|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Starački domovi
4.6.2009 12:38:46   
božana
Kakvo je vaše mišljenje o staračkim domovima?Šta biste radile u slučaju teške bolesti roditelja, svekra ili svekrve.Da li bi prihvatile da ih negujete, ili ste za varijantu starački dom.Ja lično mislim da nije moja obaveza da negujem svekra ili svekrvu, pošto imam zaovu.Kada je reč o ocu ne znam šta bi uradila u slučaju da se teško razboli i da padne u krevet, pošto on neće da prodamo imovinu i da sebi kupi stan u mestu gde ja i moj muž živimo.Nekako se ježim kad pomislim na to da ga smestim u starački dom, ako bi se teško razboleo.Odvratna tema, ali me interesuje šta mislite o svemu navedenom. 
Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
4.6.2009 12:41:24   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Starački domovi
4.6.2009 12:45:06   
božana
To si u pravu, pošto ja ne znam kako bih gledala tudje muke.Još kad je u pitanju roditelj, mislim da bih odlepila.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Starački domovi
4.6.2009 12:45:31   
Anoniman
Uf grozno. Htela sam da dam radikalan, bezobrazan odgovor, ali sam onda ISKRENO promislila.

Naime, ako imaš zaovu - ona neka neguje svekra i svekrvu, naravno, ja ne bih bila isključiva, i pristala bih da pomognem, ali ne i da u potpunosti preuzmem.

Za moje roditelje - uf zeznuto je ako nisu u istom mestu. Kako ćeš to? Pa imaš i dete. Ali, da, slažem se sa tobom, da mi je starački dom surova stvar ako je osoba već pala u krevet. Starački dom mi je ok varijanta za udovce/udovice, koji su u principu pokretni, samo matori i nema ko o njima da brine, pa mi starački dom dođe kao zabava. user posted image  

A jesi razmišljala o privatnoj medicinskoj sestri? Ili nekome ko bi vodio AKTIVNO računa o tvom ocu (ako sam dobro shvatila, to je u pitanju, ako nisam dobro razumela - IZVINI!), a da ti dolaziš kako uspeš da se uskladiš.

Ja bih verovatno spakovala i dete i otišla kod roditelja. To je onako najiskrenije... koliko god ja presipala iz šupljeg u prazno u ovoj poruci: da se nešto dešava mojim roditeljima, otišla bih kod njih da brinem o njima, s tim da bih verovatno angažovala još nekoga, pošto je inače nemoguće odgajati dete.

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Starački domovi
4.6.2009 12:46:29   
NadaR
Ja sam za staracke domove ali radije ove privatne gdje se vise placa ali je njega i briga neuporedivo bolja.
Pokretne osobe se druze sa svojim vrsnacima, imaju o cemu da razgovarajuuser posted image
To mi je okuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
4.6.2009 12:48:05   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Starački domovi
4.6.2009 12:53:49   
božana
Angažovala bih ja medicinsku sestru, ali gde da je nadjem u selu.On iz sela neće, ma neće bre ni da se ja brinem o njemu, kaže ne bi on to mogao da podnese.Izvinite žene što sam postavila ovu temu, ali sam jako opterećena kada je u pitanju moj otac i ne znam šta ću.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Starački domovi
4.6.2009 12:55:46   
Ana RR
Kod mene u kraju, nedaleko od nas, postoji jedna prelepa kuća, podseća me na one planinske kuće, sa puno drveća, zelenila..prelepo! Videla sam da je na kapiji neki natpis ali nikad nisam pročitala šta piše. Kažem mužu kako mi se mnogo dopada kuća i dvorište, a on mi kaže da je to starački dom, privatni.
Ja sam svesna da će uskoro roditelji mm pasti na naše ruke, već su stari, u penziji ali se još uvek drže. Brat mm živi u Kanadi i sigurno neće on doći da brine o njima. Ali kad dođe vreme da razmišljamo o tome onda ćemo videti šta je najbolje i za nas i za njih.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
4.6.2009 12:56:18   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Starački domovi
4.6.2009 12:58:23   
mamanp
Ja sam prije za neku negovateljicu ili bih se ja starala o roditeljima/svekrvi. Ne mogu ni da zamislim da ih stavim u staracki dom. Pa to su moj otac i majka/svekrva. Pomisljajuci na svo dobro koje su mi pruzili u zivotu ja da ih ostavim u staracki dom. Koliko god da im tamo bilo dobro i gledali ih uvijek bih imala neku grizu savesti i pitala bih se jesam li dobro postupila. Znam da je tesko brinuti se o starima ali i njima je bilo tesko brinuti se o nama dok smo bili deca. Neka je i privatni i neka je skup koliko god nikad ih u domu nece gledati kao sto bi ih mi gledali.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Starački domovi
4.6.2009 12:59:34   
Anoniman
božana, a jel ima mesta kod tebe? OK, neće da proda imovinu, jel imaš sobicu kod tebe gde bi ga smestila? A šta mu je? (ako želiš o tome da pričaš)

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Starački domovi
4.6.2009 12:59:35   
prase
Iz prvog lica: ja mislim da bih ja želela da živim u staračkom domu kada ostarim. To sam ZAISTA juče pomislila (pod uslovom da ne daj Bože ostanem udovica a dok imam mmdedu ne bih). E sad, svoju majku ne bih ostavila tamo a sigurno bi sve palo na mene jer moj bata je i do sada pokazao koliko ga zanima njegova mama i sestra kada živi sa devojkom (a šta li će tek biti sa ženom i decom) user posted image Mislim, dao bi on para, ne bi žalio čak da radi 2 posla, ali ne bi se lično angažovao više nego u smislu neredovne posete, to mogu da potpišem. Na šta bi se moj život onda sveo, ne smem ni da pomislim. Ljudi su to luđi što su stariji i prag tolerancije im pada i briga o tome kako se drugi osećaju nestaje... Živela sam sa bakom do njene smrti, mama je brinula o njoj, znam o čemu govorim. Teško je. Stara i nemoćna osoba (pri tom moja baka nije bila nemoćna, samo je izgubila volju za životom) je mnogo komplikovanija od deteta. Pogotovo za onoga ko je poznavao tu osobu u punoj snazi, tada je to i strašno teško. Moja mama nije mogla da veruje kada je baka bila bukvalno na samrti, ljutila se na nju i pokušavala da je zaplaši time da će zvati hitnu pomoć ako ne prestane da se "izmotava"... sutradan je baka umrla, a mama 2 meseca nije mogla da dođe sebi. Zvuči nerealno, ali mislim da mama jednostavno nije mogla da veruje da baka koja je do juče radila jutarnju gimnastiku odjednom ne može sama do WC-a. Pri tom smo imali sreće i te kako da to stanje nije trajalo i trajalo i trajalo... a bilo je dovoljno teško i bez toga, verujte. Sve to uzimajući u obzir, čak i to da može da bude mnogo gore, opet ne bih ostavila majku u starački dom. Pre bih živela u nekom BG satelitskom selu, sa kućom za nas i za mamu u istom dvorištu...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:03:37   
Baby1608
user posted image  pa djevojke staracki domovi nisu tako strasni..Evo ovako ja sam med sestra i radim u starackom domu,,i uvijek bi se odlucila za tu varijantu cak i da se radi o mojim roditeljima jer tamo imaju sve,,pocev od njege  zabave  itd itd........Jedina tuzna stvar u svemu tome je zaista ako ti ljudi ostave rodite u staracki dom i dolaze jednom godisnje da ih posjete vjerujte srce se stegne kada vidite tako nesto......Recimo ja imam jednu bakicu koju volim kao da je moja rodjenauser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:05:57   
Anoniman
jako teško

ne znam sta bih uradila ... obično su muskarci ti koji se plase svega ...pa  i tog starackog doma.

zene su malo drugacije
al pod stare dane svi se osjecaju odbaceni...kao da samo smetaju...pa bi ih mozda dom samo u to uvjerio .... i mozda bi se osjecali gore

e sad, ja kao majka sigurno ne bih voljela da moje dijete mene pere ...brise...da zapostavi svoju djecu, muza , svoj zivot radi mene.... bolje da mi dodje u posjetu

ima jedna stara mudra "TEŠKO ONOME KO TRAŽI ČAŠU VODE, TEŠKO ONOME KO JE DODA"

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 14
   [Obrisana poruka]
4.6.2009 13:08:16   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:09:27   
mamanp
IZVORNA PORUKA: gagi

Ja licno kad ostarim nikad ne bih mogla biti teret djeci svojoj pa i oni imaju pravo na zivot a ne da brinu o meni sama bi se uputila u domuser posted image


Pitacemo te kad ostaris.user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:09:57   
božana
Moj otac je pokretan, ali je bubrežni bolesnik ide dva puta nedeljno na dijalizu.Kod nas u stanu nema mesta i za njega, a u selu gde on živi imam ženu od poverenja koja bi mogla povremeno da se brine o njemu.Ona ima dosta svojih obaveza, a i radi.Sve bi bilo drugačije kad bi pristao da se preseli u S.Mitrovicu, ali neće.Kad bi se preselio onda bih mogla da angažujem i medicinsku sestru, a i ja bi vodila računa o njemu.Samo se nadam da će na to pristati ako se baš teško razboli i padne u krevet.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:10:07   
prase
Ne bih se ja osećala strašno i tužno što je moja mama u lošim uslovima, znam kako funkcionišu starački domovi i rekoh - ja bih sebe tamo smestila kada bih ostala stara i sama, pre nego što bih "smetala" svojoj deci. Nego, ja bih se osećala jadno jer bi me grizla savest, ako mama kaže da joj je dobro, ja bih mislila da me laže da me ne povredi, ako kaže da joj je loše, onda bi mi bilo još gore, išla bih što češće mogu kod nje a koliko god to često bilo sebi bih prebacivala što nije još češće... Stalno bih se gložila sa bratom zašto je on ne obilazi, mama bi preko mene pokušala da izdejstvuje sigurno da je on obilazi češće, pa bi mi i to bio problem... Ako bi mi još i mm prigovarao što više brinem o tome šta mi je sa mamom nego sa decom, mislim da bih poludela. Za sve to vreme, verujem da je potpuno moguće da mojoj mami bude super u staračkom domu... Tamo bi se samo družila, čitala knjige, surfovala po internetu, igrala igrice... Čekaj, čekaj, pa ona to i sada radi, osim što šeta psa i skuva ručak user posted image Šalu na stranu, iz prvog lica sam mislila kako je to dobra varijanta jer taj neko ne mora da radi nikakve kućne poslove ako ne želi, nije zatvoren i može da ode kod rodbine na 7 dana kada god hoće, može da putuje, a opet ga ne čeka posao kod kuće kada se vrati... Valjda je tako user posted image

Da ja kojim slučajem radim u staračkom domu, smestila bih mamu u taj starački dom i to je jedino kompromisno rešenje koje za sada vidim user posted image user posted image user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Baby1608)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:12:41   
Anoniman
Joj...prase...mogla bih da citiram ceo tvoj post....

Eto...ja gledam moju mamu kako se godinama muchi....prvo se deda razboleo...od 1996 do 2004 je bio jako bolestan....zadnjih godinu i po totalno nepokretan....a svo to vreme mama ga je dvorila....iako je bilo teshko u pochetku...i deda se navikao....ali njemu je bilo najteze jer je bio svestan ali nemocan.... Kada je on umro...baka je pala u depresiju....znachi ona je problem od 2004-te user posted image Ali baka je neizdrziva....uzasna je...gora je od 1000 nevaspitane dece....i zaista ju je teshko paziti...tako da mama pomislja na dom...ali iz finansijskih razloga to nije mogutje....

Kada o svemu tome pricham sa mamom...dolazim do zakljuchka da je ona pola svog zivota izgubila dvoretji svoje roditelje....i rekla mi je da ako ona bude tako bolesna....da je dam u dom...jer ne zeli meni ono shto je ona prezivela u svom zivotu....user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:14:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Ne bih se ja osećala strašno i tužno što je moja mama u lošim uslovima, znam kako funkcionišu starački domovi i rekoh - ja bih sebe tamo smestila kada bih ostala stara i sama, pre nego što bih "smetala" svojoj deci. Nego, ja bih se osećala jadno jer bi me grizla savest, ako mama kaže da joj je dobro, ja bih mislila da me laže da me ne povredi, ako kaže da joj je loše, onda bi mi bilo još gore, išla bih što češće mogu kod nje a koliko god to često bilo sebi bih prebacivala što nije još češće... Stalno bih se gložila sa bratom zašto je on ne obilazi, mama bi preko mene pokušala da izdejstvuje sigurno da je on obilazi češće, pa bi mi i to bio problem... Ako bi mi još i mm prigovarao što više brinem o tome šta mi je sa mamom nego sa decom, mislim da bih poludela. Za sve to vreme, verujem da je potpuno moguće da mojoj mami bude super u staračkom domu... Tamo bi se samo družila, čitala knjige, surfovala po internetu, igrala igrice... Čekaj, čekaj, pa ona to i sada radi, osim što šeta psa i skuva ručak user posted image Šalu na stranu, iz prvog lica sam mislila kako je to dobra varijanta jer taj neko ne mora da radi nikakve kućne poslove ako ne želi, nije zatvoren i može da ode kod rodbine na 7 dana kada god hoće, može da putuje, a opet ga ne čeka posao kod kuće kada se vrati... Valjda je tako user posted image

Da ja kojim slučajem radim u staračkom domu, smestila bih mamu u taj starački dom i to je jedino kompromisno rešenje koje za sada vidim user posted image user posted image user posted image



potpisujem

ali sad se vracamo na ono .... i ti i ja bi otisle u Dom pa bi se onda mozda nasa djeca ovako osjecala

ma komplikovano ... ne mogu da razmisljam

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 20
   [Obrisana poruka]
4.6.2009 13:15:17   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:16:02   
bebać
IZVORNA PORUKA: gagi

Mm je jedinac znaci ja bi vodila brigu o njegovim a moji imaju osim mene jos mog brata znaci opet jauser posted image


Gagi izvini,ali što baš ti???Zar bi morla????

Pitam,zato što je kod mene ista situacija.Svekar je star 69god. i ne živi sa nama,živi daleko od nas 50km. dobrog je zdravlja,ali pre 2 god. se bio baš razbolio(šećeraš je).Svu brigu su preuzeli moj m i njegova kćerka(moja zaova),m više nego ona...ali to se mene ne tiče...ja sam mu otišla par puta u posjetu,bio je kod nas 10ak dana...kuhala sam ručak kao što obično radim... I TO JE TO...doduše tada sam i radila i bila trudna,no svejedno...sada imam još ejdnu veću obavezu-SVOJE DIJETE

I kažem,ne dao Bog da spadne u postelju,i da dodje kod nas(pošto tad ne bih mogao biti sam),ja bih s edogovorila sa m da platimo neku ženu ili medicinsku sestru da vodi računa o njemu,pre bih se odrekla par krpica(za platu te žene) nego bila vezana za njega u svakom slučaju.

Mislim možda grubo zvuči,ali meni je to sasvim ispravno..i svi bi bili zadovoljni!


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:17:49   
prase
Ajoj, najgore je što se oni predomisle pa posle nekog vremena, koliko god da su čvrsto odlučili kaju se... Moja je baka meni jutro pre nego što će umreti rekla (videći da sam spremna da zaridam i da se jedva suzdržavam zbog nje): "Pobogu, pa od nečega se mora umreti, nisi valjda mislila da ću živeti 100 godina?" 10-ak sati kasnije je zamalo zaplakala kada su mama i tetka morale da odu iz bolnice i da je ostave tamo "samu"... a još 5 sati kasnije je pristala na užasno rizičnu operaciju jer je bilo ili to ili umri u bolovima... srce joj je stalo kada su joj dali nešto za smirenje bolova pre operacije user posted image

Svi se predomisle u minut do 12, to hoću da kažem. Zato mi nije svejedno i sigurno bih se grizla, pa makar moja mama poplaćala bilborde od moje kuće do staračkog doma sa natpisom: "Meni je super u staračkom domu!", znajući da ona samo ćuti za ono što će u otsutnom času reći a ja neću biti tu user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
4.6.2009 13:18:52   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Starački domovi
4.6.2009 13:22:46   
Ana RR
Iskreno, ne mogu ni da razmišljam o danu kada će moji roditelji ostariti.. već mi bude teško..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here