|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cista žutog tela na jajniku
22.1.2010 10:11:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88


Imala bi jedno pitanje...Juce mi je na UZ doktor otkrio cistu na jajniku(cista zutog tela je u pitanju).Kaze,to je"u proslosti"bilo jajasce koje je hranilo embrion dok nije proradila posteljica.Medjutim,kod mene jajasce nije izumrlo,nego se pretvorilo u cistu zutog tela i nastavilo da raste .Praticemo cistu.Kaze ako ne bude nastavila znacajno da raste nece mi praviti probleme,ali ako nastavi da raste moze da nastane uvrtanje ciste oko peteljke(torzija),krvarenje u abdomenu,i moze mi ugroziti trudnocu .Da li je neko imao nesto slicno u trudnoci,i da li znate nesto vise o ovome?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Cista žutog tela na jajniku
22.1.2010 10:27:08   
Daca88
Hvala sto si otvorila temu...
Da li forumasice znaju nesto vise o ovoj cisti?Ja sam imala mikrocisticne jajnike,pa policisticne jajnike i PCOS sindrom,imala sam i vodene(folikularne ciste),jednu takvu od 14 cm sam i operisala laparoskopski.Tako da imala sam ciste,ali nikada ovu vrstu.Plasim se za svoju bebicu.Kaze doktor da je ta cista bilo jajasce koje je u ranoj trudnoci bilo cuvar trudnoce,i trebala je da nestane do 10 nedelje.Medjutim nije nestala,jaje se pretvorilo u cistu i nastavilo rasti.Ponekad sadrzaj moze biti bistar pa ako pukne njen sadrzaj upije abdomen,medjutim ponekad zuto telo moze da se ispuni krvlju i da se pretvori u krvnu cistu(endometricna,cokoladna cista).Ako se napuni krvlju i takva pukne moze ozbiljno da ugrozi trudnocu.Da li ne neko imao iskustva sa cistama u trudnoci?Sve moje ciste koje sam imala su se povukle same od sebe kada sam zatrudnila,to zato jer nema menstruacije,nema hormonskih poremecaja,pa ciste miruju...A sad evo ove.Naravno nesmem nikakvu terapiju da uzimam,jer je terapija uglavnom vezana za kontracepcijske pilule koje ja nesmem piti jer sam trudna.U ostatak terapije spadaju hormonski preparati,inekcije...ali takodje nista od toga nesme koristiti trudnica.Pre sam pila neke cajeve,razne mesavine,ali tada nisam bila trudna nego sam pila da bi smirila ciste,podstakla rad jajnika i dobila ovulaciju.Sada se ne usudjujem da pijem ni cajeve,jer ono sto je pomagalo pre trudnoce,ne znaci da nece da skodi u trudnoci.Doktor je cak pominjao ako nastavila rasti da ce se trebati operisati,a meni operacija u trudnoci deluje jezivouser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Cista žutog tela na jajniku
12.2.2011 11:18:56   
dunja123
Zdravo drage zabrinute mame:)
ja sam se pre dva dana vratila iz bolnice zbog pucanja ciste zutog tela.
imala sam jake bolove u stomaku...zvala sam hitnu i primili su me u bolnicu pod sumnjom vanmatericne trudnoce..
imala sam jako puno slobodne tecnosti u stomaku i krvi...
medjutim isti taj dan sam bila potpuno stabilna i krvna slika mi je bila odlicna, pa su resili da me posmatraju nekoliko dana.
Cinilo im se da vide gestacijski mesak u desnom jajovodu..
Medjutim posle 5 dana pojavio se plod u materici..a ta velika formacija oko jajovoda se smanjila i onda su videli da je to ipak bila cista zutog tela koja je "izrasla" na jajniku pa pukla.
Kada sam primljena u bolnicu cista je bila 8cmX6cm i pored pucanja...znaci dosta je bila velika..
a kad sam izasla bila je samo 17mmx17mm
stomak mi je i dalje naduven kao da sam 4 mesec ali kazu da se dosta tecnosti apsorbovalo i da ce sve biti ok i da je odlicno to sto sam se u toku dana stabilizovala jer bi me inace operisali ....
Dok kaze da to nije nista strasno da se te ciste javljaju i pucaju...i da jako boli kad se uvrnu i puknu ...ali da nije strasno...
tako, ja sam sad 6 nedelja. boli me jajnik kad ga malo izmucim(nesto radim savijam se)..
ali mislim da ce proci brzo.
On je uvecan, duplo je veci od levog i vidljive su rupture na njemu...
ali ja se osecam sjajno..
veliki pozdrav

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Cista žutog tela na jajniku
4.8.2018 17:25:43   
dunja RR
Ooook, svašta sam iščitala, ovde najmanje, i sad me pomalko hvata frka ..
Kod mene cista sa bistrom tečnošću na levom jajniku, 44x40cm, trudnoća 9+2.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja123)
Direktna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here