|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
30.4.2009 14:45:23   
mrvica
zanimaj me vasa iskustva,da li je krace trajao drugi od prvog,bilo sta u vezi ove teme posto ja za mesec i po dana treba da se porodim po drugi put.Pre tri i po godine sam rodila devojcicu porodjaj mi je bio indukovan,a vodenjak su mi probusili u pola 4 a u pet sam rodila moju jovanu,tako da je porodjaj trajao relativno kratko ali mi je trudnoca bila komplikovana
Direktna veza do poruke: 1
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
30.4.2009 16:39:35   
eugenija
Moja drugarica kaže da se prvi porođaj ne može uporediti sa drugim. Drugo dete je rodila za 10 minuta bukvalno, bez indukcije, sve je bilo laganini i hvala Bogu, super, super, super!

Druga prijateljica se jako plašila drugog porođaja, pa je naručila ampulu za epiduralnu, i zakazala sa anesteziologom, međutim, dva dana pred termin, dobila je kontrakcije i umalo se nije porodila u kolima do bolnice. Isto je sve išlo veoma brzo i glatko!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
13.7.2009 17:53:57   
mrvica
pa evo da opseem i to iskustvo,vremenski mi je vovaj porodjaj trajao isto kao i prvi tacnije sat i po od pokretanj indukcijom i vremena kad su mi probusili vodenjak,ali je ovaj bio mnogo bolniji jer je beba bila krupnija od prve(prva je bila 3020gr, a ova 3850)

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
13.7.2009 18:19:03   
Rina
user posted image
O tome nisam razmisljala...koliko tezina bebe tu menja stvari...A rodila si oboje tu negde oko termina jel?

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
13.7.2009 19:01:32   
mrvica
prvo sam rodila 4 dana ranije,a ovo drugo 3 dana ranije tako da su oba u terminu

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
13.7.2009 20:49:52   
Anoniman
Prvi porodjaj je prosao sasvim solidno, sve je islo prirodno, nije nesto preterano bolelo i porodila sam se u terminu.

Drugi porodjaj je prica za sebe. Prenela sam bebu 5 dana, puko mi je vodenjak i isla mi je zelena i gusta voda. Bolove prakticno nisam ni imala. Kad sam stigla u bolnicu nisam bila ni malo otvorena, cak mi je i grlic materice bio dugacak 1,5 cm. Prikacili su me na indukciju. Prva dva sata mi se nista nije desavalo, onda su pojacali indukciju i za tri sata sam se otvorila i porodila. Mozete misliti koja je jacina bolova to bila kad sam se na silu otvorila za tri sata! Sve u svemu, mnooogo gori mi je bio drugi porodjaj od prvog.

Osim toga drugi porodjaja je bio rizican za bebu, ona zelena voda je ukazivala na patnju ploda, beba je ispustila mekonijum u plodovu vodu. Receno mi je, kad se sve vec zavrsilo, da sam jedva izbegla carski rez, i da mi je to bio prvi porodjaj sigurno bi me porodili CR-om.

(odgovor članu mrvica)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
13.7.2009 21:35:04   
Anoniman
Jao Zille, nije mi ovo trebalo da citamuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
13.7.2009 22:34:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Jao Zille, nije mi ovo trebalo da citamuser posted image  


O mico nemoj da se brines, ovo moze da se desi samo ponekom. Ti si prilicno lose prosla na prvom porodjaju, pa ja verujem da ces sledeci put glatko proci. Koga god da sam pitala svi su mi pricali kako su drugi put super prosli. Gore glavu i ne briniuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
14.7.2009 11:11:36   
mrvica
tako su i mene svi ubedjivali da je drugi put lakse,a vise bi volela da sam bila spremna na sve to,a sto se tice bolova ja sam se za sat i po otvorila od 2 do 10 prstiju,ali prvi porodjaj mi je bio mnogo laksi i bezbolniji,tako da sam i znala da cu sa ovim proci mnogo gore

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
14.7.2009 13:21:54   
Zlatna ribica
Mene su na prvom porodjaju razbijale kontrakcije od 4 ujutru do osam uvece, potpuno su me iscrpele i posle nisam imala snage za napinjanje.
Zato se nadam da cu ovaj put proci mnogo bolje.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
14.7.2009 13:25:19   
Rivana
Porodila sam se jednom i nikad vise se necu upustiti u tu avanturu. i ovo sam jedva prezivela....od mene dosta

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
14.7.2009 15:30:25   
Anoniman
Rivana user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
14.7.2009 15:31:25   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Rivana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Tuzno ali je tako user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
15.7.2009 10:42:56   
Rina
Uhh meni ovakav bio prvi, slicno kao kod Zille,s tim sto sam imala bolove od 11 uvece do 9 ujutru a otvorila se samo 4 cm ,onda su probusili vodenjak i bila zelena voda pa su mi roknuli indukciju i za 4,5 sata se porodila jedva sam imala snage za napinjanje,za bebu je sve to bilo mnogo rizicno jos bio umotan u pupcanu vrpcu oko vrata i jos po izlasku glavice i rukicu pruzio hehe...i posto sam se ceo sat napinjala tek smo vakumom uspeli uzasno iskustvo taj vakum ...a za malo sam izbegla carski rez posle cele te drame! Hvala bogu sa bebom bilo sve ok to mi je jedino bitno a i ja sam se brzo oporavila ...

E drugi kakav god da bude bas me briga ,spremna sam ,da mi je beba ziva i zdrava i ja da prezivim sve drugo  se podnese i sredi..

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
15.7.2009 13:41:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rina

tim sto sam imala bolove od 11 uvece do 9 ujutru a otvorila se samo 4 cm ,onda su probusili vodenjak i bila zelena voda pa su mi roknuli indukciju i za 4,5 sata se porodila



Pa od 11 do 9, da li su to bili oni jaki bolovi, ili kao jaki menstrualni, koji se mogu prezivjeti? meni su od 7 ujutro do 12 bili kao jaci menstrualni, a li cim su mi vodenjak probusili, bili su oni koljacki kao iz pakla.

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
17.7.2009 10:32:14   
Rina
E...prvi bolovi su poceli jos oko 6-7 uvece ali mi nije ni na kraj pameti bilo da pocinje porodjaj ..mislila sam da se beba spusta pa ce malo da boli jer su mi tog dana na kontroli rekli da je jos prilicno visoko...
E ono od 11  je vec bas bolelo i tada sam znala da pocinje zaista ali podnosljivo,bilo je na 20tak minuta pa na 10 ...tusirala sam se, malo se kretala, malo lezala...e recimo da je od oko 3-4 ujutru vec postalo user posted image ali ni uporediti sa onim pod indukcijom naravno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
17.7.2009 10:37:05   
CVRKUTIC
joj ja sam porodjaj podnela super kako sam mislila da ce biti
user posted image

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
17.7.2009 11:23:55   
Anoniman
Druga trudnoca je trenutno na nivou razrade ideje i zelje...
Prvi porodjaj, 2005., Ana je bila na rodjenju 3700 g, a ja po svim kriterijumima kandidat za sekciju: hipertenzija, gest. dijabetes, i jos mi izleti diskus pa su mi oci ispadale od bola. Naravno, gospojica je krenula sama 3 sata pre zakazanog termina za sekciju, ukljucili su mi indukciju, pritisak previsok, bolovi snazni, dodje nacelnica porodilista da vidi sto se kod mene nista ne desava-sestra koja je ukljucila indukciju nije je pustila da curi, pa sam samo fizicki bila prikopcana. Sve u svemu, na kraju sam zmurela, jer su se skupili oko mene, ceo tim da me vode na hitan carski. hvala Bogu, sve se dobro zavrsilo, a anestezija posle dok su mi radili reviziju bila mi je boziji dar, samo sam zelela da spavam.

Videcemo za dalje, prvo user posted image  pa redom...


(odgovor članu mrvica)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
17.7.2009 11:26:24   
Anoniman
Porodila si se carskim, a posle anestezija, revizija? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
17.7.2009 11:32:55   
Anoniman
Ne, carski je bio zakazan iza 10h a moja beba je krenula ujutru oko 7 sama. Porodila sam se prirodno i taj osecaj kad sam je videla, ma koliko mi je bilo tesko, ne dam ni za sta na svetu.
Zbog visokog rizika moje trudnoce tim lekara je odlucio da se poradjam prirodno, pa ako zagusti na hitan carski. Sve je proslo u redu. Epiziotomiju mi je usivala drugarica, jos me zeza da me je zastopala ko singericom :)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
18.8.2009 11:05:43   
aleksandraz
Vako ide moja prica za moj prvi porodaj.Prvite bolki gi dobiv nekade okolu 2 casot po   polnok i vednas vo bolnica a se porodiv za 10 minuti otkako mi pukna vodenjakot nekade vo 13 i 5 casot denta znaci nekoj dobri 12 casa ali prilicno izdrzlivi.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
8.11.2011 10:48:05   
jovicaa
znaci laksi je drugi porodjaj... to mi malo uliva nadu... ali aleks je imao 3 i 640 a rodjen je tri nedelje ranije!koliko ce imati sledeca?!


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
8.11.2011 10:56:47   
Crvenkapa85
ja sam se u obe trudnoce prodila 3 nedelje ranije,prva trudnoca 37n3d beba je imala 3200 devojcica,druga trudnoca 37n2d beba je imala 3730 decak,i ja se pitam sta bi bilo da je druga trudnoca bila do kraja,koliki bi mi sinak bio user posted image ,razlika?drugi porodjaj mi je mnogo brze prosao nego prvi,za skoro 4 sata sve je bilo gotovo,i ne bi menjala prirodni porodjaj ni zasta na svetuuser posted image ,takva velika sreca kad vidite da ste svojim trudom doneli na svet nesto najvrednije....

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
8.11.2011 12:07:31   
jovicaa
super! a jesi odrzavala trudnoce?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: razlika izmedju prvog i drugog porodjaja
8.11.2011 13:38:48   
Leki 77
Prvi porodjaj:
Petak oko 20h kreću lagane kontrakcije. Oko ponoći ispada sluzavi čep. Celu noć su me bolovi budili. Nisu bili jaki, ali ja inače imam lagan san, a valjda i od uzbudjenja. Uredno sam zapisivala vreme i dužinu kontrakcija. Oko 15h sam primljena u bolnicu. 2 prsta otvorena. Oko 18h počinje mnogo da me boli. Pozovem svoju doktorku. Spreme me za porodjaj, urade diletaciju grlića, probuše vodenjak, daju epidural sa tri prsta otvorenim grličem i ja se 15min (bukvalno) kasnije porodim. Valjda čim je prestalo da boli ja se opustila i otvorila.
Drugi porodjaj:
Nedelja, pre podne, krenule su kontrakcije. Isto uredno zapisivala. Oko 17h postale češće, spremila se i otišla u bolnicu, pozvala svog lekara i svog anesteziologa. U 19.20h sam primila epidural, u 21.10h se porodila. Ćaskala sa mužem i anezteziologom sve vreme.
Prvi porodjaj mi je ostao u super sećanju pa sam mislila da sam sa drugim gotova, kad ono - još bolje. Iako sam mislila da je to nemoguće.

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here