|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bruh (kila) kod dece
21.8.2020 23:01:37   
Sanjalicaaa
Da li kila moze da se javi kod starije dece?


G., 6 god, je pao pre dva dana u parku. Povredio je nogu, zalio se na bol u kolenu, butini i preponi. Veceras pogledam iznad prepone mu je oteceno. Da li je moguce da je kila? I da se javila od pada? Nikada se do sada nije zalio da ga boli. 
Nismo kuci, kod mojih smo inace bih ga odmah odvela lekaru.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.8.2020 0:56:21   
Ana RR
Joj Sanjalice, ja zaista ne znam... ima li ko tu da ga pogleda, neki privatni dr možda?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.8.2020 1:02:06   
doramar11
Po tvom opisu deluje da je pad uzrok.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.8.2020 9:10:35   
flamingos
Joj Sanjalice,duša mila.Šta znam,dr.će najbolje da ti kaže.Ali,niste kući.Možda nije kila,već se nezgodno udario pa nateklo.


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.8.2020 10:41:06   
Sanjalicaaa
Ana, nema. A ne bih da idemo na hitnu ovde opet. Isli smo da snimi nogu kada je pao, i tamo je haos. Danas kao da je manje oteklo, ali mozda mi se samo cini. 



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.8.2020 13:51:05   
Filadendronka
Sanjalice, verovatno je od udarca. Prati da li se bol smanjuje, pa izvagaj da li je hitno za dr ili moze da saceka. 

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Bruh (kila) kod dece
2.10.2020 11:57:37   
Queen Lady
Ja sam sa kada je imao 3,5 godine isla na operaciju spustanja levog testisa. U toku operacije su nasli i kilu... Plus mu i odvajali kozicu tada. Otisli za jedno, na kraju je bilo 3u1. Joj kad se setim, a 5 dana pre operacije saznam da sam trudna sa R.

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Bruh (kila) kod dece
14.2.2022 16:00:25   
dunja RR
Evo da se opet upišem, sa drugim detetom, M ima preponsku kliu, odnosno bruh. Kod nje je urođena (nije nastala od plakanja), i S je imao urođenu, samo je kod njega kanal u trbuhu bio delimično zatvoren, pa je njegova kila bila vodena (tečnost iz trbuha je curkala u testis), a kod M se kanal nimalo nije zatvorio, tako da je crevo prošlo u tu rupu, i kod nje je zapravo bruh. Njihove kile su kaže dr najverovatnije nasledne, jer kod oboje je kila nastala na isti način, tj. tako što se kanal u njihovom trbuhu nije zatvorio, dok su bili kod mene u stomaku. Ni ja ni mm nismo imali ...Lečenjenje je isključivo hirurško, znači operacija je obavezna, jer ako se ne operiše na vreme, kila se će uklještiti (kod devojčica je posebno opasno, jer se mogu uklještiti i jajnik i crevo). Kada se uklješti, bol je strašna, i naravno hitna operacija, rizičnija. Kod M se hvala Bogu za sada nije uklještila, doktorka je rekla da želi što pre da je operiše, ne sme da se čeka, ali s obzirom da je u Tiršovoj ogromna gužva, i na operacije se čeka po godinu dana, ona je uspela da nas ubaci ranije, tj. biće operacija za 2 meseca, više od toga kaže ne sme da čeka, jer je kila velika. Inače, ista dr je operisala i S, tada mu je sredila i kožicu na piši, i stvarno je predivna.


Nju čudi kako niko od dr do sada nije video ovu kliu, a ono što je interesantno je da je i kod S bilo tako, pedijatar nije nikada primetio kliu, tako da sam i kod S i kod M, zapravo ja postavila dijagnozu, i to u isto vreme, i kod nje i kod njega, sa njihove 3 godine. Baš čudno, jer se obično ove klile "pojave" ranije, tj. one su tu od rođenja, ali se obično ranije primete, tj. prikažu javnosti, da tako kažem. Kod nje sam je sasvim slučajno videla, pre neki dan dok smo je kupali, jako je vrištala jer ne voli da joj se pere kosa, i tada sam videla, pri tom naprezanju, da je klila iskočila sa desne strane. To je zapravo dobra stvar njenog vrištanja, jer smo mogli da ne znamo da je ima, i da joj se uklješti, što bi se verivatno i dogodilo, a onda bi trčali hitno na operaciju, koja bi bila daleko rizičnija. Ovako, bićemo spremni, i obaviti na vreme. Do tada, dr je rekla sve normalno, ponašanje kao do sada, dala nam je dozvolu za zimovanje, kaže slobodno, uživajte.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.2.2022 16:10:32 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Bruh (kila) kod dece
14.2.2022 16:41:05   
dddaca
Kilu si videla samo dok je plakala? Kad se ne napreze ne primecujes je?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Bruh (kila) kod dece
14.2.2022 17:05:23   
dunja RR
Ja sam je videla jednom kod plakanja i bila je kao pesnica, bas velika.  Sutradan smo bili kod te dr pivatno i njeno oko je videlo kilu i u stojecem polozaju, odmah je rekla evo je i velika je. Ja je sada ne vidim, ali doktorsko oko ipak vidi drugacije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Bruh (kila) kod dece
14.2.2022 17:20:36   
dddaca
Bas je nezgodno sto se ne primecuje. Srecom pa se namestilo tako da place dok je tusiras i da si primetila.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.2.2022 13:13:48   
dunja RR
Danas nam je Dr zakazala operaciju, biće za mesec dana ipak, neće dr duže da čeka.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.2.2022 16:44:03   
Sanjica26 RR
Super Suzi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Bruh (kila) kod dece
5.4.2022 9:51:22   
dunja RR
Pre 2 nedelje smo operisali kilicu u Tiršovoj, sve je prošlo super, došli ujutru u 7, istog dana smo u 17 već bili kući. Prošle nedelje smo izvadili konce i imamo još jednu kontrou za 2 nedelje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Bruh (kila) kod dece
6.4.2022 6:45:44   
flamingos
Super Dunja.Dtago mi je da je sve prošlo kako treba.Budite mi dobro.Ljubim vas puno.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 190
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here