|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   enterokok u trudnoci
9.2.2010 22:34:32   
maslinica
na svoju volju sam trazila doktorku da mi uradi cervikalni bris i pronadjena mi je bakterija enterokok...malo sam googlala i videla da je cesta muka, bas kao i e.coli.
doktorka mi je prepisala pentraksil antibiotike i neke vaginalete 7 dana.

da li netko od vas ima iskustvo sa ovom bakterijom, ja sam iskreno prvi put cula. inace sam 29. nedelja trudnoce i do sada je sve bilo ok. vec sam radila sve briseve, sve bilo u redu....
i da, da li je ijedna pila pentraksil u trudnoci?

< Poruku je uredio maslinica -- 9.2.2010 22:40:41 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: enterokok u trudnoci
9.2.2010 22:36:38   
Anoniman
Hajde ako imaš još opciju uredi, sredi naziv, permutovala si slova.

Nemam iskustva, sigurna sam da će se neko javiti. user posted image

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: enterokok u trudnoci
9.2.2010 22:41:29   
maslinica
sorry, u brzini sam pisala..popravljeno:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: enterokok u trudnoci
9.2.2010 22:48:48   
Anoniman
Ma nema veze, nego jedva pročitah, a nemam opciju da sredim. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 9.2.2010 22:49:11 >

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: enterokok u trudnoci
10.2.2010 14:13:33   
Daca88

IZVORNA PORUKA: maslinica

na svoju volju sam trazila doktorku da mi uradi cervikalni bris i pronadjena mi je bakterija enterokok...malo sam googlala i videla da je cesta muka, bas kao i e.coli.
doktorka mi je prepisala pentraksil antibiotike i neke vaginalete 7 dana.

da li netko od vas ima iskustvo sa ovom bakterijom, ja sam iskreno prvi put cula. inace sam 29. nedelja trudnoce i do sada je sve bilo ok. vec sam radila sve briseve, sve bilo u redu....
i da, da li je ijedna pila pentraksil u trudnoci?

Imala sam enterokoku i eserihiju.Pila svasta i nista pomoglo.Na kraju sam ih posle 4 meseca lecenja izlecila sa palisept tabletama od Josifa Pancica.Ima 30 tabletica u kutiji,zelene su boje,i nisu kontraindukovane u trudnoci,znaci dozvoljene su,na prirodnoj su bazi.Piju se 2 dnevno,a po potrebi moze i do 4.Pokusaj,mozda ti pomogne.Kostaju oko 300 din.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: enterokok u trudnoci
10.2.2010 15:33:55   
maslinica
joj bas ti hvala. ici cu to da si kupim, ako ne pomogne taj pentraksil sta sam dobila da pijem. a reci mi sve si to pila dok si bila trudna ili pre trudnoce. mada sam  ja vec sve digla na noge i kazu da je to normalni stanovnik sluznice, ali da ga se treba eliministai pre poraodjaja, i da je blazi i lakse izljeciv od esherihije.

ali jos jednom puno, puno hvalauser posted image ....vec sam mislila da sam sama sa prokletusom  od enterokokauser posted image user posted image .... 

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: enterokok u trudnoci
10.2.2010 18:13:40   
lothroniell
Ja nisam znala sta je to, mislim nikada nisam cula za tu bakteruju! Mozda ima jos neko ne obavesten kao ja pa nadjoh ovo malo:

Enterokok (Streptococcus faecalis ili Enterococcus) je vrsta streptokoka koja, kao i ešerihija (Escherichia coli, koja spada u enterobakterije), obitava normalno u stolici (fecesu) svakog čovjeka. Tamo dospije već unutar nekoliko sati od poroda. U jednom gramu fecesa zdravog čovjeka može se naći oko milijun enterobakterija i enterokoka. Međutim, ako takve klice dospiju u mokraćni sustav, mogu se namnožiti i prouzročiti upalu mokraćnih kanala, ili još dublje, samog bubrega. Ženska su djeca znanto podložnija ovim infekcijama zbog vrlo kratke uretre (mokraćne cijevi) kojom klice iz okoline (pelensko područje u koje dojenče defecira) ulaze u mokraćni mjehur. Ako uz to postoji neka malformacija mokraćnih kanala koja otežava normalno ispražnjavanje mjehura, doći će do takvog namnažanja klica koje će potom prouzročiti upalu sa simptomima temperature, povraćanja, učestalog mokrenja, mutne ili smrdljive mokraće, ali kadikad i bez ikakovih simptoma (tada se upala može otkriti slučajno pregledom urina zbog neke druge indikacije, ili zbog slabijeg teka, slabijeg dobivanja na težini, itd.). Da je posrijedi infekcija pokazuju ovi simptomi ili nalaz leukocita u mokraći, no definitivni dokaz jest nalaz bakterija u tzv. signifikantnom broju, tj. u broju od barem 100000 klica/ml mokraće. To je onaj broj za koji je sigurno da je posljedica masivnog namnažanja klica u unutrašnjosti mokraćnog sustava, a da nije posrijedi prolazno zagađenje koje će urednim pražnjenjem mokraće nestati ili zagađenje podrijetlom s okolne kože. Praktički u većini slučajeva nije važno o kojoj je klici riječ, već o kojem broju u 1 ml mokraće. E. coli i enterokok su česti uzročnici uroinfekcija.

< Poruku je uredio lothroniell -- 10.2.2010 18:14:13 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: enterokok u trudnoci
10.2.2010 19:48:41   
maslinica
moja ti, ni sam nisam znala do jucer kad je stigao nalaz....user posted image ...pa malo google i saznam da nije strasno, bas tako...
pitala sam sve doktore u pordici i sire...i svi su rekli isto, normalni stanovnik sluznice i resiv antibioticima, blazi je od e. coli, lakse ga se resiti....a saznala sam da imam inzistirajuci na brisu, i to skroz bez veze...ni jedan simptom nisam imala....jedino se mokraca pokazala zamucena...sto mi je vec bilo i nije se nista pokazalo...ali ja ne bi bila ja da nisam inzistirala da daljnjim analizama...kad ono bestija...

rekla mi doktorka da se opustim, nije strasno i jednostavno se leci...tako, ako ikad nekom bude treblao informacija o ovoj bakteriji da zna, nije nista starsno, ali pre poroda mora da se elimise....ne sme beba kroz to...eto

a tebi hvala na informacijama....divna si:)

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: enterokok u trudnoci
10.2.2010 20:17:08   
lothroniell
Nema na cemu! I mene je zanimalo sta je pa sam samo nadjeno podelila sa ostalima... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: enterokok u trudnoci
11.2.2010 13:24:46   
Daca88

IZVORNA PORUKA: maslinica

joj bas ti hvala. ici cu to da si kupim, ako ne pomogne taj pentraksil sta sam dobila da pijem. a reci mi sve si to pila dok si bila trudna ili pre trudnoce. mada sam  ja vec sve digla na noge i kazu da je to normalni stanovnik sluznice, ali da ga se treba eliministai pre poraodjaja, i da je blazi i lakse izljeciv od esherihije.

ali jos jednom puno, puno hvalauser posted image ....vec sam mislila da sam sama sa prokletusom  od enterokokauser posted image user posted image .... 

Taj palisept mi je bio zadnja nada za enterokoku i eserihiju kad ,i nista drugo nije pomoglo.Meni je lek preporucila trudna komsinica,pa tetka,a zatim je i farmaceut u apoteci rekao da je odlican.Kada sam ga pila mislila sam da nisam trudna,ali vec tada sam bila trudna.Pocela sam ga piti u oktobru dok sam cekala menstruaciju koja nije dosla.Radila sam tri testa koja su mi pokazala negativan rezultat,pa sam nastavila da pijem lek,a dva dana kasnije sam ponovila test i bio je pozitivan sto ce znaciti da sam vec tada bila trudna samo sam mozda ranije uradila prethodne lazno negativne testove.Ja sam pila 2 tablete ujutru,i 2 tablete uvece.Pila sam do sredine novembra.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: enterokok u trudnoci
17.3.2010 16:29:44   
Daca88
user posted image Evo opet imam enterococus sp.posle nekoliko pola godine od kako sam je se resilauser posted image
Dobila nalaze urinokulture i pise*u mokraci prisutan enterococus sp.Broj u 1ml urina-50.000user posted image
Ja zvala lekara da ga pitam sta da pocnem piti od navedenog na antibiogramu,a on kaze NISTAuser posted image Kaze da se bakterije ispod 100.000 ne lece antibioticimauser posted image
Rekao mi da pijem brusnicu,prolom vodu i da jedem med.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: enterokok u trudnoci
26.4.2010 13:01:49   
ljubičica
Meni su nali enterokok kad su me primili u porodilište i 100 % sam sigurna da sam je dobila 20 dana ranije kad sam išla na državnu polikliniku da mi rade cervikalni bris(koji je, inače, bio sterilan po njihovom nalazu). Ubeđena sam u to jer nisam išla nigde da radim bilo šta upravo jer sam koristila Utrogestan i dr. mi je zabranila bilo kakvo diranje grlića. Dali su mi panklav u bolnici i pila sam ga nedelju dana. Radiću bris kad mi zarastu rane i otpadnu konci jer mi ne pada na pamet da idem bilo gde dok mi sve ne prođe.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: enterokok u trudnoci
26.4.2010 13:18:31   
ljubičica
A, tamo žene same u torbi nose uzorke u laboratoriju pa vi vidite!

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: enterokok u trudnoci
26.4.2010 14:45:53   
Snelle
IZVORNA PORUKA: ljubičica

A, tamo žene same u torbi nose uzorke u laboratoriju pa vi vidite!


Kako bre ovo? Same sebi uzmu bris i onda odnesu?! user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: enterokok u trudnoci
26.4.2010 14:49:16   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: ljubičica

A, tamo žene same u torbi nose uzorke u laboratoriju pa vi vidite!


Kako bre ovo? Same sebi uzmu bris i onda odnesu?! user posted image


Malo off topic, izvinjavam se. Upravo sam se danas za isto šlogirala, srela sam drugaricu, išla je prvo po pločicu u higijenski, zatim kod ginekologa da joj uzme bris, a onda to nosila na analizu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: enterokok u trudnoci
26.4.2010 23:45:22   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: ljubičica

A, tamo žene same u torbi nose uzorke u laboratoriju pa vi vidite!


Kako bre ovo? Same sebi uzmu bris i onda odnesu?! user posted image



Ma, jok bre! Uzmu ti bris i onda ti daju epruvetu da je ti nosiš u laboratoriju u svojoj torbi, "da ti, je l`, ne bi ispala", koja je na spratu i pri tom moraš da prođeš kroz 3 čekaonice pune klica i da ti pri tom sve to ostane sterilno user posted image
Ja sam doživela "blagi" šok!

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: enterokok u trudnoci
25.10.2010 13:31:06   
Anoniman
Upravo sam dobila svoj nalaz urinokulture ... Imam taj enterokok Više od 100 000/ml .

Ići ću danas kod lekara da vidimo šta treba da se radi ... Baš sam se user posted image . Btw , očekivala sam Ešerihiju , jer nju vukljam godinama . Ovaj enterokok imam prvi put u životu . A Ešerihije nema .

(odgovor članu ljubičica)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: enterokok u trudnoci
25.10.2010 23:51:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira

očekivala sam Ešerihiju



Jel to znači da kada imaš enterokok, on ide uz iste bolove kao ešerihija? Ja se upravo lečim od ešerihije, evo 4-ti put u zadnjih godinu dana... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: enterokok u trudnoci
27.10.2010 23:47:17   
Anoniman
Tashke , ja ne znam da ti odgovorim jer me ništa nije bolelo , ni ranije , ni sad ... Uvek su mi , pa i sad , bakterije otkrivene nekim kontrolnim pregledom urina . Nisam nikada osećala nikakve tegobe , pa zbog njih radila analizu . Nije me nikad ništa bolelo ni kad sam imala Ešerihiju , ni sada sa Enterokokom , otkriveni su slučajno . Tebe boli ? user posted image

P.S. Da dodam - nisam imala bolove , ali sam primećivala po izmenjenoj boji i mirisu urina kad nešto ne valja .Inače - enterokok i ešerihija spadaju u istu grupu , leče se na isti način , prirodno su nastanjene na istom mestu u organizmu - moguće da izazivaju i iste tegobe ... Samo - kažu da je enterokok mrvicu blaži od ešerihije , i manje dosadan . Videćemo ...

Još nešto - kad prestaneš da dojiš Markića , a ako još budeš kuburila sa ešerihijom - probaj da je dotučeš sa Monuralom (ako ga već nisi probala) . Ja sam se , kada sam imala Ešerihiju , lečila svim i svačim , i na kraju mi je Monural oduvao ešerihiju za jedan dan . Pije se samo jedna kesica tog leka , i ćao . Nisam je imala ihahaj vremena posle toga .


< Poruku je uredio BubaMira -- 27.10.2010 23:57:41 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: enterokok u trudnoci
28.10.2010 22:53:17   
Anoniman
Da li boli??? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Prvi put sam imala blago peckanje pred kraj mokrenja. Drugi put isto. Treći put sam kačila zavese, sišla sa merdevina, otišla da piškim, samo što nisam pala sa šolje od bola, bacila pogled u wc - krv! user posted image user posted image Sada opet, naglo (bez najave) bol pred kraj mokrenja i krv...

Nisam probla Monural, čula sam već za njega, neko mi ga je preporučio, ali nisam probala.

Zanimljivo je da se u trudnoći nije javljala, jer kažu da je tada baš učestala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: enterokok u trudnoci
28.10.2010 22:56:37   
Ana RR
Monural je ODLIČAN! Tasha, pomoći će ti 100%!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: enterokok u trudnoci
29.10.2010 8:26:26   
Anoniman
Tash , te tegobe koje ti imaš mene više podsećaju na neki pesak ili sitne kamenčiće u urinu i tegobe koje idu uz njih . Naravno , + ešerihija na sve to . Da li ti je neko to proveravao , mislim - kamenčiće , pesak ? Ja sam imala i pesak i dva sitna kamena u bubregu , i imala tegobe koje ti navodiš - znači , pred kraj pražnjenja bešike (kao kad prazniš čašu mutnog soka koji je stajao) prvo se "prospe" bistriji deo , pa kako "prosipaš" dalje - ističe staloženi deo tj "mulj" - tako ti je i sa bešikom , zato te pred KRAJ pražnjenja boli , tako je meni moj urolog objasnio . A krv ? Pa taj sitan pesak ili neki minijaturni kamenčić je oštar , i kako prolazi kroz mokraćnu cev - "zapara" je i raskrvari , zato tebe peče (urin nagriza ranicu) i zato imaš krv . Kažem - ne znam da li si proveravala tu stranu svojih tegoba , možda bi trebala , pogotovo ako su ti u običnom nalazu urina nalazili "kristale Ca-oksalata" . Pogledaj na nekom od svojih nalaza .




< Poruku je uredio BubaMira -- 29.10.2010 8:28:50 >

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: enterokok u trudnoci
29.10.2010 8:53:49   
Anoniman
Jesu u trudnoći par puta, i ja sam se pitala šta je to, povezivala sa Donat vodom koju sam tada pila, jer čim sam prestala, i to je nestalo iz urina.
Pozabaviću se time.
Hvala. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: enterokok u trudnoci
29.10.2010 8:57:01   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: enterokok u trudnoci
29.10.2010 9:51:03   
Anoniman
Mada kontam, kako bi taj pesak prošao na Panklav? user posted image Jer meni su i bol i krv nestali posle druge tablete Panklava...
No, u svakom slučaju nije na odmat proveriti...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here