|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Vaganje" beba na UZ
21.1.2009 0:56:50   
Anoniman
Pred porođaj mi je dr merila da je beba teška 2800gr, a porodila sam se koji dan posle, i Luka je bio 2730gr. Nije mnogo omašio UZ. A vama?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.1.2009 12:37:27   
Jeca*
Mojoj rodjenoj sestri su omašili ceo kg.  Pa jeposle porađali po hitnom postupku, carskim. Izmerili 3500g a bebica bila 4600g user posted image  a meni niko nije ni merio bebu pred porođak i ja sam bila prestravljena što to nisu uradili. Pa se opet posle ispostavilo, krupna beba, ne može da prođe, pa carski. . . .debili!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: "Vaganje" beba na UZ
21.1.2009 15:09:01   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.6.2009 13:12:18   
Anoniman
A na koju foru oni preko UZ mogu da izmere koliko je beba teska?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.6.2009 13:16:06   
Anoniman
Mislim da u UZ ima neki program koji po obimu glave, dužini rukice i nogice preračunava težinu.

Možda sam lupila! Ja sam tako shvatila. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.6.2009 13:57:04   
prase
Ja ne znam tačno, ali mnogo volem da moždikam... To što ti Tašo kažeš meni zvuči realno, mislim, UZ ne može da vaga nego samo da meri dimenzije, po dimenzijama da proceni zapreminu, a po zapremini da proceni masu (sa nekom pretpostavljenom prosečnom "gustinom" za svaki deo tela, ili možda čak za ceo organizam). E sad, da li oni imaju neki softver koji to radi sam - sumnjam. Lekar tu unosi neke podatke... bar sam ja gledala ovog mog kako unosi na "državnom" UZ u bolnici.

Elem, subjektivno je, neprecizno, ali otprilikice daje predstavu o tome kolika je beba. Neće niko da te šalje na CR ako po proceni beba ima 4.0 kg, ali ako po proceni ima mnogo a izgleda kao da je to sve tesno, onda hoće. Meni su na primer istog dana na jednom UZ procenili 3600gr, a na drugom 3200gr. Tada sam shvatila koliko je to sve "otprilikice" user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.6.2009 13:59:45   
mihi
Prase ja mislim da UZ ima softver koji to računa sam i izbaci sa ostalim parametrima kao BW!!!!! user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.6.2009 14:00:12   
Anoniman
procjena fule tzv "vaganja" na UZ je  +- 400 grama


(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.6.2009 14:06:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Lekar tu unosi neke podatke... bar sam ja gledala ovog mog kako unosi na "državnom" UZ u bolnici.



Da, da, i moja dr je nešto unosila. Recimo, izmeri obim glavice, pa nešto kucka, pa nogicu, pa kucka...

E sada - šta je kuckala, tj koje dugmiće je stiskala... Nemam pojma. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.6.2009 14:06:50   
mihi
user posted image TAČNO +/- 400g

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.6.2009 14:14:24   
Anoniman
to sam navela jer mi je prof.dr.Mehmedbašić morao u tančine, kad sam bila trudna sa mojom ćerkicom, objasniti ...jer me je bas zanimalo kako se to računa ... i koja su odstupanja, pa sam dobila taj odgovor da je +/- 400 grama ....bar je zvanično tako, ali u 99% slučajeva se pokazalo da je upravo takvo odstupanje 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.8.2009 23:24:18   
mrvica
meni je sa prvom trudnocom 5 da na pre porodjaja na uUZ beba bila 3550 gr a rodila se sa 3200, a udrugoj 4 dana pre na UZ beba je bila 3100 a rodjena je sa 3850,

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.8.2009 23:26:01   
mrvica
a da kod mene na UZ pise odstupanja +/_ 750gr

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.8.2009 23:46:58   
BINCE
ja kada sam pitala svoju dokt.kolko je teska bebica ona je rekla 3.100......a sada sam 34 nedjelje....mjerila je oobim glave neke kosti na nogama i rukama i sve te mjere pogledala na nekom svom papiru i rekla kolko je beba teska..al,uvijek mogu da fule u nekolko grama..gore dole,,,al,kako god msilim da ce moja bebica biti velika...  :)))

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.8.2009 23:54:12   
2002m
meni gin. rekao da ce beba biti oko 3.800 a bebac se rodio sa 3.150

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.8.2009 23:55:23   
BINCE
pa zato kazem uvijek fule u nekoliko grama tj 400 grama gore dole....a meni je rekla da je sada 3100 a da bi se mogao roditi oko 3600...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.8.2009 23:55:23   
gagana83
Joj,Bince bice velik bebac ja sam sad u 35 nedelji a pre desetak dana bebac je po proracunima imao oko 2kg.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: "Vaganje" beba na UZ
11.8.2009 23:57:17   
BINCE
pa meni su dva dokt.izmejrili bebu i rekli isto....jedan u privatnoj bolnici....a drugi u drzavnoj....ali ja sam dobila do sada samo 12 kg.i to se nista ne vidi na meni..a ni stomak mi nije velik ...pa sad kontam kako li se on sklupcao   ako je toliki u ovolipacnom stomaku   user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: "Vaganje" beba na UZ
12.8.2009 0:00:50   
gagana83
Ma ne mora to da ima veze sa kilazom,moja sestra od tetke se u celoj trudnoci ugojila 14 kg a beba joj na rodjenju imala preko 4kg

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.7.2010 21:52:57   
New Mom
U XXXIX+0 su mi rekli da je beba 3200+-400 gr, rodila sam u XL+1 i bila je 4250gr. Znači, omašili su kilogram! user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.7.2010 21:54:33   
buhla
IZVORNA PORUKA: buhla

meni su 4 nedelje pre porodjaja rekli da beba ima preko 4kg, 3 dana pre porodjaja se jos dr zezala kako kompjuter ne moze da izracuna tezinu koliko je beba krupna, da bi se na kraju Pavle rodio sa 3,5kg 


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.7.2010 21:56:52   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Zanima me koliko su vam pogodili težinu bebeuser posted image
Mojoj prijateljici rekli pred kraj trudnoće da beba ima 5kg i da će pokušati prirodno, žena sva u panici da bi rodila bebu od nepunih 4 kguser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.7.2010 21:58:34   
Lu
IZVORNA PORUKA: New Mom

U XXXIX+0 su mi rekli da je beba 3200+-400 gr, rodila sam u XL+1 i bila je 4250gr. Znači, omašili su kilogram! user posted image


IZVORNA PORUKA: Nena81

Meni su za I dete isto omasili za citav kg, 20 dana pred porodjaj sam radila UZ rekli mi beba je pokrupna povedite racuna o slatkisima, oko 3.300-3.500
( koje uopste nisam ni jela , nisu mi se ni trazili user posted image )
porodim se beba 4200 user posted image



Evo na na pravoj temi, znači uglavnom griješe...ali za KILOGRAMuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.7.2010 21:58:51   
Nena81
IZVORNA PORUKA: Nena81

Meni su za I dete isto omasili za citav kg, 20 dana pred porodjaj sam radila UZ rekli mi beba je pokrupna povedite racuna o slatkisima, oko 3.300-3.500
( koje uopste nisam ni jela , nisu mi se ni trazili )
porodim se beba 4200



_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: "Vaganje" beba na UZ
18.7.2010 21:59:02   
maslinica
moja dr je bila prolicno tacna...u ponedeljak na kontroli je rekla 3000kg, u cetvrtak se rodio 3100..user posted image

ono sta je poenta je pitanje kako je tacno uhvatila slikicu i izmerila sve parametre  koji joj trebaju. meni je jednom omasila za bas mnogo , i ja znam da sam rekla, kako je moguce da je dete poraslo samo za nekih 200g je bilo. onda je merila ponovo i tad mi je rekla da mu butnu kost nije dobro uhvatila i  izmerila.


< Poruku je uredio maslinica -- 18.7.2010 22:02:57 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here