|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mama kaže, tata kaže
30.4.2009 15:06:31   
Anoniman
Česta je situacija da se mm ne složi sa mnom oko nečega vezano za dete.
Ja čak i kada se ne slažem, nikada to ne kažem pred detetom, a on... ja kaznim Luku, on ode za njim u sobu. user posted image

Jel se to dešava kod vas? Kako se sa tim izboriti?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mama kaže, tata kaže
30.4.2009 15:10:58   
andrea d
kod mene je malo drugacija situacija...Moj Velimir je vrlo nestasno dijete(cekali smo ga 6 god),pa sam ja ta koja je popustljiva i neistrajna.Pogotovo kako sam se operisala i rodila bebu,bila sam jako dugo po bolnicama,i kada sam konacno dosla kuci on me ignorisao...pa sada kada mm zagalami na njega ja cesto ne postupim kako bi trebalo,vec ga stitim,iako znam da radim pogresnu stvaruser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mama kaže, tata kaže
30.4.2009 18:20:18   
Lu
Ja sam ta koja je "stroga" a desilo se i meni da je mm otišao za njim u kaznu a ja sam fino u onom bjesu rekla eto ti ga sad,prepuštam ti da vidim kako ćeš riješiti situaciju i nestala sam na više od dva sata.
Kad sam se vratila nije rekao ni riječ i više ga nikad nije branio kad ga ja kažnjavam.
Pa mislim ja sam ta koja sam stalno s njim a on mi dođe vikendom i toliko ga raspekmezi da ja poludim,
mada znam poželi ga ali to mi nije nikakvo opravdanje jer tako će samo da naruši svoj autoritet i neće mu biti tata nego prijatelj koji ga vadi iz "nevolje"user posted image

(odgovor članu andrea d)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mama kaže, tata kaže
30.4.2009 22:08:59   
afrodita
Ja sam ta koja brani decu UVEK.
Mislim da niko osim mene nema pravo
da ih kaznjava vice ili tuce pa cak ni tata.


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mama kaže, tata kaže
1.5.2009 10:52:54   
Anoniman
Moji roditelji se nisu mesali jedno drugom u vaspitanje, ako me mama grdila tata je cutao, i obrnuto. Ja sam tako skontala da je to O.K. pa i mi to primenjujemo.
Kad mm izgrdi malog on dodje kod mene i ja mu objasnim zasto je kaznjen i istrajem u kazni. Desi se nekad da se ne slazem da treba dete kazniti, ali to ne kazem pred detetom, vec kasnije nabacim to mm-u. A mm se meni ne mesa nikad, valjda mu je lakse da ocutiuser posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mama kaže, tata kaže
2.5.2009 9:30:07   
bebać
Ja i moj m odprilike na isto dodjemo,kad je strogoća u pitanju,samo što se ne znamo usaglasit oko kazni i zabrana za Sergeja,hoću reći uvijek ga jedno grdi a ovo drugo mu tepa da ne plače.....ko lud,zbunjen normalanuser posted image user posted image user posted image ne znam kakav ćemo efekat postići

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mama kaže, tata kaže
2.5.2009 9:47:14   
gracija
Mm i ja se po tom pitanju slazemo 100%,tj.ako jedno "drzi predavanje" ono drugo cuti ili obrnuto.Ako jedno od nas dvoje pretjera,to kazemo kad smo sami ali nikad pred djetetom.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mama kaže, tata kaže
2.5.2009 10:22:07   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: gracija

Mm i ja se po tom pitanju slazemo 100%,tj.ako jedno "drzi predavanje" ono drugo cuti ili obrnuto.Ako jedno od nas dvoje pretjera,to kazemo kad smo sami ali nikad pred djetetom.

I kod nas je otprilike ovako, samo sto sam ja uglavnom ta koja grdi dete a mm me podrzi tipa "Mora se mama slusati"
Drugi deo je bio "Kako se s time izboriti"? Mozda da probas da porazgovaras sa muzem da to nije uredu, da i ti to radis za dobrobit vaseg deteta, probaj da mu ukazes do kakvih problema to moze dovesti sto ga ti grdis a muz brani user posted image

< Poruku je uredio lilly.79 -- 2.5.2009 10:25:06 >

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mama kaže, tata kaže
23.5.2012 19:18:57   
NadaR
Milos se sinoc nesto glupirao i prosuo casu vode na moj telefon i malo je otislo na laptop .
Ocistila sam to i pocela da mu objasnjavam kako to nije u redu , kako ce nam se pokvariti laptop pa nece moci gledati Garfilda. U tom se mm oglasi > pa nije on to htio namjerno , eto desilo se , nece on vise , bla,bla .. Ovaj mali mu brzinom svjetlosti skoci u krilo i ponavlja > nije namjerno .. user posted image

Precutala sam i jutros sam sve rekla mm. Ufff , strasno me iznervirao . U svoju odbranu kaze da mu je bilo zao da grdim M. user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mama kaže, tata kaže
23.5.2012 20:31:56   
Lu
Mama kaže nemoj da se tučeš sa djecom nego reci teti, niko nema pravo nikoga da udara.
Tata kaže samo mu sine vrati i duplo jače...mama kaže tata se šaliuser posted image
Onda sijevaju pogledi između mame i tateuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mama kaže, tata kaže
23.5.2012 20:39:44   
Anoniman
Lu, sve od reči do reči prepisujem, ali identična situacijauser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mama kaže, tata kaže
23.5.2012 21:32:40   
NadaR
user posted image

Npr . Milos je pokvario mm neki laser koji pokazuje koliko je ravan zid . Mm je bio iznerviran , objasnjavao i objasnjavao zasto se to ne smije lupati i tako. Ja sam cutala iako mi je u neku ruku bilo drago sto je pokvario jer mu je mm sam pokazao kako da onim svjetlom juri komsijsku macku. user posted image

Ma oni nisu normalni pa eto . user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mama kaže, tata kaže
7.8.2012 8:03:03   
Anoniman
Mene ova situacija izluđuje u poslednje vreme, tj. otkad je Mihajlo ušao u beskrajnu fazu inata! user posted image

E sad, kako najbolje da objasnim-mi smo recimo jednako strogi i jedno ćuti dok drugo grdi, ALI... Ja sam neko ko uopšte ne odmerava ostale okolnosti kad je vaspitanje u pitanju (da li negde žurimo, da li smo u gostima, na ulici i sl.)-pravila se uvek primenjuju! I meni nije problem i da zakasnim i da on njače pred 20 ljudi, ako se nešto ne sme, uvek se ne sme. A mm kad ima vremena, tipa gleda TV, odmara, pusti mu kuću da sruši, pod izgovorom da se "dete igra" user posted image A opet, kad žuri na rekreaciju, ili mu počinje prenos utakmice, a Mihajlo se samo eto oteže i malo usporava recimo spremanje sobe ili kupanje (to je uglavnom uveče) urla na njega i stavlja ga u ćošak i za najmanju sitnicu... Ako mu skrenem pažnju,odmah kreće kontranapad-pa ti njega kazniš pred ljudima bla bla bla... Da ali ja ga kaznim, jer je bacio kamen na dete, a ti ga kazniš jer je hteo da se igra sa tušem još 5 minuta, a tebi se žurilo!!! user posted image

Brine me samo da Mihajlo na ovaj način nije u stanju da kanališe šta zaista sme, a šta ne sme i da time produbljujemo samo još više njegov rani bunt...

< Poruku je uredio n i n a -- 7.8.2012 8:04:59 >

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mama kaže, tata kaže
7.8.2012 9:28:14   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: n i n a
I meni nije problem i da on njače pred 20 ljudi, ako se nešto ne sme, uvek se ne sme.



Ni meni ovo nije problem!
Jedenom je vristala na keju.....ljudi se okrecu gledaju....ja nemm problem s tim sto ce ''ljudi reci''...
Jednom sam je vukla iz vrtica , tj.ona mi se prikacila za nogu u dvoristu vrtica da je nosim, nisma htela.....

Bas sam se izvikala na muza neki dan , uzela je keks pred rucak (dosli gosti, kako se onda otimati oko keksa user posted image
) ja kazem nemoze vise puta, i on je pusti, nakon 2 min sav keks je bio prosut po tepihu.... kad ga nisam zgromila!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mama kaže, tata kaže
7.8.2012 9:40:38   
Anoniman
I da zaboravila sam da naglasim da mi imamo neke rituale-tipa, prvo večera, pa kupanje, pa crtani i priča, pa krevet...

Jedan dan došli iz šetnje, Mihajlo već danima protestuje za hranu, nešto se joguni, traži da ga hranimo iako skoro godinu dana jede sam, pa sve k'o u pesmi "Materina maza" user posted image
"Kad mu dadu jabuku,
On bi hteo šljiva,
Kad mu pruže pogaču,
Onda bi koljiva."
Pošto sam ja razumela ovakvo ponašanje kao još jedan nastavak inata, ja se i po cenu da ode gladan na spavanje držim redosleda. Dakle, ako neće da jede, pravac kada, pa krevet. Bez crtanog i bez priče... JA ga na hranu siliti neću, ali ga neću ni nagraditi za prenemaganje... I kad sam sama sa njim, nikakav problem, on se zamisli par minuta, pa odluči da ipak pojede nešto za večeru, taman to bilo i samo kiselo mleko. A mm kad ovaj počne da se baca po kuhinji i zacenjuje, gura tanjir i baca hranu ili neće sam da uzme u ruku da jede, on ga stavi pred računar!!!! user posted image Neka ga ješće posle! I uglavnom ne jede, pa se probudi u 2 ujutro i vrišti da je gladan user posted image
Isto je pre par meseci provalio čim se probudi da gleda crtani... E sad, kad ustane oko 7 to mi je ok, ali počelo se dešavati da ustane i u 6 i pre 6, mm ga odvede u sobu i opet pusti crtani... Jedno jutro se probudio u 4:45 user posted image i neće da se vrati da spava jer hoće da gleda Miki Mausa. Onda sam ja lepo ustala, digla i tatu i pustila mu da izvaspita dete BEZ crtanog filma u cik zore. Više mu posle toga nije puštao da izađe iz kreveta pre 6:30 user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mama kaže, tata kaže
7.8.2012 13:22:35   
jance
ja tek sada pocinjem da shvatam koliko je to sve sa slaganjem i doslednoscu tesko ali bitno. mislim, neka deca su stvarno dobra, jednom im kazes, i oni slusaju od tada pa nadalje, nikad nisi morao da povisis glas, zabranis, odbijes da podignes , ili da ga malko zustrije vratis u hranilicu... meni je jaako drago sto takva deca postoje, blago njihovim roditeljima, ali moje dete nije takvo. trenutno je u fazi testiranja nasih granica, pa ima odredjene vrste inata otprilike na svake 2 nedelje se ponavljaju. to nebi bilo tako strasno da se tu ne pojavi mm podkovan sa ostatkom njegove familije sa bezkonacnim teorijama o tome kako se baca po krevetcu i budi 2 meseca na 45min zato sto ga bole zubi ili zato sto mu je eto toplo... da, mozda na 2-3 nedelje, ali ne 2 meseca, on jednostavno nije takav, znam iz ranijih iskustava sa zubima (njegovo nicanje zuba je praceno sa npr ojedima i plikovima na guzi). i onda mene kao briznu majku pokoleba i ja pocinjem da popustam, jer mi se cini ko da sam najgora nemajka jer ne prenosam dete na rukama celu noc...

ili npr zadnja teorija sa kojom se pojavio jeste da bi mozda trebali da mu dajemo nocu onako na spavanju mleko, pa bi onda spavao duze, sto meni apsolutno nije logicno, kako sada da mu ja na silu uvodim nocni obrok kad ga je on izbacio sa 4 meseca? ali eto, kumovi to rade i pomaze im, njihov spava do 9 a nama se majstor budi u pola 7.. i sta sada da radim?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mama kaže, tata kaže
7.8.2012 13:34:54   
Anoniman
on ga stavi pred računar!!!! user posted image Neka ga ješće posle! I uglavnom ne jede, pa se probudi u 2 ujutro i vrišti da je gladan user posted image


Ovo i ja uradim, ali kad se zablene u isti ja mu uguravam hranu u usta, jer, ja ipak volim da spavam, i bitnije mi je da spava celu noć, nego da isteram svoje da će da jede za trpezarijskim stolom. Moja deca ne jedu za trpezarijskim stolom, ali realno, ne znam ni od koga bi to mogli naučiti, jer i mm i ja samo po nekada to radimo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mama kaže, tata kaže
7.8.2012 13:43:45   
Anoniman
Ni ja ne volim da se jede u sobi, ali poenta je što on ni tako neće da jede, jer je sad u fazi da aktivno prati crtani, sve oponaša i uglavnom skače ispred TV ili računara, tako da od jela u tim okolnostima ćorak! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mama kaže, tata kaže
7.8.2012 13:46:38   
lanajelena
Kod mene je situacija mama kaze,mama laze...ja pricam kad ne pomaze vicem i onda na kraju popustim i sve use*emuser posted image ..dosla sam u situaciju da me niko ne ferma (sem kad vide da sam na ivici nervnog sloma)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mama kaže, tata kaže
25.2.2015 16:37:25   
mila83
Kod nas je dogovor,uglavnom se slazemo muz i ja u tim situacijama,A ako i bude neslaganja, nikad pred decom, posle nasamo kazemo jedno drugom misljenje povodom toga. Bitno je da roditelji budu slozni, jer deca koriste svaku priliku za manipulaciju...Pametniji su oni i vise nego sto mi odrasli mozemo da pretpostavimo! user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mama kaže, tata kaže
26.2.2015 12:03:01   
veselicaa
Kod nas samo kako mama kaze user posted image I samo ponekad kako tata kaze ali to je zbog toga sto sam ja nonstop sa njima.Retko se ne slazemo ja i muz oko necega u vezi deca a i ako bude toga resimo kada smo sami.A sto se tice autoriteta ja ga imam vise nego muz,ipak su cerkice njegove princeze i skoro uvek ga nagovore da im popusti oko necega.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Кажњавање деце
пеперутка16

Да ли подржавате кажњавање деце млађе од седам година или сте више за:

премлаћивање (20%)

казна без цртаних филмова (20%)

разговор (60%)


Ukupan broj glasova: 5

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here