|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.2.2010 10:18:55   
Lu
Moj Roko je dobio na guzi neke dvije flekice da li su lišajevi ili ekcemi ja nemam pojma ili je to istouser posted image
Uglavnom ne svrbi ga, nego samo dva kružića i unutra kao oljuštena kožica,malo crvenije boje od ostatka kože.
Takođe sam i ja dobila na rukama 2 komada ali kod mene već prolazi,ni mene ne svrbi.
Nervira me što kod njega ne prolazi kao 2 štembilja stoje na guziuser posted image

(odgovor članu mo)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.2.2010 10:24:52   
mamanp
Ej, pa i moja devojcica ima isti takav ekcem i ne prolazi vec duze vreme. Namazem joj Pavlovicevom mascu al' nista se ne menja. Potpuno je isto kao sto si ti opisala.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.2.2010 10:38:14   
*Alexx*
A jel pocrveni više kad se okupa (od topline vode)? Probaj Mustelom, Stelatria kolekcija, ta je krema baš za ekceme  (ja kao da radim za njih, hoću procenat user posted image ). Skupa je, da se ne iznenadiš user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.2.2010 10:39:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

A jel pocrveni više kad se okupa (od topline vode)?

Nisam sigurna,večeras ću da pratim... možda i uslikamuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.2.2010 10:42:50   
mamanp
Kod Ilme stoji konstantno isto...znaci bez ikakvih promena ni pri kupanju, niti pri pranju. Desavalo se da joj izadje i po licu, bude neki dan i prodje, ali ovaj "pecat" je bas uporan, mada je to kod nje povezano sa alergijama koje ima.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.2.2010 10:56:25   
ivak
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Uopšte mi nije jasno kakve veze ima probiotik sa ekcemom? Probiotik bi trebao regulisati probavni sistem, i ne znam kako to može imati veze sa kožom.
Baš bi bilo super ako bi imala vremena da nam kopiraš textove gde si čitala da su probiotici dobri za regulisanje ekcema.



Moja devojcica ima ekcem od rodjenja tj. atopiski dermatitis i vodila sam je kod imunologa u Decijoj bolnici u NS koja nam je dala puno korisnih saveta i puno pomogla, izmedju ostalog nam je rekla da je jako vazno kojom se hranom dete hrani i da probiotik pomaze boljem radu creva i samim tim sprecava "propustljivos" creva u  organizam hrane na koju dete nije bas tolerantno.Znaci ako dete jede nesto sto njegov organizam teze podnosi ,a nemora da ima klasicnu alirgiju na tu hranu, dolazi do propustljivosti jednog dela hrane u organizam i tada se detetu jave promene na kozi tj ekcem. To je jedan od razloga javljanja ekcema tako nam je ona objasnila. I ja sam koristila Mustelu za mazanje kao i njihov sapun za kupanje koji je jako dobar, a sada pravim neku kremu u apoteci koja isto pomaze a puno je povoljnija od mustele, i Ekcemol krema ( na bazi nacurka ) mi je dosta pomagala.


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
28.4.2010 14:29:02   
Jeca*

IZVORNA PORUKA: gaganele

mojoj bebici izlazi hiljadu sitnih tackica po licu, vidi se kada se jako zagledas ali se oseti na dodir, moja mama kaze da sam ja to imala kao dete i da je to deciji ekscem ali ja ne verujem da to moze da se pojavljuje i kod beba....zna li neko nesto o tome?




IZVORNA PORUKA: indy_25

gaganele a koliko ima tvojoj bebici? Mojoj sari je danas izaslo isto tako milion nekih crvenkastih tackica na stomaku ali ovdje kazu da je to od nasih hormona i nije nista strasno. Ovdje kazu ako bebi pritisnes prstom na kozu ako nema nista kad pritisnes nije onda nikakva alergija ili nesto opasno.




IZVORNA PORUKA: gaganele

bebi ima mesec dana i 3 nedelje...ponekad se smanji a nekad ne zato me cudi a glupo je sto kazu da to prodje do puberteta ne mogu da verujem da je to to...:(


(odgovor članu mo)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
6.5.2010 13:33:20   
micketta
Danica ima blagi ekcem po licu.
rekli su nam da kupimo ELOKOM. da li je neko koristio ovu mast i ako jeste, kakvi su utisci?


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
7.5.2010 11:02:03   
diskutantkinja
Moja cici-mici je u drugom mesecu dobila ekcem-naravno ko i svi neinformisani roditelji smo poslusali savet pedijatra pa probali sa elokomom, hidrokortizonom...ubrzo smo se informisali i shvatili da posle primene kortokosteroida koza izgleda normalo nekoliko dana i ubrzo se ekcem vrato u jos gorem obliku. O stetnosti istih necu ni da kokmentarisem. Nama za negu nije odgovarao ni sebamed, ni mustela, bi dr.woolf-ovi proizvodi, ni atopic... Najobicniji ekcemol (podloga i ulje nocurka ) i Uriage -sident u obliku sapuna , nevenovo ulje i pantenol mast je njoj prijao. Sada vise nema ekcem, ali idalje nejede potencialne alergene( kikiriki,smoki orah,lesnik...)
Relativno skoro smo radili alergo test - ispaklo da nema alergije, Nestorovic kazao slobodno sve moze da jede,ja joj dala tortu sa lesnicima i orasima-i posle 5 sati mi dete oteko-plikovi po kozi... Pedijatricakoja mi dete leci kaze da atopicri treba da iznbegavaju jake nutritivnealergene do 5,6-te godine.
A i nista ne gubi ako ne jede smoki, kikiriki...
Milim da sve rebate pokusati (naci sta prija vasem detetu) pre nego sto se latite Elkokoma, sinoderma i ostalih 'ranjca :)

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
7.5.2010 21:18:14   
micketta
IZVORNA PORUKA: diskutantkinja

Moja cici-mici je u drugom mesecu dobila ekcem-naravno ko i svi neinformisani roditelji smo poslusali savet pedijatra pa probali sa elokomom, hidrokortizonom...ubrzo smo se informisali i shvatili da posle primene kortokosteroida koza izgleda normalo nekoliko dana i ubrzo se ekcem vrato u jos gorem obliku. O stetnosti istih necu ni da kokmentarisem.


ja bih bas volela da napises nesto o stetnosti ovih kremica.
inace, Danici sam juce i danas stavila elokom jednom dnevno u veoma tankom sloju i poboljsanje je vidno user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu diskutantkinja)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.5.2010 15:21:12   
Mishica 77
IZVORNA PORUKA: gaganele

mojoj bebici izlazi hiljadu sitnih tackica po licu, vidi se kada se jako zagledas ali se oset____i na dodir, moja mama kaze da sam ja to imala kao dete i da je to deciji ekscem ali ja ne verujem da to moze da se pojavljuje i kod beba....zna li neko nesto o tome?



I Isidori su se pre dva dana pojavile sitne bubuljičice po desnoj polovini lica i glave. Neke su crvenkaste neke ne, uglavnom oset__e se pod prstima. Spavala je popodne i kad se okrenula, imam šta i da vidim. Pojačaju se kad se uzbudi.
Inače, spavala je na ćebencetu ali na onoj pamučnoj strani. Možda je od vrućine ali zašto se onda ne povlači drugi dan? Ne mislim da je išta ozbiljno, ne izgleda mi tako ali me jako nervira jer je do sad imala lice belo kao alabaster.
Mislila sam da joj mažem Panthenol krem ali sam odustala. Neći ništa da joj stavljam na lice ako ne mora.
Da li neko ima iskustva sa ovim? Koliko da čekam da prođe?
POOOOOOMAGAAAAAAAJTEEEEEEEEEE !!!!!!!!!

I da dodam. To nije prvi put da spava na ćebencetu. Spava odavno svako popodne.


< Poruku je uredio Mishica 77 -- 24.5.2010 15:33:15 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.5.2010 15:39:22   
gagins
I mi imamo te sitne bubuljcice vec dve,skoro tri nedelje.Bili smo kod pedijatra,kaze da ce same proci,da jeste taj ekcem ili da se cisti od hormona.Mozemo cistiti lice kamilicom ili bornom kiselinom!Eto,ako je od neke pomoci!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.5.2010 15:55:57   
Mishica 77
gagins user posted image
Naravno da je od pomoći.
Hvala, draga, na brzom odgovoru.
Izgleda da sve trebamo da imamo potpis koji OTIca ima: "Devojke, hvala vam što postojite!" user posted image
Probaću sa Bornom kiselinom. Palo je i meni to na pamet ali nisam probala. Sačekaću još neki dan pa onda.

p.s. A jel tvom bebcu prolazi malo? Jel ti nešto stavljaš?




_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.5.2010 21:50:28   
gagins
Ja mu cistim lice sa kamilicom,sada su suve i jako me nerviraju ali se sve nadam da ce uskoro proci.Mislim da je Lanajelena(sve se plasim kad pisem njeno ime da opet ne pogresimuser posted image ) rekla da i njen mali ima isto i da je pitala u apoteci i da su joj rekli da maze sa Pantenol kremom,ja jos nisam probala!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.5.2010 15:26:57   
Mishica 77
Ma gagins, proći će. Samo strpljenja....
E, a nama počela da prolazi ona skalamerijica na licu. Joj, kakva sreća!  user posted image
Tek tako, samo od sebe. Ko zna šta je bilo. Eto, ništa nismo mackali. Dobro da sam sačekala neki dan.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.5.2010 17:07:32   
lanajelena
Gagi i da pogresis nije frka...kad smo bili sad na kontroli i dr mi je rekla da mazem 7 dana sa pantenolom pa ako ne prodje da kupim nesto sa cinkom...ja imam neku niveinu kremicu sa cinkom pa sam pocela sa tim sada i vec je malo bolje...bas mi je zao sto ga je to napalo sve mi bezveze da ga tako slikam a brzo raste i bice mi zao kad ne budem imala slikice

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.5.2010 17:11:39   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: diskutantkinja

Moja cici-mici je u drugom mesecu dobila ekcem-naravno ko i svi neinformisani roditelji smo poslusali savet pedijatra pa probali sa elokomom, hidrokortizonom...ubrzo smo se informisali i shvatili da posle primene kortokosteroida koza izgleda normalo nekoliko dana i ubrzo se ekcem vrato u jos gorem obliku. O stetnosti istih necu ni da kokmentarisem.


ja bih bas volela da napises nesto o stetnosti ovih kremica.
inace, Danici sam juce i danas stavila elokom jednom dnevno u veoma tankom sloju i poboljsanje je vidno user posted image


ja sam isto cula da je ta elokom mast super i otrcala u apoteku i sva sreca da sam naletela na super apotekarku koja nije pozurila da mi to uvali nego mi je objasnila da ce od toga sigurno proci ali je to ustvari lek i da kad neki dr dolaze da kupuju masti traze da nisu na bazi te masti (sad neznam strucno kako je rekla) i da kad bi doslo u kontakt sa ocima ili ustima moze da bude opasno i da bi te onda dr urnisali kad bi ti dosla kod njih jer si uzimala mast na svoju ruku

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.5.2010 17:17:41   
lothroniell
I Milos se sav osuo, mnogi su mi rekli da pod uticajem nasih hormona, bebe koje sisaju mogu da dobiju taj osip koji sam od sebe prodje posle 6 nedelja. Ja se nadam da je to, jer mazala sam ga i pantenolon i ispirala kamilicom nista, izgleda uzasno, ali on nema nikakve promene raspolozenja, temperaturu ili nesto, pa da se zabrinem. Kod dra su mi rekli da reagujem samo ako pocne da se siri, njemu je osuto lice, vrat i nazad donji deo glave, blizu vrata.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.5.2010 19:40:58   
snješka
Moja Selena je imala ekcem na vratu ispod brade, na unutrašnjim stranama koljena i lakata. Pedijatar nam je rekao da se svaka treća beba rađa s tim i da će to proći. Mi smo joj mazali Stelatopiom i malo se smirilo, ali je na kraju ipak samo prestalo, samo je iščezao. Treba paziti da se ne proširi puno, pa tek onda reagovati. Takođe nam je pedijatar preporučio da pomiješamo pantenol i jekoderm, i stvarno je super, lai je meni to toliko smrdilo, jer ja ne volim miris jekoderma. Sreća pa joj je nakom mjesec dana mazanja tom mješavinom prestalo.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.6.2010 12:01:01   
Shishica
Mishica, Gagins isto i mojoj Emi po licu i malo vidim i po glavici da ima po koju.
Ove po licu se sad suse.. inace pocrvene kad place ili kad se ugreje, oznoji.. Cula sam i da je od nasih hormona, ali i cula sam da je od toplote.. i mnogo beba, tj. sve bebe koje znam imaju to po licu tako da ne verujem da je ekcem nego te bebece od vrucine ili nasih hormona..

Kamilicom je umijem drugo me sve plasi, cak mi i najobicnija krema bebeca za telo plasi da joj stavim na lice.. mala mi je i nezna za specije.... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.6.2010 20:47:27   
Mishica 77
Kao što sam predhodno pisala, nama je prošlo za jedan, dva dana, a ja digla neviđenu frku. Ludača! Opet nam je lice kristalno čisto. Duša moja mila. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.6.2010 0:07:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: diskutantkinja

Moja cici-mici je u drugom mesecu dobila ekcem-naravno ko i svi neinformisani roditelji smo poslusali savet pedijatra pa probali sa elokomom, hidrokortizonom...ubrzo smo se informisali i shvatili da posle primene kortokosteroida koza izgleda normalo nekoliko dana i ubrzo se ekcem vrato u jos gorem obliku. O stetnosti istih necu ni da kokmentarisem.


ja bih bas volela da napises nesto o stetnosti ovih kremica.
inace, Danici sam juce i danas stavila elokom jednom dnevno u veoma tankom sloju i poboljsanje je vidno user posted image



Kortikosteroidi u lečenju detetu KLIK

Vezano za Elokom, reći ću samo da je meni u trudnoći dermatolog savetovao baš njega, kao najblaži kortikosteroid, zbog seboreičnog dermatitisa na licu.

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.6.2010 9:21:23   
Pilence81
Zenske drage pomagajte!
Mojoj maloj se pojavilo na ribici crvenilo,kao neke 3-4 bubuljice izgleda kao ujed mazala sam pavlovicku nista nije pomoglo,krecno mleko takodje nista,imate li kakav predlog? Da naglasim da je ne boli i ne svrbi ali me nervira sto se ne povlaci.Malecka mi ima nepuna 2 mesecauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.6.2010 9:32:47   
ivak
IZVORNA PORUKA: Pilence81

Zenske drage pomagajte!
Mojoj maloj se pojavilo na ribici crvenilo,kao neke 3-4 bubuljice izgleda kao ujed mazala sam pavlovicku nista nije pomoglo,krecno mleko takodje nista,imate li kakav predlog? Da naglasim da je ne boli i ne svrbi ali me nervira sto se ne povlaci.Malecka mi ima nepuna 2 mesecauser posted image


Jesi li je odvela kod lekara? Ipak treba cuti njihovo misljenje. Mozes da pokusas da je brises kamilicom ili peres kad je preslacis i da izbacis vlazne maramice. Nema bas puno krema koje bi na svoju ruku smela mazati, pavloviceva ili neka druga medicinska krema koja je slicna pavlovicevoj npr. Pantenol . Nadam se da ce brzo prociuser posted image , mozda je samo iritirana koza od pelena ili vlaznih maramica.

< Poruku je uredio ivak -- 29.6.2010 9:33:38 >


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
1.11.2010 23:28:57   
Nensi*
Evo da citiram sama sebe iz teme alergije na hranu...
IZVORNA PORUKA: nensi27

Evo

user posted image

user posted image


Ovo je ipak ekcem,opet mu se pojavilo,ali sada na oba obraza i danas smo bili kod dr-a na kontroli,kaze da je ekcem i dala nam je Linola Gamma mast na bazi nocurka da mu mazem dva puta dnevno...Jel neko koristio ovo i kakva su iskustva?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here