 13 oj nedelji. Meni je to bilo dovoljno. DA je bilo indikacija sigurno bih isla.

Cilj mojih pisanja nije da kazem zenama da ne veruju u genetiku daleko bilo, samo da stavim u kontekt informacije koje kolaju posto imam utisak i dalje da mnoge ne razumeju sta znace koji testovi, koje informacije pruzaju i sta vam bilo koji test garantuje. I isto znam da ginekolozi nisu geneticari a mnoge zene bivaju primorane na testove od strane ginekologa eto " za svaki slucaj". I zao mi je sto se zene stresiraju i dovode u stanje anksioznosti bez bilo kakvog razloga.

Puno pozdrava svima narocito trudnicamauser posted image








U pravu si Maslacak! 
Ali najgore sto mi zene svasta citamo na internetu takodje evo i ja sama citam i svasta procitam i uplasim se npr za taj Beta hcg free cak sam u par puta pomislila da imam neki tumor kako i na internetu pise zbog mnogo povisene bete.. Ali da im ispunim zelju i geneticarki i ginekologu uradila sam prenatalni na amnio ne bi isla nema te sile… Cekam rezultate pa cemo videti ♥️

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1197
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 46 47 [48]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 46 47 [48]
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

filip, stefan ili Matija
pisuljica



_ (11%)

filip (24%)

matija (32%)

stefan (33%)


Ukupan broj glasova: 111

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here