|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-)
8.1.2013 19:37:41   
dijana1*
Biskvit:

150 g lesnjaka (pecenih)
6 belanjaka
6 velikih kasika secera
6 velikih kasika brasna ( ja sam stavila 5)

Krema:

6 zumanjaka
100 g secera
2 vanilin pudinga
2 velike kasike brasna
1 l mleka
1 vanilin secer
250 g margarina
100 g secera u prahu

I jos:

200 g nutele
Oko 150 g petitebeure keksa
100 g cokolade za kuvanje
1 slag

1. Iseckajte sitno lesnjake.
2. Belanjke umutite u cvrst sneg, dodajte secer i na kraju lagano dodajte brasno i mutite mikserom na najmanjoj brzini. Kalup za torte namazite maslacem i pobrasnite a na dno stavite papir za pecenje.
Na papir za pecenje rasporedite iseckane lesnjake i preko njih stavite smesu od belanjaka. Pecite 10- tak min na 180 C. Ohladite.
Ohladjeni biskvit prevrnite na kalup za torte da vam biskvit bude dole a lesnjaci na vrhu. Lagano skinete papir za pecenje i vratite obruc od forme za tortu.
3. Krema : ugrejete 8 dcl mleka sa vanilin secerom. Mutite zumanke sa secerom, dodajte 2 vanilin pudinga, 2 kasike brasna i 2 dcl mleka. To stavite u vrelo mleko i kuvajte kao puding. Ohladite uz povremeno mesanje da se ne stvori kozica.
4. Margarin za kreme umutite dobro sa secerom u prahu pa dodajte u skroz hladnu kremu.
5. Cokoladu istopite na pari, malo ohladite pa dodajte u jednu polovinu kreme, a druga ostaje zuta.
6. Nutelu malo zagrejte ( zbog lakseg mazanja) pa je polako namazite preko lesnjaka.
7. Keks izlomite na nepravilne komade ( 1 keks na vise komada) i redajte po nuteli. Keks mozete umociti u mleko i potrosite ga koliko vam treba da pokrijete celu povrsinu.
8. Na keks stavite zutu kremupa ostavite tortu u frizideru da se malo ohladi i onda preko staviti cokoladnu kremu. Ostaviti u frizideru da se hladi i premazati je slagom. Na kraju skinite obruc i ukrasite je po zelji.

Prijatnouser posted image




ke
Direktna veza do poruke: 1
   RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-)
8.1.2013 20:24:18   
caca81
Pa, ovo je Kinder torta.user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-)
9.1.2013 0:02:22   
dijana1*
Pravila sam i kinder i skroz je drugacija.
Kinder je dosta jaka i bukvalno 3 zalogaja mogu da te zasite, a monte nije toliko slatka i sva je mekana i socna.
U svakom slucaju preporucujem ovaj slatkis jer je mnogo dobar user posted image

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-)
9.1.2013 20:13:36   
caca81
http://www.minjina-kuhinjica.com/desert/torta/svakodnevne-torte/kinder-torta/
Evo čisto da se uporedi....ista torta.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-)
9.1.2013 20:38:02   
MarijaBg
I ja ovako pravim kinder, samo umesto petita, poredjam plazmu koju malo natopim u mleko. Bas sam je za NG pravila user posted image Odlicna je svakako, kako god se zvala user posted image

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-)
10.1.2013 14:53:44   
dijana1*
Caco najlakse mi je da ti napisem "upravu si ", ali necu. Posto si bas zapela za moju tortu a lepo sam ti napisala da nije ista, ne bi bilo lose da napravis jednu tortu po svom receptu a drugu po mom i da nam okacis slike. A o ukusu da i ne raspravljam koliko je tvoja torta jaca.
Ponovicu ti jos jednom pravila sam i jednu i drugu i TOLIKO SU SLICNE A TOLIKO RAZLICITE. Nadam se da znas sta znaci rec "SLICNO " user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-)
10.1.2013 16:57:25   
Lu
I ja sam taj recept našla pod Kinder torta samo što u fil idu kinder čokoladice a ne čokolada za kuhanje...mislim nebitno torta je superuser posted image
Ja imam recept za monte kolač koji je jako jednostavno napraviti, doslovno vam treba 20 minuta pa evo pošto je tema Monte staviću ovdje,Dijana nadam se da je okuser posted image

Poredati petit keks u pleh promjera 20x30cm i poškropiti mlijekom, na keks staviti  bijeli fil:

-8 dcl mlijeka i 8 kašika šećera staviti da provrije
-dodati 12 kašika gustina pomiješanim sa 2 dcl mlijeka, po želji malo arome vanilije.
- u ohlađeno dodati 200gr margarina( može i manje a može i u toplo umiješati margarin, ja tako radim)

Preko bijelog ide crni fil:
- u pola litre slatkog vrhnja istopiti 300 gr čokolade.
Ostaviti da se potpuno ohladi.
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-)
10.1.2013 23:39:41   
dijana1*
Lu naravno da je ok user posted image
Izgleda mi brzo i jednostavno, napravicu kolac pa javljam utiske user posted image

Uopste nije bitno kako se zove torta, iznerviralo me je postavljanje linka neke druge torte koja je razlicita od ove koju sam ja postavila a ubedjuje me da je to ista torta.
I to tako samouvereno a nije ju je ni napravila a vec komentarise kakva je.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: MONTE TORTA, UKUSNA I SOCNA :-)
11.3.2013 16:02:08   
dijana1*
Za par dana je mami rodjendan. Pravim je za nju. Mnoooogo dobra torta user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here