|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 16:50:44   
maslinica
Drage mame, interesuje me kada se kod vasih beba ( dece ) znala konacna boja ociju i kose?

svako ima svoju teoriju, mene inetresuju vasa iskustva.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 18:32:55   
Anoniman
Kod nas se jos ne zna. Primetila sam da obicno deci, koja po rodjenju imaju tamne oci, ostanu tamne, a ako su svetle, mogu i ne moraju da se promene. Nesa se rodio sa sveeetlim plavim ocima, sada su vec skoro zelene, pa pretpostavljam da ce biti kao moje, maslinaste, a meni su postale takve kad sam imala 2-3 godine. Kosa mu je prvo bila jako tamna, sad je smedja, tako da ce i to verovatno naslediti od mene-svetlo smedje. Al eto, sva deca koju znam, koja su rodjena sa tamnom kosom i ocima, ostala su takva, a plavusani se menjaju user posted image Naravno, to je samo moje iskustvo.

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 19:15:08   
Mishica 77
E, i meni je ova tema užasno zanimljiva. Mi za sad imamo svetlo plave okice i ja bih jaaaaaaaaaako volela da tako i ostanu! 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 19:40:02   
simke
Ni kod nas se još ne znauser posted image Kad se rodio, Simke je imao teget plave okice i belu kosicu(toliko belu da se činilo da je ćelav).Sad mu je kosica boje žita,a oči svetloplave.MM i ja imamo zelene oči i tamnosmeđu kosu,a oboje smo u bebećem periodu imali plavu kosu i plave oči,u mom slučaju je tako bilo do 3. ili 4. godine,a za mm ne znamuser posted image Elem,šta htedoh reći...sve je to individualno,zavisi koji gen će prevagnutiuser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 20:03:18   
Anoniman
jeste simke, obično prevlada taj tamniji gen, ali u mojoj porodici sa mamine strane imam svetli gen, sa tatine tamni, pa je svetli prevladao i kod mene i brata.Mm je garav, ja svetla, i opet je kod Neše prevladao moj gen. Izgleda je neki ratoborni "plavi gen" u pitanjuuser posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 20:18:35   
Modessty
Danilo je na rodjenju imao taaaamne oči, skoro crne. I kosa mu je bila taaamno smedja. Negde od 40 dana kosica je počela da setli. Sad je svetlo smedja skoro plava. A okice su i dalje tamne ali sada onako "šućmuraste", malo braonkaste malo modre malo zelenkaste

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 20:47:06   
ana77
Moja Sonja ima tamno plave oci i smedju kosu ali ispod smedje joj raste plava sto izgleda mnogo smesno. Moja svekrva kaze da je takva kosa rasla svoj njenoj deci (ima ih petoro :)). Moj muz je plav, a i ja sam svetla - zelene oci, bela put, tako da pretpostavljam da ce biti plavusa :).

Kazu da kod dece koja sisaju boja ociju nije jasna gotovo sve dok su dojene, tako da se u tom slucaju mogu ocekivati razna iznenadjenja :). Moja beba i doji i pije AD mleko tako da... videcemo. Ja mislim da ce ostati plave jer su bas prodorno plave i sad, a za kosu je u principu sve jedno. Kad joj dosadi uvek moze da se ofarba :).

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 20:49:11   
Modessty
Znači i Danilu će se menjati boja kose i očiju sve dok sisa?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 21:14:54   
ana77
Tako kazu... Ali ja mislim da se kod neke dece jasno vidi boja ociju odmah, a vidi se ona sucmurasta nedefinisana boja koja ce se tek ustaliti. Kod bebe moje sestre se menjalo iz plavkaste u zelenkasto i sad se vec skoro definisila smedja boja ali se stvarno sve vreme videlo da je boja ociju nekako "mlecna", ne umem da objasnim dok recimo mislim da ce mojoj bebi ostati plave (ali ona mesovito jede tako da ne spada u kategoriju samo dojenih beba). 

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 22:45:17   
Anck Su Nmaun
Moja curica ima prelepu boju ociju teget i crnu kosicu i tamniji ten ...pa se mi znamo nasaliti :"Cije je ovo dete" ... user posted image user posted image user posted image jer mi nismo crni user posted image user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Boja kose i ociju kod beba
30.5.2010 23:30:34   
Mishica 77
I naša Isidora ima kristalno plave oči pa nam svi kažu da će tako i ostati jer je boja baš jasna. Nisu mutno plave.
p.s. ovo se ja možda tešim...user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Boja kose i ociju kod beba
31.5.2010 9:02:44   
maslinica
IZVORNA PORUKA: ana77

Kazu da kod dece koja sisaju boja ociju nije jasna gotovo sve dok su dojene, tako da se u tom slucaju mogu ocekivati razna iznenadjenja :). Moja beba i doji i pije AD mleko tako da... videcemo. Ja mislim da ce ostati plave jer su bas prodorno plave i sad, a za kosu je u principu sve jedno. Kad joj dosadi uvek moze da se ofarba :).



ovo sam i ja cula..meni Petar ima cudnu boju ociju, nije zelena,  nije ni plava, pa vuce u smedje, bas nesto cudno. a ja imam zelene, a mm tamno smedje, pa me bas interesuje kako to ide, naravno tamno je dominantnije, odnosno taj gen je dominantniji, ja se i dalje nadam zelenim okicamauser posted image
kosica kad se rodio je bila svetla, svetla...svi u rodilistu govorili mamin sin, sada tamni i vidim raste mu tamna, ali ne znam dal  ce da ostaneuser posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Boja kose i ociju kod beba
31.5.2010 9:06:03   
New Mom
Lara je na rođenju imala crnu kosu i skoro crne okice. Sada joj kosica pomalo svetli, pa je više smeđa, a okice su sa nekim plavkastim odsjajem, kao da se prelivaju. Ali kako mm i ja oboje imamo crne oči i crnu kosu, mislim da je sigurno kakve će ona imati. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Boja kose i ociju kod beba
31.5.2010 10:45:15   
AtenA
IZVORNA PORUKA: Modessty

Danilo je na rodjenju imao taaaamne oči, skoro crne. I kosa mu je bila taaamno smedja. Negde od 40 dana kosica je počela da setli. Sad je svetlo smedja skoro plava. A okice su i dalje tamne ali sada onako "šućmuraste", malo braonkaste malo modre malo zelenkaste

ovako identicno je i kod Nives,i bas me zanima kakve ce oci imati,mm muz ima prelepe plave a ja tamno smedje,mada mislim da nece imati plave,verovatno neke sucmuraste,maslinaste,sto bi volela moja sestra ima takve oci i mnogo su interesantne
Vukasinu ima smedje oci i odmah po rodjenju se nekako videlo da ce da budu smedje(sto je meni jako krivo,jer sam ocajnicki zelela da mi dete ima oci na muzauser posted image user posted image )
mislim da bebe koje imaju prodorno plave oci,i kasnije im ostanu plave

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Boja kose i ociju kod beba
31.5.2010 13:36:57   
lanajelena
Lana je na rodjenju imala crnu kosu i teget oci,sad ima smedju kosu i zelene oci
Dusan za sada ima tamniju kosu ne bas skroz crnu i plave okice mada mi svi kazu da ce imati iste kao Lana...tesko da ce mu biti smedje jer ja imam zelene a mm plave oci,mada postar ima smedje user posted image

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Boja kose i ociju kod beba
31.5.2010 14:14:01   
maslinica
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Lana je na rodjenju imala crnu kosu i teget oci,sad ima smedju kosu i zelene oci
Dusan za sada ima tamniju kosu ne bas skroz crnu i plave okice mada mi svi kazu da ce imati iste kao Lana...tesko da ce mu biti smedje jer ja imam zelene a mm plave oci,mada postar ima smedje user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Boja kose i ociju kod beba
31.5.2010 14:40:17   
lothroniell
Milos ima tamnooo plave oci i crnu kosu, i njegov tata i ja smo imali crne kose kao male bebe pa kada je to opalo bili smo plavi, sad i mi cekamo da on "poplavi" a sa ocima ne znam sta ce biti, ja imam plave a tata mu tamno braon... user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Boja kose i ociju kod beba
14.4.2011 15:45:58   
eni26
mm ima plave oci,obozavam ihuser posted image e sad ,vidim i kod Eme da su joj bas plave plave oci i nadam se da ce ostati takouser posted image
i boja kose joj je kao kod mm, smedja user posted image sva je na ocauser posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Boja kose i ociju kod beba
14.4.2011 16:04:48   
Trbica
Una ima plavu kosu i sivo zelene oci. Mm je plavusauser posted image sa plavim ocima, ja sam svetlo smedja sa braon/zelenim ocima. Kad se rodila je imala plavu kosicu i tamno sive oci. Kosa joj je na tatu, oci na baku, moju majku. Boja ociju joj se definisala negde oko 10 meseca. Verovatno ce ovakve da ostanu mada bih ja vise volela da predju u zelenu posto joj ovako deluju hladne. Moja mama kad pogleda zaledis se momentalno...

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Boja kose i ociju kod beba
14.4.2011 16:24:24   
New Mom
IZVORNA PORUKA: New Mom

Lara je na rođenju imala crnu kosu i skoro crne okice. Sada joj kosica pomalo svetli, pa je više smeđa, a okice su sa nekim plavkastim odsjajem, kao da se prelivaju. Ali kako mm i ja oboje imamo crne oči i crnu kosu, mislim da je sigurno kakve će ona imati. user posted image

Posle perioda od nekoliko meseci zelenih očiju, sad su skroz crne. I kako rekoh, s obzirom na roditelje, mislim da to ostaje. A kosica je baš svetla trenutno. Ali verujem da sa odrastanjem i to će biti crno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Boja kose i ociju kod beba
14.4.2011 16:26:49   
eni26
I sta vi kazete ,kad se tacno moze znati kakve ce boje oci biti ?

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Boja kose i ociju kod beba
14.4.2011 16:28:26   
Anoniman
Neeeee ! Ali ja želim da moja Nina ostane plavokoso plavooko čudo ! Ostaće , je l' da , je l' da ? user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Boja kose i ociju kod beba
14.4.2011 16:29:12   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: eni26

I sta vi kazete ,kad se tacno moze znati kakve ce boje oci biti ?


Lani su tek sa tri godine presle iz teget plave u zelene

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Boja kose i ociju kod beba
14.4.2011 16:30:13   
eni26
Ajme meni user posted image ko ce to iscekati...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Boja kose i ociju kod beba
14.4.2011 16:36:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: eni26

I sta vi kazete ,kad se tacno moze znati kakve ce boje oci biti ?


Lani su tek sa tri godine presle iz teget plave u zelene


Jes , kad si tek tad prestala da je umivaš mastilom user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here