|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Domaca pasteta
27.2.2019 21:51:13   
Queen Lady
Nisam uspela da nadjem temu, ako je ima slobodno prebacite. 
Upravo sam napravila domacu pastetu. Prvi put. Pa bih podelila recept sa vama. Ko ima jos ideja za domace pastete neka pise. A posto se moje dete navuklo na pastete, resila sam NAPOKON da napravim domacu. Skoro je moja majka pravila, sin je jeo, pa sam veceras resila da je isprobam. Sutra vam javljam utiske ostalih ukucana (muza i sina). A posto i bebce raste, vrlo brzo ce moci i on da je jede, s obzitom na sastojke. 
Potrebno
250 gr mesa (ja sam koristila batake, moja majka mleveno mesto).Solja mlekaGpavica crnog luka (sitno iseckan)2 cena belog luka (iseckan ili izgnjecen)Prstohvat mlev karanfilica (ja sam stavila 3 zrna celog)So, biber, vegeta po ukusu2,3 kasike prezli
Priprema
U serpu sipati mleko, dodati meso, crni luk, beli luk, karanfilic, so, biber, vegetu. Kada provri, smanjiti na najmanje i kuvati sat vremena (uz povremeno mesanje). Na kraju dodati prezle i kuvati jos 10 min. Ja sam dodavala jos malo mleka kada sam stavila prezle, jer mleko ispari pa da ne zagori. Na kraju sve to izmiksati (rucnim mikserom, seckom) da se sjedini. Cuvati u frizideru 2,3 dana. Kolicinski ispadne tegllica od 300 gr. 
U zavisnosti da li zelite redje, moze da se doda jos mleka. 
Jednstavno je za pravljenje, a mnogo bolji ukus od kupovnih pasteta. Misllim da nema potrebe pominjati da je mnogo zdravije. 
Pozdrav zene.


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Domaca pasteta
27.2.2019 22:00:10   
veselicaa
Deluje zanimljivo,nisam nikad pravila pastetu,namaze samo.

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Domaca pasteta
27.2.2019 22:14:04   
Queen Lady
Slala sam sa telefona recept, nadam se da je razumljivo. U zavisnosti koliko se svidja ukucanima i koliko se jede moze i veca kolicina. A nije jaka moze i za veceru. E sad, verovatno po ukusu moze da se doda i senf i jos neki zacin...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Domaca pasteta
20.4.2019 9:09:44   
Andjelkakv
Ja nisam pravila od mesa mada je sestra pravila od pilece dzigerice. Ja sam pravila od ribe. Jednom sam pravila od przenog oslica(moze i baren a ovo je ostalo od rucka pa da se ne baci) a dva puta sam pravila od marinade posto moja mama za slavu kuva marinadu i onda od nje uvek spremim. Izblendirati ribu,naravno odkloniti kosti,dok kod marinade za tim nema potrebe pa cak mislim da je zbog toga i kvalitetniji izbor,dodati po potreni ulje,ako nine riba iz marinade,soli,zacina po zelji,kasiccicu senfa,malo moze limunovog soka i svezeg belog luka ili luka u prahu. Ako imate vecu kolicinu staviti u manja pakovanja i u zamrzivac.

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Domaca pasteta
20.4.2019 16:02:35   
Olga75
Ja uzmem meso iz supe, svu zelen, dooobro izblendam i dodam malo kečapa. Naravno ako treba dodajem supice da dobijem gustinu. Bude odlična ali vrlo kratko može da stoji

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Andjelkakv)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Domaca pasteta
20.4.2019 16:33:45   
bubulence
Moj recepAt je slican Olginom, svo povrce i meso koje mi ostane iz supe stavim u blender, dodam malo maslinovog ulja i to je to. Stavim u staklenu posudu koja može da se zatvori i imamo 2 dana 


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Domaca pasteta
21.4.2019 7:46:23   
dragana25


IZVORNA PORUKA: bubulence

Moj recepAt je slican Olginom, svo povrce i meso koje mi ostane iz supe stavim u blender, dodam malo maslinovog ulja i to je to. Stavim u staklenu posudu koja može da se zatvori i imamo 2 dana 




Ja takodje radim tog principa. I dete obozava

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Domaca pasteta
30.5.2019 17:29:17   
nata11
Pravila pre neki dan.


Ostatak piletine, majoneza, pavlake, perun i susama u blender. Super je ispala. 

_____________________________





(odgovor članu dragana25)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Domaca pasteta
30.5.2019 18:09:54   
veselicaa
Nama uvek ostane dosta piletine,najvise kada spremim celo pile,bas cu da napravim.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Domaca pasteta
31.5.2019 11:05:21   
vocicana
Recept iskopiranuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Domaca pasteta
31.5.2019 11:10:03   
Sanjica26 RR
Pravim razne kombinacije pasteta. Nekad ubacim dva tri zrna kapara. Zavisi, šta imam. Deca bas vole da jedu domacu pastetu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Domaca pasteta
10.7.2019 10:07:29   
mama ivane
Zanimljiv receptuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Domaca pasteta
10.7.2019 10:10:04   
doramar11
Napravicu pilecu, imam isti problem sa ostacima kao Vocicana.

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Domaca pasteta
10.7.2019 10:22:13   
flamingos


IZVORNA PORUKA: doramar11

Napravicu pilecu, imam isti problem sa ostacima kao Vocicana.
Odličan način da se utriši preostala hrana


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Domaca pasteta
10.7.2019 10:23:17   
Duškić

IZVORNA PORUKA: nata11

Pravila pre neki dan.


Ostatak piletine, majoneza, pavlake, perun i susama u blender. Super je ispala. 



Nikad nisam ovo pravila. Probacu

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica
Picoline
Ringerajin kuvar: Maraj



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here